Загальний бюджет будівництва парку на вулиці Прирічній перевищить 140 млн гривень.Портал Telegraf.ua вперше отримав від КО "Київзеленбуд" та міських департаментів документи із запланованими витратами на облаштування парку на косі між затоками Оболонь і Собаче гирло. Згідно з ними загальна кошторисна вартість робіт становить 142 300 000 гривень. Ця сума розділена на два основні етапи:- 63,3 млн гривень – облаштування південної частини парку;- 78,9 млн гривень – облаштування південно-західної частини парку.При цьому литовський грант у розмірі 600 000 євро, або приблизно 31,2 млн гривень становить лише 5-ту частину від загальної суми. Ці кошти будуть спрямовані на "ядро" проекту - пішохідний міст, а також підготовчі роботи, облаштування доріжок, встановлення лав, урн, велопарковок та інфотабличок. Київ вже отримав перший транш гранту - 9,1 млн гривень.Решта суми - понад 111 млн гривень буде виділена з бюджету міста. За ці кошти виконають озеленення, монтаж системи поливу, відеоспостереження і не тільки.
З'явились нові подробиці щодо планів забудови 10 га лісу в Пущі-Водиці.У ГО "Київська Пуща" повідомили нові деталі процесу, який може призвести до вирубки і забудови частини місцевого лісу навколо школи №104. Як ми повідомляли раніше, ПрАТ "ДТЕК Київські електромережі" у березні почало монтувати трансформаторну підстанцію на перетині вулиці Лісної і 5-ї лінії на ділянці загального користування. Проектом передбачено також встановлення опор нової лінії електропередач. При цьому її довжина збігається з довжиною перспективної забудови лісу. За словами пущанських активістів, будівництво ЛЕП не просто створить необхідні умови для такої забудови, а й знищить місцевий "зелений тунель", який утворився навколо грунтової дороги, що веде від вулиці Лісної у північному напрямку. Адже вздовж електролінії має бути утворена охоронна зона без зелених насаджень. А це фактично дасть можливість забудовникам вирізати частину дерев, незважаючи на приналежність Пущі-Водиці до земель рекреаційного призначення і охоронну зону.
Встановлення камер спостереження стало причиною скандалу в оболонській школі №210.Як нам повідомили учні та батьки дітей, які навчаються у школі №210 на вулиці Йорданській, 22-А, рішення нового директора Валерія Москаленка про значне розширення системи відеоспостереження спровокувало протест учнів, та навіть їх масові звернення до керівництва району. За словами тих, хто виступає проти цього, камери з можливістю запису звуку встановлюють не тільки у коридорах, а й у всіх класах без отримання згоди батьків дітей. Більшість учнів сприйняли це за створення системи постійного нагляду за ними. Частина батьків встала на їхній бік. При цьому директор школи начебто відмовився поясювати батькам навіщо камери саме в класах, хто буде мати доступ до відео, і чи гарантовано, що жодне відео не потрапить "за межі школи".У свою чергу сам Валерій Москаленко пояснив необхідність збільшення камер питаннями безпеки. І запевнив, що їх розміщення ще буде узгоджуватись. Хоча за словами дітей, вони вже встановлені в деяких класах.
На Оболоні була незаконно привласнена квартира, в якій проживав академік Олександр Шалімов.Як повідомили у Київській міській прокуратурі, в ході досудового розслідування було встановлено, що академік Олександр Шалімов отримав квартиру у ЖК "Оазис" за заслуги у професійній діяльності від Київської міської адміністрації. Після його смерті в квартирі проживала його дружина, а після її смерті родичка жінки. При цьому право власності на житло не було оформлене. Тому квартира мала перейти у комунальну власність.Але група зловмисників підробила документи, згідно з якими один з них начебто інвестував гроші у цю нерухомість на стадії її будівництва у 2005 році. На їх підставі влітку 2024 року підозрюваний через приватного нотаріуса оформив право власності на квартиру на себе. А вже наступного дня чоловік її продав.З урахуванням цих фактів прокурори повідомили ініціатору "схеми" про підозру у шахрайстві та легалізації грошей, одержаних злочинним шляхом. На квартиру вартістю понад 4,8 млн гривень накладений арешт.
Будівництво ресторану в кесоні поряд з парком "Наталка" зупинено для зміни концепції.Бізнесмен Ігор Тинний розповів в ефірі Forbes Business Breakfast про "заморозку" зведення ресторану всередині кесона в урочищі Наталка через повномасштабну війну, необхідність дотримання комендантської години і пов’язані з цим "кадрові проблеми". За його словами, зараз настав час для товарів першої необхідності, а преміальні сегменти розваг втратили актуальність.При цьому Ігор Тинний запевнив, що обʼєкт буде добудований, але його концепція зазнає значних змін. Замість розважального закладу в кесоні планують створити "громадський простір із військово-мистецькою складовою". Про що конкретно йде мова - бізнесмен не уточнив.Нагадаємо, що Оболонська окружна прокуратура продовжує розслідувати справу про самовільне захоплення земельної ділянки з кесоном в урочищі Наталка. Вона перейшла у приватну власність у 1994 році, незважаючи на належність до охоронних земель водного фонду, на яких заборонене будівництво (продовження далі).
Оболонська окружна прокуратура розслідує "схему" уникнення мобілізації через виїзд у Білорусь.Як повідомили у Київській міській прокуратурі, в ході досудового розслідування було встановлено, що 32-річний уродженець Черкаської області разом зі спільниками "допомагав" чоловікам потрапити до країн Європейського союзу через територію Білорусі. "Клієнта" з Києва через блокпости мали вивезти на північ Київської області - якнайближче до кордону, туди ж поштою попередньо відправили його речі. Там за допомогою запрограмованого GPS-пристрою, куди внесли координати маршруту, чоловік міг орієнтуватися у лісі без мобільного зв’язку та перейти кордон. Також його інструктували щодо маскування для обходу українських прикордонників. За задумом спільників, з Білорусі чоловік міг дістатися країн ЄС. За такі послуги потрібно було заплатити 10 000 доларів. Під час отримання половини цієї суми організатора "схеми" затримали. Він вже отримав підозру у сприянні в незаконному переправлені осіб через державний кордон.
Міська влада розпочала підготовку до збільшення тарифів на громадський транспорт.Мер Віталій Кличко повідомив, що дав доручення міським Департаментам економіки та транспорту підготувати розрахунки щодо перегляду тарифів на проїзд в громадському транспорті Києва. За його словами, вартість проїзду не переглядалась з 2018 року і залишається найнижчою в Україні. Але здорожчання пального, електроенергії, витратних матеріалів та логістики "змушує наблизити вартість проїзду до економічно обґрунтованого". Міський голова також додав, що зменшення дотацій, які витрачаються на транспорт з міського бюджету, дозволить спрямувати частину цих коштів на підготовку до наступного опалювального сезону. В цьому році дотація мала скласти 12 млрд гривень.Додамо, що подібна до київської ціна на громадський транспорт - 8 гривень за поїздку діє у Миколаєві, Хмельницькому та Кропивницькому. В усіх інших містах проїзд коштує дорожче, за винятком Харкова та Кривого Рогу, де від початку повномасштабної війни проїзд є безкоштовним.
До суду направлена справа жительки Оболоні, з квартири якої вилучили вовка та мертву лисицю.Як повідомили у Київській міській прокуратурі, в ході досудового розслідування було встановлено, що 56-річна киянка протягом тривалого часу утримувала у квартирі на Оболоні дикого вовка, лисицю та собак, чим створила небезпечне співіснування різних видів тварин. При цьому у своїх соціальних мережах жінка викладала відео, на яких видно у яких умовах жили тварини, зокрема вовк утримувався у тісній клітці. Як наслідок, у грудні 2025 року хижак накинувся на власницю, травмувавши їй руку та стегно. Тоді жінка звернулася до зоозахисників, які вилучили у неї вовка. Після цього у її квартирі знайшли труп лисиці з ушкодженнями на тілі. За даними фактами прокурори Оболонської окружної прокуратури повідомили про підозру жінці у жорстокому поводженні з тваринами. Ще має бути встановлено, де вона купила диких тварин.Нагадаємо, що ці події сталися у грудні минулого року. За словами сусідів жінки, у неї є проблеми з психікою.
Кияни можуть отримати співфінансування для встановлення на будинках модульних котелень і сонячних електростанцій.Заступник мера Петро Пантелеєв повідомив, що в рамках заходів по зміцненню енергосистеми Києва міська адміністрація розширює програми співфінансування, завдяки яким для будинків можна замінити аварійні мережі, а також придбати джерела альтернативного живлення та теплопостачання. При цьому більша частина витрат буде профінансована з міського бюджету.За словами чиновника, тепер жителі можуть не тільки отримати відшкодування за окремі види енергообладнання, а й подати заявку на їх комплекс - сонячну електростанцію для підтримки роботи інженерних систем. В таких випадках сума допомоги може досягати 600 000 гривень на будинок.Ще один новий напрямок - це будівництво модульних котелень для децентралізації теплопостачання. При цьому 90% фінансування надходить з міського бюджету, 10% – від жителів будинку.Участь у програмах можуть взяти будинки з об'єднаннями співвласників і ті, де обрано управителів.
5 квітня у зв'язку з проведенням спортивних заходів будуть змінені маршрути 6-ти тролейбусів та автобуса.У КП "Київпастранс" анонсували на 5 березня, з 6:00 до 13:30, тимчасові зміни у схемах руху тролейбусів №№29, 30, 31, 34, 44, 47 і автобуса №73 через організацію благодійного спортивного заходу "Work.ua Київський півмарафон Незламності 2026". Рух буде організовано за наступними схемами:- Тролейбуси №№34, 44, 47: від вулиці Північної до вулиці Олександра Архипенка;- Тролейбус № 30 від вулиці Кадетський Гай до станції метро "Почайна";- Тролейбус № 31 на ділянках: від станції метро "Лук’янівська" до станції метро "Почайна" та від вулиці Милославської до станції метро "Дарниця";- Тролейбус №29: від Дарницької площі до вулиці Милославської;- Автобус №73 в напрямку руху до станції метро "Героїв Дніпра": буде здійснено об'їзд перекритої частини розв'язки.Також з 6:00 до закінчення заходів буде організовано тимчасовий автобусний маршрут №30К від вулиці Милославської до станції метро "Почайна".