Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - UAF | Ukrainian Armchair Front
Added 14 Jul 2024

UAF | Ukrainian Armchair Front

@military_u
Number of subscribers: 12 811
Photos: 8,900
Videos: 6,870
Links: 13,700
Description:
Задонатити: https://uaf-donate.mssg.me/

👥 Number of subscribers

12 811
Average/Day:: -7
Average/Week:: -24
Average/Month:: -169

👁️ Average views per message

2 219
Average/Day:: 1,970
Average/Week:: 2,981
ERR: 17.32%

📊 Messages per Day

4.7
Last day: 4
Week average: 4.1
Average per day: 4.7

Logo change history

Name change history

UAF | Ukrainian Armchair Front 2026-03-03
UAF 2024-07-14

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 3,490 25-12-28 07:21
💬 Я не очікував, що це триватиме так довго, — каже репортерам The New York Times сержант Сергій Тищенко, який провів 472 дні поспіль на позиції. — Сподівався, що місяць, максимум дваТривалі ротації давно є проблемою в боротьбі України проти російських сил, оскільки Київ потерпає від нестачі особового складу. Масованість дронів погіршило ситуацію, адже солдатам майже неможливо змінювати позиції.Командир бригади сержанта Тищенка, полковник Дмитро Добуш, визнав, що ротація його підлеглого була винятково тривалою, назвавши його «справжнім патріотом», який «здійснив неймовірний подвиг».💬 Така ротація нетипово довга, — сказав полковник Добуш. — Але в умовах інтенсивних бойових дій та значної нестачі особового складу подібні випадки не поодинокі. На жаль, це реалії нинішнього етапу війниТищенко зазначив, що не знає, як йому вдалося витримати. Навіть зараз він не розуміє, як це пережив. Але додає, що «знав, що мене заберуть»Він бойовий медик. Його перша ротація на передовій тривала близько 45 днів. За нею послідували ще дві ротації по 30 днів, а потім коротка відпустка. І це був останній раз, коли він обіймав дружину та дітей.У липні 2024 року його перевели до 30-ї механізованої бригади та направили на нову позицію в Донецькій області. Сержант вважав, що пробуде на позиції максимум 30–40 днів, як раніше.Його укриття було нижче п’яти футів (приблизно 1,5 м) у більшості місць, а спальна зона — ще нижча в лабіринті холодних сирих проходів. Матраців не було; найбільший комфорт забезпечували водонепроникні спальні мішки..До укриття прибули ще солдати, і загальна чисельність сягнула близько восьми бійців. Спочатку чоловіки отримували припаси з сусідньої позиції, де також могли дзвонити родинам через інтернет. Але потім стало небезпечніше. Позиція зазнавала атак. Дехто з його підрозділу загинув. А заміну загиблим не надсилали, й інформації про можливу ротацію не було. Тоді Тищенко зрозумів, що додому найближчим часом не поїде.💬 Нам уже сказали, що людей на заміну немає, — зазначив він. — Мені стало зрозуміло, що це буде довгоЗ лютого 2025 року російські атаки посилилися, і бійці більше не могли безпечно виходити з укриття. Час відстежували за годинниками та календарями на телефонах. Припаси їм скидали дронами, які бійці забирали вночі. Водночас противник постійно скидував гранати, навіть піхотою доходили до краю траншеї, де був бліндаж. 💬 Зрештою ми змирилися, що нас, можливо, заберуть лише після закінчення війни, бо заміни немає Поки вони чекали, відбувалося багато подій. Україна розпочала наступ у Курській області. Сили РФ просувалися на сході, поблизу Покровська. Північнокорейські війська вступили в бої на боці російських сил. Україна отримала F-16 та дозвіл на удари по Росії. З’явився новий президент США та новий папа римський.Проте жодна з цих подій не дійшла до укриття сержанта Тищенка. Вони були повністю відрізані від світу. Радіозв’язок передавав інформацію лише про їхню роту.Надія з’явилася восени, коли по рації повідомили, що їх скоро евакуюють. Але погода не дозволила, і евакуацію відклали. Близько 20 днів потому спробували знову. Двоє чоловіків виповзли з бункера в траншею, усіяну сміттям та залишками російських солдатів.Коли вдалося вибратися, перше, що він захотів, — помитися та зателефонувати родині. Через кілька днів сержанта Тищенка нагородили званням Героя України.Сержант Тищенко сказав, що його досвід «ненормальний», але в голосі не було обурення чи гніву. Водночас він поставив під сумнів військову доцільність таких випадків. 💬 Раніше, якщо ми вступали в бій, могли вискочити та діяти. Тепер усе домінують дрони. То чи є сенс тримати людей просто в ямі?
👁 4,510 25-12-22 07:58
Уражено ворожі винищувачі Су-30 та Су-27 ― відео та деталі унікальної операції ГУР в ліпєцку🔥 У ніч з 20 на 21 грудня 2025 року на російському військовому аеродромі під ліпєцком спалахнула пожежа — горіли два ворожі дороговартісні винищувачі Су-30 та Су-27. Внаслідок операції ГУР МО України, безпосередньо реалізованої представником руху опору злочинному російському режиму, обидва військові літаки агресора виведені з ладу. ☝🏻Орієнтовна сумарна вартість двох уражених винищувачів, які росія використовувала у геноцидній війні проти України, може складати до 100 мільйонів доларів. Су-27 та Су-30 із бортовими номерами “12” та “82” вдалось спалити завдяки ретельній підготовці, холоднокровності та професіоналізму. 🔎 Планування спецоперації на аеродромі під ліпєцком зайняло два тижні. Вивчені маршрут патрулювання та графік зміни вартових дозволили непомітно проникнути на військовий обʼєкт держави-агресора, уразити російські “сушки” прямо у захисному авіаційному ангарі, а потім — безперешкодно залишити аеродром. 💪🏻 Боротьба за волю України триває! Слава Україні! ГУР в інших соціальних мережах: 🔹Facebook 🔹YouTube 🔹 Viber 🔹Instagram 🔹Twitter 🔹 Threads 🔹 WhatsApp🔹 Telegram Bot🔹 TikTok
👁 3,970 25-12-18 10:47
СБУ вразила на аеродромі Бельбек російської техніки на сотні мільйонів доларівЦієї ночі далекобійні безпілотники Центру спецоперацій «Альфа» СБУ успішно відпрацювали по складовим російської ППО на військовому аеродромі Бельбек у тимчасово окупованому Криму.Унаслідок прицільних влучань українських безпілотників було уражено:▪️ два комплекси дальнього радіолокаційного виявлення «Небо-СВУ» (ціна одного — близько $60-100 млн);▪️ РЛС 92Н6, яка є складовою зенітно-ракетного комплексу С-400 «Тріумф» (оріентовна ціна для внутрішнього ринку $30 млн, експортна - $60 млн);▪️ зенітно-ракетний комплекс «Панцир-С2» (оріентовна ціна для внутрішнього ринку $12 млн, експортна - $19 млн);▪️ літак МіГ-31 із повним боєкомплектом (орієнтовна ціна — $30–50 млн в залежності від комплектації та озброєння).СБУ продовжує ефективну роботу зі знищення систем ППО в Криму, які прикривають важливі військові та логістичні обʼєкти окупантів. Ліквідація складових цієї ешелонованої системи суттєво послаблює оборону та військові спроможності ворога на Кримському напрямку.
👁 3,030 25-12-12 10:18
➡️ В результаті успішної операції Сил Оборони було заблоковано противника у Куп'янську та зачищено всю північно-західну околицю міста⚔️ Важка і довга операція триває, адже кацапські анклави ще є у центральній частині міста. У мережі вже чимало кадрів, які підтверджують успішні дії СОУ, тому ми публікуємо ті відомості, про які уже безпечно казати.🔄 Операція почалася зі створення рубежу блокування та відрізання гарнізону противника у місті від основних сил. Сили Оборони відносно блискавично зайняли Радьківку та Кіндрашівку, а також взяли під вогневий контроль Голубівку. Після цього відбулася зачистка Мирного (окупаційна радянська назва Москалівка) та північно-західних околиць самого Куп'янська. 👤 Сили Оборони продовжують виявлення та знищення виродків вже у центральній частині міста, де кацап має декілька анклавів, куди ті змушені були відтягнутися. Операція триває.🫡 Спільна робота ударного угрупування 2 КНГУ "Хартія" (підрозділів ЗСУ, НГУ, ГУР, ССО, СБУ "Альфа", КОРД та ВСП), а також ТГр "Куп'янськ".Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Магазин🛑Донат
👁 3,000 25-12-09 09:56
Джон Болтон, колишній радник Трампа з національної безпеки за його першої каденції: 💬 Я вже давно вважаю, що це може статися майже в будь-який момент. В певному сенсі відхід Дональда Трампа може бути хорошою річчю з двома застереженнями.По-перше, щоб США продовжували постачати військову розвідку Україні, що ми можемо робити, а європейські члени НАТО — ні. І по-друге, щоб ми продовжували продавати зброю та боєприпаси європейським членам НАТО, які можуть передавати їх Україні.Якщо Трамп відійде з цими умовами, то, думаю, є шанс зірвати спроби Кремля прорвати український опір. Якщо це буде припинено, це буде дуже серйозно. А з Трампом ніколи не знаєш, що означає його відхід. Але його зусилля тут повністю зосереджені на здобутті Нобелівської премії миру. Ось про що йдеться. Це не про безпеку США, НАТО чи України, це про Дональда Трампа.Ведучий: Тобто, якщо говорити із західними дипломатами, вважається, що він не може повністю відсторонитися, бо тоді його сприйматимуть як невдаху, але я думаю, існує страх, що якщо він забере військову розвідку і взагалі не буде залучений, то він просто умиє руки від конфлікту. А якщо Росія, дивіться, переможе, він може сказати: «Це не має до мене жодного відношення».Джон Болтон:💬 Цілком можливо, що Трамп скаже: «Я зробив усе можливе, щоб знайти рішення між цими сторонами, і змусив Володимира Путіна погодитися на розумне рішення. Це провина Володимира Зеленського та українців», і звинуватить у всьому їх.
👁 3,760 25-12-08 08:23
Не розумію, чому так українці обурюються на нову гранд-стратегію США, ще коли європейці в черговий раз отримали холодний душ зрозуміло, а от чого наше суспільство...Згідно з цим "документом" Європа вже з 2027 року вимушено перебирає на себе реальну відповідальність за власну безпеку, але це не загроза та кидалово, а вікно можливостей для нас.Оця нинішня архітектура НАТО з надкритичною вагою США дозволяє європейським столицям залишатися в комфортному режимі: робити мінімум, говорити максимум і зручно ховатися за Вашингтоном, який завжди «підстрахує», відправивши 101-шу повітрянодесантну дивізію, де взамін більше половини зброї закуповується в американських компаніях. Щось мʼяко говорячи трохи тріщить по швах все більше. Також смішно було читати зама Рубіо, який публічно нив, що Америка не розуміє, чому європейці все більше не хочуть купувати їх озброєння на фоні великих вливань грошей в оборону.Але коли зі стратегічного рівняння прибрати США або зменшити їхню роль нижче точки, де вони забезпечують ядро оборонної системи, ситуація змінюється фундаментально: Європа більше не може делегувати безпекову відповідальність і змушена формувати власні сильні армії та розвивати оборонні компанії. Бо 101-ша повітрянодесантна дивізія може і не прийти на допомогу в критичний момент.В такій ситуації і цінність України зростає, без якої європейська обороноздатність просто не складається в силу різних причин. І тоді вже не вийде залишатися в зоні комфорту — доведеться інвестувати, розширювати військове виробництво, брати на себе зобов’язання і працювати із загрозами напряму. Хоч нам це може не подобатись, що вони типу нас використовують, щоб самим не воювати, але давайте будемо чесними, що для нас це також не поганий варіант в даний момент, бо росіяни не відстануть від нас до останньої можливості, та і вцілому нам треба з європейцями будувати майбутнє, а при таких розкладах ми зайдемо в ЄС з нормальною такою політичною вагою, на час поки в світі йде м’ясорубка так точно, та вибивати собі беніфіти, можливо якщо не буде тупити наше політичне керівництво розширювати вплив на країни далеко за європейських континент виборюючи собі місце під сонцем в нових реаліях світу, на це також маємо шанси.Така поведінка американців ще раз показує, що Європа рано чи пізно вийде з цього стану інерції, тому хай ще пишуть такі стратегії, нам підходить. Ну або Європа вмре як об’єкт в чужих руках.
👁 4,019 25-12-04 13:21
Європейські лідери глибоко не довіряють посланцям США в переговорах із Росією та Україною.За даними SPIEGEL, канцлер Фрідріх Мерц і президент Франції Емманюель Макрон під час конфіденційної телефонної конференції з Зеленським та іншими європейськими лідерами різко попередили, що США можуть зрадити Україну й Європу.💬 Існує ризик, що США зрадять Україну в питанні територій, не давши чітких гарантій безпеки», — цитує Макрона англійський протокол розмови, цитує SPIEGEL. Мерц, за протоколом, порадив Зеленському «найближчими днями бути надзвичайно обережним».💬 Вони грають ігри — і з вами, і з нами, — сказав він, маючи на увазі двох американських посланців – Стіва Віткоффа та зятя Трампа Джареда Кушнера.Ці та інші висловлювання з протоколу свідчать про глибоку недовіру європейців до двох соратників Трампа. Хоча публічно Європа завжди хвалить мирну ініціативу Вашингтона, але документ показує, що окрім Мерца й Макрона, ще кілька учасників конференції не довіряють американським емісарам.Навіть президент Фінляндії Александер Стубб, який має добрі стосунки з Трампом, застерігав від цього дуету.💬 Ми не можемо залишити Україну й Володимира наодинці з цими хлопцями, — сказав він.Генсек НАТО Марк Рютте, якого Трамп також поважає, підтримав фінського колегу💬 Я згоден з Александером — ми маємо захищати Володимира, — сказав РюттеНатомість Рубіо європейці вважають значно критичнішим до Росії й більш готовим враховувати інтереси Європи. Але остаточна позиція Трампа лишається неясною.❗️ Крім Макрона, Мерца, Рютте й Стубба, в конфіденційній розмові брали участь прем’єр Польщі Дональд Туск, прем’єрка Італії Джорджа Мелоні, прем’єрка Данії Метте Фредеріксен, прем’єр Норвегії Йонас Гар Стьоре, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і президент Європейської ради Антоніу Кошта.
👁 3,980 25-11-22 17:47
​​Кінцевий етап Курської операції відкрив мені очі на кілька речей.В час відходу наших сил з Суджі, десятки блогерів та експертів плакали по тому як все погано і, часто не будучи навіть близько до театру бойових дій, давали цінні поради як вести війну на оперативно-стратегічному рівні. Між тим, поки одні робили в інтернеті якісь висновки щодо Курської операції та "фіксували збитки" по картам і таблицям осінтерів, для безпосередніх учасників нічого і близько не закінчилось. Ворог не зупиняв атак на відступаючі та виснажені війська та робив спроби прорватись через кордон. В підрозділах кипіла робота - як відтягнути людей, де розмістити нові позиції, кого на них виставити, які обрати шляхи під'їзду, де знайти засоби, і так далі. У кожного, в тому числі і у мене, була своя думка стосовно ситуації та було що сказати, але, як виявилось, зупиняли ворога не ниття та рефлексія, а пряма безпосередня діяльність бійців та всіх, хто їм допомагав. Тим, хто брав участь у подіях, вся тяжкість ситуації була очевидна і без пояснень експертів, місцями вона була навіть гірше, ніж можна прочитати в інтернеті. Але за інформаційним шумом та психічною атмосферою тих часів залишився в тіні подвиг бійців ДШВ, сухопутки, ТРО, груп ССО та прикордонників, які в лютому/березні 2025 намагались закріпитись на нових рубежах оборони, бились проти азіатів у найважчих умовах і цим виграли шанс зупинити подальший наступ на Сумщину. Принципово з тих часів нічого не змінилось.На фото окупант, який не дійшов до ДКУ, весна 2025.#війна
👁 4,830 25-11-04 15:32
Помер 84-річний Дік Чейні, дуже цікава й суперечлива постать, яку в американській політиці важко оцінювати у звичних категоріях правильно–неправильно. Чейні був політиком, який одночасно будував архітектуру глобального впливу США та безпекової політики в цілому, але залишив після себе ланцюгову реакцію криз, що тривають досі.Якщо коротко, то він саме той класичний республіканець старої школи, який пропагував неоконсервативний світогляд, саме таким, як у нас сприймають образ республіканця сьогодні.Найбільше його критикують за надмірну жагу створити сильну президентську вертикаль з розширенням можливостей виконавчої влади, часто в обхід законних процедур. Він наприклад публічно захищав катування під час допитів ворогів США як необхідність. Друге вторгнення в Ірак (за перше його дуже хвалили) та аналізу помилок та наслідків, які так і не визнав, тендерні скандали з компанією, яка була наближена до нього. А через публічні дискусії серед населення про доцільність війни, назвав другу Іракську кампанію великим успіхом, як і першу, не дивлячись на втрати та довготривалі наслідки, які стали очевидні, та публічно дав зрозуміти, що йому байдуже на громадську думку. Що запустило процес занепаду республіканської партії та виграш демократів, які зіграли на втомі від війн та дій республіканців у зовнішній політиці.Але він дуже цікава політична фігура з огляду на Східну Європу та Україну вцілому, після розпаду совку Чейні, тоді ще міністр оборони, вважав, що Україна повинна стати оплотом демократичних перетворень та утвердження вільного ринку в регіоні, а також стримування російських впливів на східну європу. Критикував Джорджа Буша-старшого за його промову в Верховній раді, коли той просив не поспішати з нашим виходом з совку, а навпаки вимагав від Буша швидшої та чіткішої підтримки нового суверенного статусу України. Бачення Чейні було таким, що ми маємо бути демократичною, сильноринковою, незалежною державою та союзником США і НАТО, яка має стати важливим елементом стримування росії в регіоні, як частину ширшої американської стратегії глобального лідерства.Завдяки ньому країни Балтії вступили в НАТО, процес вступу якого затягнувся (в обмін на підтримку другої кампанії в Іраку), також за часів, коли він був віце-президентом, велись активні дискусії нашого з Грузією вступу в альянс, хоча на той час всередині адміністрації були палкі дискусії щодо нашого членства, наприклад коли Фіонала Гілл попереджувала про небезпеку нашого вступу і що політично ми не готові із-за російського впливу, він її послухав та коротко сказав «Отже, ви говорите, що ви проти свободи та демократії», зібрав речі і вийшов.Він розумів ціність розташування України і що нас потрібно було відірвати від впливу росіян на нашу політику та можливу експансію росіян на післясовкому просторі.Чейні послідовно критикував адміністрацію Обами за мляву реакцію на анексію Криму та брак підтримки — разом із Джоном Маккейном. Російське втручання у вибори США 2016 року він назвав «актом війни». Коли ж інші пояснювали це реакцією росіян на розширення НАТО та ЄС та говорили, що потрібно враховувати їх інтереси, Чейні в свою чергу називав це результатом слабкого американського світового лідерства, а не як результат конфліктної американської дипломатії.Отаким от був легендарний Річард Брюс Дік Чейні.
👁 5,010 25-10-26 21:26
Поки Віткофф знову намагається продати Трампу "московське повітря" через казочки Дмітрієва.Завжди забуваю згадати, що в команді притомних ще є дуже прагматичний Скотт Бессент, який на наше щастя міністр фінансів. Добре, що Вайлз пропихнула його, а не Маск свого кандидата на цю позицію, бо були б нам - гайки. Бессент із самого початку говорив, що путін — воєнний злочинець, поки інші боялися назвати речі своїми іменами, дав пи*дюліну Маску, а коли в Білому Домі творив дікуху Пітер Наварро, який вигадав собі економіста Ронна Вару з "геніальною" економічною моделлю, від якої пів світу було шоковано, що це твориться в США, а не в якомусь Зімбабве, Бессент помножив його на нуль та почав наводити порядок. Лобіював питання санкцій на росіян. Фактично, він є одним із тих, хто змушує Трампа усвідомити думку що тиск на росію — це правильно. Тепер ось приструнює Віткоффа з Дмітрієвим. Коротше толковий дядько. Сьогоднішній зсув Трампа став можливим також завдяки Бессенту, з якими можна мати справу. Навіть у найбільш конченому оточенні є люди, які можуть підштовхнути божевільного до адекватності. https://t.me/in_factum/39098