Жило-було якось в Україні три промос💩ьских телеканали. І ніхто їх не закривав. А може не три, а чотири. Може, правда, не чотири, а п'ять. Врешті-решт дуже не на довго залишився один. Найбільш "незалежний". Усі (публічні особи) знали і усвідомлювали, що канали пов'язані із росією, яка в 2014-му році почала агресію проти України. Усі розуміли, що вони працюють на інформаційну окупацію України росією. Але багато хто ходив до них на етери. Ну а чом би й ні? Це ж можливість п̷о̷т̷о̷р̷г̷у̷в̷а̷т̷и̷ ̷о̷б̷л̷и̷ч̷ч̷я̷м̷ довести свою думку на широкі маси. І ходили туди люди, яких ми нині поважаємо за патріотичну позицію (правда не довго). І ходили туди люди, які загалом мають державницькі погляди. І ходили туди і ті, і інші, бо "а чому і ні, якщо запрошують"?І ніхто не збирався ці канали закривати. Бо навіщо закривати, якщо можна спробувати віджати? Навіщо закривати, якщо це буде драконити ватний електорат? Це ж "непопулярно". А тим часом канали плодились і розріджували мозок українцям перед повномасштабним вторгненням. Розповідали, що війна - це "лякалки" влади і американців. Що росія нам хоче тільки добра. Що треба бігом все кидати і задихнутись нарешті російським газом, ширнувшись по дорозі Спутніком-V. Канали закрили тільки, як зовсім запахло війною. Їхніх співробітників "помилували". Хтось лишився розріджувати мізки українців в ютюбі, а хтось навіть опинився на телемарафоні. Когось, правда, навіть затримували, але за яким принципом - невідомо.Виглядає на те, що схожа медіа історія стукається нам "із задніх дверей". Десь за тими дверима нас переконували відмовитись від Криму, відвести війська і провести референдум (питання дивовижно актуальні як сьогодні в 2026 році, так і в 2014-му, коли запускалися відповідні канали).Врешті-решт сам за себе скаже спиосок гостей і теми в етері. Не українських інтелектуалів (певен, що деякі там будуть, як завжди), а тих, кого запросять, аби "почути іншу точку зору".
Захарова заявила, що переговорна делегація рф мала вказівки діяти в Женеві в рамках «духу Анкориджа». Що це за дух такий? Якщо коротко - той самий дух, яким несе від Захарової після "стопки" Сталічнай. Яскравим буде приклад 4-річної давнини. Перед повномасштабним вторгненням путін раптом починає розповсюджувати побрехеньку, що натівці буцімто обіцяли Горбачову: Альянс не буде розширюватися східнше Німеччини. Хоча цього ніколи не було. Цю побрехеньку спростовував навіть сам Горбачов, що сконає протягом року. А от путін цю неіснуючу обіцянку використовував, як захист від вимог не нападати на Україну. Мовляв, розпустіть НАТО, тоді не нападу. Із "духом Анкоріджа" десь приблизно те саме. На Алясці в ході переговорів від США прозвучала якась малозначна фраза, за яку Москва зачепилася і тепер трактує, як обіцянки. А може жодної фрази і не було. Як ви пам'ятаєте, сама зустріч пу і Трампа закінчилася змазано, позачергово і мало не скандально. Жодного "духу Анкоріджа" нема. Є хіба "перегар Захарової".
Президентка МОК Кірсті Ковентрі розплакалася після дискваліфікації українського атлета. Але мене ці крокодилячі сльози якось не сильно цікавлять. Бо я щось подібного чекав з моменту її обрання на посаду президента МОК.Ковентрі, як відомо — представниця Зімбабве. Її попередник Томас Бах, при всіх своїх суперечливих вчинках — німецький спортивний менеджер і навіть ліберальний політик. В таких країнах як Німеччина просто доводиться дбати про свою репутацію. А Ковентрі, відома колись плавчиха, була інтегрована у владу тоталітарної держави. У владу, яка вбивала людей, розганяла протести, знищувала опонентів. І вона ж там не просто була якоюсь громадською діячкою, вона була міністром. Так, вже після Мугабе, який колись назвав її «золотим дівчам». Але це той самий режим. Про зв’язки цього режиму з Москвою я навіть і не нагадую. В мене й тоді було питання як можна обирати очільником олімпійського руху людину з тоталітарної країни. Тому що це також чергова спецоперація. І наслідки ми тільки починаємо бачити.Портніков.
❗️Андрій Сибіга відреагував на дискваліфікацію Міжнародним олімпійським комітетом українського скелетоніста Владислава Гераскевича«МОК заборонив не українського спортсмена, а власну репутацію. Майбутні покоління згадають це як момент ганьби.Він лише хотів вшанувати спортсменів, убитих під час війни. У цьому немає нічого, що суперечило б правилам чи етиці.МОК залякував, проявляв неповагу й навіть повчав нашого спортсмена та інших українців, як їм слід мовчати про «один із 130 конфліктів у світі».МОК також систематично не спромігся протистояти найбільшому порушнику міжнародного спорту та Олімпійської хартії — Росії.Країні, яка розпочала три вторгнення під час Олімпійського перемир’я за останні три десятиліття, реалізувала найбільшу державну допінгову програму, вбила 650 українських спортсменів і тренерів та зруйнувала 800 спортивних об’єктів в Україні.Саме росіян потрібно відсторонювати, а не забороняти вшанування їхніх жертв. Жоден із них не є «нейтральним».Якщо Олімпійське кредо каже, що «найважливіше в Олімпійських іграх — не перемога, а участь», то Міжнародний олімпійський комітет повністю зрадив його, не дозволивши Владиславу Гераскевичу взяти участь, і зрадив 650 українських спортсменів і тренерів, убитих Росією.Ми пишаємося тим, що маємо Владислава, який не зрадив їх. Дякуємо за твої принципи та сміливість.»
Зеленський на зустрічі із журналістами підтвердив, що США будуть тиснути на Україну, аби протиснути "пісділ" до літа. Після цього американці увійдуть у вибори. Паралельно в американській пресі з'явилася інформація, що Віткофф і Кушнер хочуть оформити "пісділ" у березні, аби до кінця весни провести вибори. А сам "пісділ" затвердити на загальнонаціональному референдумі. Інакше США погрожують вийти з перемовин.Це не лише незаконно з точки зору українського законодавства, але й неможливо провести у часі. І це не рахуючи повну відсутність безпеки на такому "референдумі", а також те, що українське суспільство на ньому підтримало б не той сценарій, на який розраховує Білий Дім. Тому хотєлки лишаються хотєлкамі. Щодо виходу Білого Дому із перемовин, то Вашингтон погрожує цим іще з тих пір, як Дрнальд Трамп обіцяв завершити війну за 24 години. Дійсно, США повністю переключаться на вибори вже влітку, але гадаю демонстративно кинути Україну теж не вдасться, адже навіть електорату Трампа це дуже не сподобається.
Понад 40 громадських організацій і медіа вимагають від Генпрокурора скасувати наказ про участь адвоката Шевчука в комісії добору САП. Представники громадянського суспільства вважають, що низка публічно відомих фактів ставить під обґрунтований сумнів його відповідність вимогам закону до члена Конкурсної комісії:
▪️Олексій Шевчук фігурував у журналістських розслідуваннях щодо переправлення понад 200 чоловіків призовного віку за кордон через зловживання системою «Шлях», за фактом чого Національна поліція розпочала кримінальне провадження;▪️його неодноразово позбавляли права та призупиняли право на заняття адвокатською діяльністю за грубі порушення етики, зокрема за публічні образи колег та ветеранів;▪️підтримка Шевчуком «диктаторських законів 16 січня» та ведення авторської програми на каналі, що пов’язаний із Медведчуком, свідчить про його недоброчесну публічну репутацію та медійно-політичний бекграунд;▪️етична рада у 2023 році офіційно встановила невідповідність Шевчука критеріям професійної етики та доброчесності. У цьому рішенні, зокрема, йдеться про: непідтвердженість законності джерел коштів, використаних для будівництва нерухомості, а також використання документів, що мали на меті введення в оману.
Медіа ҐРУНТ також є підписантом цього звернення. Ознайомитися із повним текстом можна за посиланням.
Юлія Тимошенко скористалася ШІ аби спробувати "спростувати" докази НАБУ. (Вибачте, що знову про ЮВТ, але це просто крінжовий популістичний сюр, Гончаренко відпочиває). Протягом двох тижнів лідерка "Батьківщини" і її соратники обіцяли на судах та в перевах між ними, що вони проведуть "незалежну експертизу", "фонетичну експертизу", "міжнародну експертизу" і так далі. І... провели... )"Експертизу" провела "аналітична платформа цифрових медіа PrismVote Analitics 2025". Це - звичайний ШІ-сайт. Умовно кажучи, ЮВТ загнала оприлюднений (а не весь) аудіозапис НАБУ в щось на кшталт чату GPT і зробила висновки, що аудіозапис "сфальшовано". Нагадаю, що в самому оприлюненому (для ЗМІ, а не для суду) ролику є коментарі НАБУ і записи розмови самої підсудної. Тобто монтажна склейка між коментарями НАБУ і плівками є. Тобто вже лише на основі цього факту ШІ може сказати - так, монтаж у ролику є. ЮВТ більшого і не треба. Дуже смішні ЗМІ, які зараз розповсюджують матеріали із заголвоками "Незалежна експертиза показала, що аудіозапис НАБУ сфальсифікований, – Юлія Тимошенко" (конкретно це - заголовок ОБОЗу)))). Чекаємо, коли члени "Батьківщини" зроблять запит "міжнародної експертизи" плівок НАБУ у Shazam. Більше у мене сьогодні на ютюб каналі.
Світло і тепло. Є ситуаиції, коли крик допомагає вирішити проблему, а є коли все погіршує. Минулого тижня вирішення проблем зі світла перетворилося в публічний срач. Замість того, аби зорієнтувати людей, дати поради, допомогти перенести складнощі, усі змагалися у звинуваченнях. Опозиція - звинувачувала владу, влада звинувачувала місцеву владу. Люди на це дивилися, сатаніли, обирали свою сторону, згідно із політичними вподобаннями, і продовжували сатаніти "в компанії". Усі ми знаємо, що є за що дорікнути і центральній владі, і місцевій. Уточнювати не буду, аби накиудвати на вентилятор саме в цей тяжкий час. Але як же це напсравді зручно, коли завжди можна перекласти відповідальність на когось іншого, особливо на свого політичного опонента. Це ж і опонента можна притопити і на наступний раз можна сильно не напрягатися, бо буде кого звинуватити. А хто був із людьми? Окремі політики до речі проводили людську комунікацію, але це все загубилося в срачі стосовно того, хто ж проїбав більше за іншого, а хто у нас - чистий і святий. І замість того, аби людей заспокоювати, дати поради, підтримати в складний момент, срач генерувався тисячами кубометрів. Ризикну припустити, що найбільше в плані тримання рівноваги в суспільстві минулого тижня зробили НАБУ та Тимошенко, бо люди хоч відволіклися на цю кунсткамеру та мемів наробили.
Юлія Тимошенко вранці отримала підозру від НАБУ і САП — "УП" з посиланням на джерела в політичних колах.
"Щойно у партійному офісі «Батьківщини» завершилися так звані «невідкладні слідчі дії», що тривали всю ніч. «Невідкладні слідчі дії», що до права та закону не мають жодного стосунку. Понад тридцять озброєних до зубів чоловіків без предʼявлення будь-яких документів фактично захопили будівлю та взяли у заручники співробітників. Востаннє таким чином до нас вривалися штурмовики Януковича під час Революції Гідності. Але тоді вони хоч прикривали своє вторгнення якимось папірцем з ручного Печерського суду…Зараз же не було й цього. Лише гучні публічні заяви в інтернеті без будь-яких доказів. Обшук — грандіозний піар-хід. Не знайшли нічого, а тому просто забрали мої робочі телефони, парламентські документи та особисті заощадження, інформація про які повністю відображена в офіційній декларації. Я категорично відкидаю всі абсурдні звинувачення. Схоже, вибори набагато ближче, ніж здавалося. І хтось вирішив почати зачистку конкурентів. Це не перше політичне замовлення проти мене. Переслідування і терор — мої будні впродовж багатьох років. Я вже давно нічого не боюся, бо знаю, що чесна перед собою, перед людьми й Україною. Мене нікому не зламати й не зупинити.І цього разу ми знову доведемо правду", — відреагувала на обшуки Тимошенко дописом у Facebook.
🚀Підтримати🤝_✅✅_🤝🚀Приєднатися до ZN.UA
За цю добу було кілька хвиль нагнітання істерики серед українців (а особливо - киян). І треба визнати, що різні внутрішні стейкхолдери активно цьому підігрували. Ну наприклад можна виділити такі хвилі:1. Летить Орєшнік. Із повідомлення-попередження ця новина-анонс перетворилася на залякування. Піддалися місцями навіть ті, від кого я не очікував. Орєшнік здійснив свою "залякуючу" функцію ще до удару, який виявився не таким небезпечним, як його подали медіа-канали і як багато хто намалював собі в голові. росія аплодує. 2. В трубах спустили воду. Із цього почали роздувати якусь неймовірну подію. Особливо варто відзначати, як розганяли повідомлення екс-міністра ЖКГ, нардепа, Юлькіного пропагандиста і відвідувача усіх можливих проросійських медіа-помийок Кучеренка. Потім вийшло роз'яснення, що спуск води - необхідність, але паніку-істерику вже понесли. росія аплодує.3. Наперед почали пророкувати апокаліпсис Києву. І почали пхати Кличка. Звісно, його є за що пхати, і як на мене він поспішив із заявою про виїзд за місто. (І до слова, за містом не краще, а місцями значно гірше, ніж у Києві). Але усе це свторювало неконструктивний інформаційний вайб. росія аплодує. Уже є повідомлення про віднволення водопостачання, а також анонсують відновлення тепла. Моя порада, коли ви чуєте/читаєте новину що зараз йобне Арєшніком, що нас усіх заморозять, що зараз все лусне, всі помруть і настане апокаліпсис, видихнути, згадати скільки разів ми вже читали ці всі "новини" і почекати годину-добу (в залежності від новини) перш ніж робити якісь висновки. Воно погано, тяжко, але в тій чи іншій мірі це вже було. Особисто я зараз мабуть вперше з 2022 року сиджу добу без електрики, води, опалення (і попри це навіть пишу цей допис). І ще спокійно посиджу ще добу. Не страшно. Прорвемося.