Ранок почався з новини що до Москви прилетів "невідомий дрон" і уклепався в багатоповерхівку. Моральний аспект я лишаю за лаштунками - в нас окупанти вже б'ють по автобусах з дітьми. Говоримо про чисту військову доцільність. Зізнаюся відверто, новину про те, що Красну площу у Москві затягують антидроновими сітками, я сприйняв спершу як фейк. Бо доречне питання - нащо? Якщо по Красній площі прилетить "Лютий" або його аналог - сітки не захистять. Пояснення цьому може бути одне - вони бояться що ми знову влаштуємо їм операцію "Павутина". Що по Москві уже розташовані контейнери, які в годину "N" відкриються, звідти вилетять дрони і почухрають на Красну площу святкувати 9 травня.Проте зараз... Треба розуміти, Москва оточена кільцем ППО. Одна з причин чому так яскраво палають Усть-Луга, Приморське, Туапсе і Пермь, це те що наша дронерія останнім часом методично вибиває російські ППО, і їм нічим закривати експортні термінали. А ослабляти пояс ППО навколо Москви і на Валдаї (резиденції пуйла) вони не наважуються. І от щойно ми продемонстрували - можемо пробити. В Кремлі і по всій Москві зараз мусить бути паніка. Я не знаю чи атакуємо ми Москву у день параду, але вони упевнені - атакуємо. Красну площу затягують антидроновими сітками. В мережі кругом питають - Україна дозволила Москві святкувати 9 травня? Це називається - тривав п'ятий рік демілітаризації України.
Це дивовижно. Зеленський впровадив санкції проти Андрія Богдана - першого голови офісу Зеленського. Тобто вдумайтеся. Зеленський впровадив санкції проти людини, яка зробила його президентом! Завдяки указу про санкції ми знаємо тепер що президентом України Зеленський став завдяки: "соратникові та партнеру підсанкційного Віктора Медведчука Богдана Пукіша, російського бізнесмена, ключового менеджера підсанкційної платіжної системи А7А5, яку використовують для обходу санкцій, Алана Кірюхіна, функціонерів-пропагандистів олімпійського спорту РФ Станіслава Позднякова та Михайла Маміашвілі". Якщо ця особа привела Зеленського до влади, то доречне питання - а хто такий сам колишній працівник каналу дружини Медведчука Зеленський, фільми якого досі крутять в Росії і платять цому за це роялті? Історія - просто комедія. Богдан так ненавидів Порошенка, що кинувся робити президентом Зеленського. І от тепер Зеленський відправив Богдана під санкції, так само як Порошенка. Але. Порошенко санкції скасує, якщо не в Україні, то через Європейські суди. А от за Богадна я не певен.Ця історія - чудовий привіт всім хто побіг вилизувати Зеленського через любов до довгого карбованця. Вже витерли ноги об Мендель, Разумкова, Гончарука, Рябошапку. Щойно Зеленський підтерся Богданом. З вами, сонечки, буде так само. Зелені не пам'ятають заслуг і не вміють дякувати. Тому коли вас використають замість контрацептива і викинуть - майте мужність не верещати. Хоча, про шо я?
УДАР ПО FIRE POINTУ відповідь на нову хвилю скандалу по плівках Міндича виникла теза: інформаційна атака, що б'є по фірмі "Fire Point", це атака проти всього українського ВПК бо вона вигідна Росії та США (читайте - клятому Трампу). На мою думку, це маніпуляція, при чому маніпуляція доволі неоковирна. Поясню чому. Зразу зауважу. Я не працюю з технікою виробництва FP (хоча не втрачаю надії) і по безпосередніх її ТТХ не скажу нічого - ані поганого, ані гарного. Проте. Говорити про популярність техніки FP серед військових - некоректно, просто тому що військові часто не мають з чого обирати. Що дають - на тому літають. За ближчого знайомства практично у всіх зразків техніки знаходяться вади і недоліки, які комусь сильно не подобаються. Вибір небагатий. Або воюй тим що дають, або діставай сам, а 50-100 тис доларів за апарат (і це далеко не межа) багатьом не по грошах. А від чого залежить, якою конкретно технікою послуговуються ЗСУ? А дуже просто. Що закуповують - на тому і літають. А закуповують часто те, що краще себе подає, тобто продукцію компаній, які мають краще фінансування. У т ч - державне фінансування. Далі. FP відома такими типами бортів. Це дрони-камікадзе літакового типу FP-1 і FP-2 для ударів на короткі і на середні дистанції. Судячи з відгуків - дрони хороші. Але. Це далеко не єдині дрони такого типу які випробляють в Україні. Я точно знаю інших виробників які займаються подібною продукцією. Тобто у цій ніші ми від "атаки на "Fire Point"" ніякої атаки на український ВПК не бачимо й близько. Не бракує інших виробників, і якщо дати тим виробникам державне фінансування... У нас же держфінансування дають не тільки фірмам пов'язаним з Міндічем і Арахамією, правда? Далі. Наразі широко розрекламована робота по українській балістичні ракеті FP-7. І шанувальники ЗЕ вже волають що ця балістика може бути (!!) дешевша за західную. І тому, мовляв, Захід атакує "Fire Point", бо, мовляв, він боїться конкуренції. Все б добре, але навіть самі розробники заявляють що FP-7 існує лише у випробувальних зразках. Перше випробування FP-7 сталося три місяці тому. А від випробувань до серійного зразка - шлях неблизький. Зазнає український ВПК удару, якщо призупиняться роботи по FP-7? А з чого раптом? Україна має вітчизняну серійну ракету "Нептун" біля розробки якої "Fire Point" навіть не ночував. В Україні не бракує інших відомих розробників ракет, які займалися ними десятиріччями. Зрештою, наразі "Fire Point" нічого не заважає продовжувати розробку своїх ракет - інші розробники роблять те саме у набагато складніших умовах. Нарешті, найвідоміший вироб "Fire Point" - крилата ракета FP-5 "Фламінго". Їх, нагадаю обіцяли випускати масово ще до кінця 2025 р. По 200 шт. щомісяця. Тут зразу зауважу. Свого часу я писав, що "Фламінго" існують і що їх запускають. Мій тодішній пост викликав хвилю обурення, мене звинувачували навіть в співпраці з владою. Ну нічого я не можу зробити, якщо певна кількість читачів не сприймає реальність і не усвідомлює що стріляти і влучати - далеко не одне й те саме. Повторюю. Так, "Фламінго" існують. Так, їх запускають по ворогу. А от далі... На ТГ-каналі "Dnipro Osint ⟨ Гарбуз ⟩", порахували всі пуски ракет "Фламінго" що потрапили у відкриті джерела. І от що вийшло. За весь період існування точно підтверджено 23 пуски по ворогу ракет "Фламінго". З них до цілі долетіли лише 6. А в об'єкт прицілювання влучили лише 2. Тобто влучання склало аж 9%. Скільки кажете коштує кожна "Фламінго"? А яку точність демонструють "Нептун" або "Шторм Шедоу"? Кажете, удар по ВПК? Я звісно не втрачаю надії що крім відомих 23 пусків "Фламінго" були ще пара тисяч пусків таємних, серед яких влучання не менше 50%. Але наразі факти - от такі. Будуть інші факти - будуть інші розмови. А тепер повертаємося до питання. Ви удар по ВПК бачите?
ЗЕботва лементує, що нова серія плівок Міндіча, це, мовляв, тиск з боку США, тобто Трампа за те, що Зеленський не хоче здатися Москві на умовах Пуйла. Мовляв, трампісти тиснуть на ЗЕ руками "Української правди". Я опускаю питання, що не кради - не доведеться виправдовуватися. Хочу зауважити. Ви забули що всі ці "Мальдиви", "убив брата", "свинарчуки" і подібний бруд про Порошенка стався також за президентства Трампа - минулого? І жодне з тих звинувачень наразі не доведене в суді. Що заважає стверджувати, що весь той брут також був тоді тиском Трампа на Порошенка за те що Україна не скисла після захоплення наших кораблів у Керченській протоці, а навпаки впровадила військовий стан і продемонструвала - будемо битися? Що заважає стверджувати, що на Порошенка тоді тиснули так само як на Зеленського зараз? І якщо так - навіщо Зеленський і його пахолки продовжують повторювати побрехеньки про Порошенка? Може час зустрітися, поговорити прямо і чорт забирай, вибачитися перед п'ятим президентом за весь бруд вилитий раніше? Порошенко, до речі, постійно говорить про уряд національного порятунку. Політик з досвідом і командою, перевіреною політичними баталіями точно подумав би про таке. Але комік, якого в багні вивалює його вчорашнє оточення (Богдан, Разумков, Мендель) про таке не геть і не згадає. Він надто боїться Порошенка. Він пам'ятає часи коли він мріяв аби виступити на корпоративі "Рошену".Немає пана гіршого за вчорашнього хлопа.
Михайло Ткач оприлюднив матеріал по плавках Міндіча, де він наводить розмови про будівництво у ЖК "Династія" чотирьох "будинків" - насправді палаців-садиб (доводилося в таких бувати, знаєте, у часи коли я меблі проектував за індивідуальними замовленнями). Ідеться про будинки для самого Міндіча, Чернишова а також для Андрія і Вови. Один я згадав нетленку: "Я не президент, не Володимир Олександрович, я просто Вова"? Ну тобто перекладаю. Я від весни 2022 р. у ЗСУ. Був пілотом БПЛА у 72-й ОМБР. ЖОДЕН борт мені не надала держава, я постійно літав на волонтерських, на які гроші нам збирали українці. Коли я був інструктором, ремонти і обслуговування навчальних бортів мені виконували виробники, батареї, камер й ініш складові надавали виробники (все - своїм коштом), а на розходники мені жертвували кошти мої читачі, за що я їм неймовірно вдячний. Житло і пальне я винаймаю і купую за свої кошти - а це ЗП старшого сержанта і по крапельках - гонорари з моїх книжок. ЗП військовим не підвищують від 2022 р і службі моїй у таких умовах кінця-краю нема.Мої умови служби - далеко не гірші, бо я знаю пацанів і дівчат які 4 роки з передка не вилазять.У той самий час мономарафон нам розповідає про те як "збільшується відсоток жирів в маслі" і кількість дронів на фронті від держави. А Міндіч і Чернишов обговорюють будівництво палацу для "Андрія і Вови". Нагадайте за що там змішали з багном "свинарчуків" і через що у бік Порошенка кидалися свинками? Бо "свинарчуки" купили комплектуючі до української техніки не так як сподобалося конторі Бігуса. Де зараз ті борці? Де збурене суспільство?
У мене сьогодні річниця. Рівно 4 роки я у ЗСУ. Воювати (не враховуючи АТО) я почав у лютому 2022 р. І навіть маю нагрудний знак за ті події. Але тоді я був добровольцем, тобто офіційно - цивільним. 27 квітня 2022 р. я був зачислений на службу до ЗСУ, до 72-ї окремої механізованої бригади ім. Чорних запорожців... і наразі я служу довше ніж тривала совецько-німецька війна. За чотири роки мій світогляд змінився кардинально. Шлях від мобілізованого добровольця до старшого сержанта - інструктора, добряче розставляє все по місцях. Я знаю що найкращим досвідом в моєму житті був досвід роботи слюсарем і майстром на Запорізькому Вогнетривкому заводі. Досі користуюся тодішніми примудростями. Я знаю тепер, що коли можна просити - треба просити. Півроку у 72-й я не звертався до волонтерів і до читачів, бо мовляв - комусь потрібніше. Це була помилка. Як показала практика твої проблеми не цікаві нікому крім тебе самого. Вчорашні товариші - проігнорують. Водночас лиха година покаже людину. Хто мені справді допоміг? Бірюков зі "Справою громад" і АрміяСОС. Я знаю тепер, що марно сподіватися на прозріння українців через системні помилки зеленої влади. Практика показує, команді Зеленського українці ладні пробачати все - варто лише вчасно звинуватити в наших проблемах КОВІД, Москву, США та Європу. І звісно Порошенка. Я знаю що між успішним бізнесменом та реформатором і коміком з Кварталу українці радісно оберуть коміка. У бізнесменів працюють, у коміків - регочуть. Почасти - регочуть на кутні. Я знаю, як люди яких ти поважав і яким навіть рекламував сбори, перебігають під інші прапори, вивалюють тебе в багні і публікують твої закриті переписки. Аби не розчаровуватися - не зачаровуйся.І кіколи нічого не пробачай. Нікому. Я знаю тепер що обов'язок захищати Україну існує не для всіх, а лише для тих хто не ховається. Знаю що частина суспільства толерує не воїна, а бігунця. На щастя - не все суспільство. Я знаю що таке життя на паузі - без кінця. Бо службі моїй - кінця-краю нема. Наприкінці треба сказати щось обнадійливе. Мовляв - все одне переможемо. Так, переможемо. Саме тому я від самого ранку гасаю посеред холодного лісу серед натовпів озброєних бусифікованих що проходять БЗВП. Гасаю, до речі без броніка і зброї - не бачу загрози. Я просто роблю свою роботу - навчаю людей які будуть захищати Україну. Я гарно роблю свою роботу. Нас багато таких - хто гарно робить. Вже чотири роки ми гарно працюємо. Через те Україна ще існує. А далі - буде далі.
Помилуйтеся що пишуть на російських пабліках про російську металургію. Металобрухт став непотрібний з простої причини, у російській металургії різко впало виробництво і як наслідок - попит на сировину. А знаєте чому так сталося? Бо по-перше, західні санкції відрізали Росію від фінансування. А по-друге, Китай який "допомагає Росії" як раз допоміг - викинув нафіг Росію з ринків збуту. Гарячий привіт всім кретинам (інакше їх не назву) які мені кілометрами строчили про те як Китай підтримає Москву і про "китайський лендліз". Підтримав. Я за таку "підтримку" двома руками. Я давно писав - Китай Росії не союзник, Китай гріє руки і на нас і на Москві водночас, Росія для Китаю лише ресурсна база, яку вичавлюють і не церемоняться. Але регулярно до мене в коменти набігали альтернативно-обдаровані аби доводити, що Сі і Пу - брати навік і Китай допомагатиме Москві. Допомога на скані. Я щасливий що з певного моменту перестав дискутувати з кретинами. Єдине про що шкодую - про час витрачений марно в суперечках з кретинами протягом багатьох років. Коли ще дискутував. Слухати мене чи ні - обирайте самі. А ж маю повне право обирати на кого витрачати мій час, а на кого ні. Замало маю того часу.
Принц Гаррі, тобто член британської королевської родини, син принцеси Діани та онук королеви Єлизавети ІІ принц Генрі Маунтбеттен-Вінздор герцог Сассекський виступив на Київському безпековому форумі у Києві. "Це війна за цінності, за суверенітет, за те чи будуть відстояні принципи, на яких грунтується наша демократія... Україна перебуває на передньому краї сучасної війни, розробляючи найбільш передові дрони у світі, адаптуючись і формуючи гнучкі Збройні сили" - заявив принц Гаррі. Також британський принц різко засудив російську агресію і закликав Путіна припинити війну. Це - дуже сильна заява, яку точно почують західні політики. Принц Гаррі підкреслив, що прибув до Києва не як політик. Але його виступ викликав бурю як у Москві так і у Вашингтоні. Московські пропагандисти хором заволали ніби принц Гаррі "лоббіює поставки зброї до України" (ніби їх ще треба лоббіювати). А Трамп раптом оголосив ніби британський принц з династії Віндздорів виступав не від імені Британії. Не будемо уточнювати від чиєго імені виступає сам Трамп. Принц Гаррі гарно поспілкувався з колишнім прем'єром Арсенієм Яценюком. Від цього вже пригорає у ЗЕботви. Бо як це так? Не з Будановим? Не з Єрмаком? Не з найвпливовішим?
Судове слухання по справі поліцейських які втекли від терориста на Голосіївці, покинувши цивільних, обростає все більш шокуючими подробицями. Виявляється патруль який втік, це були "не дуже досвідчений патрульний" (українською - новачок) і інспектор з питань житлового забезпечення в управлінні патрульної поліції, яка в патрульних не служить вже 7 років! Тобто, військові оцініть. Беремо солдата, який шойно прибув з БЗВП. Поповнюємо його "досвідченою" пані сержанткою зі стройової або харчової частини. Відправляємо парою в кілзону. Який буде результат? Правильно. Вони або втечуть, або загинуть. Бо див - не буває. Люди - бояться. Панфіловці і Кобри (герой Сталлоне) бувають тільки у кіно. Зразу зауважу, самих копів виправдовувати я не хочу й близько, просто тому що вони в поліцію йшли не по мобілізації - самі прийняли рішення. Згодні були працювати в таких умовах - хай несуть відповідальність. Упевнений, копи які зупиняють водіїв край дороги, у схожій ситуації повелися б не краще - але служать. Проте. Я маю до хреніща питань до організації патрулювання вулиць бляха, столиці, бляха, України! Як вийшло що проти оскаженілого терориста опинилися новачок і пані-клерк? На це питання відповіла поліцейська Анна Дудина. За її словами в патрульній поліції некомплект особового складу складає 60%!!!Тобто це що, нам вже не тільки до армії, а й в поліцію треба мобілізувати людей? Я був правий коли написав що поліція в нас не тільки не навчена воювати, а й не навчена захищати, бо захищати банально нема кому? І це, бляха, столиця! Я уявляю що відбувається в якомусь містечку Задрипанськ, Безнадійненського району. Мені здається, що суспільство має всі підстави запитати у Міністерства внутрішнх справ: "Що у вас, бляха, робиться?!" У нас міністр внутрішніх справ зараз запекло обіцяє що будуть проведені чистки і заходи. А якби не сталося теракту, у нас так і лишилося б все як зараз? І коли б відкрився справжній стан справ, коли на вулицях з'явився б не божевільний стрілець, а ворожа ДРГ? Поліцейська Анна Дудина, як виявилося, далеко не боягузка. Вона учасник Майдану. Проте до ситуації вона виявилася неготова. Бо вона не патрульна, вона - клерк. Хтось так запекдо економив на поліції, що на вулиці виявилася вона. І ще. Пригадуєте як люди фотографувалися з "моєю новою поліцією"? Як вірили копам? Але сім років ЗЕленізму свою справу зробили. Поліція вже не просто не має авторитету в суспільстві. Поліція вже й захищати не здатна. У поліції клерки на вулицях, у поліції - некомплект. І міністр подавати у відставку геть і не думає.
Виповнюється сім років як Зеленського обрали президентом. Озираюся назад. Троє замовників, які забезпечували мені регулярні замовлення, і які за Порошенка розширювали виробництво, продали обладнання і виїхали за кордон. Ще до вторгнення. Родич помер від КОВІД - від того самого, вакцину від якого Зеленський обіцяв привезти українцям одним з перших в світі. Знайомого підприємця кинули на держзамовлення на костюми біозахисту - а він вже вклався в матеріали та в обладнання. Костюми викупив Фонд Порошенка і передав лікарям. Я бачив цілковито пустий Київ. І бачив натовп киян у бік вокзалу. Так-так, це щойно після заяви Зеленського про травневі шашлики. У моїй країні - монополія влади на телебаченні. Опозиційні канали вирублені з кабельних мереж. На таке не зважувалися навіть чиновники Януковича. "Незламні борці за свободу слова" - мовчать. Така реальність. За Порошенка ми хвалилися що з Херсону можна літати до Відня на каву. Нині з Херсону не те що літати - виїхати то ризик. Та й взагалі виїхати з України стало квестом - за Порошенка такого не було.Дача мого батька розбита на друзьки. Фронт - біля мого рідного міста. Мої рідні тепер знають що таке ночувати у бомбосховищі. Багатьох моїх знайомих більше нема. Просто нема. Їх убили. І так. Чотири з семи років президентства Зеленського моє життя - на паузі. Бо я ношу піксель. Бо я служу у ЗСУ. Я працюю або під обстрілами, або в такому режимі і в таких умовах, в якому у мирний час я не став би працювати ні за які гроші. Я знаю тепер, що таке навчати бусифікованих. Я знаю що таке черга хворих на пневмонію - бачив. Я знаю що таке вдень літати на БПЛА, а увечері канючити у волонтерів кошти на новий БПЛА - бо інакше бригада буде сліпа. Я багато бачив. І багато ще побачу. Бо службі моїй - кінця-краю нема. Мені розповідають, що попри все це, я мушу любити Зеленського. Що я мушу мовчати - аби не заважати. Бо у всьому що я перелічив винні вірус, економічні негаразди, Москва, Трамп, Орбан, цінин на нафту... Невинний тільки Зеленський - кожен його прихильник доказуватиме це. Зеленський ні в чому не винний, а хто стверджує протилежне - то московський посіпака і російське ІПСО. Правда? Ще, звісно, у всьому винний Порошенко - він завжди винний. Був президентом - був винний, перестав бути президентом - винний. Жодне звинувачення проти Порошенка не доведено в суді, але 73% переконані що всі біди від Порошенка. Рік за роком. Сім років. Нічого, тримаємося. Попри все я вірю, війна завершиться. Ми повернемося з фронту. І отоді ми поставимо дуже багато питань. Я точно знаю, що не пропаду і знаю чого ніколи не забуду. Я дуже хочу аби ці зелені роки стали для України уроком. Дитячою хворобою, якою суспільству треба перехворіти, аби здобути іммунітет. Я вірю, суспільство одужає. І стане сильнішим. А ви вірите? Чи ви вже здалися?