Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Lisik | Продуктове-ІТ, маркетинг, економіка 🤖
Added 14 Jul 2024

Lisik | Продуктове-ІТ, маркетинг, економіка 🤖

@lisik_notes
Number of subscribers: 2 983
Photos: 41
Videos: 2
Links: 104
Description:
Працюю маркетологом в продуктовому-ІТ (Genesis) та розвиваю видавництво настільних ігор gamesly.com.ua Ділюсь своїми знахідками та думками на теми ІТ-продуктів, маркетингу, економіки та бізнесу. Реклами не продаю. Автор - @sashalis3

👥 Number of subscribers

2 983
Average/Day:: -3
Average/Week:: -4
Average/Month:: -13

👁️ Average views per message

1 436
Average/Day:: 1,800
Average/Week:: 1,157
ERR: 48.14%

📊 Messages per Day

0.1
Last day: 0
Week average: 0
Average per day: 0.1

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

Я вже розповідав про свою ініціативу зі стипендією в школі Минулого тижня цей навчальний рік завершився, тож можна підбити підсумки першого року.📊 За цей час:• У рейтинг потрапило 40 різних учнів• 14 з них хоча б раз отримали стипендію• Двоє учнів отримували стипендію 7/8 місяців (за січень-лютий був спільний рейтинг через канікули)• Жоден учень 10 класу так і не зміг увійти до числа стипендіатів• Одна з учениць на початку року взагалі не потрапляла до рейтингів, але з листопада включилася і майже щомісяця отримувала стипендіюЦікаво, що за рік “поріг входу” для отримання стипендії постійно зростав (видно на графіку). Разом із ним зростав і середній бал усіх претендентів.Тобто конкуренція ставала сильнішою, а результати — вищими.Але найголовніше — за цей рік мені написало багато знайомих і незнайомих людей, які також надихнулись і планують запустити схожу ініціативу в себе в школі.Точно знаю як мінімум 1 випадок, де це буде реалізовано з наступного року. І для мене це найкраща новина і показник того, що роблю і ділюсь цим не дарма🥹Наступного року планую продовжувати, але думаю, що варто дещо змінити підхід до визначення переможців. Як то кажуть, will keep you posted 🫡
Вже моя традиційна рубрика - що вдалось автоматизувати в березні:) Нагадаю, що з початку року ми в команді активно взялись за автоматизацію маркетинг процесів і щомісяця ділюсь апдейтами по тому, що вдалось реалізувати.🕵️ MVP Аналізу Аукціонів по конкурентамПобудували систему для розуміння поведінки конкурентів. Автоматично розмітили акаунт лейблами та воронками.Щопонеділка автоматично тягнемо з Google Reports наші реальні покази/кліки та відсотки в аукціоні.Через наш Impression Share вираховуємо загальний обсяг ринку (100%), а потім — точну кількість показів кожного конкурента. Нюанс: сума часток усіх гравців може перевищувати 100%, оскільки Google показує кілька оголошень одночасно.Оскільки кліки конкурентів приховані, ми рахуємо загальний обсяг через наш Click Share і виводимо Lost Clicks - конкретну кількість кліків, які пройшли повз нас і за які ми можемо битись.Звели всі метрики у зручний звіт із 3 блоками: фільтри (по воронках/конкурентах), ключові KPI та графіки🤖 Оновлення AutoRSAМи вже генеруємо автоматично оголошення для пошукової реклами. Цей раз допиляли безпечні заголовки по конкурентах: Модель більше не видає “голий” бренд конкурента. Для кампаній з міткою %competitor% тепер генеруються виключно безпечні формати типу “Better than {Competitor}“.🛑 Автоматичне доповнення списку мінус-слів по конкурентахСкрипт щоранку перевіряє Search Terms на наявність конкурентів і додає всі нові знахідки у нашу базу в Google Sheets з міткою New.Схвалювати слова можна в будь-який день через випадаючий список прямо в таблиці. Сама заливка в кабінет буде відбуватися щосереди.🗂 Апдейти в AirtableЗмінили архітектуру запитів (перейшли з polling на вебхуки) та оптимізували Zapier. Це зупинило перевитрату токенів (зберегли ліміти після витрати 50к токенів за перші 10 днів в Airtable) і підготувало базу для майбутніх дашбордів.Налаштували АІ-асистента, який автоматично аналізує креативи, щойно картка переходить у статус “In Progress”. Це мінімізує суб‘єктивний фактор і пришвидшує рев’ю.Додали функцію коефіцієнтів: для перерахунку значущості параметрів при аналізі, підібрали ідеальну “лайтову” модель для стабільної роботи.Налаштували можливість автоматично заливати успішні відео та фото в акаунт Google Ads прямо з Airtable.⚡️ Claude Code + MCPІнтегрували інструмент у робочий процес, підключили додаткові скіли. Це пришвидшило написання скриптів.І ще десяток інших дрібніших автоматизацій, які вже не включав в цей пост.
Яка роль UAM у 2026 році?Нещодавно на співбесіді обговорювали з кандидатом це питання.Прийшли до того, що за останні 1–2 роки роль сильно змінилась. Спростились налаштування кампаній і «тумблери» в кабінеті.Зараз більшість часу потрібно проводити не в кабінеті, а поза ним. Аналізувати конкурентів, генерувати креативні гіпотези, аналізувати воронку і метрики там. І навіть вайбкодити певні елементи воронок 🙂А ще зараз фокус UAM має бути на ще більшій автоматизації «кабінетної» роботи. Автоматичний запуск кампаній, автоправила, ШІ-агенти, які регулярно аналізують перформанс і пропонують зміни (залишається лише аппрувнути).Дедалі важливіший загальний контекст і широке розуміння маркетингу і бізнесу. Дедалі менш важливо, чи там bid cap чи cost cap у налаштуваннях.І ще одна думка, до якої приходжу — спеціалізація втрачається. Якщо раніше ти експерт лише в МЕТА, то зараз ти маєш вміти працювати з усіма топовими каналами. Десь виходитиме краще, звісно, але закриватись в одному каналі вже не можна.
Минулий пост з автоматизаціями зібрав багато реакцій і повідомлень від колег. Бачу, що тема актуальна. Тому ділюсь, що вдалось реалізувати в команді за лютий з точки зору автоматизацій🎯 Дедуплікація ключів в Google AdsОднакові ключі в різних кампаніях розмивають статистику і змушують нас конкурувати з самими собою.Ми запустили автоматичну чистку. Як це працює:• система знаходить дублікати• коли обидва ключі набирають 25+ конверсій за місяць• скрипт порівнює ROI і вимикає слабшийРезультат:Бюджет і навчання алгоритмів фокусуються тільки на найкращому ключі в потрібній кампанії.У Slack приходить детальний звіт — який ключ залишили, який вимкнули і яка різниця між ними.🏷 Автоматичний лейблінг ключівЩоб безпечно масштабувати бюджети, потрібно чітко розділяти топовий і збитковий трафік.Раз на місяць скрипт аналізує кожен ключ за 4 місяці (LTV, гео US/Other, конверсії) і ставить лейбли:Alpha — топові ключі (високий LTV + багато конверсій)Beta — стабільні ключі )Gamma — збиткові або без конверсійРезультат:замість ручної аналітики — готова таблиця з сегментацією ключів, яку можна одразу завантажити в Google Ads Editor. Таким чином ми сегментуємо свої пошукові кампанії📊 Автоматичні звіти в SlackУ нас кожен пише регулярні звіти в канал зі статусом по своїх цілях.Ми налаштували воркфлоу, який автоматично рахує всі потрібні метрики відправляє готовий звіт у Slack конкретній людині.Спеціалісту залишається лише додати свої коментарі до результатів і зашерити на всіх🔄 Переїзд з Trello в AirtableДо цього весь креативний процес був завʼязаний на Trello. Його вже не вистачало для нашого продакшену, тому перенесли систему в Airtable і додали автоматизації.Що тепер автоматично:• генерація назви креативу• створення папки в Google Drive• запуск креативів через бота• зміна статусу після запуску• публікація запущених креативів у Slack• автостворення ID креативу• автоматичний код креативу (через dropdown параметри)• автопідстановка формату (video/static)💬 Органічні коментарі під Meta AdsМи автоматизували генерацію коментарів під нашими рекламними постами.AI створює релевантні питання і реакції, а система автоматично публікує їх.Можна:• задавати конкретні пости• або використовувати правила (наприклад креативи з >5 покупками за 30 днів).Для чого? Помітили, що багато юзерів одразу біжать в коменти під рекламою, щоб почитати відгуки інших. Тому вирішили працювати з цим плейсментом також🤖 AutoRSA — безперервне оновлення оголошень (моє улюблене)Повністю виключили ручне тестування оголошень в Google Search Ads. Тепер система автоматично підтримує 3 найсильніші оголошення в кожній групі.Логіка:• якщо оголошення відстає від топового оголошення по ROAS на 5%+ → воно ставиться на паузу• на його місце генерується новеПрацюють два AI-агенти:1️⃣ генерує тексти на основі лендингу, ключів, даних про проект і топових оголошень2️⃣ перевіряє ліміти символів і блокує заборонені словаТобто, тепер ми маємо автоматичний процес створення, тестування і зупинення рекламних оголошень. І що важливо — одразу на різних мовах.
Почав будувати MarTech-функцію в своїй команді (і ділюсь ідеями автоматизації з вами)Але обрав не класичний шлях з розробниками, а з low code / no code інженером.Основний інструмент в роботі це n8n. Ось що нам вдалося реалізувати за січень (ділюсь як для себе зафіксувати, так і когось надихнути)Автозаливка креативів з Trello прямо в MetaНалаштували автоматичне створення оголошень і заливку їх в кабінет після того, як дизайнер перевів креатив в «Done». Тепер не треба скачувати креативи з драйву пачками і заливати в кабінет. Все в 2 кліки.Алертинг по Google AdsМи відстежуємо:• перевитрати бюджету• падіння або аномальні зміни ключових показниківОкрім того, зробили автоматизацію для скейлінгу кампаній. Наприклад:якщо денний бюджет перевищено і кампанія в плюс — автоматично збільшуємо його на 30%.Усі алерти приходять у SlackЗвіти про запущені крео в SlackКоманда щодня в Slack отримує звіт по запущених креативах за останні 24 години. Дає краще розуміння що ми тестуємо загалом.Автовизначення тематик сайтів для SEOМи автоматично аналізуємо сайти та визначаємо їхню тематику (потрібна штука для лінкбілдингу). Тепер сайти з лінками на казино/ессейки і т.д не проходять:) Автогенерація контенту для SEOБазово генерують через АІшку всі. Ми зробили і тестуємо трохи advanced варіантПроцес виглядає так:1. Перша AI-модель генерує початкову версію2. Друга модель перевіряє, допрацьовує та покращує результатНа виході — унікальний, якісний текст, який складно відрізнити від ручної роботи. І без галюцинацій.Автоматична локалізація кампаній в Google AdsСкриптами переклали всі наші кампанії (оголошення, ключі і усі інші assets) на 30+ мов і запустили за кілька днів.Дашборди в LookerЗробили візуалізацію:• ефективності команди по Meta (скільки креосів виробляємо, скільки йде в тест, скільки набирає цільову кількість покупок)• змін показників у динаміці• результатів за періоди Далі плануємо рухатись у бік агентів, які не тільки алертять, а й самі приймають рішення. Беклог ідей дуже багатий (а це лише трішки більше місяця пройшло) 🙏
Особиста ефективність -> командна ефективністьЩиро вірю, що ефективність будь-якої команди впирається в ефективність кожного окремого гравцяОт нещодавно мав зустріч з командою і якраз ще раз проговорював речі, які важливо робити і не забувати кожному. Ділюсь тут також, бо вірю, що це для всіх команд застосовується.1. Кожна зустріч має приносити результатЯкщо вийшов після зустрічі просто «поговоривши», то це була погана зустріч.Тому:• Маємо чітку agenda (порядок денний) на зустріч. Точно знаємо, що треба обговорити і з чим маємо вийти з зустрічі. Прописуємо це в календарі перед зустріччю.• Завжди готуємося заздалегідь. До кожної зустрічі (в мене щодня стоїть recurring задача з тим, щоб підготуватись до кожної зустрічі). Сюди якраз входить продумування того, що обговоримо, формування позиції на ті чи інші речі, підготовка матеріалів / цифр тощо.• Пишемо нотатки та фіксуємо action items одразу в робочому каналі. Це база. Всі знають, на жаль, мало хто робить 🙁2. Не приходимо з проблемами. Приходимо з проблемами і одразу з рішеннямиПоганий приклад: «В нас просів ROAS за минулий тиждень».Хороший приклад: «В нас просів ROAS за минулий тиждень. Основна причина — просадка конверсії в покупку. Конверсія просіла через баг, і ось що ми вже робимо для виправлення ситуації».Проблеми — не біда. Але просто приходити з проблемами — такого не треба.3. Краще 1 раз показати, ніж 20 хв писатиДо кожної великої задачі закликаю прикріпляти Loom-відео. Одразу голосом можна чітко пояснити розробнику / дизайнеру, що ти хочеш, і уникнути подальшого пінг-понгу в треді Slack. Окрім того — пишемо і пояснюємо задачу так, ніби людина взагалі out of context і не розуміє, про що мова. Тобто максимально детально і просто. Знову ж таки — база. Але з досвіду мало хто так робить. Зазвичай «та і так зрозуміє», а потім вилазить мільйон нюансів і подальших питань. 10 хвилин витрачених на формування задачі економить годину дурної комунікації далі.4. Сказав — зробив. Слово — ділоЯкщо за тобою висить задача — значить, я чекаю на її виконання у домовлений час. Не встигаєш? Просто попередь про це завчасно.Часто буває: «ой, забув» або «вже роблю». Не я (чи будь-хто інший) має ходити і запитувати статуси по задачках. Або робиш вчасно, або одразу комунікуєш, чому не встигаєш.5. Підсвічуємо перемоги (і системні зміни)Варто публічно на команду розповідати про досягнення цілей і / або виконані великі ініціативи. Коли команда зростає, то вже не всі в контексті того, що роблять інші відділи. Тому важливо підсвічувати перемоги. Це також додає загального позитиву в команду (і особисто) і це певний момент для того, щоб оглянутись назад. Бо в потоці, коли ти постійно «недо» -витрачаєш / -заробляєш / -ефективний / … (підстав своє) такі речі нагадують, що все ми робимо правильно.Прості, базові речі. Але якщо кожен буде їх справді виконувати і не забувати на своєму місці, то рівень ефективності команди одразу вийде на якісно інший рівень 🙏Я за собою ловлю, що сам далеко не все і завжди виконую, але останні кілька місяців роблю максимальний фокус на те, щоб відточити цю «базу» і просто якісно робити прості, зрозумілі речі. І вже бачу, як якість роботи і комунікації зростає.
Що робити, коли тебе копіюють?)На першому екрані дизайн нашої сторінки, а на 2-3 — інші компанії, які просто скопіювали його. І це лише вершинка айсбергу. Впевнений, що таких компаній десяткиКоли ти маєш хороший прогрес в бізнесі і маркетингу — то кількість «очей» які слідкують і нагло копіюють зростає в рази. І що з цим можна зробити?Насправді, це штука яка була, є і буде. І від цього ніяк не захистишся. Тому бізнеси без хорошого продукту вже дуже скоро не зможуть жити. Коли весь твій маркетинг можуть скопіювати за день, то виходить, що конкурувати треба іншими речима. Крутий продукт з високим ретеншеном. Сильна платіжна інфраструктура, яка збирає платежі ефективніше за інших. Продуманий user flow, звʼязок лендінгу і продукту, крута перша сесія. Власні технологічні рішення, які економлять кошти на вендорах і показують стабільніші результати. Чим краще пропрацьовані ці речі —> тим більший LTV твого клієнта —> тим більш конкурентний твій маркетинг. Бо якщо ти заробляєш з юзера $100, а конкурент $50, то ніякі копіювання не допоможуть.Тому що робити, коли тебе копіюють? Все те саме. Класний продукт, UX, інфраструктуру, внутрішні процеси. І не зважати на таких «конкурентів»
Оцінка гіпотез у грошах $$$Ділюсь практикою, яку нещодавно впровадив у своїй команді і яку вважаю досить ефективною.Проблема:Ресурс розробки, дизайну і нашої уваги обмежений. Тому потрібно пріоритизувати задачі, які беремо в роботу. Бо зробити все неможливо.Рішення:Оцінювати кожну (!) гіпотезу в грошах. А саме, дати відповідь на запитання:«Скільки додаткового доходу протягом 3 наступних місяців ми отримаємо, якщо реалізуємо цю задачу (або втратимо, якщо не реалізуємо)?»Чи складно це порахувати? Так. Я б сказав — майже неможливо.Але: навіть приблизна оцінка дозволяє порівнювати задачі між собою і розуміти, що справді матиме імпакт.Після такої пріоритизації помічаєш, що ми обираємо між задачами, де різниця в потенційному доході 100х+.На перший погляд неочевидно.Але щойно прикидаєш ефект «на пальцях» — все одразу стає зрозуміло.Наприклад:Ми обираємо, що взяти в роботу: • SEO-задачу з технічних правок • чи зміну блоку на сайтіSEO наразі приносить невелику частку трафіку, і ми очікуємо від правок мінімальний ефект.Водночас на сайт заходять сотні тисяч юзерів, і навіть незначне покращення конверсії може дати величезний грошовий ефект.Чи може це бути єдиним фактором для пріоритизації? Ні.Але чи варто це рахувати, щоби в голові розуміти масштаб проблеми? Однозначно.Наступний крок для мене, це спробувати оцінювати імпакт у особистих задачах — і пріоритизувати їх відповідно 😁
Про культуру вдячності в командіОстаннім часом ловлю себе на думці, що я досить скупий на похвалу по відношенню до інших людей (і до себе також🙃)Завжди в роботі (та й в особистому житті) ставлю досить амбітні цілі. І в моїй голові є глюк, що якщо не дотягуєш до цілей — тоді точно немає за що хвалити. А якщо дотягуєш — то також немає чого хвалити, бо це ніби як і очікувалось:)Якась додаткова похвала і визнання можливе лише у разі «екстра» роботи і перевиконання. Але розумію, що це хибний і навіть трохи деструктивний підхід. Варто хвалити команду (і себе:)) не лише за «екстра», а й за важливі речі які приближають нас до цілі. За певні «проміжні етапи». Зробили класні креативи, які показують потенціал — круто.Гарно оформив звіт, чітко, структуровано, з усіма потрібними формулами і виносками? Так, це мої очікування, але круто що зміг і зробив на найвищому рівні. Це варто підсвічувати також.По собі знаю, що коли підмічають дрібніші речі і за них дякують — це приємно і лише додає мотивації працювати далі. Тому висновок і нагадування самому собі:Бути вимогливим, але щиро відзначати коли команда/людина проявили себе позитивно (навіть якщо це в зоні очікувань)
Комунікація, що веде до реалізаціїПобачив такий урок в курсі для менеджерів. І це мені максимально сильно відклалось, що хочу поділитись тут.Зараз більшість речей вирішується через переписку. І в роботі необхідно робити її максимально чіткою і зрозумілою. Це називається «комунікація, що веде до реалізації»Давайте одразу на прикладах:)1. Не писати просто “Привіт”, а одразу до суті. Привіт! Привіт. Я працюю над лендингом для нової гри. Можеш скинути актуальний брендбук?2. Став чіткі питання, щоб не було подвійного трактування. Є інформація про тест? Чи є в тебе інформація про тест з новим поп-апом, який ми запустили позавчора?3. Формулюй суть з мінімумом, але всією суттю Що там з проєктом X? Нагадую, що у четвер дедлайн по проєкту Х. Встигаєш підготувати дані до середи? 4. Пояснюй, навіщо лінк чи файл і які дії очікуєш від людини. [Посилання] Ось посилання на мокап сторінки. Подивись, чи погоджуєшся з логікою.5. Не розповідай всю історію, якщо не треба. А переходь одразу до суті. Ми знайшли готель у Києві, спочатку хотіли інший, але там не було місць… Потрібно погодити витрати: 2 тримісні номери в Києві на 1 ніч — 2860 грн. Даси апрув?6. Пиши мовою цінностей і пропозицій, а не скарг Мені не подобається, що ви нічого не сказали… Для мене важлива відкритість у команді. Давайте домовитися — говоримо все одразу.7. Уточнюй терміни й метрики Нам треба збільшити конверсію блогу. Ціль — збільшити конверсію заявок із блогу з 0.1% до 2% до серпня.Ніби прості і банальні речі. Але я бачу, як часто вони ігноруються. І переписка перетворюється в якийсь пінг-понг з питань/уточнень і т.д. Хоча це все можна було закласти в першому повідомленні і уникнути проблем.Впроваджую в свою комунікацію і вам раджу