Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Печера Дракона
Added 14 Jul 2024

Печера Дракона

@dragonspech
Number of subscribers: 36 253
Photos: 4,610
Videos: 44
Links: 4,650
Description:
Канал Дмитра "Калинчука" Вовнянка, блогера і письменика. Політика, економіка, історія, література - потрохи про все. Мій контакт: [email protected]

👥 Number of subscribers

36 253
Average/Day:: -55
Average/Week:: -287
Average/Month:: -602

👁️ Average views per message

8 801
Average/Day:: 9,130
Average/Week:: 6,544
ERR: 24.28%

📊 Messages per Day

2.7
Last day: 1
Week average: 3.1
Average per day: 2.7

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 7,270 26-06-09 04:13
​​Волонтерський фонд "АрміяСОС" продовжує надсилати фронту допомогу. У першу чергу - гаджети для програмного комплексу "Кропива". Звісно, разом із самим програмним комплексом "Кропива". Чому? Бо саме "АрміяСОС" почала розробку ПК "Кропива". Тоді, в часи АТО їх так і називали - планшети "АрміїСОС". Дві розробки "АрміїСОС" ЗСУ успішно використовують ще й досі, програму "Кропива" і БПЛА "Галка/Валькірія". "Кропива" це можливість знайти своє місцеположення. Це змога виміряти по мапі відстань і визначити азімут. Це можливість розрахувати параметри потрібні для влучної стрільби з гармати та РСЗВ. Це можливість обрати стартову для БПЛА, прокласти маршрут та перевірити чи буде дрон на прямому зв'язку. Це дуже багато можливостей. Армія потребує "Кропиви". І даєте пристрої для "Кропиви" - ви. Бо ви небайдужі. Монобанка: https://send.monobank.ua/jar/bjeFWv75yПриватбанк: Картка 5168 7456 0652 5191Приватбанк рахунок в ГРН: № UA633052990000026007046801720Зробити внесок (G Pay / Cards / IBAN Bank transfer / Crypto): https://armysos.com.ua/uk/vnesok//
👁 7,670 26-06-08 06:37
​​Миру найближчим часом не буде. Не сподівайтеся. Мономарафон радісно повідомив, що Зеленський домовився з Британією, Францією та Німеччиною про п'ять умов справедливого та міцного миру. Умови такі.- припинення бойових дій- використання поточної лінії фронту як відправної для мирних переговорів - гарантії безпеки Україні та розташування на території України багатонаціонального контингенту- збереження російських активів замороженими до виплати компенсації Україні- захист інтересів європейської безпеки в рамках будь-яких майбутніх домовленостей. Очевидно й дитині, Путін таких умов зараз не прийме. Власне, після пункту про компенсацію Україні про замирення з Росією можна забути. В реальності ж Путіна не влаштує і поточна лінія фронту - він жадає територіальних поступок. Зауваження. Особисто мене перелічені умови влаштовують цілковито, я набагато більше боюся як раз таки поступок з боку України на етапі домовленостей про замирення. Як на мене, надто довго Україна йшла на компроміси і треба цю порочну практику припиняти. Але нагадую, я, як пишуть окермі коментатори "ПТСРнутий фронтовик-мілітарист", ще й порохобот. А ми регулярно чуємо від прихильників чинної влади, що ніби Зеленський от-от домовиться про мир. Власне, з цими гаслами Зеленський йшов на вибори - зійтися посередині і просто перестати стріляти. Так от треба казати чесно, миру найближчим часом не буде. Аби Путін прийняв перелічені умови миру, армія Росії мусить зазнати важкої поразки і почати відступати. Не раніше. Європейські лідери не можуть цього не розуміти. Але погоджують саме такі пункти. Значить війна триватиме, як мінімум до нищівної поразки армії РФ. Це реальність і з нею треба жити.
👁 8,790 26-06-05 08:40
​​ВЛАДА, ДОВЕДИ ПАТРІОТИЗМДумаю, нікому не треба пояснювати, що проблема номер один в Україні зараз це війна. Ми відбиваємо навалу зовнішнього ворога і ідеться про саме виживання України як суверенної держави. Війна потребує грошей. Найпростіше, Збройним силам зарплатні не підвищували від 22-го року. Навпаки, їх зменшували через зменшення доплат. Низькі зарплатні у ЗСУ, одна з причин того, що пробуксовує мобілізація, а з армії намагаються звільнитися досвідчені кадри. Крім ЗП військових, грошей потребує закупівля озброєнь. Ми бачимо, Москва не в силах проломити українську оборону на фронті і тому посилює ракетний терор українських міст. Тобто потрібно більше систем ППО. Більше дронів. Більше зброї. Де брати гроші? Партія "Європейська солідарність" гроші знайшла швидко. І от де. По-перше неприпустимим є те що 40 мільярдів грн забрали у Міноборони і намагаються перевести в Резервний фонд. Гроші мають бути витрачені на військо, а не на піар команди Зеленського, різні чекінги, фекінги та єбакінги. По-друге, на потреби війська запросто можна витратити мільярд грн передбачений на фінансування мономарафону, 4 мільярди передбачені на урядову програму "Тисячовесна" (не до того зараз) та 2 мільярди гривень з Державного фонду регіонального розвитку, який низка експертів й так називають "фондом проїдання". Разом - 7 мільярдів грн, це трохи менше ніж Фонд Петра Порошенка витратив на ЗСУ (8 мільярдів). Гляньте скільки всього передав ЗСУ Фонд Порошенка, і уявіть як можна з користю витратити 7 мільярдів. Якщо уряд того не знає - хай запитає в Порошенка, як і що робити.По-третє, можна направити на закупівлю зброї кошти з різних неактуальних наразі програм. Наприклад уряд має 1,9 мільярдів на створення ігрових фільмів та серіалів (яких???) та 300 мільйонів на сучасну музику (бюджет і таке оплачує??)Влада подає себе як патріотів? Влада доводить нам як вона дбає про Україну? Тоді вона просто зобов'язана передати всі перелічені кошти на потреби ЗСУ. Бо нема зараз нічого більш важливого за оборону України. Бо, чорт забирай, відмова передавати кошти з непріоритетних напрямків на ЗСУ смердить лаптями за кілометр і цей сморід не перебити ніякою патріотичною риторикою. Патріотизм доводять вчинками, а не гарненькими словами. Влада має шанс довести свій патріотизм. Ділом.
👁 9,300 26-06-04 17:26
​​"Українська правда" опублікувала матеріал про зустріч Зеленського і Порошенка. Це щось феєричне. Давайте оцінимо. Є президент Зеленський, який не втік, в якого нереальна підтримка мас (за словами його ботви) і який вже практично почав перемагати Росію (за словами тої таки ботви). І є Петро Порошенко якого вже сім років інформаційно знищує вся медіаобслуга зеленої ОПУ - вирубають з ефіру телеканали-прибічники, впроваджують санкції, доходять аж до арешту картин з його галереї. І при цьому ні чорта не довели проти Порошенка юридично. Але гноблять силами "тисячі говорячих голів" щодня. Я це бачу. І от з таким от Петром Порошенком напередодні зустрічі виходили на зв'язок Арахамія і Буданов і намагалися "задати рамку". Тобто повідомляли, пане п'ятий президент, ви, мовляв про оце не кажіть, і про оце не кажіть і про оце не треба... А то їхня найвпливовість, яка все життя глузувала з політиків, шалено не любить коли глузують з нього самого. Ви собі уявляєте цю картину? Чому Порошенко не послав їх ще тоді УП пояснила, Порошенко не став влазити ні в які рамки. Він приніс роздруківки зелених фотожаб про себе і про своїх однопартійців і рубанув Зеленському в очі правду-матку. Про те що Зеленський системно і цілеспрямовано займається дискредитацією п'ятого президента. "У всіх нас на кілька секунд аж відняло мову" - цитує УП одного зі свідків. Можна уявити що і як висловив в очі ЗЕ Петро Олексійович. А він може. Порошенко свої мільйони заробив не на шоу-дибілізаторі, а створюючи виробництво - бренд української промисловості номер один у світі. Такі люди уміють говорити коротко і доступно - я сам виробничник, знаю що пишу. Що відповів Зеленський? Сядьте, аби не впасти. Зеленський зірвався на матюки і став дорікати Порошенкові, що "порохоботи поводяться у мережі не менш агресивно" і коштують "мільйони доларів". Ще Зеленський дорікнув Порошенкові що той підтримує (увага!) потенційних конкурентів чинної влади і у першу чергу - генерала Валерія Залужного. У мене просте питання - а яке взагалі право має президент лізти у справи іншого громадянина України, хай навіть лідера парлалментської опозиції? Яке йому діло на що витрачає Петро Порошенко СВОЇ гроші? Вісім мільйрдів гривень витрачених Порошенком на допомогу ЗСУ Зеленський бодай раз помітив? І ще, яке діло Зеленському кого і як підтримує Порошенко? Та кого хоче того й підтримує. Порошенко право таке має - підтримувати кого захоче. Його право затверджене Конституцією - так-так, отим самим документом, об який Зеленський дуже любить витирати ноги. Знаєте, я дивуюся мірі патріотизму Петра Олексійовича. Після отаких претензій з боку Зеленського Порошенко не пішов грюкнувши дверима. УП повідомляє: "Попри важкий початок, зустріч поступово перейшла на певний конструктив". Чому? Та з тої самої причини, чому Порошенко витрачає мільярди гривень на ЗСУ. Бо думає він про Україну, а не про скривджене его. На відміну від... Проте зустріч із Зеленським завершилася практично нічим. За УП "ніхто ні про що не домовився, ніхто нічого не попросив". За словами представника президентської команди "ця перша зустріч була потрібна взагалі для іншого". Цікаво, для чого? Зеленський думав, що Порошенко почне благати про милість? Так не на того напав. Я вже не раз писав, Порошенко укладав мільйонні контракти коли Зеленський ще кривлявся у КВК. У Порошенка за плечима дві революції, з яких Зеленський насміхався. Я не знаю, що буде через 10 років, але переконаний, голос Порошенка в українській політиці звучатиме так само як зараз. А чи звучатиме у політиці тоді голос Зеленського - не певен. Одним словом зустріч вийшла дуже характерна. Чітко показала хто є хто.
👁 8,220 26-06-03 05:51
​​СУСПІЛЬСТВО НАБИВАЄ ГУЛІМи завернули не туди… І що далі? Постійні читачі знають, я практично не дорікаю виборцям Зеленського за їхній вибір. Не бачу сенсу. Що зроблене – те зроблене, назад не повернеш та й взагалі непродуктивно це, дорікати за минуле. Хоча, цілком віддаю собі звіт, що коментарі на кшталт «Коли програє вибори Зеленський, їх виграє Притула або Поворознюк» можуть бути цілком правдиві. Після обрання Зеленського від нашого народу чекати можна чого завгодно. Що для мене означають сім років президентства Зеленського? Вони означають сім років без реформ, необхідних для розвитку України. Петру Порошенко дорікати можна чим завгодно. Але економіку України він оздоровлював, і потрібні реформи проводив. Звісно, особам які звикли працювати на дядю і харчуватися з бюджету країни, помітити таке було важко. Я гарно пам’ятаю, як ревіли й стогнали чиновники, бо сталося нечуване – їх-бідось примусили працювати так само як на приватних фірмах, а не як вони звикли. Ще дуже гарно пам’ятаю який ренесанс переживав тоді малий і середній бізнес. Я примудрявся тоді їздити на «АрміюСОС» навчати пілотів на БПЛА, їздити з добробатом на Донбас – водити дрон, ще й виконувати роботи в своєму ФОПі. І цілком зводив кінці з кінцями. Ще й книжки писав.Бізнеси в Україні тоді росли. З’являлися нові. Зверталися із замовленнями до мене часто, я мав змогу обирати роботу та підключати суміжників. Зараз такого не уявити. Власне, погугліть і ви побачите скільки нових підприємств відкрилося у 2017 році, у 2018-му. Тоді не було війни? Брехня, тоді була війна. Так, не така як зараз, але то була найбільша війна в Україні від завершення Другої Світової. Тим не менше, у Маріуполі відкрився приватний університет, а з Херсону літали літаки до Відня. Було? За Порошенка відмінили печатки. За Порошенка відкрили реєстри майна. За Порошенка банківська система показала рекордні прибутки. За Порошенка запустили децентралізацію, фактично зупинену за Зеленського. Я переконаний, ті реформи були необхідні для України. Я бачу, іншого шляху ніж реформи запущені президентом Порошенко, для України просто не існує. Проте існує реальність – українці тих реформ не прийняли. При чому коли говориш з людьми, які тоді голосували за Зеленського і визнають що все сталося не як обіцяли, чуєш щоразу те саме: «Люди хотіли перемін… Люди хотіли нових обличь…» Мені часто здається, що стосунки п’ятого президента України Порошенка і українського суспільства, це стосунки тертого життям досвідченого батька та інфантильного максималістичного підлітка. Напевно, кожен бодай раз спостерігав такі картини, коли батько каже підліткові що працювати треба, розвиватися, дбати про сім’ю… А підліток у відповідь, що нічого ти мовляв, не розумієш, я і без твоїх порад обійдуся. Що стається далі? Підліток іде обходитися. Але дуже скоро або прибігає до батька по гроші, або опиняється в ситуації коли треба спати на підлозі і лічити кожну копійку. Зрештою (і цю історію багато разів змальовував Голлівуд) підліток стає на шлях про який йому казав батько (бо шлях таки єдино вірний). Але тепер це вибір самого підлітка. Мовляв, він перебрав всі варіанти як не треба, і обрав правильний. Тобто – батьковій. В несприйнятті Порошенка частиною суспільства є цікава обставина – цим людям не подобається Порошенко особисто. Тому що мільйонер, тому що не ідеальний… Причин багато. Але фокус в тому, що вони вічно плутають ставлення до Порошенка з цілями яких досягав Порошенко. Через свою нелюбов до Порошенка вони відкидають реформи. Але закони економіки і закони фізики – єдині які неможливо порушити. Реформи Порошенка проводити колись доведеться. Може більш розширені, може в іншій формі – час покаже. Форма суті не поміняє.  І суспільство прийде до необхідності повернення до реформ Порошенка. Але перед тим суспільство наб’є собі до біса кривавих гуль. І дорікати нема кому – суспільство саме обрало такий шлях. Власне – суспільство в процесі.
👁 11,500 26-05-30 06:11
​​Ранок почався з цікавого. Вночі "невідомі дрони" масово прилетіли на Таганрог - повідомляють про ураження Танкера і резервуара в порту. Повідомляють також про вибухи в районі авіаційного заводу. Водночас прилетіло в російський Армовір - атаковано нафтобазу "Южная нєфтяная компанія". Пишуть про прильоти по нафтобазі в окупованій Феодосії. Ще окупанти масово занили про масові удари ЗСУ по автотрансопрту на трасі Джанкой-Ростов. Особливо гучні істерики окупантів лунають через те, що ЗСУ з БПЛА край дороги скидають вмибухові пристрої (міни), які реагують на рух по дорозі.Все це вже викликало обмеження на продаж 95-го бензину у Криму та кількох інших регіонах Росії. В окупантів порушена логіститка - як військова так і цивільна. Фактично ЗСУ зараз роблять те що генерал Залужний намагався зробити ще у 2023 - перерізати "суходольний коридор на Крим". Залужний зробити цього не зміг - у нього забрали половину військ, про це вже написали американські ЗМІ. Зробили зараз, силами безпілотників, розвитку яких неабияк пострияв той самий генерал Залужний. Знаю про що говорю, сам бачив дещо. Колись розполовім. Саме Залужний всі ці роки криком кричав про необхідність посилення технологічної складової. Тепер це реалізується. Виявляється - був правий ще тоді. І так. Російські ЗМІ заспівали що "гєополітічєскіє проігриши могут бить полєзнєє блістатєльних вікторій" бо "в Россіі іменно проігранниє войни і унізітельниє пєрємірія рєгулярно пріводілі к новим рівкам". Вочевить, російське суспільство уже готують до програної війни і при низливого перемир'я. Особисто я - не проти.
👁 5,610 26-05-29 07:54
​​Вже писав, коли аналізуємо Росію, треба будь-який аналіз починати і завершувати фразою "вони - неадеквати". Тоді все стає на свої місця. Шрайк взяв мапу їхнього Генштабу і перевів "їхню лінію фронту" на мапу Діп Стейт. І от що вийшло. До речі, Мала Токмачка за їхнім генштабом ними вже захоплена. Так само як і Куп'янськ. Для довідки, на Запорізькому напрямку нещодавно ЗСУ добряче почистили кілзону від окупантів що просочилися і накопичувалися, і трохи потіснили фронт - буквально на кілька кілометрів. Ще одна деталь, крайні 5 км в напрямку Запоріжжя окупанти повзли рік!! Тобто аби вийти на намальований фронт їм треба пара років, за умови що обстановка буде як влітку 2025-го. Але... Але їхньому генштабу доповідають що вони продовжують переможно наступати. Тому коли Герасімов говорить, що окупанти "зачищають Куп'янськ Вузловий" а наші по ньому ходять без броників - це Герасімову справді таке доповідають. Коли пуйло говорить, що ЗСУ на межі катастрофи - він справді так думає. І це добре. Цією брехнею окупанти нищать самі себе. По факту - допомагають нам. Значить - прорвемося.
👁 6,290 26-05-27 12:46
​​Получилося смішно. Депутат Гончаренко (як би ви до нього не ставилися) жорстко потролив Зеленського. Зразу ж після обстрілу Києва депутат Гончаренко написав пост, що "війну треба закінчувати. Мир а не ракети". Від його посту у ЗЕботви (і не тільки) сталася істерика. Гончаренка звинуватили у поразництві і практично у підспівуванні Москві. Пристрасті і агресія кипіли такі, ніби не Зеленський закликав колись просто перестати стріляти і зійтися посередині. І тут з'ясувалося, що Гончаренко просто... процитував Зеленського. Бо саме найвпливовіший президент раніше заявляв "мир а не ракети!" ЗЕботві тепер треба бути дуже обережними, бо Зеленський багато чого наговорив такого, за що нинішні прибічники Володимира Зеленського на шамаття порвали б попереднього Володимира Зеленського. Віщую заяви, мовляв, то все було до вторгнення, а тепер Зеленський все усвідомив і перекувався. Але ні, так не вийде. Не вийде тому, що за таким принципом діяти не бажають самі прихильники ЗЕ. Бо Петру Порошенко вони пригадують геть чисто все, від перших кроків у бізнесі, до брехні запущеної зрадниками Деркачем та Дубінським (екс-депутатом Слуги народу). Тому так. Щоразу як ЗЕботва критикуватиме опозицію за якісь заяви, хай перевіряють, чи не цитує опозиція найвпливовішого. До речі, мав би я більше часу - склав би цитатник. Там є де розгулятися.
👁 18,600 26-05-23 08:05
​​ОББРЕХАНИЙ БАТАЛЬЙОНОсоба якій не потискають руку в журналістських колах блогер Володимир Бойко видав у інтерв'ю феєричну маячню про 206-й батальйон тероборони, який у перші дні повномасштабного вторгнення містився на території офісу партії "Європейська Солідарність". За словами Бойка "Порошенко створив тиловий батальйон" у який ніби сховав біля 40 підлеглих. Серед осіб яких "сховав" Порошенко, Бойко назвав Володимира Омеляна, Василя Бурбу, Володимира Вятровича, і навіть... Роберта Броуді. Так-так, Мадяра, який зараз очолює Сили безпілотних систем. Записати Мадяра в порохоботи - це сильно, при всій моїй повазі до Мадяра як до організатора та командира. Отже, можу привітати всіх діючих і колишніх службовців 206-го бату ТРО, вони всі служили в батальйоні який... створив Порошенко. Ба-більше, у 206-му батальйоні служив сам же Володимир Бойко. Виходить так, що Бойко, більший порохобот ніж я або Сашко Погребиський... Зараз поясню чому. До 206-го я потрапив на початку березня (якщо не помиляюся) 2022 р., зразу після того як біля Білогородки був збитий мій БПЛА. Я тоді звернувся до знайомих з числа порохоботів - так мене покликали до 206-го. Батальйон тоді по факту існував, але організаційно там панував такий бардак, що не описати словами. Я написав тоді заяву на вступ до 206-го. Але до самого відступу окупантів від Києва моя заява не була розглянута, тож на завдання я виїжджав будучи офіційно цивільною особою. За моїми спостереженнями в такому самому статусі перебували ледь не 3/4 тодішніх бійців батальйону. Чому? Бо зібралися до батальйону добровольці (і далеко не тільки порохоботи) і командування просто не встигало всіх оформити. Призначало командирів, до речі, командування ТРО, а не Порошенко. Створив Порошенко, кажете? Бойко пише ніби "Порошенко ховав у 206-му наближених осіб"? Мені дуже цікаво дізнатися що Юрій Бірюков, Олександр Погребиський і я до таких не відносилися, бо ми залишили 206-й зразу ж як завершилися бої біля Києва. Конктерно я написав заяву що перебував у баті як волонтер, претензій не маю - і до побачення. За кілька тижнів я призвався до ЗСУ і відбув до місця служби - до розвідроти 72-ї ОМБР ім. Чорних запорожців. Гарячий привіт всім, хто стверджує ніби я працюю на Порошенка. До речі, 206-й майже зразу відбув з Києва на Херсонщину де знову таки зразу ж вступив у бій. Тиловий батальйон, типу... Я з батальйону пішов, а Бойко - там опинився. Тут версій дві. Або Бойко - таємний агент Порошенка і свідомо розповідає дурниці. Або - Бойко зухвало бреше, 206-й то був звичайний батальйон ТРО до якого потрапляли у т ч шляхом мобілізації. І так, 206-му на початку вторгнення активно допомагав Фонд Петра Порошенка. Але він багато кому допомагав. Я бачив на офісі ЄС у ті дні і Юру Гудименка, і Таню Чорновол і багатьох інших осіб, які служили ніяк не у 206-му. Бреше Бойко про інше. 206-й брав участь в обороні Києва. 206-й прикривав виведення цивільних з Ірпеня. Зрештою, був випадок коли підрозділи 206-го охороняли урядовий квартал - той самий Офіс президента, де Зеленський не тікав з протиядерного бункеру, де всі давилися теплою мівіною, де на Єрмака не налазив бронік, біля вікон з гранатометом чатував Арестович, і звідки Татаров робив набіги аби убивати чеченців. Ще й зараз живі чимало учасників тих подій. А от далі історія засмерділа лаптями, при чому безмежно. Почнем з того що Бойко - давній друзяка колаборантки Татьяни Монтян. І от що дивно. Інтерв'ю Бойка спершу радісно передрукували зелені медіа-смітники. А потім інфу зелених медіа слово у слова передрукувала Russia Today Маргарити Симоньян. Спавді цікаво? Я вже звик, що військових ділять на правильних і неправильних залежно від переконань. Про те як я неправильно водив БПЛА біля Бахмуту і Вугледару та про те як "втік в інструктори", від ЗЕботви я читаю регулярно (і не тільки від них). Тепер "неправильними" оголошують цілі батальйони. Ці люди потім дивуються що їх перестали поважати цивільні.
👁 8,750 26-05-20 13:34
​​Дивовижна історія сталася з компанією Fire Point. Історія, яка підтвердила остаточно - так, Міндіч дотичний до цієї компанії. І от чому. Співвласник Fire Point Денис Штілерман в своєму інтерв'ю виданню "Financial Times" заявив ніби влада Данії заморозила контракт на будівництво заводу з виробництва ракетного палива для ракет і дронів. Штілерман назвав причиною публікації "плівок Міндіча" і дав зрозуміти, ніби публікація "плівок Міндіча" це спецоперація аби зірвати виробництво українських ракет. Але Міністерство бізнесу та промисловості Данії ккатегорично заперечило цю заяву. У датському міністерстві на запит журналістів відповіли, що співробітництво з компанією Fire Point не припинялося і наразі триває. Ба-більше. Опитані ЗМІ представники міноборони Данії сильно сумніваються що такий проект може бути заморожений, бо датський "уряд вклав у нього багато: як фінансування, так і інших форм підтримки". Кажучи коротко, Штілерман зберхав в інтерв'ю. От просто сказав неправду. Виникає питання - навіщо аж так примітивно брехати? Очевидно ж, ЗМІ не складе труднощів перевірити його слова? Відповідь може бути одна. Штілерману треба було дискредитувати "плівки Міндіча", треба було підтвердити тезу яку розганяє мережами ЗЕботва, мовляв, плівки Міндіча це змова Трампа, Путіна і НАБУ проти ракет і дронів Fire Point. Тобто, Міндіч справді дотичний до Fire Point, можливо не прямо, а опосередковано. В бізнесі може бути чимало таких схем. Бо якщо ні - навіщо співвласник Fire Point аж настільки примітивно брехав в інтерв'ю всесвітньовідомому британському виданню?