Така, дискусійна тема, як на мене. Ваші думки? Денис СурковПару слів про те, що зараз часто чую нібито ТССС не працює в умовах нашої війни і правило золотої години треба забути.1. Правило золотої години (наразі вже 36 хвилин) ґрунтується на фізіології розвитку геморагічного шоку, а не на евакуаційних можливостях. Подобається це, чи не подобається, кивати на недосконалість ТССС можна буде тоді, коли а) всі будуть навчені і забезпечені; б) логістичні процеси будуть досконалими2. Щодо часу евакуації. Наказ МО №879 чітко регламентує для поранених 1 категорії: 1 година до Роль 1 (DCR) і 2 години до Роль 2 (DCS). Подобається це, чи не подобається, наказ має виконуватися або якщо він не виконується, припинити використовувати гучні назви DCR та DCS. Це буде вже щось інше з іншою виживаністю і термінами лікування. «Чому в нас не працює DCR та DCS? – Тому що в нас немає DCR та DCS»3. Як жартують будівельники, ми можемо побудувати дім швидко, дешево і якісно. Але ви можете одночасно вибрати лише дві опції з трьох. Все крутиться навколо ромбу виживання персонал – ресурси – логістика – сортування. Не можете забезпечити перших три повною мірою – починайте сортування одразу.4. Армія по суті є великою корпорацією, яка займається високоризикованим низькодохідним бізнесом. Медична підтримка – частина бізнес-процесів. Якщо кінцевий результат неефективний, відповідно, треба оптимізувати організаційну структуру, а потім процеси – не навпаки.5. Щодо структури. Ми маємо війну 21 сторіччя і організаційно-штатну структуру, яка нам дісталася в спадщину від СА, або навіть від РККА. Висновки про її ефективність робіть самі. Можу тільки додати, що у прямому підпорядкуванні начмеда батальйону знаходиться тільки особовий склад МПБ. Всі решта від рівня роти до відділень – «підпорядкування зі службових питань». Тобто СБМ і БМ на період виконання БР не знаходяться навіть в оперативному підпорядкуванні начмеду, за винятком окремих бригад, де це затверджено розпорядженням комбріга.6. Щодо процесів. Розпочавши навчання з медичного планування для підрозділів тактичного рівня, можу сказати відповідально: системно планування не проводиться. Відповідно, немає плану – немає оцінки ефективності, немає AAR, немає аналізу, немає оптимізації процесів. Повертаємося до спадщини РККА, як написано вище.У підсумку. З ТССС все добре. Як каже один мій колєга, Божої вам благодаті і вчіть такмед.
Допис одного бійця з одного підрозділу. Це піздєц як актуально! "Підрозділ існує з початку повномасштабного вторгення, сюди відразу мобілізували начальника медичного пункту – офіцера медичної служби.Так от, багато хто його ненавидить.Коли звертаються за допомогою: їбе тиск, болить живіт чи голова, чи жопа – перша його порада "Припиніть жерти усіляку хуйню".Воїни не звикли до пісної їжі, кидати палити в армії це взагалі хуйова ідея. Тому хворіють далі і продовжують ненавидіти дока, хоча він цілком може бути взірцем більш-менш здорового образу життя.Один молодий хлопець жер та пив усіляку хуйню. Зліг у шпиталі з крововиливом в шлунок.Лікар наказав дотримуватись суворої дієти, але дав чарівну пігулку, щоб той не вмер в медичному закладі.Наш військовослужбовець відразу зцілився, але за розум братись не збирається. Цілком можливо, що помре передчасно.Ще багато хто постійно п'є енергетичні напої. Через це має тремор, тривожність і часто інші проблеми... Облисіння, випадіння зубів.Багато інших військовослужбовців не уявляють свої прийоми їжі без соусів, майонезів, кетчупів. Пиздують з ними геть усе.Практично усі вони з надлишковою масою, мають проблеми з шлунково-кишковим трактом."
Сцуко, це настільки прекрасно, шо в мене тупо нема слів! Я аж булькаю від захвату! 🤩 "Армія РФ випадково збила власну авіацію під час атаки на Україну! Впали на бази окупантів і вибухнулиЗа даними наших джерел і підтверджених відео з дронів, росіяни підняли в повітря велику групу Су-34 і Су-35 для прикриття ударів крилатими ракетами. Але через хаос у повітрі, погану координацію і, ймовірно, «дружній вогонь» від своїх же систем ППО, кілька російських літаків були збиті своїми ж ракетами.Один Су-34 отримав прямий удар від ракети, ймовірно, С-400 або «Панциря», яка була запущена з російської території.Другий літак загорівся в повітрі після того, як його «накрила» своя ж ракета класу «повітря-повітря».Третій борт, намагаючись ухилитися, зіткнувся з іншим російським літаком.Всього, за попередніми даними, росіяни втратили щонайменше 4–5 бойових літаків за одну ніч через «дружній вогонь». Це не рахуючи тих, які могли бути пошкоджені.Українські військові, які спостерігали за цим у реальному часі, не могли повірити своїм очам. Один з пілотів ППО сказав у закритому чаті:«Ми навіть не встигли нічого зробити. Вони самі себе почали збивати. Ми просто стояли і дивилися»."Шампанского, блядь! 🥳
Так, якось я питала вас про те, як розпізнати, шо в киці шось болить. А потім замоталась і забула.Так от, я згадала!Отже, кітики, загалом, майже завжди приховують біль, це їхній природний інстинкт, тому вони не будуть скавуліти чи мявчати. Те, що киці болить можна помітити тільки за зміною поведінки.Коли кітику болить він ховається, стає менш контактним.З'являється раптова агресія, може шипіти, кусатись при дотику.Не дає себе гладити в певному місці, (так можна зрозуміти локалізацію больових відчуттів)Менше рухається або, навпаки, мєчеться по хаті міняючи нички.Може мати згорблену позу, обмежені обережні рухи.Відмовляється від їжі або є різке зниження апетиту.Проблеми з туалетом (часто ходить, але без результату, або навпаки, проте за цим треба слідкувати шоб помітить)Може часто блювати, або поносити.Також може ходити мимо лотка, або взагалі далеко від нього.Часто лиже одне місце (тут треба роздивитись, бо може бути ранка або запалення)Притискає вуха, зіниці розширені.Напружене або прискорене дихання, може бути тремтіння.Інколи може нявкати більше ніж завжди або незвично (жалібно, низько)Реагує на дотик як на біль (різко смикається, тікає, шипить, плаче) Тож коли ви помітили хоч частину з цих симптомів, негайно рвіть кігті до ветеринара! Тільки кота взять не забудьте. Бережіть здоров'я своїх мохнатих так, як вони бережуть вашу психіку. І да пребуде з вами мохната сила!
Тримайте просту настанову всього з двох пунктів про те, що потрібно робити при зустрічі зі змією.Отже, весна надворі, прокинулися змії. Ось-ось розпочнуться масові зустрічі з ними. Люди вже ставлять запитання.Найпоширеніше:Як відрізнити небезпечну змію від безпечної?Зустрічне питання ви точно запам'ятаєте:HAXУЯ?Навіщо вам потрібна ідентифікація змії, якщо ви не збираєтеся якимось чином маніпулювати з твариною?Просто пензлюйте мимо. І не треба її хуярить палкою по хребту. Один з головних принципів роботи з отруйними тваринами каже: "не суй руку туди, де голова не пролазить". І всьо.А головний принцип надання першої допомоги можна сформулювати так:ДО ЛІКАРЯ, БЛЯДЬ!Жодного самолікування і нікому не дозволяйте надавати допомогу. Можна лише усувати симптоми: біль, алергічну реакцію. Найсерйозніші наслідки після зміїних укусів трапляються саме від добрих людей із їхніми бабкиними методами порятунку, а зовсім не від самого укусу. Жодних джгутів, розрізів, припікань і мужеставєнних самоампутацій. В лікарню, нахуй!
Тут в тредс спитали як вести себе при обстрілах з різних видів зброї.Тема зацікавила, тому в коментах від бійців зібрала шось типу методички.При арті лягати і невставати, слухати вихід, між виходами можна рванути в якесь укриття, за деревами і бетони тонкі дуже дурна ідея, будинок також. Глибше вужче і нижче рівня землі. Від дрона не втечеш, але якщо вже дрон пішов на тебе або вичікує, біжи від пацанів і ксп, бліндажів в іншу сторону, бо за тобою і їм прилетить.Орієнтування на місці справа практично пофігу. Хоч село, хоч поле або посадка, передвигатися під покривом ночі, або коли немє загрози бпла, або арти.Але може наблюдати дрон і бачити з 4-5 км від позицій як на долоні. Або снайпер, він не стрілятиме, він вивчає хто, де, скільки. Коли і як підвоз бк, провізій, піхота не дуже цікава. Цікаві арта, і забезпечення.Якщо криють більше 15-20 минут тупо ковром, очікуй наступу... Спочатку арта неприцільно, аж в край вибити більшість піхоти посіяти паніку, далі гпг більш прицільно, далі автоматчики, на польовій місцевості снайпера і транспорт МТЛБ з Дашами чи Мясорубками, пкм 300-500 мертів давить позицію, автоматчики добивають позицію.Бій більше 15 хвилин рідко буває на стрілковій зброї. Далі вже кількість бійців які залишилися грає роль, якщо ворог розуміє що в меншості відступає, якщо нас меншість то наступає далі, хто зховався в блінди добивають гранатами і стрілковим. Або пропонують здатися.Коли є доповнення, давайте.
Ну, штош.Думаю варто пояснити чому наїзд на Госпів вкрай погано пахне.Дивіться, перше:Згідно закону, будь яка БФ чи ГО має щорічно подавати звітність до податкової. Оприлюднювати звіти вони можуть добровільно або на запит лише за бажанням, але не зобов'язані.Друге: БФ чи ГО можуть оприлюднювати звіти лише за ті надходження і витрати які йдуть через їх рахунки. Все, що йде через "чорні" збори до БФ і ГО не мають жодного відношення.Третє: в організаціях по типу Госпів чимала кількість зборів йде саме через "чорні" збори.Спробую пояснити чому.Скажіть, як ви уявляєте проведення по документам постачання такмеду який є розходніком в підрозділи, коли військові частини не хочуть ставити той такмед на облік і потім мудохатись з списанням? Як провести по документам ремонт машин в гаражних сто, що є фінансово вигідно, але без чеків і накладних? Як провести по документам закупівлі за готівку які знов таки є фінансово вигідними, але без чеків і накладних? Як провести по документам витрати на виїзди за пораненими, порятунок поранених і все, що з цим пов'язано? І таких нюансів більш ніж дофіга.Тобто, щоб це все звести в єдину звітність потрібен цілий штат бухгалтерів яким потрібно платити зарплатню. Або доволі немало часу.Тепер повернемось до наших баранів. Тобто до Olga Khudetska .Коли журналіста дійсно цікавить діяльність і звітність якоїсь організації, журналіст зв'язується з бенефіціаром і дає запит на оприлюднення цієї звітності. Вони домовляються про час в який ця звітність повинна бути оприлюднена. І лише після того як звітність не була оприлюднена в обумовлені строки, журналіст починає розслідування і може писати про його результати.Коли ж журналіст вривається з ноги і вимагає звітів тут і зараз, не бажає нічого чути про час який потрібен на зведення цих звітів і починає істерити дописами в соцмережах з регулярністю один допис на дві-три години, то тут лише два варіанти.1- журналіст тупа як пробка і в упор не розуміє суті журналістської етики і роботи та специфіки роботи добровольчих організацій якою є Госпи.2- журналіст виконує оплачене замовлення і її в принципі не цікавить правда.З попередніх розслідувань пані журналістки я б не могла сказати, що вона така аж тупа. Тому висновок напрошується сам собою.І це все абсолютно безвідносно до будь яких політичних поглядів і сторін. Мені абсолютно байдуже депутатом якої партії є Зінкевич, мені абсолютно байдуже які політичні погляди в її опонентів. Мені байдужі як зелені так і марунові. В мене зараз є лише одна партія — ЗСУ, і лише їх я підтримую до кінця війни. Все інше до того часу за бортом.Але накид на Госпів є опосередкованим нападом на ЗСУ, бо саме допомога військовим і є основною задачею Госпітальєрів. І без Госпів нашим військовим буде дуже туго. Також я, як волонтер, сприймаю такий напад на Госпів як напад на весь волонтерський рух.Точно так само як сприймаю тупі, бездоказові напади на Притулу, Стерненка і всіх великих і малих волонтерів які тримають ЗСУ на плаву.Скажу банальність, перш ніж плюнути в когось лайном зробіть хоч половину того, що роблять вони. Або приходьте коли будуть фактичні докази їх зловживань. До тих пір поки все на рівні слів і підозр ніхто не має права накидувати на волонтерів і добровольчі організації.Тож бажаю пані журналістці згадати про журналістську етику і хочу щиро їй поспівчувати. Бо накинувши так некрасіво на Госпів вона розворушила дуже великий вулик з військовими які щиро підтримують Госпітальєрів за їх реальні справи. А зв'язуватись з злими військовими собі дорожче)А тепер, коли ви дочитали до цих пір, нагадую, що в мене продовжується "чорний" збір на авто для Червоної калини. Документальної звітності не буде. Будуть скріни переказів з мого конверту на банку хлопцям і фото щасливих сонечок з машиною.Тож прошу підтримати таку недоброчесну волонтерку донатами на потреби фронту.Картка ПУМБ 5355280048196990 Картка приват 5168752136565010 https://www.privat24.ua/send/hki0nhttps://send.monobank.ua/jar/2EXmyWe9XR
[email protected]
Чим я оце займаюсь цілий день, возможно хочете ви спитать?А я скажу!Поїхали за Зайкою, прикурили, троха здьорнули її з мєста. Я закомандувала їхать через автомагазин де можна здать старий акумулятор і отримать скидку на новий.А оскільки я одразу поставила до відома, шо маю топографічний кретинизм, то питань до мене не було. З горем пополам, кругом світу куширями, доїхали до того магазину. З помощью двох крєпких мальчиков з 3 полку і матів зняли старий акум, купила новий. Поки я там розраховувалась ці діти поставили акум не тим боком і я підійшла в самий підходящий момент, і встигла побачити як дитину ледь не токнуло йобом. Бо воно, чудо, плюс на мінус ліпило.Прийшлось взять командування на себе. А потім прийшлось купити трубчастий ключ на 13. І трос.І шампунь для Зайки.Заїхали на заправку і я поняла, шо тре заводить собі свого воєнного, бо воєнні мають скидку на бензин. Економія в 5 грн на літрі то таки немало важить!Доїхали до дач, сказали шоб додому котилась сама і малий каже товаришу — валим, нахуй, бо вона щас ще шось придумає!А я тіко хтіла на холодильник намєкнуть.🙄Приїхала додомки і як давай мити тую Зайку!А потім жигуля.Потім чистить салони. Протирать все, шо тіко можна.Оце серветочки для скла і дзеркал, оце серветочки для панелі і пластику, оце серветочки для сидінь. А ще коврики тре помить. А ще багажники ж тоже.І розкласти красіво всьо. Вогнегасник отут приліпить красівєнько, знак аварійки отутечки покласти шоб не йорзав по багажнику, отут зарядку, там компресор, в тут най ключі лежать (зробить собі зарубку, шо мені тре якийсь чумоданчик під ключі) А отут, під рукою, аптечку.Кароче, оце тіко зараз в дім зайшла.Завтра жигульонок поїде на сто.Потім генеральне купання і на продаж.В оце аптечка з жигулів...В мене з'явились питання до вітчима. Напрімєр — в нахуя це йому презервативи?🤔От знала ж шо мені нізя машину брать! Я ж її заїбу до ікоти.Я на рахунок техніки геть йобнута. В мене все повинно бути чисто, без краплинки іржі, змащено, сіять і пахнуть.А, ще треба опять на сто навідатись. Спідометр не робе.Вірніше починає шевелитись тільки після 50.Кароче, піду каву пить, бо щас впаду.Не скучайте, скоро буду.😘
Для чого нам взагалі знати цифри артеріального тиску?Ну от конкретно в контексті поранених і геморагічного шоку.А для того, щоб оцінити, наскільки ефективно серце прокачує кров до життєво важливих органів — мозку, серця, печінки та нирок. (Цей процес називається перфузія, запам'ятайте або запишіть собі десь).Є такий собі показник, який дозволяє швидко і приблизно оцінити ефективність перфузії життєво важливих внутрішніх органів: він називається середній артеріальний тиск (англійською Mean Arterial Pressure, або MAP). Щоб його розрахувати, ми беремо значення систолічного артеріального тиску (те що у повсякденному житті часто називають "верхній тиск") і діастолічного тиску (так званий "нижній тиск"), і рахуємо таким чином:МАР = (САТ + ДАТ х2) / 3Тобто, беремо цифру систолічного тиску, двічі додаємо до неї цифру тиску діастолічного, і отримане ділимо на 3.Наприклад, маємо тиск 120/80:120 + 80 + 80 = 280280 / 3 = 93 мм рт. ст.Які значення вказують на нормальну перфузію життєво важливих органів?Якщо середній артеріальний тиск в діапазоні від 70 до 100 мм рт. ст., це означає що життєво важливі органи отримують кров у достатній кількості. Якщо ж цей показник падає нижче 65, а тим паче нижче 60, у нас (і у пацієнта) дуже швидко виникнуть проблеми, пов'язані з недостатнім кровопостачанням мозку, серця, нирок і печінки. І треба терміново шось рішать.Якщо рахувати ліньки, то в першому наближенні можна орієнтуватися на діастолічний ("нижній") тиск, якщо він 60 або вище, то перфузія буде більш-менш адекватною, якщо падає нижче 60, то алярм алярм, код червоний, пиздець близько.P.S. Але тут є маленьке западло: адекватна перфузія (кровопостачання) ще не гарантує вам адекватної оксигенації (постачання кисню) тканин і органів, тож крім тиску ще варто стежити хоча б за показником сатурації крові (тобто мати при собі надійного пульсоксиметра).
Довго думала виставлять переписку з хлопцями чи ні, але прийшла до висновку, шо ви теж повинні це побачити.Розумієте, так не повинно бути!Я вже не кажу за те, шо хлопці не повинні воювати за свої, але коли тил забиває болт на потреби фронту, це дуже сильно впливає на бойовий дух бійців.Який може бути бойовий дух, коли бійці бачать вселенський похєр тилу на їх потреби?Я вже бігаю по банкам шукаю кредитування, але приват кредит не дає, хоча в мене кредитна історія чиста як сльоза немовляти, в ПУМБ я вже спустошила кредитний ліміт, від Укргазбанку чекаю відповіді.Я не знаю як я розраховуватииусь з усіма боргами, але я чітко знаю одне — хлопці не повинні воювати за свої!Вони віддають цій війні все. Здоров'я, життя, піт і кров. Най в них лишаться хоча б гроші.Вони й так всі підуть на потреби підрозділів.Я не знаю як ще просити, як вмовляти, чим стимулювати. В мене вже тупо брак слів, а з емоцій лишилось одне величезне розчарування.Коли тисяча людей закине по десять гривень ми майже закриємо збір. Коли півтори тисячі людей закинуть по десять гривень ми закриємо його повністю.Картка ПУМБ 5355280048196990 Картка приват 5168752136565010 https://www.privat24.ua/send/hki0nhttps://send.monobank.ua/jar/2EXmyWe9XR
[email protected]