Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Олександр ЛОМАКО | Офіційно про Чернігів
Added 14 Jul 2024

Олександр ЛОМАКО | Офіційно про Чернігів

@lomako_oleksandr
Number of subscribers: 3 341
Photos: 1,970
Videos: 107
Links: 312
Description:
Політик. Виконуючий обов‘язки Чернігівського міського голови (2023-24)

👥 Number of subscribers

3 341
Average/Day:: -3
Average/Week:: -14
Average/Month:: -36

👁️ Average views per message

4 518
Average/Day:: 4,500
Average/Week:: 3,721
ERR: 135.23%

📊 Messages per Day

0.2
Last day: 0
Week average: 0
Average per day: 0.2

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

Аварія на каналізаційному колекторі на вулиці Глібова - надзвичайна ситуація місцевого рівня. Таке рішення ухвалили на оперативному засіданні міської комісії.💧Працівники КП «Чернігівводоканал» працюють на місці і шукають ділянку руйнування колектора. Завтра зранку очікуємо вже отримати повну інформацію про пошкодження, від чого залежатимуть подальші рішення, потрібні для ліквідації аварії. Роботи ускладнюють самовільно збудовані приміщення поблизу колектора, глибина пролягання якого 7 м. Вони порушують норми, на якій відстані має здійснюватися забудова. Спілкувалися з власниками, попередили про те, які будуть вжиті заходи стосовно їх незаконних споруд. ❗️Звертаюсь до чернігівців! Наразі відключено 15 підвищувальних станцій, тобто вище 5-го поверху вода не подається. Керівники ЖЕКів та ОСББ отримали завдання забезпечити доступ мешканцям багатоповерхівок до приміщень у будинках, де можна набрати воду. Також Водоканал забезпечує підвіз води у ці мікрорайони. Зробіть запас води мінімум на одну добу, далі будемо інформувати про ситуацію.ℹ️Колектор на вул. Глібова, діаметром 700 мм та протяжністю 7,7 км, збудовано в 70-х роках минулого століття. Він двічі відпрацював свій термін експлуатації. В 2019 році тут вже була серйозна аварія. Обстеження показало, що такий стан колектора - серйозна загроза для екології та функціонування міста. Вирішення проблеми - повна його заміна, бо верхня частина пошкоджена газовою корозією. З 2019-го року ми неодноразово писали листи до різних міністерств щодо виділення коштів. Зараз цей проект подали на фінансування партнерів із Франції, в рамках ратифікованого договору про співпрацю між нашими державами. Сподіваємось на позитивне рішення.
Завдячуючи партнерам🤝, а також спрямовуючи кошти міського бюджету, триває підготовка закладів освіти до нового навчального року. Швейцарські донори допомагають з відновленням школи №13. Зараз вона приймає близько 1000 дітей, а до великої війни - до 500. Зміна пов’язана зі знищенням ворожою армією двох шкіл в мікрорайоні Подусівка. Враховуючи навантаження на цю школу і важливість її для такої кількості учнів - з міського бюджету спрямовуємо 8 млн грн на благоустрій території та її освітлення. Винайшли кошти в міському бюджеті на ремонт дахів у школах №5 та 16. Вже виконані аналогічні роботи в №12, в процесі - №32.Триває облаштування предметних кабінетів у ліцеях міста. З міського бюджету цей напрямок цьогоріч фінансувається у розмірі 12 млн грн, а також отримали 50 тис. євро від міста-партнера Меммінгена (за їх кошти оснастимо чотири кабінети біології). Цей напрям буде пріоритетним і в наступні роки.✍️Відновлення сфери освіти та створення якісних умов для навчання - один із ключових напрямів для залучення міжнародної допомоги. Загалом, за результатами співпраці з партнерами за різними напрямками та сферами, нам, за перше півріччя 2024-го, вже вдалося залучити понад 210 млн грн. Це важлива робота міської ради, наших структурних підрозділів та комунальних підприємств. В умовах браку власних коштів, у тому числі, через вилучення частини ПДФО, продовжуємо працювати з партнерами і залучати значний ресурс для відбудови Чернігова. Дякую всім, хто докладає для цього свої зусилля. Часто це - складні і тривалі процеси, багато переговорів та виснажливих відряджень. Але головне - результат!
У Чернігові запрацював Центр життєстійкості. Створення цього простору - спільна робота міської влади, громадської організації “Голос батьків” та держави.Всі, без виключення, хто опинився в кризовій ситуації, можуть звернутися за адресою вул. Захисників України, 9Б, і отримати кваліфіковану та безкоштовну допомогу спеціалістів цього центру - психологів та соцпрацівників.Сьогодні подивився на результати роботи. Центр вже приймає відвідувачів та відвідувачок. Це безбар'єрний простір у всіх поняттях. Особлива увага до запитів від переселенців, родин військових та тих, які мають у своєму складі осіб з інвалідністю.Дякую ГО “Голос батьків”, яка вже багато років працює з чернігівськими родинами, і готова й надалі надавати все нові і нові соціальні послуги, аби робити їх життя більш комфортним. Це дуже важлива робота.Ми розуміємо, що такі центри - вимога часу. Велика кількість людей переживає психологічну кризу і потребує кваліфікованої допомоги. Тому і мають бути такі простори. Чим більше буде інструментів у нас допомогти, тим краще для всього суспільства.
Відкрили перший у Чернігові Центр рекрутингу української армії. 10 липня отримали лист від Міноборони, з пропозицією відкрити такий центр у Чернігові, а вже сьогодні презентували готовий простір на базі ЦНАПУ (просп. Левка Лук'яненка 20-А). Громада Чернігова взяла на себе утримання цього центру.Вважаю, робота центру сприятиме цивілізованому процесу поповнення наших Збройних Сил. Адже найбільш мотивовані службовці - завжди добровольці. У центрі вони можуть отримати інформацію про варіанти бригад та вакансій в них, їх особливості. Дізнатися як їх цивільний досвід та навички можна застосувати, боронячи Україну. І врешті, прийняти свідоме рішення піти служити. Переконаний, мобілізація і повістки - не мають бути несправедливим засобом політичного та економічного тиску, коли за командою якихось чиновників чи силовиків бігають і вручають ці повістки. Люди мають свідомо приходити, обирати підрозділ та йти захищати Україну.Якщо буде ініціатива Міноборони та необхідність, то ми знайдемо можливість відкрити ще один такий центр у Чернігові.
Чернігів представлятиме Україну на відкритті Олімпійських ігор-2024. ❗️Але щойно силовики увірвалися до мене додому з повістками, щоб цього не допустити.Щойно, вчергове, до мене додому, де я мешкаю з дружиною та трьома неповнолітніми дітьми, прийшли співробітники СБУ. Видно, що хлопцям самим було соромно, адже їхні дії давно вже перейшли межу пристойності. ❗️Цього разу силовики прийшли не для того, щоб ритися в дитячих речах. Вручили повістки на допит. В якості свідка. Цілих три штуки. Зазвичай, їх присилають поштою або приносять на роботу. Цього разу команда надійшла чітка - принести додому, чим створити додатковий тиск на родину. Переживемо, хоча нічого приємного, звісно.✍️Реальні причини наступні. Вчора, як цепередбачає Закон про державну таємницю, я подав в ОВА інформацію про закордонне відрядження. Ті, звісно, передали в СБУ. Відрядження стосується офіційного запрошення представляти від імені громади Чернігова Україну у відкритті Олімпійських ігор 2024. Наше місто знають у Європі. Незламність чернігівців перед ворогом була відзначена прапором Честі Парламентської Асамблеї Ради Європи. Окрім участі у відкритті Олімпійських ігор, маю робочу зустріч з мером французького міста Сен-Дені. Цей захід сприятиме налагодженню партнерських відносин між нашими містами. Також планую зустрічі з європейськими партнерами щодо допомоги у відновленні Чернігова та підготовки міста до зими, що є нашою головною потребою. Регіон Іль де Франс, до якого входить місто Сен-Дені, взяв опіку над Чернігівщиною, тому це гарна нагода поспілкуватися особисто з тими, хто допомагає країні та місту. Участь представника України та Чернігова в офіційній церемонії відкриття Олімпіади - важлива нагода налагодження міжнародної співпраці та підвищення престижу нашого міста. Нагода нагадати про те, що українці боряться і здобудуть перемогу. Але дехто вважає по-іншому. Очевидно, щоб перешкодити участі нашого міста-Героя в цих почесних заходах, вдаються до таких низьких дій. ❗️Принесли аж ТРИ повістки. Всі - з порушенням КПК. Так поспішали, що вручили після завершення робочого дня одну на завтра, другу на 25 липня, третю - на 26 липня. Всі - менше, ніж за три доби, як того вимагає Закон. На думку службістів, я маю у них на три дні поселитися в столичному офісі? Щоб розповідати як місто, щоб чернігівці зимували зі світлом та теплом, відновлювало критичну інфраструктуру після руйнувань агресора? Ні, вони просто виконують черговий ганебний наказ згори та намагаються нашкодити Чернігову. Прикро. Хочу повідомити слідчих, що ми побачимося після мого повернення з відрядження. Приїду з примірником КПК та Конституції. Потрібно поважати закони та громаду героїчного Чернігова!Але сумно за тих, хто віддає такі вказівки. На жаль, діють вони за логікою: чим гірше країні, тим краще їм.
Щодо заяви начальника ОВА, який назвав «незаконним» рішення міської ради про бюджет громади:Незаконною була виставка бойових дронів в Драмтеатрі. Але ваші військові адміністрації її дозволили, що призвело до трагедії. ❗️А рішення про бюджет міська рада ухвалила у відповідності до Конституції України, зокрема статті 143 (цитата):Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання… Вимагаю припинити тиск на казначейство та судову систему, поважати Основний Закон нашої держави та припинити втручання в роботу органу місцевого самоврядування. Ви вже ініціювали створення міської військової адміністрації та призначення її начальника, якого тепер зневажає більшість чернігівців. Це ледь не призвело до колапсу в Чернігові. Щоб не допустити цього та підготувати місто до зими, всупереч діям цього чиновника, міська рада ухвалила рішення про бюджет, яке ви зараз намагаєтеся заблокувати. ❗️Наголошую - за такі дії доведеться нести відповідальність, адже вони шкодять нашому місту та його мешканцям. Припиніть намагатися взяти в заручники чернігівців!