Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Портал "Моя Оболонь"
Added 14 Jul 2024

Портал "Моя Оболонь"

@myobolonkiev
Number of subscribers: 2 211
Photos: 6,520
Videos: 254
Links: 287
Description:
Telegram-канал незалежного інформаційного порталу Оболонського району - "Моя Оболонь"

👥 Number of subscribers

2 211
Average/Day:: +2
Average/Week:: +17
Average/Month:: +58

👁️ Average views per message

694
Average/Day:: 467
Average/Week:: 752
ERR: 31.39%

📊 Messages per Day

3
Last day: 4
Week average: 2.1
Average per day: 3

Logo change history

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

В парку на вулиці Прирічній з'явиться пішохідний міст - але поки не розвідний.У Київській міській адміністрації вперше показали візуалізацію проекта пішохідного мосту, який побудують на кошти литовського гранту у 600 000 євро. Цей компактний парковий міст зведуть над гирлом підземного водовідвідного каналу поруч з місцем розташування ресторану на дебаркадері.Як повідомив заступник мера Валентин Мондриївський, декоративний міст буде схожий на міст короля Міндаугаса у Вільнюсі. На думку чиновника, створення ще одного комфортного простору для прогулянок і відпочинку на Оболоні має особливе значення саме під час війни, тому що такі місця "допомагають людям відновлюватися емоційно та підтримувати психологічну стійкість".Додамо, що на даному етапі мова йде лише про облаштування південно-західної частини нової зеленої зони, на що були виділені більше 100 млн гривень, з яких тільки трохи більше 30 млн є коштами литовського гранту. Тому реалізація проекту розвідного мосту на косу затоки Собаче гирло ще попереду.
На облаштування нового парку на Оболоні витратять ще більше 65 млн гривень.3 березня КК "Київзеленбуд" уклало договір через електронну систему публічних закупівель Prozorro з ТОВ "Євротехнології Груп" на капітальний ремонт парку на вулиці Прирічній за 65 219 999 гривень.Проект передбачає монтаж мереж електропостачання, освітлення та відеоспостереження, прокладання пішохідних доріжок, будівництво підземної насосної станції та свердловини для облаштування системи поливу, а також встановлення малих архітектурних форм та озеленення території. Але найголовніше, що в цьому договорі вперше вказується будівництво пішохідного мосту між косою між затоками Оболонь і Собаче гирло та косою затоки Собаче гирло. Таким чином, підтвердилася раніше отримана нами інформація про те, що питання будівництва вже третього пішохідного мосту на Оболоні було заздалегідь вирішено за ініціативи мера Віталія Кличка.Нагадаємо, що в минулому році на облаштування нового парку з міського бюджету вже були виділені більше 35 млн гривень.
До здачі нових ЖК - на 2027 рік заплановано оновлення вулиці Полярної.Згідно інформації, яку отримав оглядач інфраструктурних об'єктів Dmitry Rider (фото якого ви постійно бачите на нашій сторінці), у 2027 році міська влада планує капітального відремонтувати вулицю Полярну на Мінському масиві. І як ми нещодавно повідомляли, на IV квартал саме 2027 року будівельна компанія ТОВ "Інтергал-Буд" також запланувала здати в експлуатацію перші три будинки ЖК Polar Park. Трохи пізніше мають ввести в експлуатацію і розташований навпроти ЖК Polaris Home and Plaza.Додамо, що подібні "співпадіння", коли за кошти міського бюджету покращується інфраструктура для житлових комплексів найбільших будівельних компаній міста, давно стала нормою. Тільки в нашому районі таких випадків було кілька. Так, після капітального ремонту вулиці Сім'ї Кульженків (на якій вже був зведений ЖК "Яскравий") також почалося будівництво ЖК "Навігатор-2". У свою чергу, для нового мікрорайону на Мінському масиві продовжили Велику кільцеву дорогу.
Оболонська окружна прокуратура розслідує схему мобілізації замість потрапляння у в'язницю.Як повідомили у Київській міській прокуратурі, в ході досудового розслідування було встановлено, що жінка, яка відбуває покарання за вчинення дорожньо-транспортної пригоди з потерпілими, планувала вийти на волю шляхом мобілізації. Таке "рішення" їй запропонував чоловік, який обіцяв за 18 000 доларів домовитися з керівництвом виправної колонії та командиром військової частини. За цю суму засуджену до 5 років позбавлення волі жінку мали взяти на військову службу бойовим медиком. При цьому оплата "послуг" мала бути здійснена лише після того, як чоловік домовиться з усіма сторонами.Під час отримання грошей посередника затримали правоохоронці. Його обвинувачують в одержанні неправомірної вигоди для себе та третьої особи, за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави. Чоловіку обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у 3,3 млн гривень.
Ми направили запит до Міністерства іноземних справ Литви щодо того, хто був ініціатором такого спрямування коштів. Невдовзі нам надійшла відповідь про те, що дана ініціатива належить особисто Віталію Кличку і відображає "пріорітети" міської влади."Рішення щодо цієї ініціативи було прийнято у координації з українськими партнерами, враховуючи місцеві потреби та пріоритети", - зазначено у листі Міністерства іноземних справ Литви.Також ми отримали офіційний прес-реліз Муніципалітету Вільнюса від 7 травня 2025 року, який і виділив на новий оболонський парк 600 000 євро. Він має назву: "Вільнюс відповів на прохання Кличка: в Києві планується Вільнюський парк". Цікаво, що така назва для зеленої зони на косі між затоками Оболонь і Собаче гирло ще жодного разу не була названа представниками міської влади. Але у прес-релізі є більш цікава інформація."Міська рада Вільнюса прийняла рішення про надання допомоги у створенні "Вільнюського парку" в Києві... Рішення було прийнято з урахуванням звернення мера Києва Віталія Кличка – в ньому мер описав важку буденність столиці воюючої країни і підкреслив негативний вплив війни на емоційне здоров'я людей – таким чином додатковий зелений простір сприятиме реабілітації захисників і населення", - пояснюється у документі.Крім того, що міський голова Києва, описуючи "важку буденність" киян під час війни, попросив кошти не на укриття, або генератори, а на парк, у документі є ще одна цікава деталь. У ньому йдеться про те, що "у районі Оболонь міста Києва на річці Дніпро планується створити рекреаційну зону з пішохідним мостом". Таким чином, рішення про будівництво пішохідного мосту між косою між двома затоками та косою затоки Собаче гирло вже фактично прийняте.Як ми повідомляли раніше, за неофіційною інформацією 600 000 євро гранту будуть використані саме на зведення третього пішохідного мосту архітектора Андрія Миргородського, візуалізації якого було представлені його компанією у вересні минулого року. Тобто, всього через 3 місяці після звернення Віталія Кличка до колег з литовської столиці. Що стосується самого парку, то на його облаштування в минулому році з міського бюджету були виділені більше 35 млн гривень.Додамо, що інформація про плани щодо будівництва третього пішохідного мосту на Оболоні вперше з'явилася ще у грудні 2020 року. Тоді архітектор і близький друг мера Андрій Миргородський повідомив, що косу Собаче гирло планують перетворити на зону "відпочинку, спорту та здоров'я". При цьому він "забув" нагадати, що ще у 2019 році з'явилась інформація про плани будівництва на цій косі ІТ-парку у вигляді "горизонтального хмарочоса". Який насправді може стати елітним житловим комплексом.
Прокуратура через суд повернула місту земельну ділянку на Пріорці.Як повідомили у Київській міській прокуратурі, раніше в ході досудового розслідування було встановлено, що на комунальній земельній ділянці вартістю понад 10 млн гривень приватна компанія самовільно побудувала комплекс будівель загальною площею 102 кв. м та зареєструвала право власності на них. На підставі цього вона також отримала в оренду земельну ділянку під цією нерухомістю. З урахуванням цих фактів прокурори Оболонської окружної прокуратури подали позов у Господарський суд, який скасував реєстрацію права власності на самочинно збудоване нерухоме майно, визнав недійсним договір оренди земельної ділянки, зобов’язав повернути земельну ділянку територіальній громаді столиці та знести самочинно побудовану на ній нерухомість. Нещодавно цей вердикт був підтверджений і Північним апеляційним господарським судом. Зараз прокуратури вживають заходи щодо реального виконання цих судових рішень та повернення земельної ділянки громаді столиці.
Дорогу на Мінському масиві для нового ЖК планують побудувати біля існуючих будинків.Юрист і активіст Олександр Кучерявий розповів про результати громадських зборів жителів 3-го мікрорайону Мінського масиву, на яких більшість з них висловились проти продовження вулиці Петра Панча для будівництва автодороги для розташованого поруч нового ЖК Polaris Home&Plaza. На зборах представник компанії-забудовника ТОВ "Будінвестмонтаж" підтвердив, що вже розпочалося прокладання мережі каналізації з подальшим видаленням зелених насаджень і прокладанням автодороги від вулиці Петра Панча в напрямку вулиці Полярної. Тобто, вона пройде безпосередньо під будинками, а сама тупікова вулиця Петра Панча стане транзитною.При цьому представник забудовника не зміг надати дозвільних документів, крім застарілої схеми організації дорожнього руху від 2020 року. Місцеві жителі викликали на місце зборів поліцію та написали заяви щодо перевірки підстав та законності будівництва автодороги у максимальній близькості до їхніх будинків.
У 2025 році в Києві ввели в експлуатацію тільки одне сучасне шкільне укриття - на Оболоні.Портал "Хмарочос" отримав від міського Департаменту муніципальної безпеки інформацію щодо реалізації планів зведення протирадіаційних укриттів у школах Києва. Як виявилося, за підсумками минулого року було повністю завершено будівництво одного подібного укриття з 22-х запланованих - у початковій школі - дитячому садку "Перша ластівка" на вулиці Героїв полку "Азов", 30-А.При цьому у листопаді заступник мера Валентин Мондриївський повідомляв, що на зведення укриттів для закладів освіти у 2025 році було передбачено 2,8 мільярда гривень, і що будівництво тривало на 24-х об’єктах. З них 22 мали здати в експлуатацію до кінця року.Додамо, що на початку листопада 2025 року керівник військової адміністрації Тимур Ткаченко повідомив про завершення будівництва протирадіаційного укриття для початкової школи - дитячого садка "Ластівка" на Оболонському проспекті, 32-А. Але воно теж досі офіційно не здане в експлуатацію.
Другий чиновник отримав підозру за списання купленого за 3,6 млн гривень роторного паркінгу, який планували встановити на Оболоні.Як раніше повідомили у Київській міській прокуратурі, в ході досудового розслідування було встановлено, що міський Департамент транспортної інфраструктури у 2017 році придбав роторний паркінг на 10 автомобілів за 3,6 млн гривень, який так і не використали. З часом експлуатація паркінгу стала неможливою по причині його псування, хоча за належних умов він мав прослужити не менше 15 років. Після цього його списали.За даними фактами підозра у службовій недбалості була початково вручена екс-директору Департаменту. А нещодавно підозру також отримав його перший заступник.Нагадаємо, що у проекті нового Генерального плану Києва, представленого на початку 2021 року, передбачалося встановлення подібних перехоплюючих паркінгів поряд з усіма станціями метро на Оболоні. Ймовірно, саме для тестового використання у подібних цілях списаний без використання роторний паркінг і був куплений.
Ситуація з інфраструктурою Києва станом на ранок 15 лютого.♦️ Мер Віталій Кличко повідомив, що протягом останньої доби було відновлено теплопостачання для 1 500 будинків. Станом на сьогодні ще близько 1 100 будинків на лівому березі залишаються без опалення.♦️ У міській адміністрації доповіли, що Київ отримав вже 827 генераторів потужністю від 5 кВт до 900 кВт від урядів та благодійних організацій країн ЄС, США та Японії. А міська рада створила КНП "Служба енергетичної безпеки" - оператора, який обліковуватиме та розгортатиме автономні джерела живлення.♦️ Міністр енергетики Денис Шмигаль повідомив, що представники українських енергокомпаній працюють над пошуком старих ТЕС і ТЕЦ "радянських зразків" у Східній Європі. Їх інвентаризують та забирають цілими блоками певне обладнання, яке дозволяє ремонтувати теплові станції. Цей шлях відновлення був обраний по тій причині, що виготовляється нового обладнання займає багато часу. Також, за його словами, найближчими днями відключень електроенергії може стати більше через похолодання.♦️ У посольстві Японії повідомили про передачу для Києва 13 генераторів. Ще 3 надійдуть найближчим часом. Їх використають для підтримання роботи котелень для будинків, лікарень та шкіл.