За останні тижні назбиралося топових релізів, шо дай Боже. Тому ловіть #дайджест цікавинок🤠PRESIDENT — RAGEКажуть, з кожним синглом банда сприймається все гірше. Мені, на диво, подобається навіть більше за останні експерименти Сліп Токен, яких, по ідеї, так наслідує Президент. Непогана лірична естетика і брінговщина.DAYSEEKER — Creature In The Black NightОце інша справа. Перший сингл викликав неоднозначні враження, натомість цей — грамотно розвиває попередні напрацювання ще й повертає BLEAUGH. Їм дуже пасує ось цей синт-поп-метал. Залишається питання — нашо робити брейкдаун заради брейкдауна?DON BROCO — CellophaneНічого не скажеш — бадьорий камбек після творчого затишшя. Я прям не очікував, шо вони вдаряться у таке агресивне звучання, прямо ню-метал. Сподіваюся, знову декілька років не доведеться чекати.SILENT PLANET — WickЦе було б злочином не згадати про роботу цих металкорщиків. Мало того, шо повернулися з моцним треком, так ще й всі кошти з Bandcamp перерахують на український фонд "Повернення Дитинства". Похвально!WhyT ➿➿ C9H13NO3Ніт, я не помилився буквами, поки писав. Це новий еклектичний проєкт, персонаж якого зберігає статус інкогніто і ховається за психоделічним костюмом. Музично — кислотний електронний панк, по-хорошому вайбує трохи зі Структурою Щастя. А може це новий сайд-проєкт Лізи Углач?GARMATA SYNDICATE & CROSSCHAINS ➿➿ Ікла"Це послання тим, хто ще вірить, що зло можна зупинити словами". Власне, цього синопсису вже вистачає, аби окреслити концепцію пісні. Плотна колаба, в результаті якої ми отримали не менш плотний метал. Кліп також завезли.KROVNA ➿➿ Роду / Чиста земляА це у нас новий проєкт гітариста Мотанки, який компілює рифаки з ритуальним фолком. Не назву себе шанувальником подібного звучання, проте виглядає і звучить цікаво. Приспів другого синглу відразу в'їдається в голову.ЛЕЯ ➿➿ Місце де можна відчути всі емоції (альбом)Мені подобається вектор звучання, в якому рухається артистка, бо до цього для мене було занадто багато "народщини" (у хорошому сенсі). Тут завезли і тріп-хопчику, і альтернативи, і навіть метал з Алексом Ярмаком а-ля Evanescence.ТНМК & KRECHET ➿➿ АплодуйУра, Кречет повернувся! Я цю колабу не очікував почути навіть у своїх снах, аж занадто різні хіп-хоп епохи. Але на диво вийшла хороша качова співпраця з референсом на старезний «Як я спала на сені» від ВІА Ватри.Як вам і шо цікавого здибали ви? Реагуємо, коментуємо, ділимось ✉️
Готуйте окуляри і вуха та зустрічайте обіцяний #дайджест закордонних цікавинок 🎵SOLENCE — Where Were You / Dead_AliveЯ дуже боявся, шо після безподобного "Hope is a Cult", але крінжової ери "Fuck The Bad Vibes", банда забуде про свій серйозний електронік-метал вектор. Слава Богу ніт. Обидві сингли справляють дуже хороше враження, а ось ця відкривачка з арфою на першому синглі (чи шо там...) — вау! Все звучить доволі крепко, увімкнув режим очікування. Єдине — мені здається роботи якось втратили масштабність і стали ніби едітами для ТікіТоків.YUNGBLUD — IdolsТут складно. З одного боку, це хороший перехідний етап у творчості Домініка, де він вже не здається підлітком з навколо сімейно-дитячими проблемами. З іншого боку, оця брит-попна естетика не дуже метчиться з тим, за шо я, і більшість полюбили артиста до цього. Погоджуюся з Тимчиком, шо подібна мімікрія не виправдовує себе, і схоже вже було краще реалізоване іншими легендами жанру. Декілька композицій точно буде у плейлисті, але шо буде з дискографією далі — не маю уявлення.LIL DARKIE — YangВсе ще хороший і недооцінений артист. Дивуюся, як в межах одного альбому йому вдалося поєднати треп, лоу-файний хіп-хоп та приємне літнє інді. Здається, ми отримали наймилозвучнішу і найзатишнішу роботу з його дискографії. PRESIDENT — In the Name of the Father / FearlessНова анонімна метал-ікона. Історія чимось нагадує Сліп Токен, але тут банда взагалі взялася нізвідки і вже виступає на фестивалях і розігріває Архітекторів. Дивина та і годі. Поки релізнуто два непоганих сингли, і мене не покидає відчуття, шо це дитина тих же Токенів і Three Days Grace у темній обгортці. У лайві можна почути і майбутні творіння гурту; соліст реально тащить.PAPA ROACH & TOBY MORSE — BraindeadМаю визнати, шо з часом моє ставлення до останніх робіт гурту потеплішало. Шкода це не відміняє того факту, шо даний сингл вийшов доволі пластиковим. Але, можливо, комусь сподобається: роцк для галочки є, мотиви присутні, а Джейкобі Шеддікс все ще хороший вокаліст.CLEOPATRICK — Talk DownКоментар на Ютубі якось написав: "...feels like a warm summer night playing ps2 with your friends and then going outside to watch the sunrise". Краще і не опишеш. Можливо, ця пісня увійде до делюкс-видання крайнього альбому, оскільки зв'язок з ним надто передбачуваний. Дуже подобається, як дует міксує розмірений ненав'язливий вокал з мінімалістичними куплетами і задисторшеними приспівами.Як вам і шо цікавого здибали ви? Реагуємо, коментуємо, ділимось ✉️
Природа настільки очистилась, шо я нарешті повертаюся до вас і несу #дайджест релізів. Розпочну з вітчизняних, бо назбиралося дай Боже 🤠VØVK — IskraНе так давно ми згадували про потужний камбек гурту — колабу з солістом Cult of Luna. Не витримуючи довгої паузи, банда випустила новий прогресивно-хардкорний сингл. Особисто мені подобається навіть більше за попередню роботу — звучить прямолінійніше, щільніше, але водночас не без цікавих композиційних ходів. Вокально та інструментально все виконано на чудовому рівні, як і простенький, але якісний кліп. Цікаво, шо приспів валявся у напрацюваннях майже 10 років. Короче, влаштували пожежу.ЛЕЯ — де я?"Я з дитинства чую, шо мені потрібно менше відчувати...". Як іронічно, шо майже ідентичну цитату з пісні я сам почув і озвучив у недавніх бесідах з бесті. Кажуть, шо артистка у промо ледве не закінчила кар'єру, натомість реінкарнулась і захопилась тріп-хопом. Хороший вибір, який класно метчиться з душевним спустошенням і влучно передає атмосферу. Відразу пригадалися Massive Attack.THE ARTISTIC RATS — вдома холодноТернопілський ratcore, виходить. Інакше я не знаю, як описати цей роцк. Найжирніший козир цієї роботи — вайб. Шось є в цьому автентичне, летюче та непередбачуване. Ніби гітарки і вокал це лише пензлики і фарби, а сама картина є чимось вищим і неосяжним. GLASSFEATHERS — RivalsА ця полтавська банда продовжує гризти граніт вітчизняного кібер-кору. Почути діджей-скретчі та віддалені мотиви "Points of Authority" було напрочуд приємною великодкою. А може це лише мої асоціації. Чіпкі рифаки, влучні мотиви, танцювально-розвалювальний брейкдаун — запорука додавання пісні у плейлист. Вітаю з черговим релізом і чекаю на повноформатник, чи шо.PROVULOK & МОНТЕСК'Є — багатель зі сну в кіотоТа шо це у всіх мода давати неймінги з малої літери? Менше з тим, після мого дебюту прослуховування наживо, я вирішив не скіпати нову роботу. Отримав приємний інді/дрім-поп. Як раз на послухати ввечері у спокої.УЛЯНА ДЕЛЬ РЕЙ — Мамина СвітлицяВідставити хі-хі. Це вам не комедійна панкова пародія, а лірична балада, данина вічній класиці. Чесно — не очікував, але, певно, на це і були ставки, бо від усіх очевидців отримав дуже теплий фідбек.ЕЙФОКІНЕЗІС — надноваДебют від інтернет-аноніма. Місце знайшлося і пост-панку, і психоделічно-дрімпоповому ембієнту, і хіп-хопу, і навіть лоу-фаю. Ще б попрацювати над вокалом — і доробок стане ще кращим. Друга частина альбому здалась мені більш цікавішою та експериментальнішою. #нашеЯк вам і шо цікавого здибали ви? Реагуємо, коментуємо, ділимось ✉️
Банда, збираємось, нам є шо послухати 🤠GRAYSHAPES➿➿Де поховані спогадиПо-перше, я радий, шо банда відкинула загравання з англійськомовною лірикою. По-друге, добре, шо це альбом, а не EP з випущених синглів. По-третє, це хороший вектор розвитку: від більш тягучого звучання до візуалу та концепції. По-четверте, це виважений та добре записаний металкор. По-пʼяте — платівка страждає від скромності «настроїв» та штампованих патернів: як інструментальних, так і вокальних. Друга частина альбому здається мені в рази презентабельнішою, а «Лінії на руках» — тією вдалою антистерильністю, якої не вистачає в даному лонгплеї.ПАЛІНДРОМ ➿➿ Машина для трансляції снівЗ одного боку мені подобається, коли артисти роблять своє звучання важчим. З іншого боку, у випадку з Паліндромом я не впевнений, шо це йде йому на користь (особливо, коли мав нагоду почути дефтонщину наживо). Я не відчуваю, шо Степану доволі комфортно у такому жанрі, а його вокальні надриви часто виглядають занадто вимушено та по-шансонʼє, і, вибачте, правило «артист так відчуває» зі мною не спрацює. Проте це все одно була хороша душевна подорож, яка навіть навіяла мені старі ню-метальні вайби. Альбом дійсно може здивувати. 6 червня — наживо.Ace of Swords➿➿The Tell-Tale HeartЛюбителі в міру темного фолку на місці? Тоді для вас у мене є новий повноформатник від цих одеситів. Місцями доволі неквапливі, місцями чуттєві і затишні, місцями задорні і блюзові — такими вийшли 8 пісень з «Серце виказало», паралельно слугуючи омажем на творчість Едгара Аллана По.JMSN — Click BaitВідеокліп викликає у мене максимально дискомфортні відчуття, чого не скажеш про саму композицію. Доволі нетипове інді-рок звучання з цікавими емоційно-музичними гірками. До речі, моє перше знайомство з бандою.Як вам і шо цікавого здибали ви? Реагуємо, коментуємо, ділимось ✉️
«Я не можу мріяти, тому що мені зрозуміло, що ми живемо брехнею...»THE AMAZONS — 21ST CENTURY FICTION (АЛЬБОМ 2025)Нарешті настав час поговорити про роботу, яка (очікувано) вже ввійде для мене у список кращих за рік.Вже з моменту виходу першого синглу стало зрозуміло, шо банда цілить у шось масштабніше і гротескніше. Це вже був не просто хороший інді-рок з класною подачею і чудовим солістом, а шось більш осмислене та в міру експериментальне. Кожен наступний сингл тільки підкріплював мою думку про те, шо гурт компонує свій кращий доробок за дискографію. І таки випустив його 9 травня.Четвертий повноформатник "Художня література 21-го століття" — це моцний збірник душевних перипетій людини нашої ери, яка рефлексує над світовими статутами та ідеалами, бореться з екзистенціальною кризою і розмірковує про своє призначення у цій тривожній реальності. Шкода, шо все звучить занадто завуальовано, як на мене. Але дякую, шо мені не кинули в обличчя любовні драми і сатаністські посилання.Мої опасіння, шо випущені треки залишаться найсильнішою стороною платівки — з гуркотом провалилися, бо альбому є шо запропонувати не тільки в плані лірики. Тут і чудове інтро, яке задає тон альбому, і влучні інтерлюдії між композиціями, які безшовно несуть слухача між мелодіями, і непогане різноманіття бойовиків, гімнів та балад. Слухати це від початку до кінця — одне задоволення. Водночас все звучить дуже хуково і одразу в'їдається в голову, викликаючи перманентне бажання натиснути на репіт. Одне з головних "нововведень" та родзинок — хор і нетривіальні для гурту вокальні партії, які ледве не в кожній композиції виходять на перший план. Меттью Томсон видає просто найжирніший спів, а у купі з десятками бек-вокалів — це просто оргазм для поціновувачів а капели. Про якість і зведення мовчу. Тон гітар, левітація між брудними шестриструнками і ніжним фортепіано, гра з ритмами — все супер. Вдалося поєднати навіть кантрі з хард-роком, і це не звучить як франкенштейн.Окремо хочу зауважити — атмосфера і промо. Концепція з літературою здається доволі простою, проте гурту вдалося це покрутити у різні боки і видати самобутній продукт, в якому задум, картинка, слова і музика чудово воз'єдналися у смачну суміш.Відчуття, ніби ти дійсно прочитав хорошу книгу, яка змусила поворушити твої нейронні зв'язки. Тішуся, і вам раджу 📖#ФАВОРИТИ | СЛУХАТИ ⬅️Реагуємо, коментуємо, ділимось ✉️
«Несе мене моя течія, як панічна агресія. Ні місія, ні прогресія…»EPOLETS ➿➿ ПАНІЧНА АГРЕСІЯ (СИНГЛ 2025)Свій вихід з відпустки я хочу розпочати з цієї роботи, прес-реліз якої мені за рішенням долі надіслали після того, як на Гомоні я сто разів пожалкував, шо не підійшов до Варениці і не повідомив, шо їбанув тату його пісні у себе на шиї хі-хі. ЧОМУ ВАРТО ПОСЛУХАТИ «ПАНІЧНУ АГРЕСІЮ»?🎵 Зацінити сингл наших мастодонтів поп-роцку🎵 Влаштувати танці на приспіві🎵 Полюбуватися Павлом Вареницею у спідниці Нова пісня, інший настрій та інший стайл; особливо, якшо порівнювати з «Токсинами». Сингл наблизив нас до концептуального повноформатника «Гармонія хаосу», який вийде 16 травня. Напруга, наруга і страх — ось лейтмотиви даного полотна, які ще доволі цікаво візуалізовані у форматі коментарів людей у кліпі. Якшо все стосувалося безпосередньо банди — то вийшла кумедна прожарка. Музично композиція не хапає зірок з неба і звучить як класичні Еполетс, але вилизані до блиску. Репу, брейкдаунів не буде. Та чого вартує гітара зі своїми задерикуватими партіями: неодноразово чув, шо мастеринг і зведення у гурту єбєйше, з чим я не в змозі сперечатися. В кінці можемо почути нотки скріму, яким на живих виступах не боїться ласувати соліст. Тож може хоча б на одному записі зможемо почути той кач-важ, який я чую наживо? Менше з тим, вчу слова, аби підспівувати банді на Файному 🤠Ставимо лайк під кліпом, аби Павло виступив на концерті у сукні 🙂#НАШЕ | СЛУХАТИ ⬅️Реагуємо, коментуємо, ділимось ✉️
"Запамʼятай мудрі слова, що без проблем — нема життя. І не порізавшись ножем — не зцілишся під ліхтарем..." АНТАЙТЛД ➿➿ ІПІ (МІНІ-ПІПІ 2025)Мене воістину дивують етапи прийняття цього проєкту. З самого початку у повітрі витав меседж про те, шо це короткострокова несерйозна подорож, до якої я, власне, і віднісся відповідно. Та поза хаотичним звучанням, дещо істеричною лірикою та комічними приправками — я почув шось, шо не просто класно розбавляє плейлист, а шось таке, до чого хочеться повертатись.ЧОМУ ВАРТО ПОСЛУХАТИ "ІПІ"?🎵 Оцінити металізований хардкор🎵 Осягнути багатогранність прикметників 🎵 Перевірити, чи це не "зпіжжена пародія в лоб на Knocked Loose"Здається, останньому тейку підіграють і самі учасники квартеру. У результаті ми отримали 4 міцних композиції, де знайшлося навіть місце для фіта з The Unsleeping (такого я не очікував від слова зовсім, але до нього ще повернемось). Агресивно, часто комічно і влучно та напрочуд емоційно. Емоційність підкріплюється самою лірикою, яка є криком душі (буквально) на реалії сьогодення. Що сподобалось — так це хуки різного роду: від доволі чіпкого брейкдауна а-ля "повінь", до кумедних промов ведучого у "Потужній". Це добре розбавляє загальну картинку і позбавляє її прямолінійної довб'ячки у вуха. Шо ще добре розбавляє фарби — так це хороша і різноманітна робота з вокальними партіями, квінтесенція яких виливається у вже фаворитній для мене "Потужній". До чого у мене є питання — так це до колаборації, яка, відверто, здалася мені недоречною. Чи то не вистачило гри контрастів, чи то недостатньо розкрили Ансліпінг — не знаю.Чи є вся ця двіжуха омажем на Накед Лус — скоріше частково, і від цього вона не стає гіршою. Врешті, мені сподобався цей "соціальний експеримент", тож запрошую усіх до ознайомлення.#НАШЕ | #ХАРД| СЛУХАТИ ⬅️Реагуємо, коментуємо, ділимось ✉️
"Пообіцяй мені, що це обовʼязково скоро мине... І все це тільки в голові..." éllia ➿➿ Темно (СИНГЛ 2025)Знаю, як всі чекали повернення цієї формації. Після того, як Влад покинув банду — постало питання, хто ж займе місце вокаліста? Вибір пав на Сашку, з якою Леор працював у колективі HEIMA. Як на мене — рішення вдале і класно метчиться з новим етапом гурту. Розбираємось, яким став цей етап.ЧОМУ ВАРТО ПОСЛУХАТИ "ТЕМНО"?🎵 Насолодитись вайбом осінньої депресії🎵 Оцінити камбек банди з новою вокалісткою🎵 Дізнатись, чи може темрява бути вічноюРаніше я згадував — я не є завзятим прихильником Елії, але новий сингл мені сподобався. Музично все звучить в усталених рамках гурту та зі збереженням власного почерку. Депресивно, по-емарськи, живо і не прилизано. Роль нових "нейронних зв'язків" тут, як на мене, виконує жіночий вокал, який нормально контрастує з уже звиклим для нас тембром Влада. І варто зауважити, шо Олександра вписалась так, ніби завжди була частинкою Елії. Ба більше, цікавішим мені вбачається візуальний контраст між тайтлом "Темно" і доволі світлим камерним кліпом, від якого віє дещо життєрадісною атмосферою, незважаючи на лірику. А фінальне аутро з учасниками, їхні посмішки і загальний настрій дають чудовий післясмак. Хочеться вірити, шо музиканти в подальшому будуть більше експериментувати зі своїм звучанням та позиціонуванням, адже свій стиль вони вже відточили. Ну і як не крути, це все — фірма.#НАШЕ | СЛУХАТИ ⬅️Реагуємо, коментуємо, ділимось ✉️
Ну шо, банда, поцілувалися, посвяткували, пора і про музику поговорити. У вигляді валентинок для вас підготував #дайджест вітчизняних цікавинок, які вийшли останнім часом 🤠SADSVIT & TINA KAROL — МиЯ теж не очікував того, шо Тіна Кароль зʼявиться у мене на каналі. Але ж, стерво, наскільки чудовим вийшов цей дует. Найцікавіше те, шо Богдан випустив інструментальну демку рік тому, яка відразу підкупила мене своїм вайбом. У сьогоднішній реалізації цей вайб просто пробив стелю. Чудове поєднання голосів, не перевантажений і хуковий інструментал, скрипочки, підвезли навіть шось на кшталт соляків! Вибачте, сингл місяця, без конкуренції.SIXxFIGURES — Ти - мореШкода, шо ця пісня не помістилась у Брінгівський NeX GEn. Мені подобається оця реінкарнація емо-роцку, який потроху починає виходити з клішованих концепцій а-ля напишемо трек для ТікіТока а там як буде, і може запропонувати шось креативніше. Не скажу, шо гурт справився з цією задачею на відміннно, але емоції викликає приємні. SHMISKA & СКАЖИ ЩОСЬ ПОГАНЕ — Хто ти?Чуйно, сексуально, гітарно. Ще один непоганий союз від файних представників нашої інді-сцени. Ось це загравання з блюзовщиною прям дуже добре грає на атмосферу і створює зухвалу любовну ауру. Добре, шо сингл символічно релізнувся саме сьогодні. АПАТІЯ & SICK SOLUTION — ЧолоІз романтичної лірики прямо у бидло-метал. Справжній чолорозбивач, який задає кумедний тон з першої секунди. Таку колабу я очікував почути в останню чергу, але, насправді, мені воно звучить доволі органічно, хоч і не без погрішностей. Добре, шо хлопці одразу сказали не шукати високих сенсів у даній роботі, адже лірика тут — це просто пук у небо. Зате музично — сира кислотна концертна йобка, яка качає навіть у такому вигляді.#нашеЯк вам, як ваш вечір і шо цікавого здибали ви? Реагуємо, коментуємо, ділимось ✉️
Сходили ми вчора на ось ці ваші ЛірумиЦікавий експірієнс, нічого не скажеш. Концентрація музичних селеб на квадратний метр вражала; шкода, шо присутні були не всі номінанти. Загалом концепція доволі проста і зрозуміла, проте все ж мені не вистачило більше фактів з приводу тієї чи іншої роботи, яка увійшла в топ редакції. Яка історія написання, чого вона стала особливою, за шо так полюбилася слухачам тощо. Оф корс, виною тому хрономентраж.Металу не було, а шкода!Загалом, можете ознайомитися з переможцями. Як на мене, вибори цілком заслужені:• Найкращий мініальбом: renie cares — «La Princesse Lointaine»• Найкраща колаба: Крихітка, хейтспіч — «Під весняним дощем»• Прорив року: МУР• Найкраща артистка: Dorofeeva • Спеціальна нагорода від спонсора Uklon «Дебют року»: Кажанна• Найкращий кліп: Jamala — «Arafat Dağindan»• Найкращий режисер: Ілля Дуцик• Найкращий альбом: The Unsleeping — «Справжній бедрум панк»• Найкращий гурт: Океан Ельзи• Вибір слухачів: NazvaНайбільше мені імпонує сам факт, шо подібні вітчизняні музичні івенти та номінації існують. Як сказав OTOY — українські артисти зараз мають більше підтримки, уваги та ресурсів, ніж будь-коли 🤠