Думаю вже всі побачили карту захоплення Балтії, яку опублікувано ще в далекому 2024му.Українці відрефлексували моментально, адже чотири роки назад ми сміялись над подібними картами, адже не вірили в їх реальність. Тепер всім не до жартів, адже немає сумніву в неадекватності росіян.Трамп зняв нафтові санкції з росії чим трохи послабив економічний зашморг на економіці країни маньяків. І звісно вони витратять додаткові прибутки на війну.Тим не менш країнам Балтії переживати рано. Їх час ще не прийшов. Поки Україна тисячами закопує загарбників в землю Європа може спати спокійно. А от коли настане перемир'я, от тут я балтам не заздрю. При нинішніх справах в НАТО чекати допомоги їм немає звідки.Єдине що змусить росіян атакувати країни Балтії до перемир'я - це імовірність імпічменту Трампа, адже тоді вони можуть втратити надійноно союзника і руйнівника НАТО. З іншого боку, якщо через жарт долі до влади у США прийде Венс, то наврядчи він буде сильно опонувати Москві. Тим не менш наврядчи українцям повезе на стільки, що росіяни самі відкриють другий фронт.Тож війна в Балтії не відворотня, але не зараз. Тож добрі Уураїнці продовжуєм робити все для випалення ворогів там де можемо тими силами, які є.
Коли я бачу, як українці богатіють, то це тішить моє серце. І Україна дає для цього багато шансів. Он спитайте будь якого голови ВЛК, МСЕК. Чи судді, прокурора, силовика. Країна дає багато шансів розбагатіти, адже українці талановиті.Але за кордоном вони просто розквітають, адже до нашої енергії додається адекватний бізнес клімат. І мене тішить що окремі українці стають мільйонерами, але погано, що при цьому окремі з них знаходячи гроші на джинсу, але не знаходять її для допомоги Україні.Урі (Юрій) Полявич, родом з Харкова мільярдер, власник гіганта iGaming-індустрії Soft2Bet. Зараз активно розміщає статті по мережі про свій особистий геній (що до речі правда), зв'язок з Україною і благодійну діяльність. Але в третьому питанні - штанга. Абсолютно дурною ідеєю було розміщувати в українських ЗМІ історії про благодійну допомогу школярам Грузії та студентам Ізраїлю в той час, як в Україні вже тринадцятий рік іде війна.https://ua.tribuna.com/casino/blogs/3155666-uri-polyavych-istoriya-uspikhu-epatazhnoho-izrayilskoho-biznes/Я за допомогу школярам і студентам всіх країн світу, окрім росіян. Але пану Урі і всій його піарслужбі, яка не слабо освоює кошти, треба визначитись він все ж успіщний бізнесмен і філантроп чи з України. Я розумію, що з України зараз бути модно, скільки б зусиль для її дискредитації не поклали чоловіки-втікачі в Європі і США.І я розумію, що дуже зручно прикриватись українським походженням, для вирішення своїх особистих справ. Адже український солдат на полі бою створив героїчний образ нащої Нації. Але я б радив не брати приклад з ухилянтів U4U-ів, які в тотальній своїй більшості згадують про Україну лише на свята, а все ж реально допомогати.Тим більш Soft2Bet збирається відривати новий офіс в Нью-Джерсі, то маю логічне питання. Чию громаду вони будуть підтримувати? Грузинську, ізраїльську, українську, всіх рпзом, що було б прекрасно, чи все ж російьку, бо "бізнес поза політикою"?Я знаю, що багатьом не подобається що я ставлю гострі питання. Але ми зараз в такій сраці, бо 30 років своєї незалежності намагались жити в комфорті і боялись складних питань.І якщо бізнесмен вибудовує своє публічне позиціонування через призму "народжений в Україні" не допомогаючі Україні, то його має чекати обструкція з боку України і діаспори
Війна з Іраном для Трампа це не про демократію у всьрму світі. Це про вирішення своїх особистих політичних проблем.На Вашингтон насуваються проміжні вибори і судячи з результатів у Техасі, де демократи перемогли, перспективи в однопартійців Трампа туманні. Адже Трамп станом на зараз не задовільнив жодну з категорій виборців. Республіканці класичні не задоволені напрямком і швидкістю з якою Америка стає Величною, радикальні фанати Трампа - не задоволені відсутністю радикальних змін, центристам не подобається радикалізм, хоч в більшості він лише на мловах. При таких вводних, демократи набирають рейтинги лише за рахунок критики не пропонуючи нічого конкретно.Тож перед Дональдом постала задача, як мобілізувати республіканців і знайти великі гроші на вибори.Як змусити ізраїльське лобі працювати тільки на Трампа? - правильно рознести ворогів Ізраїлю.Як змусити задовільнити спонсорів з ВПК? - Заявити, що не вистачає зброї для захисту американських солдат. І не важливо, що українці вже роки два попереджали про те що США немає сучасної системи ППО.Як змусити світ послабити санкційний зашморг з росії? - Правильно спровокувати дефіцит енергоносіїв. А європейці розкахуючи про цінність демократії, ніколи добровільно за цю демократію не воювали. Якщо б Трампа цікавили такі цінності як свобода і демократія, то Україну б аже завплили зброєю, а Іран бився в конвульсіях під санкціями в стилі "нафта лише за їжу". Та і бомбардування Ірану почались до того, як була фізично знищена вся опозиція.Але є як є, і на все Божа воля.Украні треба протриматись до грудня. Коли Трамп втратить підтримку у Палаті представників. Але літо буде спекотним...
Півтора роки тому я зустрічався з сенетаром-республіканцем і зазначив, що світ летить у прірву, тож підтримуйте Україну сьогодні, бо завтра будете змушені ховати своїх солдат.Я помилився в місці смерті, але не помилився в тенденції. Та зараз не про це.США робить абсолютно вірно, що використовуючи свою перевагу в повітрі наносить удари по Ірану без застосування наземних сил. Але на жаль для США, при плануванні операції не був достатньо врахований фактор БПЛА, умовно типу "шахед", який зроблений з гівна і палок, але в стані долетіти і знищити необхідні цілі.Класичне ППО не витримає довгого протистояння з "шахедами", бо дорого і складно відновлювати запаси. "Малих ППО" немає ані в арабських країнах, ані в США. Тож якщо Іран протримається ще тижня два і зможе налагодити відновлення запасів, хоча б на рівні 50 "шахедів" на добу, то США зістикнеться з дуже не приємною ситуацією, коли бази армії США опиняться під ударами тупої і примітивної, але дієвої зброї.І ніхто вам не скаже, на скільки арабські країни будуть готові підтримувати США, коли запалають їх будинки. Та і громадська думка США дуже швидко зміниться в залежності від кількості загиблих американських солдат.Коли під час лекцій американські кадети питають мене, яка моя мотивація витрачати свій час на лекціїї, я відповідаю: "Дуже хочеться, щоб по більше Вас вижило на наступній війні". І я щиро бажаю, щоб армія США не легковажила ризиками спираючись на фантомні спогади генералів з їх минулих не існуючих звитяг
Колись бомбардування Тегерану визнають черговим етапом Третьої світової війни. Історики пост фактум вибудують чітку логічну лінію, напишуть підручники і отримають визнання, гроші, премії. Ну а ми, лише приречені виживати в цьому карколомному звиздеці.Ми всі припускаємось помилки, коли вважаємо, що хоч один політик у світі думає далі своєї дупи. Ніхто і ніколи. Зазвичай все робиться на користь свого рейтингу чи антирейтингу суперників. Рузвельт обрався Президентом із лозунгами: "Ми не вступимо у Європейську війну". Але із зміною суспільної думки він відправив солдат штурмувати кручини Нормандії.Символом всього, що зараз відбувається, для мене є серіал "Картковий будинок". Звісно Андервуд в серіалі менш епатажний аніж пан Дональд, але за відсутністю будь яких моралтних орієнтирів окрім доцільності там попадання 100 із 100.Тож коли ми бачимо бомбардування Ірану, чи викрадення Мадуро, ми маємо розуміти, що присутня лише одна логіка. Логіка доцільності Трампа, куди Україна поки не попадає. Причин безліч, окрім хіба корупції, яка Трампа взагалі не шкребе. Він визнає її як частину системи, і реагує лише тоді, коли крадуть саме американські гроші, тому Міндічу я не заздрю. Його дістануть.До речі, Україна менш терпима до непотизму, який демонструє зараз очільник Білого дому. Ви уявляєте, щоб було, якби завтра Олена Зеленська очолила яксь реальну, а не формальну дипмісію? Та тут порвало б усіх. А в США, порівняно з нами, тиша спокій.Ми живемо в цікаві часи, коли серіали стають реальністю, а реальність здається занадто не правоподібною. Втім, таки риси Третьої світової, яка почалась 24 лютого 2022 року.
Чому я раджу протезуватись в Україні.Порівнявши всій досвід протезувань в Україні і США, який звісно ж є суб'єктивним, я дійшов висновку, що протезування в США цікаве лише візою і знайомством з новими людьми, які в будь якому випадку принесуть із собою досвід, все інше - це вологі мрії і очікування які базуються лише на фантазіях. Високі технології звісно там є, але тобі вони не світять. Але прошу не плутати це з лікуванням, адже медицина США, все ж на пару щабелів вища за нашу.Якщо по суті протезуванняПротез (тобто гільза, коліно, стопа) в США не кращі тих, що ти можеш отримати в Україні. Часи, коли США в частині протезування переважали Україну технологічно закінчились десь у 2024му. Якщо порівняти моє протезування у квітні-травні 2024р і січні-лютому 2026р., то:1) Стопа на обох протезах однакова.2) В Орландо за гроші @Моршинська і організаційного супроводу Revived Soldiers Ukraine я отримав механіче коліно Proteor quatro. Не найгірше, але і не найкраще з того що є. В Україні в співфінансуванні 50/50 з Superhumans Center . Заплативши близько 30 000$ я отримав найкраще, що тільки є на ринку Ottobok Genium 4. Це 50% від суми, але що поробиш. Вбухав у це всі виплати по пораненню + доклалась родина і друзі з України і Детройту. Але зробив. В США можливість співфінансування не надавалась.3) Гільза. В Орландо мені зробили подвійну гільзу, яка для первинного протезування доволі доречна. Адже м'яка, хоч і є постійні проблеми з вакуумом. В Україні мені зробили бімбаракетну одну гільзу, яка ідеально підходить під культю. На відміну від американської. Але там була більше адміністративна проблема, коли між отриманням протезу до випискою з протезійного центру проходить дві години, бо треба там кудись мчати на фандрейзинг. Все ж підпорядкування процесу протезування фандрейзинговим планам фонду не є найкращою ідеєю.В Україні такої проблеии немає. На другий тиждень зайнять, ти отримуєш карбонову гільзу і далі тижні три тренуєшся вже на постійному протезі. І головне НІХТО тебе не замахує тим що ти МАЄШ збирати донати. А якщо не хочеш, то ти не вдячний і далі по тексту))4) Фахівці. В Орландо був один чувак, який і протезист і реабілітолог і жартівник. В Україні все ж це різні люди, які перетинаються тільки коли треба покращити протез. Індивідуальний реабілітолог це річ, яка дуже допомагає.5) Подальше обслуговування і перепротезуаання. Отримуючи протез в США чи Європі ти починаєш грати у лотерею. Адже перепротезують тебе потім чи ні - це бажання менеджменту фонду. В Україні - це все ж забов'язання. Я відходив на первинному протезі 19 місяців, при стандартних медичних показниках 10-12. Через те що мені в одностороньому порядку було повідомлено що всі забов'язання переді мною виконані (30 січня 2025го, 7 місяців після протезування) довелось шукати новий протезійний центр, вставати в чергу тощо. Але, по правді, це вивився доволі щаслий день, адже відкрив переді мною багато перспектив і я щиро дякую долі за те що так сталось.Тож шановні колєгі по опасному бізнесу, яких ще очікує протеування чи перепротезування:Пам'ятайте, що мій досвід є дуже суб'єктивним, адже в США, я був лише в одному філіалі одного фонду. І звісно пробуйте здобути досвід індивідуальний.Якщо є бажання, то їхати в США на протезування можна, але вимагайте нормальну туристичну візу на 10 років. Ставте себе на перше місце, бо здоров'я і життя у Вас одне, і окрім Вас це не зробить ніхто.
Загибель БогівУ 1946 році після найбільшої катастрофи людства з мільйонами загиблих на полі бою і спалених в канцтаборах, країни світу створили собі "богів": недоторканість кордонів, колективна безпека, захист права людини на життя. У 1991 році Фукуяма створив ще одного "божка" і назвав його "кінцем історії".І на цих богів всі народи молились в надії, що вони захистять сите життя перегодованого Заходу.Але ставка не зіграла. Боги виявились хибними і не витримали зустрічі з автократизмом і амбіціями соціальнонеадаптованих керівників держав з замашками диктатора.Те що зараз росія знищує українські міста, а США збирається анексувати Гренландію лише початок, Китай вже давно збирається захопити Тайвань і знаходиться на фінальному етапі створення мережі колаборантів з тайванських еліт, які згодом допоможуть в окупації.Поки Трамп президент США, Україна не отримає реальної допомоги, а поки при владі путін, то росіяни будуть жити в багні, але робити все, щоб знищити Україну. Тому наш єдиний союзник перелякана Європа, яка дуже не хоче воювати. Перепрошую - вона не може воювати в темпі сучасної війни, а не спецоперацій. Жодна країна світу зараз не здатна хоч щось партнерству США-росія. Окрім звісно України і українців, які на межі надлюдських зусиль продовжують боронити свою землю і періодично влаштовувати вогняні ночі в російських містах.Проблема нашої дипломатії в тому, що ми не можемо пояснити європейцям, що як раніше НЕ БУДЕ. Провал нашої демократії - НЕ залучення численної української діаспори до донесення укранського порядку денного. Помилка наших діаспор у сприянні "ухилянтам", які тепер рівномірним слоєм паразитують від Кракова до Сан-Франциско. Світ стоїть на межі глобальної катастрофи і Господь накаже кожного за помилку. Політики європи і США не хочуть нормально допомогти Україні, гаразд, але за нашим програшем війна прийде і в їх дім. Діаспора толерує українським чоловікам, що втекли з України? Не хоче повнртати їх до України? Гаразд, але завтра на війні почнуть гинути їх діти, бо коли США та Європа почнуть втягуватись у війну мобілізація не відворотня.Світ занадто довго молився хибним богам, цим ідолам, які мали щось незрушійне лише в нашій уяві. Тепер наступає нова епоха. І кожен буде зміряний, і кожному визначиться вага його
Минулого тижня американські військові захопили російський танкер з венесуельською нафтою, але окрім нафти виявили там і моряків з українськими паспортами. І другий факт знов підняв інтерес до найбільш корупційної системної годівнички, яка є в Україні, а саме «документи моряків в Україні».Почну із того, що серце моє тішиться коли я бачу, як колишні професійні активісти в морській галузі, після того, як їх перестав фінансувати російський «Трансшип» не лишились без діла і пішли підробляти «морськими експертами». В «морських експертів» до речі дуже багато з морськими свинками, адже ніфіга вони не морські і вже точно не експерти.От наприклад очільниця лобіської шараш кантори USU, яка за роки Великого вторгнення отримала судовий вирок за переправляння українців за кордон і перешкоджання мобілізації зараз спокійно підробляє «посередником», робить документи моряка і спокійно заходить в кабінет Керівника Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України Кравчука Миколи. Не знаю предмету їх розмов, але ризикну спрогнозувати, що щось про документи моряка. До речі, з моменту перемоги «морських експертів і активістів» над корупцією ціни на документи моряків взлетіли, плюс додалась ще одна опція виготовлення документів без фізичної присутності моряка. Який мирно собі в цей час попиває вино в районі Кишинеу, Криму або ВенесуелиВ рамках боротьби з корупцією і пошуку грошей в державі я наведу Вам приклади розцінок на документи в морській сфері. Злі язики говорять наступне:- свідоцтво фахівця про підготовку з питань безпеки 600- верифікація документів моряка від 200$ до 600$- медичні довідки для моряків до 400$- домалювання стажу – 50$/місяцьБез фізичної присутності моряка все трошки дорожче.Загальний оборот доходів від схем на документах моряка більше двох мільйонів доларів на місяць. І це по дуже скромним розрахункам, і я не включаю в цю суму гроші за посередництво, які беруть активісти типу раніше судимої Христі Король.Я б радив НАБУ та журналістам звернути увагу на цей клондайк. І до речі на цю тему можна взяти інтерв’ю у полковника МВС Ценова. Людина розбирається в питанні краще аніж я.В наступній статті, я детально опишу схему хабарництва при переоформленні документів моряка. Слідкуйте за оновленнями. Буде цікаво.
І знову про гарантії безпеки.Коли спартанського полководця Лісандра під час Пелопонеської війни спитали, чому він не будує мури навколо Спарти він відповів: "Найкращі мури - це спартанці". Якщо перефразувати, то найсильніші мури України - це наші воїни. Тож коли я чую, що країни ЄС надішлють нам "обмежені контингенти", як гарантії безпеки, то мені смішно. Адже фактично нам доведеться, ще й їх захищати. Чи це буде 10 000 військових з Німеччини чи Франції, чи сотня з Литви - не важливо. Ці громадяни ЄС не будуть воювати за Україну. Єдина мета їх перебування тут буде максимально витягнути з України знання про сучасну війну. Адже попри величезну кількість інформації в мережі розуміння сучасної війни в ЄС та США зараз на рівні початку сторіччя.І навіть якщо ми "іноземні контингенти" розподілемо по умовній першій лінії оборони, то хто сказав, що при першій атаці росіян ми не будемо їх ловити за Дніпром, як свого часу батальйон "Прикарпаття".Винятком може бути армія США. Ті будуть битись, але жодний політик з Білого дому не ризикне взяти на себе відповідальність за смерті американських солдат в далекій Україні.І до всього цього давайте не забувати, що завдяки змінам в Конституцію часів Порошенка, в Украні ЗАБОРОНЕНО розміщення іноземних військових баз. Тобто ця норма унеможливлює як легальне перебування іноземних військових контингентів в Україні, так і вступ до НАТО.Тож ще раз звертаю вашу увагу. Всі безпекові гарантії без знаходження армії США на фронті між українцями і росіянами - гівна варті. І єдині мури на які ми можемо адекватно розрахрвувати це наші сили оборони. В них ми маємо інвестувати і робити все можливе, щоб люди хотіли в них бути, а для цього потрібно вже зараз якісно змінювати в кращий відношення до солдата, бо батьками-командирами багато не навоюєш.
Міністерство оборони України сприймається нашими елітами, як міністерство розпилу бабла. Раніше ця роль належала міністерству інфраструктури, але велике вторгнення внесло свої корективи.Умеров виконав те для чоно його поставили міністром, впопядкував всі потоки в єдине русло. Тут він майстер. Адже до того він зробив те саме в Фонді держмайна. Мавр свою справу зробив, мавр пішов.Шмигаль на посаді Міністра оборони мріяв лише про одне - не сісти. Тож не було ані ініціативи, ані якихось факапів пов'язаних з його персоною.Федоров зумів не тільки відстояти незалежність свого Міністерства в битві з Єрмаком, а й розширити свій вплив на той самий гемблінг, а також мати певний вплив в усіх міністрествах через заступників з цифрової трансформації, які частенько в самій трансформації мало, що розуміли.Тож призначення його Міністром оборони - це не про оборону, це про вплив. І до речі дружба з Будановим йому дуже в цьому питанні допомогла.Єрмак втрачає свій вплив в управлінні державою, але чи втрачають ті хто стояли за його сходженням? Відповідь ми дізнаємось місяця за три.