Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Олександр ЛОМАКО | Офіційно про Чернігів
Added 14 Jul 2024

Олександр ЛОМАКО | Офіційно про Чернігів

@lomako_oleksandr
Number of subscribers: 3 341
Photos: 1,970
Videos: 107
Links: 312
Description:
Політик. Виконуючий обов‘язки Чернігівського міського голови (2023-24)

👥 Number of subscribers

3 341
Average/Day:: -3
Average/Week:: -14
Average/Month:: -36

👁️ Average views per message

4 518
Average/Day:: 4,500
Average/Week:: 3,721
ERR: 135.23%

📊 Messages per Day

0.2
Last day: 0
Week average: 0
Average per day: 0.2

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

15+ годинні тривоги! Як дітям учитися в Чернігові? Як жити місту?Перший тиждень навчання в Чернігові перетворився на жах. Для дітей. Для батьків. Для вчителів. Це б’є не лише по освіті - це б’є по майбутньому Чернігова.Після тиску громадськості в області нарешті запровадили диференційовану тривогу. Але начальники військових адміністрацій зробили це, як завжди, через одне місце.Чернігівський район занадто великий: від Добрянки до Козельця, від Березни до Остра. У 90% випадків тривога оголошується тоді, коли «шахед» кружляє над Городнею або летить транзитом на Суми. А весь Чернігів паралізований.Вихід є і він логічний: ❗️Чернігів має бути виділений в окрему зону оповіщення.Так працює в Запоріжжі, Харкові, Миколаєві, Києві. Там обласні центри виділені в окремі зони. Там інша безпекова ситуація? Ні! Просто там мислять не відписками, а здоровим глуздом і інтересами людей.В Чернігові сирена має лунати лише тоді, коли є реальна загроза для міста.Потрібно вже відрізняти реальну загрозу від від імітації небезпеки, яка паралізує життя міста.👉 Я прямо заявляю: якщо начальники військової адміністрації не змінять систему й не виділять Чернігів в окрему зону оповіщення - саме вони нестимуть відповідальність за спричинений ними хаос у школах і відсутність умов для життя в Чернігові.
Тривоги й укриття щодня: напередодні 1 вересня повторно ініціюємо муніципальну надбавку в ЗДО та ПТУ24 лютого 2025 року бюджетна комісія підтримала ініціативу нашої фракції та управління освіти встановити доплати працівникам дитячих садочків та ПТУ+1300 грн/місяць, як і для вчителів (на той час це +1300 грн/міс). Тоді ми пропонували направити додатково 28,2 млн грн з бюджету міста.Це справедливо: доплату вчителям встановлено «за роботу в несприятливих умовах». У вихователів ці умови також «несприятливі»: тривоги, укриття, відповідальність за найменших - за хвилини зібрати групу, вивести, повернути. Часто - в інше приміщення. Часто - за негоди. Часто - кілька разів на день. За таких навантажень в середньому 7 тис. грн «на руки».Шкода, але тоді, в лютому, начальник військової адміністрації Брижинський проігнорував цю пропозицію. Нагадаю, що згідно абсурдного рішення суду бюджетом громади одноосібно розпоряджається саме цей чиновник. На жаль, в його пріоритетах освіти та освітян немає.Напередодні 1 вересня варто повернутися до цього питання. Спілкуючись з освітянами розумію, що воно дуже актуальне. Враховуючи, що до кінця року 4 місяці доцільно запровадити муніципальну доплату вихователям та техперсоналу садочків та працівникам профтехосвіти (орієнтовно 2600 грн/міс, як і вчителям згідно Постанови КМУ № 1286). Крім того, зробити окрему доплату до Дня вихователя, як знак поваги й визнання додаткової відповідальності у воєнний час. Ці люди щодня несуть відповідальність за безпеку дітей під час тривог. Кошти в бюджеті є. Наголошую, що йдеться не про «бонус», а чесну плату за ризики та навантаження. Повага до праці має проявлятися не на словах, а в зарплатних відомостях.
Не можуть запровадити адресну тривогу - але можуть перевести освіту в «онлайн».Знову вся перша половина робочого дня - тривога. Повідомляли про БПлА на півдні області. Лікарі - пауза, довідки - черги, діти в садочках - в укриттях. Це стало буденністю для великої прикордонної області. Я за безпеку на 100%. Але не за абсурд.Коли летить балістика чи масований «Шахед» - загальна тривога без питань.Коли «очі» ворога висять над прикордонням чи дрон крутиться десь над Прилуками - має бути адресна тривога по районах області.Локальна загроза - локальний сигнал. Скальпель, а не кувалда.Так уже працюють Київська, Харківська (місто й область), Дніпропетровська, Полтавська, Запорізька та інші області. Чернігівщина - ні.Чаус каже: «ні».Брижинський тим часом крутить «гучність» сирени, замість включити голову. Місто проклинає його «брижжчання», а порядку в оповіщенні як не було, так і немає. Сирена - це не пульт керування містом!Повна відповідальність за відсутність диференційованої тривоги - на військових адміністраціях. Їх у Чернігові дві. Для чого - незрозуміло. Їм цікаво все, що завгодно, крім безпеки: дерибан землі, міський бюджет, громадські перевезення, соціальний популізм… А як доходить до елементарного - ховаються за військовими, ДСНС і освітянами, перекладають відповідальність та штовхають школи в «онлайн».Саме зараз військова адміністрація міста розглядає питання формату освітнього процесу з 1 вересня. Через постійні довгі тривоги думають про формат «онлайн» в школах та відповідно закрити ДНЗ. Попереджаю цих діячів: не грайтеся з вогнем. Не збурюйте людей. Школи мають працювати в очному режимі, діти мають ходити в садочки. Інакше обуренню людей не буде меж. І наслідки будуть. Обов’язково.Чернігову потрібна розумна тривога і повага до людей. І повернути логіку в оповіщення потрібно вже зараз. Чернігівці тримаються, але нервів на чиновницьке «брижж» більше нема.
Військова адміністрація знущається над захисниками. Програма є. Кошти є. А квартир для військових - немає.В грудні 2024 року виконком Чернігівської міської ради з моєї ініціативи ухвалив Програму забезпечення житлом для захисників України на 2025–2027 роки. Ще 5 грудня 2024 року в проекті бюджету на 2025 рік на цей напрямок ми заклали 50 млн грн. Це - не бюрократичні папірці. Це - про нашу повагу та вдячність тим, хто захищав нашу державу та наше місто. У Програмі чітко визначено: грошова компенсація на придбання житла для військових, які не мають права на державне забезпечення. Це стосується, перш за все, ветеранів із третьою групою інвалідності. Бо І та ІІ групи покриває держава.Програма діє. Гроші в бюджеті є. Правила чітко визначені. Але потім владу в місті захопила військова адміністрація. І пріоритети із підтримки захисників змістилися на збагачення будяків-чиновників. Минуло вже 8 місяців (!!!) - і не виплачено жодної компенсації. Не придбано жодної квартири. Не допомогли жодній родині. 🛑Це - повна бездіяльність з боку військової адміністрації. І перш за все - Брижинського, який перебрав на себе повноваження, але не здатен їх реалізувати навіть там, де все вже було підготовлено.Почати реалізацію програми в серпні, коли кошти були ще 8 місяців тому - це не халатність. Це неповага до наших захисників. За такі дії військова адміністрація буде відповідати. А громада - змусить чиновників НЕГАЙНО почати реалізацію програми забезпечення житлом наших Героїв.
Якби в Україні діяла адекватна система управління, Чаус і Брижинський уже давно були б звільнені. Бо замість того, щоб захищати прикордонну область, вони реалізують власні політичні амбіції. Не безпека, не укриття, не оборона – а кулуарні ігри, шантаж і атаки на місцеве самоврядування.А політика у цих діячів незмінна – шкодити місту. Зневажливо, методично, цинічно.Зараз ці шкідники змушують членів виконкому ухвалити небезпечне рішення – переглянути освітню мережу посеред літа, коли вона вже сформована.Це пряме порушення повноважень. Зміна статусу шкіл – виключна компетенція сесії міської ради. Це єдиний законний шлях вирішення питання 19 школи.Коли я був в.о. міського голови, я діяв публічно. Виносив це питання на розгляд сесії, запрошував батьків, освітян, проводив відкритий діалог – щоб ухвалити рішення від імені громади та в її інтересах.Але в серпні 2024 року, за прямою вказівкою військових адміністрацій, підконтрольні їм депутати зірвали сесію. Тоді ми могли вирішити ситуацію законно та цивілізовано – вони цього не допустили.І замість повернення до законного розгляду на сесії, військові адміністрації тиснуть на виконком. Підганяють рішення поспіхом, без фахового аналізу, без врахування думки Ради директорів, без розгляду на профільних депутатських комісіях.Зафіксуємо для історії:у липні 2025 року керівники військових адміністрацій не займалися укриттями, не дбали про систему оповіщення, яка вже тиждень доводить до паніки сотні чернігівців, не посилювали оборону прикордонного регіону.Їх турбувала мережа шкіл. Їх цікавила влада. Ї ми керувала жадоба узурпації.Це небезпечні ігри з долею міста. І кожен, хто в них бере участь, нестиме політичну відповідальність – перед людьми і перед історією красеня Чернігова.
🔴 Місцеве самоврядування — це не загроза. Загроза — це спроба його обнулити.В умовах війни влада має бути сильною та згуртованою.Але створюючи військові адміністрації в громадах, центральна влада сіє хаос і колотнечу.Страждають люди - слабшає країна.📌 У жовтні спливає п’ятирічний строк повноважень місцевих рад.Вибори неможливі.І ми вже не один рік спостерігаємо системні спроби обнулити місцеве самоврядування. Замість зберегти легітимні органи, на Банковій просувають небезпечний сценарій — тотальну заміну рад військовими адміністраціями.⚠️ Чернігів уже бачить наслідки:– управління містом стало хаотичним і безвідповідальним;– громада — усунута від прийняття рішень.І це лише початок.Зараз МВА створені в трьох обласних центрах, де ще працюють обрані ради.До кінця року таких може стати значно більше.🛡️ Ми пропонуємо:– зафіксувати безперервність повноважень рад і голів громад до виборів;– чітко обмежити функції ВА (тільки оборона і безпека, не земля і бюджети);– повернути правову визначеність у систему влади.💬 Громади мають залишатися суб’єктами, а не об’єктами.Україна переможе тільки як демократія.Самоврядування — це не слабка ланка. Це одна із сильних сторін держави.
80 років тому Європа почула останні постріли ІІ світової війни. Сьогодні вони лунають знову — вже понад десять років.Російський режим має всі ознаки нацизму. Тож Україна знову стоїть на передовій боротьби з тим самим злом — лише в новій формі. Як писав наш геніальний земляк: «Україна в огні». Знову.Після завершення війни Європа проголосила: «Ніколи знову».Це було гасло памʼяті та перестороги. Але світ не зробив висновків. Російська агресія перекреслила це «ніколи». Знову поступки диктаторові, знову запізніла реакція. І знову Україна стала щитом для цивілізації — від знищення, геноциду й тиранії. Для нас це війна за право бути. Вже не вперше.Ми ніколи не забудемо подвиг українців у перемозі над нацизмом.На нашій землі вирішувалась доля світу в 1941–43 роках. Майже половина стратегічних операцій радянсько-німецької війни пройшли на території України. Понад 2 000 українців стали Героями Радянського союзу. Мільйони заплатили найвищу ціну.Але памʼятаємо й те, як 17 вересня 1939 року нацистські та радянські війська провели спільний парад у Бресті. Саме тому ми не дамо переписати історію й присвоїти собі перемогу тим, хто сьогодні повторює злочини Гітлера.Ми гідні слави героїчних предків.Сьогодні наші воїни — це продовження тієї боротьби. Ми стали щитом для Європи. Тут, на українській землі, вирішується майбутнє свободи та демократії в усьому світі.Уроки Другої світової однозначні: зло не спинити поступками.Його можна зупинити тільки силою і справедливістю. І тільки після справедливого суду над військовими злочинцями можливий справжній мир — щоб уже точно «ніколи знову».Слава воїнам-переможцям Другої світової війни!Слава ветеранам УПА та учасникам визвольного руху!Слава воїнам Збройних Сил України!Слава Україні!
13 та 14 квітня, беріть друзів, родину, сусідів та виходьте в свої двори на весняне прибирання міста та висаджування квітів!Ми робимо так щороку напередодні Великодня. Це більше, ніж прибирання — це наша спільна турбота про рідне місто. Чернігів — наше серце. Ми хочемо бачити його чистим, доглянутим і квітучим.Закликаю всіх активних, небайдужих і патріотичних мешканців долучитися до загальноміської толоки. Разом прибиратимемо двори, вулиці, сквери.І висаджуватимемо квіти.Так, саме квіти. Бо цьогорічна толока — це не лише про чистоту. Це — про гідність. Це — наша відповідь на зневагу. Наша реакція на несправедливість, яку відчуває кожен чернігівець. Ми покажемо: любов до свого міста — це не слабкість, а сила.Як і тисячі мешканців Чернігова, я був обурений висловлюванням посадовця, який заявив, що люди, яким подобаються клумби й квіти біля під’їздів — “ідіоти, яких треба лікувати”.Ми не дозволимо нікому ображати чернігівців та зневажати наше місто. Ми не дозволимо будякам заполонити Чернігів!Толока і висадка квітів — це наша мирна, але тверда позиція. Це наш спосіб сказати: "Будякам не місце в Чернігові!"Долучайтеся до загальноміської толоки!Разом ми зробимо Чернігів ще кращим. Таким, яким ми всі хочемо його бачити.Об'єднуймося! Працюймо разом. І хай Чернігів розквітає!
Поні бігали по колу. Це якщо коротко про сьогоднішню зустріч керівників фракцій, щодо розблокування роботи сесій міськради. Деякі важливі тези, які я озвучив:➡️❗️Депутати, які пропустили від 70 до 86 % усіх сесій за час дії воєнного стану, вирішили зібратися і поговорити про кризу, яку їхніми руками штучно і створили. Хто створив? 🔴Військові адміністрації, які таким чином намагалися отримати повноваження, які не надала їм Верховна рада, коли не проголосувала постанову про наділення Брижинскього функціями місцевого самоврядування (стаття 10). 🔴Кризу створили руками силовиків, які перешкоджали депутатам відвідувати сесії та цілих фракцій, які на ці сесії свідомо не ходили. Тепер ми побачили спробу «героїчно» цю кризу подолати. Фракція «Рідний дім» вітає такий намір, якщо він буде супроводжуватися поверненням в зал депутатів.Наша пропозиція дуже проста: нехай фракції, члени яких ігнорують сесії, самі визначаться з датою та часом її проведення. Наші депутати готові працювати в будь-який час, адже цього чекають мешканці нашого міста.Натомість, ми побачили ультиматуми та вимоги, переважно, кадрові.❗️Про що ми взагалі говоримо? В умовах сьогоднішніх викликів, що стоять перед державою, хіба цим мають займатися депутати міськради прикордонного міста? Ділити посади, думати про власні земельні ділянки під гаражами чи про повноваження Брижинського? Справді? Переконаний, чернігівці мають зовсім іншу точку зору.Під час зустрічі з керівниками цих трьох фракцій чітко зазначив: криза в головах. І вона абсолютно штучна.❗️➡️Це криза безвідповідальності. Криза неусвідомлення депутатами-прогульниками, що громада доручила їм працювати. А вони своїми діями демонструють реальне ставлення до мешканців нашого міста Героя!Це точно про Перемогу? Точно про єдність?Криза починається в голові. І завершується натисканням кнопки. Не в телефоні кнопки, коли депутатам дзвонять і розказують куратори, йти чи не йти на сесію. А натисканням кнопки в сесійній залі, підтримуючи конкретні питання, важливі для нашої громади. Чітко хочу зазначити, що фракція «Рідний дім» готова працювати над вирішенням питань чернігівців та Чернігова.Зараз потрібна єдність. Подивіться, що робиться в світі, що із підтримкою України. Сьогодні єдність і монолітність - на вагу золота. Не час для ультиматумів! Досить політики - приходьте в зал і працюйте. Без попередніх умов та вимог. А заради міста та Перемоги!
Ще одна можливість депутатам проявити єдність під час війниВраховуючи численні звернення мешканців нашого міста, підприємців, комунальних закладів міста, представників освіти, медицини, комунальної сфери та усвідомлюючи свою відповідальність перед виборцями депутати від фракції «РІДНИЙ ДІМ» ініціюють проведення позачергової сесії Чернігівської міської ради 3 березня о 14.00. Питання що виносяться повністю відповідають переліку, який не змогли розглянути 20 лютого через відсутність ряду депутатів, які вже протягом 7 місяців ігнорують сесії міської ради. Це призвело до того, що десятки важливих питань досі потребують вирішення. Це програма забезпечення житлом наших Захисників і захисниць, підвищення виплат при народженні дитини, вирішення питання проходження медичних оглядів освітянами, важливі питання для сфер освіти, охорони здоров‘я, культури, питання сприяння місцевому бізнесу, роботи громадського транспорту та понад 1000 земельних питань мешканців нашого міста. Все це, та десятки інших питань потребують термінового вирішення. Сподіваємося, що депутати виконають свій обов‘язок перед чернігівцями й норми законодавства та візьмуть участь у розгляді і вирішенні важливих для Чернігова та чернігівців питань. Сьогодні важливо демонструвати єдність!