Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Олександр ЛОМАКО | Офіційно про Чернігів
Added 14 Jul 2024

Олександр ЛОМАКО | Офіційно про Чернігів

@lomako_oleksandr
Number of subscribers: 3 341
Photos: 1,970
Videos: 107
Links: 312
Description:
Політик. Виконуючий обов‘язки Чернігівського міського голови (2023-24)

👥 Number of subscribers

3 341
Average/Day:: -3
Average/Week:: -14
Average/Month:: -36

👁️ Average views per message

4 518
Average/Day:: 4,500
Average/Week:: 3,721
ERR: 135.23%

📊 Messages per Day

0.2
Last day: 0
Week average: 0
Average per day: 0.2

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

Робота виїзної громадської приймальні - дієвий спосіб почути людей, їхні реальні проблеми, психологічний стан та думку щодо процесів в місті та країні.Наші розмови з чернігівцями — це далеко не тільки про комуналку. Це про біль від війни, злість на корупцію і тривогу перед зимою. Люди втомлені, але готові триматися та не згодні на безпідставні поступки ворогу.Попри війну, людей хвилюють і повсякденні проблеми: стан будинків, благоустрій дворів, дитячі майданчики та загальний вигляд міста. Життя не може бути поставлене на паузу. Головна проблема майже в кожному дворі — зруйновані міждворові проїзди. Ями, через які мешканці ламають ноги. Вже кілька років відсутнє фінансування по статті «ремонт міждворових проїздів». За результатами зустрічей направив 37 депутатських звернень із конкретними адресами.Наприкінці кожної зустрічі ми разом висаджували квіти. Бо порядок у дворі починається з небайдужості людей. А спільна робота, спілкування та можливість бачити навколо красу сьогодні теж допомагають триматися.Дякую всім чернігівцям за стійкість та незмінну підтримку ЗСУ. Місто тримається завдяки вам!Відеозвіт за посиланням.
В Чернігові під час отримання хабаря затримали високопосадовця Держаудитслужби. А вчора звільнили його керівника – очільника ДАСУ області Кондрашова. Це не співпадіння.В світлі останніх подій з викриттям корупції ТОП-посадовців мова може йти про масштабну злочинну мережу. Її учасники – чиновники та силовики, які створили схему вимагання коштів з бізнесу. Це не останнє затримання та звільнення. Думаю, ми ще побачимо кадрові ротації та кримінальні провадження.❗️Але важливо, щоб цю банду, яка грабує Чернігів, дотисли і закрили.З наявної в мене інформації, алгоритм роботи цих діячів – калька з рекету 90-х.Ось як працює схема злочинців (аудиторів, чиновників, силовиків та одного військового адміністратора), які грабують Чернігів:1. Створюється штучний хаос – відкривають шоу аудитори ДАСУ. Вони заходять на умовне підприємство для перевірки. Від балди малюють фантастичні суми збитків та «порушень», які не мають нічого спільного з реальністю. Так, до речі, провернули схему і у лютому 2024 року, коли ці клоуни влаштували шоу: звіт про «порушення» у міськраді на 2 мільярди. Але про це пізніше.2. Силовий зашморг – включаються силовики: закидають установу запитами, приходять з обшуками та вилучають документацію. Це створює відчуття реальних проблем та паралізує роботу підприємства – рахунки блокуються, постачальники жахаються.3. Публічна страта – через інформаційні помийки. «Новини Чернігівщини», «CheGo» та подібні під копірку починають публікувати фрагменти «секретних звітів» та анонсувати «посадки». Мета - залякати людину, зробити токсичною та готовою до наступного кроку.4. Корупційний «вихід» - збір каси. Коли жертва вже перебуває в інформаційній облозі, а під офісом чергують силовики, з’являються «посередники». Вони приходять як «рятівники» і пропонують єдиний вихід: певний відсоток від «намальованої» суми порушень в обмін на чистий звіт аудиторів та закриття справ силовиками.За такою схемою відпрацьовували міськраду два роки тому. Десятки замовних публікацій, синхронні заяви військових адміністрацій та 14 кримінальних справ за один день: «Сенсація! Занйшли порушень на 2 млрд»! І що? Знахідників цих зараз судитимуть за корупцію. Ще одного звільнили. І ось прийшла розплата. В березні 2026 року заступника голови обласної ДАСУ затримали «на гарячому». Ціна лише одного питання – більше 30 тисяч доларів. За ці гроші аудитор обіцяв «не вигадувати» порушення у звіті підприємства критичної інфраструктури.Це і є справжня ціна їхніх «перевірок». Це доказ того, що кожен звіт, який вони підписували проти міста, був або елементом шантажу, або політичним замовленням.Коли наступний раз читатимете на інформ-помийках про «Шок! Сенсація! Силовики та аудитори знайшли купу порушень!» — не поспішайте з висновками. Можливо корупціонери знову когось обілечують.❗️Як представник громади, я не буду мовчати, поки Чернігівщину грабують під прикриттям чиновників, чобіт та погонів.Публічно звертаюся до НАБУ: закликаю провести аудит діяльності чернігівських аудиторів за останні 3 роки. Свідками тиску на місто можуть стати десятки посадовців та представників бізнесу. Потрібно встановити, хто давав незаконні вказівки, хто погоджував та був задіяний в схемі.Обсяг отриманих внаслідок вимагання коштів може сягати мільйонів доларів. Слідство не має права зупинитися на заступнику лише однієї з структур. Адже ця схема не могла працювати без відома інших силовиків.
Премії за бюджетний кошт та робота проти інтересів людей, але замість звіту — мовчанка. Реалії роботи МВА в ЧерніговіМинулого тижня депутати на сесію міськради викликали Брижинського. За три роки перебування на посаді — жодного звіту перед чернігівцями.Коли йдеться про нарахування премій — він перший. Коли громада вимагає звіту — тікає.У чернігівців багато запитань до цього чиновника. Основні досі лишаються без реакції:• Безпека: що реально зроблено для покращення укриттів?• Оборона: чому на підсилення ППО навколо міста з бюджету спрямовано 0 гривень?• Транспорт: чому через його «управлінські рішення» люди змушені долати по 5 км пішки замість користування автобусом?• Соціальна справедливість: чому вихователі дитячих садків працюють за мінімальну зарплату, поки керівництво МВА виписує собі премії?❗️ І таких «чому» насправді десятки.Але для цього «місцевого хунвейбіна» чернігівці — «люди третього сорту».Тому звіт перед громадою просто проігнорований.Зайнятий.Мабуть, виписує собі чергову премію.А людям пропонує просто… йти пішки.
🚌 Транспортна криза: тиск громади спрацював!Документи, які могли б запобігти колапсу, лежали в МВА ще з листопада. Тільки під тиском чернігівців їх нарешті підписано. Транспорт поступово відновлює роботу.Що відомо на зараз:🔹 Маршрут №31 (Подусівка): підписано тимчасові договори. Має запрацювати вже цими вихідними.🔹 Маршрут №29: обслуговуватиме комунальне ЧТУ.🔹 Маршрут №20: розглядається тимчасового об’єднання з №29, але не раніше другої половини березня. Масани поки, на жаль, залишаються без адекватного сполучення.Як це сталося?Після ігнорування сесії міськради Брижинським та його прихильниками від «Слуг», ОПЗЖ та «Нашого краю», громада направила до МВА резолюцію. Вимога проста: механізм компенсації за пільговиків та залучення комунальних автобусів.«Раптово» на зустрічі 4.03 очільник МВА змінив поведінку та дістав ті самі документи, що ігнорував місяцями.❗️ Питання на мільйон: Чому Брижинський не підписав документи ще в листопаді? Чекав на премії для себе та адміністрації чи просто хотів, щоб місто ходило пішки?Справді старанний «хунвейбін»…
У Чернігові припинили курсувати автобуси маршрутів №20, 22, 29 та 31. Для десятків тисяч людей це суттєво ускладнило транспортне сполучення.Сотні людей сьогодні йшли пішки — саме так їм і рекомендував начальник МВА Брижинський. Інші були змушені добиратися з додатковими пересадками або їхати в переповнених автобусах інших маршрутів.Найскладніша ситуація — на Подусівці. Цей район чи не найбільше постраждав від ударів ворога у 2022 році — там знищено обидві школи. Сьогодні ж логістика до навчальних закладів стала серйозним викликом для мешканців мікрорайону.Попри збільшення кількості тролейбусів, багато мешканців Масанів були змушені йти пішки до проспекту Миру, щоб скористатися громадським транспортом.Модульне містечко на вулиці Дрозда, де проживають ВПО, також залишилося без автобусного сполучення.Цей транспортний колапс спричинив один чиновник — начальник МВА Брижинський.Запровадивши пільговий проїзд для всіх пенсіонерів (42% всіх пасажирів), він не передбачив дієвого механізму компенсації. Додаткові пільги на проїзд були гучно подані, як турбота про людей. Але без механізму компенсації це перетворилося на пастку для міста.10 лютого перевізник, який обслуговував ці маршрути, попередив: через зростання боргів і непродуману транспортну політику МВА з 1 березня він змушений припинити роботу в місті.❗️Брижинський не зробив нічого, щоб вчасно вирішити проблему або організувати тимчасову заміну автобусів. Це ніщо інше, як свідома бездіяльність. Адже його неодноразово попереджали про можливі наслідки таких дій.У результаті чернігівці стали заручниками некомпетентності та байдужості чиновника, який не запропонував нічого кращого, ніж порадити людям пройти 5 км пішки.Ось що буває, коли керувати містом доручають людині, яка навчилася лише кричати та матюкатися.
До мене продовжують звертатися чернігівці з запитанням, чому перестали їздити автобуси №20, 22, 29, 31 і що буде після 1 березня. Пояснюю:Факти:▪️ 38–42% усіх пасажирів не платять за проїзд і користуються пільгами.▪️ Але компенсацію за пільговий проїзд отримують лише 2–4 автобуси з 94, які працюють на міських маршрутах. Так прописав начальник МВА.▪️ 17 лютого на зустрічі з перевізниками Брижинський пообіцяв за 5 робочих днів внести зміни до програми, щоб кошти за перевезення пільговиків отримували всі автобуси, які їх возять. Це не потребує додаткових коштів із бюджету міста та підвищення вартості проїзду.▪️ Станом на 25 лютого зміни не внесені.Результат:▪️ Мешканці Подусівки, Шерстянки та Масанів годинами чекають автобуси на зупинках.▪️ Уже з 1 березня на маршрутах №20, 22, 29, 31 автобусів може не бути взагалі.▪️ Перевізники готові придбати транспорт та запустити на цих маршрутах, але працювати в збиток через невиконані обіцянки ніхто не хоче.▪️ Чернігівці стали заручниками некомпетентності та постійної брехні одного призначеного згори чиновника.▪️ Із такою непродуманою транспортною політикою начальника МВА не виключено, що без транспорту невдовзі можуть залишитися й інші райони міста.▪️ Порада Брижинського мешканцям мікрорайонів, які залишаються без автобусів, незмінна:«Нічого страшного, якщо люди пройдуть 5 км пішки». 🤯Докерувався.Додатки:📎 Протокол наради 17.02, де начальник МВА взяв зобов’язання за 5 днів відкоригувати програму📎 Відповідь управління транспорту на мій запит 25.02, з якого видно, що ніяких змін не внесено
Продовжую отримувати десятки звернень від чернігівців. Люди потерпають від спричиненого Брижинським транспортного колапсу на маршрутах №20, 22, 29, 31. Ось що буває, коли керувати містом доручають людині, яка навчилася лише кричати та матюкатися.Хоча потрібно лише один підпис! Це не потребує ні підвищення вартості проїзду, ні додаткових коштів з бюджету. Просто потрібно виправити дурість, яку сам же начальник МВА і вчинив:❗️Треба відкоригувати програму пільгових перевезень, щоб кошти за проїзд пільговиків (43% всіх пасажирів) отримували всі автобуси, а не лише три, як прописав Брижинський. Штучно створена «криза» на цьому припиниться, а управління транспорту зможе запустити автобуси по тимчасовим договорам, поки триватиме конкурс. Два тижні тому перевізник повідомив, що достроково розриває договір з 1 березня та вже зараз вдвічі зменшив кількість транспорту на маршрутах. Причина - нефахова політика начальника МВА в сфері транспорту. За цей час - жодного кроку МВА, щоб виправити ситуацію. Лише популістичні заяви та крик. Наголошую, що на підпис Брижинському програму подали ще в грудні 2025 року.Вимагаю терміново виправити ситуацію та припинити знущання з чернігівців! Інакше люди, яким Брижинський порадив 5 км пройти пішки дійсно це зроблять. І прийдуть вони безпосередньо до теплого кабінету цього недолугого чиновника.
5 км пішки замість автобуса - ось «транспортна політика» Брижинського в Чернігові.Масани, Подусівка та Шерстянка практично опинилися без нормального сполучення з містом. Людям фактично пропонують «альтернативу» - іти пішки до 5 км.❗️Причина: після запровадження безкоштовного проїзду для пенсіонерів не забезпечили реальної компенсації за пільговиків.43% пасажирів не платять за проїзд та користуються пільгою. Механізм компенсації в МВА переписали так, що претендувати на кошти за проїзд пільговиків можуть лише 3 автобуси зі 100. Результат: збитки зростають, перевізники йдуть, маршрути зупиняються.Щоб не допустити повного транспортного колапсу, я ініціюю засідання міської ради. На сесію викликаємо начальника МВА Брижинського з доповіддю про зрив роботи маршрутів №20, 22, 29, 31. Хай пояснить громаді причини своїх рішень, а ми розкажемо йому, що робити, щоб не допустити повну зупинку громадського транспорту в місті. Відповідний проект рішення, як представник громади, я зареєстрував 16 лютого.Підкреслю: мова не йде про підвищення тарифів для населення та про додаткові витрати з бюджету. Кошти на компенсацію в бюджеті вже передбачені - потрібно просто зробити програму робочою, а не фіктивною.Я прямо заявляю: це або свідома диверсія проти місцевого бізнесу і чернігівців, або повна некомпетентність начальника МВА. Але в будь-якому випадку за це не повинні платити чернігівці.Чернігівщина - прикордонний регіон під постійними обстрілами. У таких умовах залишати людей без нормального транспорту - це не управління, це знущання. Тому діяльність Брижинського має отримати оцінку правоохоронних органів.
Докерувався.Через свавілля Брижинського пасажири маршрутів №20, 22, 29 і 31 ризикують залишитися без транспорту і ходити пішки. «Епітранс», який працював за результатами прозорого конкурсу, офіційно йде з міста.Причина чітка: неодноразові звернення до військової адміністрації були проігноровані. Підприємство вже попередило водіїв про скорочення з 1 березня та направило офіційні листи Брижинському і в управління транспорту. Сьогодні кількість транспорту на цих маршрутах значно скорочене.Це вже не перший удар по місту.У травні 2024 року через рішення Брижинського в Чернігові зупинилися всі автобуси. Наприкінці року він самовільно заблокував виплату 20 млн грн за вже виконану і заактовану роботу.Суд визнав ці дії незаконними й зобов’язав бюджет виплатити борг, судові витрати та адвокатів. Тобто за його свавілля знову заплатять не він і не його адміністрація - заплатять чернігівці.Наслідок: люди залишаються без нормального транспорту, водії - без роботи, місто - без сервісу.Замість якісних автобусів Брижинський поверне в місто іржаві «Рути» часів Соколова? Або просто порадить чернігівцям пройти зайві 5 кілометрів пішки.Чернігівці знову страждають через некомпетентність призначеного згори чиновника, поставленого замість обраної громадою влади.
Попри важку зиму, роботу в аномальні морози та під обстрілами,працівники комунальних служб премій з бюджету міста не отримають.Я отримав офіційну відповідь на свою ініціативу. У ній чорним по білому написано:«Бюджет Чернігівської громади на 2026 рік затверджений розпорядженням начальника міської військової адміністрації Брижинського від 25.12.2025 №430.Наразі можливостей для збільшення затверджених бюджетних призначень немає».Тобто кошти є: • на премії непотрібній місту військовій адміністрації та її начальнику;І коштів немає: • для тих, хто у сильні морози і під час війни забезпечує тепло та воду; • прибирає місто, вивозить сміття і сніг; • забезпечує роботу транспорту; • ліквідовує наслідки ворожих ударів.Це справедливо?Це по-людськи?❗️Я пропонував рішення:виплатити за рахунок міського бюджету додаткову місячну зарплату не чиновникам,а тим, хто справді тримає місто на собі.Тим, хто забезпечує безперервну роботу в надзвичайно складних умовах.Але у цих будяків сьогодні інші пріоритети.Нагадаю: у Чернігові бюджет формується і затверджується одноосібно начальником військової адміністрації. І на зарплати та премії цій адміністрації він заклав 12 мільйонів 241 тисячу гривень.Ось і вся арифметика його «цінностей». Він чесно показує, кого поважає, а ким просто користується. Це не про нестачу грошей. Це про брак совісті та поваги до чернігівців.