Цікаво, а чого Китай мовчить?Зараз війна в Україні грає на його користь. Поки США й Європа завантажені підтримкою Києва, у Вашингтона менше ресурсів і менше політичної енергії, щоб тиснути на Китай напряму.Завершення війни або навіть її заморозка (що найбільш вірогідний сценарій останній рік) зніме частину навантаження з Вашингтона.І тоді США зможуть перекинути ресурси та увагу на азійський напрямок — Китай опиниться у фокусі як головна стратегічна ціль, як того вони і хотіли.Зараз вплив Китаю на Росію максимально високий, Кремль фактично підсів на економічну й технологічну підтримку з Пекіна. Мир чи заморозка поступово послаблять цю залежність, а ворожість Європи до Китаю, навпаки, зросте. Особливо на фоні останнього приїзду Урсули. Тому логічно у Китаю немає жодних причин поспішати з «миротворчими» ініціативами свого фактичного васала, якщо, як вони напряму заявляли, що їм не вигідне різке завершення війни, бо Штати максимально переключаться на них. Чим довше Москва загрузла у війні, тим вигідніше Пекіну — і політично, і стратегічно, але вони мовчать та спостерігають. От, що цікаво. UАF | Чат | Підтримати
Я дивлюся, як всі радіють цій новині, але, блядь... Зауважте одну деталь: все робиться, щоб у результаті отримати черговий транш.Ось, наприклад, реформи в антикорупційній сфері в Україні з самого початку проєктувалися не як внутрішній механізм очищення, а як інструмент зовнішньої легітимації — щоб переконати партнерів, отримати транші, пройти перевірки.Таке відчуття, що не для себе робиться — для партнерів, щоб вони задоволені виділили кошти.А партнери не знають внутрішнього контексту цих проблем. Створіть хоч 200 антикорупційних органів — це не змінить корінь проблем. Проблема в тому, що насправді змінювати треба було передусім основні органи, такі як ГП чи суди. А на них усі клали болт з 2014 року.Бо в результаті ми отримали набір форм, який імітує антикорупційну боротьбу чи має низький KPI, але не дає внутрішнього ефекту. Бо він не вбудований у логіку управління та правила гри, а нав'язаний транзакційною мотивацією: зробили — отримали транш.Реформи повинні спиратися на суспільний запит, внутрішній контекст та стати національною метою та стратегією, а так вони стають здебільшого декорацією, щоб завжди отримувати транш. І держава, у результаті, функціонує як система траншового обслуговування, а не як самостійний суб'єкт, який хоче дійсно вирішити проблему.P.S. Якщо хтось після прочитаного подумав, що я підтримую закон 12414, то ні, бо цей закон і те, що хотіли провернути в ОП — повна хуйня.UАF | Чат | Підтримати
Дуда: Польща не вимагає міжнародного визнання Волинської трагедії геноцидом."Не бійтеся, нам не потрібні компенсації" — звернувся президент Польщі до України
Як мені подобається, коли кожного разу, в Польщі згадують про Волинську трагедію, вона звучить виключно як "різанина", а ОУН і УПА — як головні винуватці геноциду. Проте дивним чином у публічній дискусії майже ніколи не фігурує те, що передувало цим подіям — десятиліття систематичної дискримінації, приниження і насильства проти українського населення на територіях, які відійшли до Польщі після Ризького миру 1921 року.Згідно з тим же договором, Західна Волинь і Східна Галичина залишилися у складі Польської Республіки. І вже з перших років польська влада розгорнула активну політику асиміляції українців: ліквідація українських шкіл, обмеження доступу до вищої освіти, закриття кафедр українознавства, заборона назви "Західна Україна", репресії проти громадських організацій. Політика "пацифікації" 1930 року — із фізичним насильством, арештами, руйнуванням українських культурних інституцій — породила ненависть та опір, навіть у звичайних селян з невисоким рівнем національного самоусвідомлення, бо тупо стирали ідентичність та ставилися як до людей другого сорту.На Волині, попри спроби ліберального "експерименту" Юзевського, який давав шанс на дружнє співжиття поляків та українців, двомовні школи, а також створення кращих умов для національного розвитку українців у польській державі, ніж у Радянському Союзі, з 1938 року ситуація різко загострилася, бо така політика не подобалась Варшаві та Юзевського було усунено: нова польська адміністрація почала діяти в дусі "релігійного виправлення" — нищення православних храмів, тиск на зміну конфесійної ідентичності, приниження місцевого населення. Соціальна напруга лише наростала: полякам масово почали видавати землю, українців витісняли. На тлі таких дій почалась нова хвиля формування українського підпілля, ОУН набирала все більше популярності серед ширшого верства населення, зростання радикальних настроїв.Друга світова війна лише підсилила хаос. Спершу — радянська окупація, депортації, знищення польської адміністрації. Потім — нацистська окупація, яка створила ще один інструмент для розколу. І польське, і українське підпілля не визнавали компромісу, бо одні прагнули відновити Польщу у кордонах 1939 року, а українське підпілля прагнуло утворити незалежну Україну. Переговори провалилися, компроміс був заблокований на питанні Львова та кордонів. Почалася логіка "взаємного витіснення", коли кожен вважав себе стороною, що захищається на своїй землі. На цих протиріччях грали як совєти, так і німці — їм було вигідне таке положення справ, коли підпілля нищило один одного, переселяли цілі села та родини на різні території, яких, м'яко говорячи, зневажали місцеві, рахуючи їх окупантами.Історія не буває однобокою, завжди важливий контекст. Взаємні етнічні чистки — трагічний наслідок десятиліть зневаги, політичного глухого кута і ворожнечі, яку підігрівали не лише дії місцевих, а й окупаційні адміністрації — як радянська, так і німецька. Провокації, маніпуляції, убивства заради лояльності, знищення довіри — усе це стало ґрунтом для насильства.Україна не заперечує, що в період Волинської трагедії мали місце масові злочини. Але історична пам'ять не може бути вибірковою. Розмова про Волинь має починатися з передумов та контексту тих часів — політичних, релігійних і соціальних, створених у міжвоєнній Польщі. Бо коли одна сторона говорить про злочини, замовчуючи власну участь у формуванні ненависті та злочинів, це вже не історія — це політика, замаскована під моральну перевагу з купою спекуляцій вдобавок.Якщо в Польщі готові до чесного діалогу — то розмова повинна починатися з визнання не лише жертв, але й власних злочинів та ролі у доведенні ситуації до точки, з якої вийти без крові було вже неможливо.UАF | Чат | Підтримати
Трамп:... українці були хоробрі, але ми дали їм найкраще обладнання. Ми дали їм протитанкові засоби, які знищували танки. Тобто, наводиш на танк - і танка вже нема. Ми дали їм ракети, найновіші та найкращі. Вони змогли збити багато того, що зазвичай би все знищило...Знаєте, мабуть, була б дуже швидка війна. Війна, яка тривала б три-чотири дні. Але вони мали перевагу неймовірного обладнання. І Європа їм це дала. Ми дали набагато більше, бо Байден не мав цього робити. Він мав зрівняти [об'єми переданого з ЄС]. Ми мали дати стільки ж чи менше ніж Європа, бо це впливає на Європу більше, ніж на нас. Але ми вклали понад 300 мільярдів доларів. Європа вклала понад 100 мільярдів. Але все ж Європа дала багато.Скажу так: українці, хоч ви й вважаєте несправедливим, що ми дали стільки грошей, були дуже хоробрими, бо хтось мав оперувати цим обладнанням. Багато моїх знайомих не змогли б цього робити. У них би не вистачило сміливості. Тож вони билися дуже хоробро. Але ми дали їм найкраще обладнання у світі. Ми робимо найкращу військову техніку, безумовно. Ніхто й близько не стоїть. Подивіться на техніку інших країн, вона навіть не порівнюється. Тому всі хочуть купувати наше обладнання. І тому ми активізуємо підрядників, які це роблять. Вони геніальні, але працюють надто повільно. Так. Ми маємо їх підштовхнути, Піте, щоб вони виробляли набагато швидше. На жаль, ми змушені це робити.Але погляньте на наші Patriot, на наші Томагавки, на наші, е... Ну, з танками так: ви б не хотіли бути за кермом танка. Ви б почувалися надійно захищеними. Але є такі «Джавеліни», і я їх їм передав. Пам'ятаєте, казали: «Трамп дав Джавеліни, а Обама - простирадла». Тоді його звали Барак Хусейн Обама, якщо ви не чули. Жахливо впорався.Але ця війна, вона не мала статися, багато людей гине, треба її закінчити. Знаєте, Путін нам багато лайна закидає, якщо чесно. Він завжди такий люб'язний, але це все пусте.
Давайте проведемо короткі підсумки 12-денної війни, а якщо бути точнішими — побиття Ірану.1. Мінусований один з найжорсткіших тригерів, який міг зачепити американську адміністрацію, плюс релігійні фанатики навряд чи отримають ядерну зброю найближчим часом.2. Усі побачили, на що здатні їхні військові технології в зіткненні з сучасною зброєю. Зізнаюся, я думав, що у них потенціал буде серйознішим. Сухопутну операцію до уваги не беремо — там і питання є, і переваги у іранців на своїй території.3. Пасварились Трамп і його кончене MAGA-крило — від Такера Карлсона до Габбард, якій «найвеличніший» публічно двічі присунув. Сподіваюся, ці внутрішні конфлікти у них тільки посиляться, щоб адекватні політики отримали шанс на посади.4. Конфлікт не затягнувся — а це хороший сигнал для світової економіки й цін на енергоносії. Нас конкретно цікавила ціна на нафту. Бо перси могли натворити, закривши Ормузьку протоку.5. Світ і вся ця «Вісь ображених» побачили, чого варті слова й «стратегічні угоди» з росіянами. Можливо, тепер хтось нарешті почне це враховувати, коли буде згадувати, як вони чвякали-хуякали, а не допомагали.6. Приємний бонус — Ізраїль ліквідував цілу купу мерзотників, які займались поставками дронів і зброї для росії. Земля їм вічним сальсісоном.Тепер давайте трохи розглянемо з іншого боку, без офіційної інформації яку нам подають. Та й завжди сторони будуть завищувати свої досягнення — це норма. Але:– Я не до кінця вірю, що ядерна програма на 100% знищена. Сильно потрощили — так, без сумніву. Але доказів повного знищення поки немає.– Іран ослаблений, але, як було заявлено в перші дні, ставка на повстання іранців не зіграла. Натомість режим Аятола зміцнив свої позиції.– Іран вийшов з МАГАТЕ. Тепер у них (з їхньої точки зору) абсолютно нуль причин не доробити ЯЗ — особливо коли фанатики побачили, що з ними буде, якщо атаки будуть вдвічі сильніші. Або що буде з ними наступного разу.– Багато хто сміявся з того, що говорив Кім, але бляха, вони ж купили/вкрали технології для ЯЗ у Пакистану. Хто сказав, що тепер вони не допоможуть їм? Ну, на крайній випадок, перси теж можуть повторити щось подібне. А ще варто знати, що Іран випускає тисячі фізиків щороку — тож мінус 20 провідних ядерників — не особливо велика втрата.Коротше, виглядає радше як незавершена справа. Як би нам не розповідали про якийсь супер OPSEC з Ізраїлем та США, але, на мій погляд, американці не дотиснули персів і не поставили їх у таке положення, щоб диктувати свої умови.
З моменту моєї мобілізації майже нічого і не писав про свою службу, бо просто не вистачало або часу, або натхнення. Служба в піхотному батальйоні - те ще задоволення зі своїми квестами. Один з них - аватари, яких як тільки не затягуй, а вони нажруться. І якби у всього батальйону була мотивація побудувати здоровий колектив, то ще б щось і виходило, але коли замполіт морозиться займатися своєю роботою, а комбат досиджує до пенсії і по кд травить анекдоти, то тут вже починаються великі проблеми. Бувало таке, що ловив аватарів в полі, коли вони відкопували приникану чєкушку з землі.Історія в цьому випадку дуже показова. Одного разу приданий "хлопчик" вирішив десь нахуяритись синьої води, яка повністю відбила йому голову. В той момент у його побратима як раз було святкування дня народження, але "хлопчика" не пустили на тортик, бо неадекват. Вклали буйну голову спати, пішли далі нарізати тортик. Хвилин через п'ять відкриваються двері на кухню, з'являється синя голова разом зі стволом і на автоматичному режимі зажимає спусковий гачок. Не знаю яким дивом, але автомат на третьому пострілі ловить клин і синю голову успішно кладуть на землю. Знову ж таки, якимось дивом, воно всього лиш прострілило ногу побратиму, у якого як раз таки був день народження, і який в той момент (тверезий, зауважу) дорізав шматочок того клятого торта. Синя голова ще вісім годин спокійно спала, поки ми з представниками нацполу, ВКР, ВСП, батальйону, бригади і т.п. закривали всі документальні моменти та чекали представників батальйону, який ту саму синю голову нам і дав. Фіналом цієї дебільної історії став представник нацполу, який під кінець всього "свята" вирішив показати який він начальник і змусив слідчих зривати підлогу та шукати ті дві злощасних кулі. Спойлер - не знайшли. Як фінал - синя голова досі спокійно собі служить, бухає, та отримав адміністративку за вогнепальне поранення, щось там типу хуліганства приписали і все. Ось такі речі і розв'язують руки подібним представникам аватарії, бо як всі знають, подібне закриття очей на дійсно серйозні ситуації і породжує беззаконня, в тому числі в армії. З цим я стикався як на строковій службі, так і під час повномасштабки. Всі мої аргументи "а якщо б не було клину?" кожен раз розбивалися "аргументами" керівного складу, шо "от якби, то якби, а зараз можна і хуйок підзабити, нічого страшного". Ну і фіналочка, як я і полюбляю. Гроші за неї не отримував, зуб даю. В котрий раз хочу повторитися, що для служби в нормальному підрозділі вам треба хоча б піти на LobbyX та передивитися вакансії. Бусик - то завжди наповнення бригад, які не вивозять в рекрутинг та мають втрати, які і треба компенсувати мобресурсом. Звісно, про злагодження в таких підрозділах я мовчу. Скільки вже було ситуацій, коли я витягував друзів з навчальних центрів в нормальні підрозділи, бо вони боялися долучитися до війська самі, а потім непідготовлені заїжджали з вулиці до ТЦК та обдзвонювали всіх знайомих. Витягував, переводив. Служать, кайфують, вбивають ворога. Як завжди каже @ze_bg1920, воювати будуть всі. Так шо давайте відноситись до цього питання свідомо, щоб ваші діти потім не воювали за вас. Всім піс!UАF | Чат | Підтримати
Всім привіт! Як і завжди, живий-здоровий, виходжу на зв'язок раз на півроку. Довго спілкувались з друзями, яких мені підкинула війна (так, хоч щось хороше) і прийшли до висновку, що треба давати адмінські права і їм, бо канал з такими темпами точно забараниться, а цього ми всі не хотіли б. Я колись писав, що у нас там є секретний чатик з підписниками та адмінами інших каналів, тому вважаю додавання нових адмінів логічним продовженням, та прямо зараз знайомлю вас з ними.Поки додаю двох людей, з якими спілкуюся з моменту створення каналу - Георгія та Костянтина. Георгій веде свій профіль в Твітері, шось близько 80 тисяч підписників зібрав, але він цивільний, тому він буде відповідати за наповнення новинами та якимись цікавими постами. Костя, якого багато старих підписників знають, в каналі з самого початку, та встиг добровільно мобілізуватися в мінометку 53-ї ОМБр, тому готуйтеся до постів про війноньку, матюків в сторону полковників та аватарів, ну і про окопний побут. Задля зручного моніторингу авторів, вмикаю функцію підпису під постами, щоб ви бачили, хто саме закинув дезу і могли матюкати саме автора. Також думаємо над зміною назви каналу, бо вона спонтанно була вигадана з три хвилини, і планів розкручувати канал не було, але так вже вийшло. Якщо реанімуємо канал, то капітально, з ребрендингом. Також з часом плануємо залучати нових адмінів - виключно бойових і адекватних хлопців зі свідомою позицією, але то вже лірика. Якщо говорити про мене, то всі подробиці будуть згодом, бо у мене по службі великі зміни і точно буде про що написати. Як тільки я все вирішу, одразу буду намагатися регулярно заходити і розповідати щось цікаве, бо дійсно хочеться висвітлювати події зі свого життя, але служба в напівмеханізованій розбитій бригаді з командуванням із військових комісарів - то дуже сумна річ, яка відбиває будь-яке бажання кудись заходити та щось писати, тому я і буваю тут так рідко. Всім дякую за те, що читали цей довгий та нецікавій пост. Аллаху Акбар!
СБУ показала унікальні кадри спецоперації «Павутина», у результаті якої уражено 41 військовий літак стратегічної авіації рфСлужба безпеки України оприлюднила частину найяскравіших відео уражень літаків стратегічної авіації рф. За результатами спецоперації «Павутина», хід якої контролював особисто Президент Володимир Зеленський, а реалізовував Голова СБУ Василь Малюк та колектив Служби, було уражено 41 російський літак.Значна частина з них знищена безповоротно, а окремі уражені літаки будуть відбудовуватись довгими роками. Зокрема, на кадрах зафіксовано удари fpv-дронів СБУ по чотирьох ворожих аеродромах: «Олєнья», «Іваново», Дягілєво» та «Бєлая». Саме там базувалася стратегічна авіація держави-агресора, яка регулярно обстрілює мирні українські міста. Серед уражених повітряних суден – «А-50», «Ту-95», «Ту-22», «Ту-160», а також «Ан-12» та «Іл-78».Загальні втрати авіації противника становлять 41 одиницю. Під час проведення операції було застосовано сучасну технологію керування БпЛА, яка поєднує автономні алгоритми штучного інтелекту та ручне втручання оператора.Зокрема, частина БпЛА через втрату сигналу переходила на виконання місії з використанням штучного інтелекту за завчасно спланованим маршрутом. А після наближення і контакту до конкретно визначеної цілі автоматично спрацьовувала бойова частина.Нагадаємо, що орієнтовна вартість техніки, ураженої за результатами спецоперації СБУ, перевищує 7 мільярдів доларів США.
Дивлюсь на всі ці відео з ТЦК і ахіріваю з того як нас виєбало російське ІПСО. Всі ниють і скаржаться на ТЦК, кричать про перемовини з терористами, розказують про якусь міфічну диктатуру в Україні, говорять, що заїбали ці вояки з своїми вічними потребами, випустіть нас з країни тощо. Знаєте що я вам скажу? Ви це все заслужили, ви позор нації, позор свого роду і це клеймо буде за вами закріплено на всі подальші покоління. Замість того щоб зібрати свої яйця в кулак, піти в ахуєний підрозділ, стати спецом: піхотинцем, розвідником, сапером, водієм, оператором дрону, ФПВішніком, артилеристом тощо, вигнати цих мразот з нашої землі, ви тільки ниєте і робити тренд з прозорого слова "ухилянт". Із-за вас, ухилянтів і нитиків, хлопців в складі одного віділення зачищають село на 400 будинків з півсотнею одиниць противника, коли це має робити одна-дві роти піхоти. Для мене ви гірше за наших ворогів. Можете там собі плакати в коментарях скільки завгодно, але це моя думка і думка більшості військових які жертвують всім на цій війні.Поки ми не усвідомимо, що ми всі відповідальні за нашу країну, за наше майбутнє, поки ми не станемо як один єдиний колектив - нам не світить ніякого щасливого майбутнього