Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Finstop
Added 14 Jul 2024

Finstop

@finstop
Number of subscribers: 9 723
Photos: 424
Videos: 23
Links: 974
Description:
Канал фінансиста із 25 річним досвідом роботи у казначействі банку та фінансах.Про стан валютного ринку України та світові ринки. Авторські нотатки про фінанси простою мовою. Fin(pit)stop-зупинка для швидкої фін.інфо. Зв'язок: [email protected] @finstop1

👥 Number of subscribers

9 723
Average/Day:: +4
Average/Week:: +75
Average/Month:: +257

👁️ Average views per message

5 661
Average/Day:: 5,150
Average/Week:: 6,066
ERR: 58.22%

📊 Messages per Day

0.3
Last day: 0
Week average: 0.4
Average per day: 0.3

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 2,550 26-06-09 18:05
🇺🇦 Про курс долар/гривня.❗️За останні два дні курс на міжбанку виріс з 44,30 до майже 45,00 грн за долар.Готівковий ринок, звісно, одразу кинувся слідом за міжбанком ⬆️.Одна з основних причин — зміцнення долара на світових ринках. Коли Євро знижується щодо Долара, Долар зазвичай дорожчає і до гривні. В результаті курс Євро до Гривні або трохи знижується, або залишається на місці. Як і писав раніше тут:https://t.me/finstop/1739🦻Далі — ринкові чутки та спостереження: Останніми днями стало менше пропозиції валюти. При цьому впродовж першого тижня червня на ринку був присутній потужний продавець.Зараз попит залишається значним або зростає, а НБУ, схоже, не продає валюти більше свого звичного обсягу.🃏 На мою думку, основна історія — це можливі домовленості з міжнародними партнерами щодо контрольованого послаблення гривні.Наприклад, при збільшенні бюджетних видатків у гривні вищий курс долара автоматично дає більше гривневих надходжень від валютних джерел. Але це, все ж таки, теоретичне припущення.Минулого року була дуже схожа історія: спочатку великий продавець, потім рух курсу вгору, далі майже місяць боковика, а після цього навіть певне зміцнення гривні.🏛 Варто враховувати, що золотовалютні резерви останнім часом скоротилися.Коли попит високий, а НБУ продає валюти менше або на звичних рівнях, курс природно рухається вгору.При цьому обсяги торгів наразі не виглядають критичними.Панікувати не варто. Все йде за планом.Тому поки що я схиляюся до версії про кероване послаблення гривні за погодженням із нашими міжнародними партнерами.Думаю, найближчим часом ринок буде шукати новий коридор, новий «еквілібріум від НБУ» поблизу позначки 45 грн за долар.
👁 4,090 26-06-04 21:28
Ринки акцій США та криптовалют «відв'язалися» один від одного.⬇️ У крипті максимальний рівень страху.Здавалося, що Біткоїн повторює кожен рух американських біржових індексів. Але зараз ця залежність зникла:З початку травня індекс S&P 500 додав приблизно 5%, оновлюючи історичні максимуми.Водночас крипта не просіла — вона фактично обвалилася. За той самий період Біткоїн втратив близько 18% від своїх травневих максимумів.Два ринки, які довгий час рухалися разом, раптом починають жити за власними правилами.📉 Спочатку крипту почало хитати через суперечливі новини щодо можливих мирних переговорів між США та Іраном. Американська сторона робила заяви про позитивний розвиток подій, тоді як Іран майже миттєво їх спростовував. Усе це супроводжувалося новими обстрілами, незважаючи на нібито чинне перемир'я.Але тригером стала новина від компанії Strategy — найбільшого корпоративного власника Біткоїна у світі.Нагадаю, що за останні кілька років дедалі більше великих компаній почали додавати Біткоїн до своїх балансів, як стратегічний резервний актив. І ось Strategy, яка роками була символом принципу «тільки купувати 😎», вперше за тривалий час не придбала, а навпаки — продала невелику частину свого портфеля. Йдеться лише про 32 BTC — мізерну частку від загальних резервів компанії, але для ринку це стало дуже сильним психологічним сигналом.Крипта різко пішла вниз, а настрої інвесторів суттєво погіршилися. Те, що ще вчора здавалося звичайною корекцією, перетворилося на справжній обвал.-‐‐-‐‐--------------------🔮 Що може бути далі?На мій погляд, три основні сценарії.1️⃣— Біткоїн та крипта знову є випереджаючим індикатором та показують напрямок руху ринкам акцій — вниз (в пекло ведмедів).2️⃣ — нинішній розпродаж виявиться емоційною криптово-реакцією на новини, і після стабілізації інформаційного фону крипторинок досить швидко відіграє втрати.🅰️ — фондовий ринок США та криптовалюти почнуть рухатися назустріч один одному. Адже обидва ці сегменти традиційно вважаються ризиковими активами, і довго рухатися в різних напрямках вони зазвичай не можуть.Для гурманівСукупна середня "беззбитку" для всіх верств гравців у Біткоїні зараз становить біля $54000. Реальне дно раніше було після того, як ціна падала нижче сукупної середньої "беззбитку". Це область масових "ліквідацій", необхідні належного "очищення" ринку. Тільки після таких масових очищень ринок буде готовим до справжнього розвороту. Тобто все ж-таки потрібні піт, сльози, кров та соплі на ринку.Можливо BTC повинен впасти нижче 60 к щоб продовжити зростати далі…Я не відмовлюся від думки, що через рік ціна біткоїну буде вищою ніж 75K.
👁 5,130 26-05-29 21:20
Індекси Акцій США закрили тиждень на рекордних рівнях!Нафта закрила травень у мінус 20% (найсильніше місячне падіння за останні 6 років !) !Неочікувано: чекаю зростання Бітка у середньо- та довгостроковій перспективі. Ловити дно — справа невдячна. Звичайно, може ще падати...(Минулого разу я доволі довго писав про розворот, коли він коштував нижче 30 000$( https://t.me/finstop/1347 )Тут ще будемо згадувати, що таке халвінг.👻Чому я вирішив про це написати?Тому що зараз вважаю біткоїн недооціненим. Не кажу за всю кпипту, але якщо брати першу п’ятірку — Bitcoin, Ethereum, Solana, XRP — я майже впевнений, що через рік-півтора вони коштуватимуть дорожче, ніж зараз.⁉️ Відбувається суттєве розходження динаміки між ринком акцій США та крипторинком.Фондові індекси США оновлюють історичні максимуми, тоді як крипта суттєво скоригувалася, як я писав раніше.При цьому і акції, і крипта традиційно вважаються ризиковими активами.Чому росте ринок акцій США?По-перше, продовжується хайп навколо штучного інтелекту. Саме компанії, пов’язані з AI, зараз фактично тягнуть американські індекси вгору ( ще кілька років тому багато хто говорив, що це “бульбашка”. Але ця “бульбашка” досі навіть не думає здуватися).По-друге, БАЙБЕКІ.По-третє, сильне зростання показує американська нафтянка через високі ціни на нафту.Після жорсткого Трампа щодо Ірану - нафтові компанії США "дивом" отримали свої прямі вигоди.😎 Щодо Бітка і крипти:Чи продовжиться падіння найближчим часом — сказати складно. Але думаю, що в якийсь момент ринок побачить різкий імпульс вгору. Для цього потрібен тригер.Наприклад: завершення конфлікту навколо Ірану, зниження інфляційних очікувань, купівля Бітка у резерви, початок активного друку грошей перед виборами у США та інші фактори.Моя особиста думка зараз полягає в тому, що крипта до виборів у США (до 3 листопада), ще повинна показати рух вгору.І це при тому, що останнім часом, як ви могли помітити з моїх постів, я був скоріше “ведмедем” і щодо крипторинку.
👁 6,070 26-05-25 20:56
🌎🌍🌏 Світові ринки продовжують відштовхуватися від ситуації навколо США та ірану. Щодня — суперечливі заяви, статті, пости. Ніхто точно в цьому не орієнтується, хіба що в когось зі сторін є якийсь інсайд.Таке враження, що Трамп, щойно бачить, що ринки починають знижуватися, одразу вкидає позитив... Про те, що переговори йдуть добре, що все вже майже вирішено і так далі. Після цього через певний час ідуть спростування з боку Ірану. І так — майже щодня.Як не дивно, ринки продовжують на це реагувати. ☝️Наприклад, зараз на позитивних заявах Трампа та американської сторони щодо переговорів нафта суттєво знизилася нижче 100 доларів за барель.➡️Індекси акцій США знову біля історичних максимумів, долар слабшає, апетит до ризику трохи зріс, але при цьому Золото та крипта — приблизно на місці.🙈 Що далі? Складно Я продовжую думати, що при появі позитиву щодо війни США з Іраном або при появі інформації про її завершення (що необхідно Трампусі для того, щоб показати «козирі» перед виборами) — буде суттєвий позитив на ринках і можливе значне зростання.🥲 Але це зростання, як мені здається, за фундаментальними факторами має бути певною мірою завершальним, тому що економічні дані, інфляційні очікування,очікування підвищення процентних ставок,зниження довіри споживачів і погіршення споживчих настроїв у США та у світі, на мою думку, все ж мають зупинити це зростання і привести до зниження ризикових активів (корекції).Як тільки ж буде з’являтися негатив щодо переговорів США/іран— одразу будуть відскоки вниз.
👁 5,810 26-05-11 19:47
Нинішній ірано-американський енергетичний шок — вже зараз багато політиків і великих бізнесменів називають наймасштабнішим в історії.Відновлення балансу нафтового ринку займе місяці, навіть якщо Ормузьку протоку відкриють просто зараз. А відкривати її, схоже, ніхто не збирається.Раніше подібні кризи майже завжди збігалися з падінням ринків.Але зараз ситуація виглядає інакше:Апетит до ризику на світових ринках перебуває на максимумі, демонструючи надзвичайно сильні «бичачі» настрої інвесторів.Є думки, що цього разу все буде не так, як раніше:частка споживачів, залежних від бензину, нижча, економіка значно сильніша, ліквідності багато, а США пом’якшують удар, активно заливаючи ринок нафтою — і паралельно заробляють на цьому. 👁 Особисто я бачу одну з головних причин нових рекордів S&P 500 та NASDAQ у колосальних байбеках компаній, які буквально підштовхують ціни вгору.Байбек (buyback) — це коли компанія викуповує власні акції з ринку назад собі. Ще один :Також у планах Трампа цього тижня — візит до Китаю разом із великими американськими бізнесменами. Якщо вони все ж доїдуть, це може дати ринкам ще одну потужну хвилю позитиву.Істеричне зростання американських акцій дедалі більше наближається до «маніакального» рівня.Але я й надалі вважаю, що такий нафтово-газовий і логістичний шок не може не позначитися на ринках — якими б сильними вони зараз не здавалися.На початку травня на річних зборах акціонерів Berkshire Hathaway Воррен Баффет казав, що сучасні ринки дедалі більше нагадують казино, а інвестори ще ніколи не були настільки по-лудоманськи налаштовані…
👁 7,680 26-05-05 18:54
☝️ Ось — три графіки — які візуалізують:що і як іран робить з Трампом.І що цікаво - взагалі незрозуміло: подобається це Дональду чи ні !?Це все - багатозначний шаховий хід штатів з поглядом на Китай, або приступ панічної атаки "Короля" 1. Дуже сильне падіння трафіку через Ормузьку протоку.2. Відповідно- ціни на бензин у США різко йдуть вгору.3. Рейтинг Трампа - вниз. іран грає і жорстко б'є по його слабкому місцю — гаманцю виборця.Блокування або різке скорочення проходу танкерів миттєво стискає пропозицію нафти. Ринок реагує без сентиментів — ціни летять вгору. Для американця це означає дорожчий бензин вже сьогодні, а не через рік у статистиці.Політичний ефект звичайно: що вищі ціни на заправці, то нижча підтримка президента.Якщо ця гра продовжиться,- сценарії важкі. Інфляційний удар — енергоносії тягнуть вгору все: логістику, продукти (вже дорожчають) та інше.➡️Подорожчання держборгу США може призвести до великої кризи, якщо не стабілізуватиметься ціна на нафту.Але ......зараз ринки ніби сліпі, все зростає, ринки нібито не помічають ризики. Поки що.
👁 6,910 26-04-29 18:54
🌍🌎🌏 Почалася нова хвиля жорсткості від Трампу.Він знову тисне на Іран, паралельно заспокоюючи ринки розмовами про дешевшу нафту та бензин незабаром.Всупереч цьому, і навіть з урахуванням замаху на нього, все йде за його звичним передвиборчим сценарієм...📈 Ринки ігнорують війну, ризики блокади ірану та високу ціни нафти, залишаючись біля максимумів.Крипта також тримається впевнено. З економічної точки зору це виглядає слабо обґрунтовано — підручники зараз не працюють.ФРС сьогодні звичайно ставку не змінила і прямо говорить про ризики інфляції та невизначеність через енергоносії та іран.А Трамп продовжує вимагати зниження ставки 🤯. Зниження ставки найближчим часом не очікую.📉 Попри новини про відведення авіаносця США, високі ціни на нафту ще вдарять по економіці. Думаю, без невеликої корекції не обійдеться: у травні-червні знов очікую просідання як на фондовому ринку США, так і в крипті. Долар має трохи зміцнитися. Тобто - зараз дивлюся проти ринку.Не є торговою рекомендацією.Сьогодні зміцнюється долар, знижується фондовий ринок, падає крипта та Золото. Складно не припустити, що на цих гойдалках люди Трампа і ті, хто до нього близькі, заробляють величезні гроші.
👁 6,770 26-04-17 21:04
1️⃣А поки деякі відписуються через фото порожнього гаманця:📈 фондові ринки оновили історичні максимумиS&P 500 та NASDAQ — рекорди !!!📈 Крипта стрімко зросла:Bitcoin пробив 77 000 і торкнувся 78300.(вперше за 2.5 місяці).🔗 Логіка рухів:Позитив від Ірану + сигнали з боку США → Ормузька протока відкрита (нібито), потік новин про перемовини → очікування зниження ризиків війни =Нафта дешевшає → тиск на інфляцію послаблюється.Наслідок:Падіння ціни на нафту!зростання акційзростання криптизростання золотаослаблення долара(зміцнення євро)Це класичний сценарій risk-on: щойно страх зникає — капітал миттєво повертається в ризик.Спроба прогнозу 9 лютого ( https://t.me/finstop/1780 ) щодо розвитку подій на березень–квітень виправдалася(тоді ще Іраном майже не смерділо).Потім багато разів писав, що навіть натяки на деескалацію ( у західній Азії) стануть тригером для зростання ринків. Саме це і сталося. 2️⃣частина. 🩳 Шорти.Однією з причин різкого руху стало накопичення дуже великої кількості коротких позицій на фондовому ринку та в крипті, зокрема по Біткоїну. ( Тобто Трейдери масово продавали активи в розрахунку викупити їх дешевше) . Коли ринок пішов вгору, почалася примусова ліквідація цих позицій — так званий шорт-сквіз, який і став також паливом для різкого зростання. Відповідно, найближчим часом, очикую як мінімум невелику корекцію. 3️⃣частина.Зараз фокус ринків зосереджений на конфлікті між США та Іраном, але рано чи пізно він зміститься назад на економіку: інфляцію(ціни на нафту на таких високих рівнях не можуть не спричинити зростання інфляції), процентні ставки та рішення ФРС США з новим головою. Окремо в центрі уваги може опинитися і потенційна зустріч Трампа із Сі 🇺🇸🇨🇳. І нагадаю аксіому: ринки купують на чутках і продають на фактах. Тобто навіть у разі новини про завершення конфлікту США з Іраном та успішні переговори — ринки можуть відреагувати протилежно: почнеться фіксація прибутку і продажі.Щось мені підказує, що такого однозначного факту про перемогу Трампусі не буде довго. Може йому це і не треба. Мета= дотягнути "Позитив" до виборів.
👁 6,560 26-04-09 20:58
🌍🌎🌏Ринки пройшли фазу страху — і різко змінили настрій.Кульмінація відбулася:ніч, коли чекали ударів, стала точкою розвороту: ударів не було — і ринок включив risk-on.Далі ➡️Заяви про «успішні переговори», «контроль ситуації» і «все йде за планом» заполонили інформаційний простір.Усі сторони заявили, що вони перемогли. Це- сучасна війна.📈 Ринки це купили та живуть очикуваннями. Ризикові активи ростуть (крипта, фонда, золото).Долар знизився; нафта , газ подешевшали.Грвня на місці! ).(навіть трохи зміцніла до 43.5). Трамп не зацікавлений у жорсткій ескалації перед виборами — йому потрібен сильний ринок.Іран (читай — +Китай) це розуміє і точно не піде на всі умови штатів. 🔗 І ще один шар, який поки ігнорують:усе, що відбулося, вже б’є по економіці світу.Це проявиться у статистиці найближчими місяцями — уповільнення вже запущене + зростання цін. 🟰➡️очікування зниження 🔤 ставок — під великим питанням.Але ринок чомусь поки що не це майже не дивиться.Питання не в тому, ростуть ринки чи ні.Питання — коли вийде новий заголовок, який все розбурхає та переінакшить. Трампономіка у дії!
👁 5,910 26-04-03 19:10
🌍🌎🌏 Хоча всі основні ринки та банки закриті (крім крипти звичайно), сьогодні вийшли дуже хороші дані щодо безробіття в США (вона знизилася+ більше нових робочих місць).Але ринкам на це зараз плювати, - вся увага на війну з іраном. ⬇️Reuters: Американські експерти заявляють, що удари по Ірану можуть бути прирівняні до військових злочинів.Наразі все частіше обговорюється імпічмент Трампа з наступною посадкою до в'язниці. Для Трампа ставки зараз дуже високі: або імпічмент, або перемога, тому він піде до якогось кінця... У піцеріях біля Пентагону знову зафіксували зростання замовлень. Хусити можуть активніше "вписатися" за Іран.На Polymarket швидко зростають ставки на швидкий початок наземної операції США в Ірані: ймовірність її початку до 30 квітня вже = цілі 93%!Навіть генштаб ірану очікує початку наземної операції США.І схоже, це вже в значній мірі закладено в ринкових цінах.Будь-які миролюбні новини підштовхнуть ринки та крипту вгору. Але, не впевнений, що Ірану потрібна мирна угода зараз, - він упіймав Трампа на гачок і вже відхиляє пропозиції перемир'я на 48 годин.іран, на жаль, у сильній позиції після помилок Штатів та “Як раніше” там вже не буде.НАФТА, ГАЗ➡️⤴️ІНФЛЯЦІЯ 🛢 перекриття Ормуза матиме накопичувальний ефект.Дефіцит нафти та добрив почне ще сильніше відчуватися вже у травні. Відповідно,  це позначиться на цінах.🌎 Світова інфляція вже швидко зростає з початку війни у ​​Західній Азії.А ще нещодавно ринки очікували на зниження процентних ставок. Тепер, схоже, може бути навпаки.