Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - 🕵️‍♂️ СУДОМ ПО СХЕМАХ
Added 08 Apr 2026

🕵️‍♂️ СУДОМ ПО СХЕМАХ

@sudomposhemam
Number of subscribers: 2 148
Photos: 347
Links: 737
Description:
«Судом по схемах» — єдиний в Україні Telegram-канал, який системно висвітлює судові рішення у митних та податкових справах. Розбираємо фінали гучних контрабандних історій, схеми ухилення від сплати податків та резонансні шахрайські кейси.

👥 Number of subscribers

2 148
Average/Day:: +10
Average/Week:: +67
Average/Month:: +210

👁️ Average views per message

1 139
Average/Day:: 489
Average/Week:: 468
ERR: 53.03%

📊 Messages per Day

7.5
Last day: 5
Week average: 7.3
Average per day: 7.5

Logo change history

Status change history

Officially not confirmed 2026-04-08

Wall

Telegram statistics channel

🤐 Відмовився свідчити у справі НАБУ: у Києві засудили експосадовця митниціСолом'янський районний суд м. Києва засудив Гошка Василя Васильовича, який у суді відмовився давати свідчення у кримінальному провадженні, що розслідувалося детективами НАБУ. Суд визнав чоловіка винним у відмові свідка від давання показань (ч. 1 ст. 385 КК України). ⚖️ Про це повідомляє телеграм-канал "Судом по схемах" з посиланням на справу № 760/28840/18. 🔍 Суть конфліктуУ 2025 році під час розгляду у Вищому антикорупційному суді (ВАКС) справи щодо ексмитника, обвинуваченого у зловживанні службовим становищем, Гошко був викликаний як свідок. На момент інкримінованих іншому митнику подій він виконував обов'язки начальника відділу митного оформлення. Однак під час допиту в режимі відеоконференції свідок Гошко відмовився надавати показання, посилаючись на ст. 63 Конституції України (право не свідчити проти себе чи членів сім'ї). Проте суд встановив: жодних законних підстав для такої відмови не було, адже обвинувачений у тій справі не є близьким родичем чи членом сім'ї свідка, а питання суду не стосувалися особистої вини Гошка. 🚫 ⚖️ Позиція судуПід час судового засідання обвинувачений свою провину визнав повністю, щиро розкаявся та підтвердив, що безпідставно уникав надання відомостей, які могли вплинути на встановлення істини у справі. Вирок від 4 червня 2026 року:·         Покарання: Суд визнав Василя Гошка винним у вчиненні кримінального проступку та призначив йому покарання у вигляді штрафу в розмірі 3 400 гривень. 💰 Це рішення є важливим сигналом для свідків: безпідставна відмова від дачі показань у судах, зокрема у справах, що розглядаються ВАКС, тягне за собою кримінальну відповідальність, правда не дуже сейозну. ⚠️©️ При використанні матеріалів обов’язкове посилання на телеграм-канал "Судом по схемах": https://t.me/SudomPoShemam @SudomPoShemamНовини щодня о 08:00, 11:00, 13:00, 15:00, 18:00 та 21:00.#митниця #контрабанда #податки #шахрайство #БЕБ #ДМС
Чомусь суд не конфіскував в дохід держави сир…🧀 100 кг сиру застрягли на «зеленому коридорі»09 червня 2026 року Галицький районний суд м. Львова виніс постанову у справі Руслана Пигитяка, якого звинуватили у порушенні митних правил. Чоловік намагався ввезти в Україну 100 кілограмів твердого сиру, обравши смугу спрощеного контролю. Про це повідомляє телеграм-канал "Судом по схемах" з посиланням на справу № 461/3865/26. 🚗 Що сталося на кордоні?Інцидент трапився в пункті пропуску «Шегині-Медика». Руслан Пигитяк на мікроавтобусі «RENAULT TRAFIC» прямував в Україну через «зелений коридор». Однак під час огляду автомобіля митники виявили прихований вантаж: 100 упаковок сиру «SWIATOWID» Gouda по 1 кг кожна. Згідно із законодавством, ввезення таких товарів для власного споживання обмежене (не більше 2 кг або одна упаковка на особу), а перевищення цих норм підлягає обов'язковому декларуванню та оподаткуванню. ⚖️ Рішення судуУ судовому засіданні Руслан Пигитяк повністю визнав свою провину та розкаявся. Суд врахував, що правопорушник раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, тому застосував принцип пропорційності. Вирок суду:·        Штраф: 5 100 гривень (300 неоподатковуваних мінімумів).·        Конфіскація: Суд вирішив не конфісковувати товар, а повернути його власнику, оскільки це не завдає збитків бюджету — після повернення чоловік зобов'язаний оформити товар належним чином та сплатити всі платежі.⚠️©️ При використанні матеріалів обов’язкове посилання на телеграм-канал "Судом по схемах": https://t.me/SudomPoShemam @SudomPoShemamНовини щодня о 08:00, 11:00, 13:00, 15:00, 18:00 та 21:00.#митниця #контрабанда #податки #шахрайство #БЕБ #ДМС
🍯 На Закарпатті викрили «солодку» митну схемуНа пункті пропуску «Лужанка» затримали вантажівку, яка перевозила прихований товар. Замість заявленого обладнання для пасічників, керівник фірми намагався вивезти за кордон мед та вулики без належного оформлення. Про це повідомляє телеграм-канал "Судом по схемах" з посиланням на справу № 308/6741/26. 🔍 Деталі контрабандиЗа даними митників, 22 березня 2026 року вантажний «MERCEDES-BENZ» прямував на експорт. Офіційно в митній декларації було заявлено лише «універсальні столи для навощування» у кількості 79 одиниць.Однак під час огляду інспектори виявили «сюрприз»:·        Дерев’яні вулики (20 шт.);·        Мед у скляних банках (42 кг);·        Парогенератор бренду «Парк Плюс» (1 шт.). Ці товари були сховані серед основного вантажу і не значилися в товаросупровідних документах. Як пояснив водій, про «додаткові» речі директор фірми йому не повідомляв.⚖️ Рішення судуВідповідальність за незаконні дії поніс керівник ТОВ «Парк Плюс Бджільництво» Алексюк Віталій Валерійович. Попри належне повідомлення, він проігнорував судове засідання.Суддя Ужгородського міськрайонного суду О.В. Голяна визнала Алексюка В.В. винним за ч. 1 ст. 483 МК України:·        Штраф: 23 914,55 грн (50% від вартості прихованого товару).·        Конфіскація: усі приховані вулики, мед та парогенератор (загальною вартістю 47 829,10 грн) підлягають конфіскації на користь держави. ⚠️©️ При використанні матеріалів обов’язкове посилання на телеграм-канал "Судом по схемах": https://t.me/SudomPoShemam @SudomPoShemamНовини щодня о 08:00, 11:00, 13:00, 15:00, 18:00 та 21:00.#митниця #контрабанда #податки #шахрайство #БЕБ #ДМС
📦 Смартфони для «неіснуючих» людей: розкрито масштабну схему контрабанди через поштуКиївська митниця та Солом'янський районний суд м. Києва зруйнували схему, за якої намагалися налагодити промислове ввезення мобільних телефонів в Україну. Використовуючи «фейкових» отримувачів, зловмисник маскував комерційні партії техніки під приватні відправлення. Про це повідомляє телеграм-канал "Судом по схемах" з посиланням на матеріали Солом'янського районного суду м. Києва. 🕵️‍♂️ Як працювала схемаЗловмисник системно пересилав дорогі смартфони відомих брендів (POCO, Redmi, Xiaomi) через кордон України, маскуючи їх під дрібні посилки для приватних осіб. Для цього він вказував у документах реальні населені пункти (м. Зміїв, м. Зборів тощо), проте вписував вигадані імена або неіснуючі адреси отримувачів.Під час перевірок, ініційованих митниками, місцеві органи влади та військові адміністрації офіційно підтвердили: зазначені в деклараціях особи за вказаними адресами не проживають, а самі будинки часто навіть відсутні в державних реєстрах. ⚖️ Результати судових розглядівСуд розглянув низку справ щодо цього відправника (справи № 760/13301/26, № 760/13297/26, № 760/13298/26, № 760/13290/26, № 760/13291/26). Загалом у посилках було виявлено 30 нових смартфонів, які прямували до України з Китаю через Гонконг. Суд визнав дії відправника такими, що спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання документів, що містять неправдиві відомості (ч. 1 ст. 483 МК України). 🛡 Вердикт судуЗа результатами розгляду всіх епізодів, відправника визнано винним. У межах серії постанов суд постановив:·        💰 Штрафи: загальна сума стягнень склала понад 112 000 грн.·        🚫 Конфіскація: усі 30 вилучених смартфонів (Redmi Note 14, POCO M7, POCO X7 Pro, Redmi 15C тощо) конфісковано в дохід держави. ⚠️©️ При використанні матеріалів обов’язкове посилання на телеграм-канал "Судом по схемах": https://t.me/SudomPoShemam @SudomPoShemamНовини щодня о 08:00, 11:00, 13:00, 15:00, 18:00 та 21:00.#митниця #контрабанда #податки #шахрайство #БЕБ #ДМС
👗 Контрабанда на мільйони: водій «Mercedes» намагався приховати одяг у порожнинах автоСуд виніс рішення у справі громадянина України Мороза Віктора Івановича, який намагався незаконно перевезти через кордон велику партію брендового одягу та аксесуарів. Попри намагання захисту мінімізувати провину, водій отримав багатомільйонний штраф. Про це повідомляє телеграм-канал "Судом по схемах" з посиланням на справу № 725/4419/26. 🔍 «Схованка» за ширмоюІнцидент стався 26 березня 2026 року на митному посту «Дяківці-Раковець» Чернівецької митниці. Під час в’їзду в Україну з Румунії на автомобілі «MERCEDES-BENZ SPRINTER 316 CDI» митники провели поглиблений огляд транспортного засобу. У вантажному відсіку авто виявили спеціально облаштований тайник довжиною 218 см. У цій схованці, прихованій від сторонніх очей за імпровізованою ширмою, водій намагався провезти значну кількість дитячого та жіночого одягу, білизни та сумочок. ⚖️ Позиція суду та захистуУ судовому засіданні водій визнав провину лише частково, стверджуючи, що конструктивних змін в автомобіль не вносив, а товар просто був «за ширмою». Захист намагався переконати суд перекваліфікувати справу на менш тяжку статтю (ст. 471 ч. 2 МКУ — просте недекларування), проте суд відхилив ці аргументи. Враховуючи висновок експерта, вартість вилученого товару склала 4 392 418,18 грн🛡 Вердикт судуСуддя Чернівецького районного суду м. Чернівців Іщенко І.В. визнав Мороза В.І. винним у порушенні митних правил за ч. 1 ст. 483 МК України. Результат:·        💰 Штраф: 2 196 209,09 грн (50% вартості товару).·        🚛 Повернення майна: автомобіль та вилучений товар підлягають поверненню власнику (оскільки суд не застосував конфіскацію).·        💵 Додаткові витрати: водій зобов’язаний сплатити 84 586,86 грн за зберігання авто та товару на складі митниці, а також судовий збір у розмірі 665,60 грн⚠️©️ При використанні матеріалів обов’язкове посилання на телеграм-канал "Судом по схемах": https://t.me/SudomPoShemam @SudomPoShemamНовини щодня о 08:00, 11:00, 13:00, 15:00, 18:00 та 21:00.#митниця #контрабанда #податки #шахрайство #БЕБ #ДМС
✈️ Контрабанда деталей до БПЛА: на Львівщині судили чоловіка, який намагався вивезти компоненти «ZALA Z-16»Старосамбірський районний суд Львівської області виніс вирок Мар'яну Михайловичу Висоцькому, який намагався незаконно перевезти через державний кордон компоненти російського безпілотного літального апарата. Попри серйозність обвинувачення, суд затвердив угоду про визнання винуватості, призначивши покарання у вигляді штрафу. Про це повідомляє телеграм-канал "Судом по схемах" з посиланням на справу № 455/721/26. 🛑 Спроба прориву через «зелений коридор»Інцидент стався 4 жовтня 2025 року в пункті пропуску «Нижанковичі-Мальховіце». Висоцький на мікроавтобусі «Mercedes Sprinter» намагався виїхати до Польщі через «зелений коридор». Однак під час митного огляду інспектори виявили у багажному відділенні дві полімерні сумки, в яких знаходилися частини безпілотника — два крила та корпус. Обвинувачений жодних документів на вантаж не мав і митникам про нього не повідомив. ✈️ Військовий слід «ZALA Z-16»Експертиза підтвердила, що вилучені деталі є компонентами російського розвідувального БПЛА типу «ZALA Z-16». Згідно з висновками, ці вироби належать до товарів військового призначення (позиція ML 10 «Списку товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю»).Переміщення таких деталей через кордон можливе виключно за наявності дозволу Державної служби експортного контролю України, якого у Висоцького не було. ⚖️ Угода з правосуддям та покаранняВраховуючи те, що Мар'ян Висоцький раніше не судимий, має інвалідність ІІ групи та неповнолітню дитину на утриманні, прокуратура уклала з ним угоду про визнання винуватості. Суд затвердив наступне покарання:·        Штраф: 34 000 гривень (2000 неоподатковуваних мінімумів).·        Благодійність: Окрім штрафу, підсудний добровільно перерахував 15 000 гривень на потреби ЗСУ та допомогу пораненим бійцям КОРДу. 🛠 Доля «трофеїв»Суд ухвалив рішення конфіскувати та знищити вилучені частини БПЛА, оскільки вони є виробами військового призначення і не підлягають вільному обігу. Особисті мобільні телефони обвинуваченого, які були вилучені під час розслідування, суд наказав повернути власнику. ⚠️©️ При використанні матеріалів обов’язкове посилання на телеграм-канал "Судом по схемах": https://t.me/SudomPoShemam @SudomPoShemamНовини щодня о 08:00, 11:00, 13:00, 15:00, 18:00 та 21:00.#митниця #контрабанда #податки #шахрайство #БЕБ #ДМС
⚖️ Ввозив авто як гуманітарку, а виявився контрабандистом: суд на Тернопільщині покарав громадянина ЛатвіїТернопільський міськрайонний суд виніс постанову у справі громадянина Латвійської республіки Лідумса Іварса, який організував незаконне ввезення елітних та комерційних авто під виглядом гуманітарної допомоги. «Про це повідомляє телеграм-канал "Судом по схемах" з посиланням на справу № 607/2957/26».🚨 Суть схеми: «гуманітарні» МерседесиЯк встановив суд, у вересні 2023 року іноземець ввіз на територію України чотири автомобілі марки «MERCEDES» (три моделі «SPRINTER» та один «S320»). Щоб уникнути сплати митних платежів, Лідумс Іварс оформив їх як гуманітарну допомогу, нібито для ГО «МОЛОДЬ З МІСІЄЮ».Водій особисто підписував декларації та подавав митникам звернення від імені зазначеної громадської організації, яке нібито давало дозвіл на отримання допомоги.📑 Підробка документів та викриттяОднак перевірка Тернопільської митниці виявила зухвалий обман. Керівництво ГО «МОЛОДЬ З МІСІЄЮ» офіційно підтвердило:·        Транспортні засоби організація не замовляла та не отримувала.·        Жодних звернень про сприяння у ввезенні цих авто організація не видавала.·        Згадані листи були підробленими.Фігурант справи ігнорував виклики митних органів та суду, проте це не врятувало його від відповідальності.⚖️ Вердикт судуСуддя Тернопільського міськрайонного суду Н.П. Воробель, розглянувши об'єднані матеріали справи, визнав Лідумса Іварса винним у порушенні митних правил (ч. 1 ст. 483 МК України). Покарання виявилося суворим: Штраф: 150 803,05 грн (50% вартості предметів правопорушення). Конфіскація: Усі чотири автомобілі марки «MERCEDES» підлягають вилученню у власність держави.У разі несплати штрафу у встановлений законом строк, під час примусового виконання сума штрафу подвоюється. ⚠️©️ При використанні матеріалів обов’язкове посилання на телеграм-канал "Судом по схемах": https://t.me/SudomPoShemam @SudomPoShemamНовини щодня о 08:00, 11:00, 13:00, 15:00, 18:00 та 21:00.#митниця #контрабанда #податки #шахрайство #БЕБ #ДМС
Не варто продавати киатйські копії LEGO🧸 LEGO виграла суд в Україні проти продавців іграшок через копіювання фігурок «мініфіг» Данська корпорація Lego Holding A/S захистила свої права інтелектуальної власності на відомі в усьому світі тривимірні фігурки людей (LEGO minifigure). Господарський суд міста Києва став на бік іноземного виробника у судовому спорі з українськими підприємцями, які торгували конструкторами-аналогами. 25 травня 2026 року суддя Оксана Марченко ухвалила рішення, яким повністю задовольнила позовні вимоги данської компанії. Про це повідомляє телеграм-канал "Судом по схемах" з посиланням на справу № 910/7183/25. 🧸 Суть спору: копіювання тривимірної торговельної маркиПозивачем у справі виступила компанія Lego Holding A/S (до перейменування — Lego Juris A/S). Інтереси данського виробника в суді представляли адвокати Володимир Грунський та Наталія Іверук. Корпорація є власником свідоцтва України № 276283 на об'ємну торговельну марку — фігурку чоловічка LEGO, яка зареєстрована для товарів 28 класу МКТП (ігри, іграшки, конструктори). Юристи LEGO виявили, що в українській мережі магазинів іграшок «NA-NA» (зокрема у фізичній точці в Києві на проспекті Петра Григоренка, 5-А) та на сайті nana.ua продавалися дитячі конструктори польського виробника «МАСТЕРЛЮКС ЛТД». Фігурки людей у цих наборах (серії «Поліція», «Пожежники», «Будівництво» тощо) були майже ідентичними оригінальним чоловічкам LEGO. Відповідачами у справі виступили троє українських підприємців:·         ФОП Сидоренко Микола Володимирович (власник сайту nana.ua);·         ФОП Руснак Альона Валентинівна;·         ФОП Йорж Олена Миколаївна.🛡 Спроби захисту та контраргументи ФОПівАдвокат Миколи Сидоренка — Яніна Магратій — та інші відповідачі заперечували проти позову. Вони висунули кілька аргументів:1.     Легальність імпорту: іграшки польського виробника законно ввозилися в Україну з 2010 року, проходили митний контроль та мали сертифікати відповідності.2.     Статус сайту: ФОП Сидоренко М.В. стверджував, що його сайт nana.ua є «маркетплейсом», а сам він лише надавав майданчик для інших продавців і не несе відповідальності за товар.3.     Відсутність порушення на момент суду: підприємці оперативно видалили спірні конструктори з сайту та полиць магазинів після початку процесу.⚖️ Позиція суду: порушення підтвердженоСуд критично оцінив доводи відповідачів і повністю відхилив їх із таких підстав:·         Сайт — не маркетплейс: відповідач-1 не надав договорів із сторонніми продавцями чи публічної оферти. Структура вебсайту чітко вказувала на те, що це єдиний інтернет-магазин бренду «NA-NA».·         Митниця не виключає порушень: відсутність претензій з боку митних органів під час імпорту не позбавляє правовласника можливості самостійно виявляти порушення своїх прав і захищати їх у судовому порядку.·         Видалення товарів: добровільне припинення продажу після подання позову не нівелює факту попереднього порушення та права LEGO вимагати судової заборони на майбутнє.Окрім того, судова мистецтвознавча експертиза Львівського НДІСЕ підтвердила, що фігурки на пакуваннях польських конструкторів є настільки схожими на запатентовану модель LEGO, що їх легко сплутати.🔨 Фінансові наслідкиСуд ухвалив рішення:1.     Заборонити ФОП Сидоренку М.В., ФОП Руснак А.В. та ФОП Йорж О.М. використовувати позначення, схожі до ступеня сплутування з торговельною маркою LEGO за свідоцтвом України № 276283.2.     Заборонити зберігати, пропонувати до продажу та продавати перелічені конструктори-аналоги.3.     Стягнути з кожного з трьох підприємців на користь Lego Holding A/S по 3 028 гривень судового збору. ⚠️©️ При використанні матеріалів обов’язкове посилання на телеграм-канал "Судом по схемах": https://t.me/SudomPoShemam @SudomPoShemamНовини щодня о 08:00, 11:00, 13:00, 15:00, 18:00 та 21:00.#митниця #контрабанда #податки #шахрайство #БЕБ #ДМС
📑 «Подвійні фактури»: Директорка підприємства отримала мільйонний штраф за митну махінаціюВолинський апеляційний суд поставив крапку у справі директорки ТОВ «Вікторія Лідер Груп» Людмили Горкавчук, яка намагалася зекономити на митних платежах шляхом використання документів з недостовірними відомостями. ⚖️🚫 Про це повідомляє телеграм-канал "Судом по схемах" з посиланням на справу № 163/67/26. 🔍 Суть схемиЯк встановив суд, у період з 2023 року компанія під керівництвом Людмили Горкавчук здійснювала імпорт побутової хімії, засобів для чищення та кави з Польщі. Для митного оформлення товарів директорка подавала документи (фактури), у яких вартість продукції була значно занижена порівняно з реальною ціною, зазначеною у первинних документах продавця. Згідно з відповіддю митних органів Республіки Польща, реальна вартість ввезених товарів була суттєво вищою за ту, що декларувалася в Україні. Різниця у вартості товарів за п'ятьма митними деклараціями склала понад 2,6 мільйона гривень. 📉💰 🏛 Позиція захисту та судуПід час апеляційного розгляду захисник намагався довести, що документи надавалися продавцем і не викликали сумнівів, а також вказував на процедурні порушення під час розгляду справи в суді першої інстанції. Проте апеляційний суд визнав ці доводи безпідставними. Документи, отримані від польської сторони, суд визнав належними та допустимими доказами, які повністю спростовують версію про «помилкові» рахунки🏁 РезультатСуд залишив у силі постанову Любомльського районного суду Волинської області:·        Людмилу Горкавчук визнано винною у порушенні митних правил за ч. 1 ст. 483 МК України (переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю).·        На порушницю накладено штраф у розмірі 100% вартості товарів, що становить 2 666 540 гривень 96 копійок. 💸 Постанова апеляційного суду від 27 травня 2026 року є остаточною та оскарженню не підлягає. ⚠️©️ При використанні матеріалів обов’язкове посилання на телеграм-канал "Судом по схемах": https://t.me/SudomPoShemam @SudomPoShemamНовини щодня о 08:00, 11:00, 13:00, 15:00, 18:00 та 21:00.#митниця #контрабанда #податки #шахрайство #БЕБ #ДМС
📱 Серійний «контрабандист»: Суд покарав відправника, що використовував неіснуючих отримувачів для пересилання гаджетів⚖️🚫 Солом’янський районний суд м. Києва розглянув серію справ щодо порушення митних правил громадянином, який намагався незаконно переміщувати мобільні телефони через митний кордон України. Про це повідомляє телеграм-канал "Судом по схемах" з посиланням на судові справи. 🔍 Суть схемиПрацівники Київської митниці виявили, що відправник міжнародних поштових відправлень систематично подавав митним органам документи, що містили неправдиві відомості щодо отримувачів товарів. Як з'ясували митники після перевірок, адреси отримувачів, вказані у деклараціях, або не існували, або не обліковувалися в реєстрах, а самі особи за вказаними координатами не проживали. 🏛 Позиція судуСуд підтвердив, що такі дії є порушенням митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, оскільки товар переміщувався через кордон з приховуванням від митного контролю (шляхом надання неправдивих відомостей про одержувачів). За рішеннями суду від 29 травня 2026 року, правопорушника визнано винним у чотирьох епізодах. Загалом за ці правопорушення на нього накладено штрафи у розмірі 50% вартості товарів, а самі гаджети (смартфони марок POCO X7 Pro, POCO C85 та POCO C71) конфісковано на користь держави. 📉 📊 Результати розгляду справ:·        Справа №760/14144/26: штраф 6 823 грн + конфіскація смартфона POCO X7 Pro.·        Справа №760/14143/26: штраф 5 062 грн + конфіскація двох смартфонів POCO C85.·        Справа №760/14150/26: штраф 3 044 грн + конфіскація смартфона POCO C85.·        Справа №760/14149/26: штраф 8 095 грн + конфіскація чотирьох смартфонів (POCO C71 та POCO C85). Загальна сума штрафів склала понад 23 000 гривень, а предмети правопорушень вартістю десятки тисяч гривень вилучено до бюджету. ⚠️©️ При використанні матеріалів обов’язкове посилання на телеграм-канал "Судом по схемах": https://t.me/SudomPoShemam @SudomPoShemamНовини щодня о 08:00, 11:00, 13:00, 15:00, 18:00 та 21:00.#митниця #контрабанда #податки #шахрайство #БЕБ #ДМС