Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - amosov.fm 🇺🇦
Added 14 Jul 2024

amosov.fm 🇺🇦

@amosovfm
Number of subscribers: 3 853
Photos: 4,690
Videos: 1,760
Links: 2,100
Description:
Канал журналіста Амосова. Пишу про те, що думаю, розбавляючи наші новини сміхуйочками. WHATSAPP: https://whatsapp.com/channel/0029VbCzGRa1yT23t7aOX23W Facebook: https://www.facebook.com/amossov Чат каналу: https://t.me/joinchat/AAAAAE7a8619TtC9s--LCg

👥 Number of subscribers

3 853
Average/Day:: +1
Average/Week:: -1
Average/Month:: -46

👁️ Average views per message

1 015
Average/Day:: 881
Average/Week:: 1,032
ERR: 26.34%

📊 Messages per Day

3.4
Last day: 3
Week average: 2.3
Average per day: 3.4

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 940 26-03-19 19:21
🫠Як людина, яка багато висвітлювала діяльність депутатів, міністрів та інших чиновників, чи не більше за все мене бісять вигуки “Та чого я маю щось для держави робить, якщо ті міністри-депутати крадуть/понабудовували собі вілли, дачі/поназаводили коханок [... необхідне підставити]?”. ☝️Давайте відверто: люди, які виголошують такі думки, або себе обманюють, або просто себе виправдовують. Аби не робити нічого. Аби стояти скраю. Аби не брати на себе жодної відповідальності. 😵‍💫 Ну і ворог не сидить на місці. Підсовує нам через соцмережі фото і відео згенеровані ШІ із (знову таки) товстими депутатами із пачками грошей, сюжети із контрастуючою несправедливістю, в яких наприклад пенсіонерка жебракує перед чиновником в люксовій тачці і так далі, так далі, так далі. Це дуже сильно розганяється через TikTok, Facebook, інші соцмережі, і накручує навіть тих людей, які розрізняють ШІ (а ще багато таких, хто не розрізняють). Ті у свою чергу йдуть до своїх родичів, сусідів, колег і накручують їх розмовами на ці теми. І так українці втрачають мотивацію для опору. На цьому хвилинку вивчення ІПСО завершимо і перейдемо до стосунків громадянина і держави. 🏛️ Уявімо, що країна Україна - це земля, а держава Україна - це наш будинок, який на ній стоїть. Фактично так і є. Стіни, перегородки, другий поверх, сад… - усе це державна інфраструктура, інституції, які ми будуємо. І можливо я когось розчарую: будуємо ми всі, а не лише чиновники. 🗺️Не можна просто так взяти, вийти із 300 років окупації і стати ідеальною, зразковою некорупційною демократією. Для цього має працювати все суспільство. Усі успішні демократії мають за собою історію становлення інституцій, роботу громадянського суспільства і тяжку працю людей у всіх категоріях спільноти. (Але про це ми поговоримо в одному із наступних дописів). 👹 Пам’ятаєте нашу найбільшу політичну катастрофу в новітній історії України? Ні, я не про війну, я про Януковича. Незважаючи на те, що при владі був справжній урка, громадянське суспільство працювало і це принесло величезні плоди, хоч і не одразу. І принесе їх ще. І до речі той факт, що українці зараз знають про обсяги корупції, а проти корупціонерів відкривають справи - наслідок роботи громадянського суспільства в першій половині 2010-х. Якби вони просто всі опустили руки і сказали - “та ну що я винен цій державі, у Януковича - золотий батон, розходимось”. Ви уявляєте, де б ми зараз були? Ба більше - чи мають статки депутата впливати на моє бажання будувати свій “дім” у своїй країні? Мене має хвилювати робота правоохоронних органів стосовно депутатів і що ці органи працюють краще ніж 15 років тому. А також - висвітлення усіх факапів, які вони мутять. Багато було тих депутатів за всю нашу історію. Багато було покидьків, корупціонерів, совків, зрадників (список можна продовжити), але навіть із ними Україна пішла не шляхом Білорусі, а шляхом європейської країни, у якої насправді вже є чому повчитися деяким членам ЄС.
👁 903 26-03-17 18:06
🇭🇺Чим ближчі парламентські вибори в Угорщині, тим вищий градус українофобії в кампанії Орбана. Відчувається почерк десанту російських “політтехнологів”, про яких писали в Financial Times. Навіть враховуючи багаторічну зацикленість Орбана на Україні і безпековий фактор, як зручну тему для політичних маніпуляцій, українська тема в його кампанії занадто присутня. Фактично росія, залазячи в чергові вибори на користь антиєвропейського ультраправого кандидата, отримує в тій чи іншій мірі доступ до медіа цієї країни. І може окрім агітації за “свої” сили, розповсюджувати будь-які московські меседжі. Москва ще з 2014 року проштовхує ідею, що Україну мають “розділити”- прикордонні області на заході “заберуть” Польща, Румунія і Угорщина, а росія окупує всю решту - схід, південь, Наддніпрянщину, Полісся і Поділля. Таким чином у Москві хочуть “купити” наших сусідів. Мовляв, припиняйте підтримувати Україну, візьміть собі по області і погодьтесь, що ми заберемо решту. І якщо у 2014 році в регіоні навіть не помічали цих вологих мрій, то зараз Кремль виростив і подекуди привів в уряди і парламенти європейських країн своїх політичних проксі. До слова, згадайте інші вибори протягом кількох попередніх років.Згадайте, як на парламентських виборах в Грузії виборців лякали плакатами із кадрами знищених міст в Україні і погрозами - “Не проголосуєш за “Грузинську мрію” - буде як в Україні”. Або як в Румунії кандидати в президенти обговорювали окупацію Буджаку. А скільки російських меседжів було вилито під час попередньої президентської кампанії у США? росія досягла значних результатів у вклинюванні в політики інших країн. Не виключено, що саме це дає путіну ілюзію перемоги. Він думає, що не досягнувши успіху на поді бою, він встановить політичний контроль над східною, центральною Європою, а може й далі. Але путінські проксі не мають впевнених позицій. Рейтинги Орбана вперше за довгий час нижчі за підтримку опозиції. Підтримка Фіцо падає. Румунії і Молдові вдалося відстояти вибори перед російською загрозою. І навіть в поправілій Польщі здається почали щось підозрювати про свого президента.
👁 1,070 26-03-14 13:39
🔥 Генштаб уточнив результати ураження завода мікроелектроніки окупантів“Кремній Ел” у Брянську. Уражено основний виробничий корпус (там складають інтегральні мікросхеми до балістичних, крилатих та зенітних ракет різних типів). Унаслідок удару виникла пожежа на площі близько 1000 м² з подальшим руйнуванням даху зазначеного корпусу.Завод “Кремній Ел” - одне з ключових підприємств російської військової мікроелектроніки. Він спеціалізується на виробництві напівпровідникових приладів та інтегральних мікросхем.🚀Ці компоненти застосовуються у ракетах, безпілотниках, системах протиповітряної оборони та комплексах радіоелектронної боротьби. Зокрема, мікросхеми та напівпровідникові елементи з “Кремній Ел” використовуються у балістичних ракетах Іскандер-М. 💥По заводу “Кремній Ел” били вже чотири рази. Один раз у жовтні 24-го, двічі січні 25-го і врешті-решт цього тижня - 10 березня. Саме цього тижня по ньому ударили ракетами Storm Shadow, а масштаб руйнувань зупинить виробничий цикл на підприємстві щонайменше на 6 місяців.
👁 1,060 26-03-13 04:34
США тимчасово знімають санкції з російської нафти. Про це оголосив міністр фінансів Скотт Бессент. Віднині іноземним країнам дозволяють купувати російську нафту, яка була завантажена на танкери до 12 березня і зараз перебуває в морі. Тимчасовий дозвіл діятиме місяць - до 11 квітня, якщо його не продовжать. За словами Бессента, Дональд Трамп пішов на такий крок задля збереження стабільності на світових енергетичних ринках, утримання низьких цін на пальне та протидії загрозам з боку Ірану. При цьому міністр фінансів запевнив, що такий крок не принесе суттєвих надходжень в бюджет Росії. Зараз у морі є близько 124 млн барелів російської нафти. За нинішньої ціни в $81,64 за барель Urals crude, цей вантаж вартує щонайменше $10 млрд. І хоча чистий прибуток в російський бюджет від продажу нафти справді буде нижчим, це так чи інак принесе додаткові ресурси на фінансування воєнної машини Кремля.Напередодні Москва просувала таке рішення в розмовах з американцями. За день до зняття санкцій посланець Кремля Кіріл Дмітрієв зустрівся з Стівом Віткоффом і Джаредом Кушнером у Флориді, де вони, серед іншого, говорили про економічну співпрацю та санкції. Після зустрічі Дмітрієв заявив, що “США розуміють ключову роль російської нафти та газу для стабільності на ринках, і розуміють шкідливість та неефективність санкцій проти російської енергетики”. Проти зняття санкцій з російської нафти застерігали політики-демократи. “Поки Путін допомагає Ірану вбивати американців на Близькому Сході, президент Трамп наповнює воєнну скарбницю Кремля. Замість того, щоб тиснути на російську економіку, Трамп приносить Путіну несподіваний прибуток”, - заявила сенаторка Джин Шагін. Сенаторка Елісса Слоткін додала: “Якщо Росія допомагає вбивати військових США, ми перетнули Рубікон і повинні діяти рішуче. Натомість ми даємо Росії пільги щодо нафти!”Виборці Трампа також рішуче підтримують посилення санкцій проти енергетики Росії - в останньому дослідженні The Vandenberg Coalition за це виступили 75% опитаних республіканців, зокрема MAGA. Втім, цілком логічно, що ціни на бензин турбують пересічних американців значно більше, ніж складнощі зовнішньої політики. (Остап Яриш)
👁 1,280 26-03-11 15:35
👀 росія випустила на телебачення Дмитра Табачника — колишнього керівника адміністрації Кучми, одіозного міністра освіти часів Януковича, зрадника і українофоба. Цей покидьок послідовно працював на затягування України в російські тенета протягом десятків років. Доведено, що на початку повномасштабного вторгнення він перебував на прямому «зв’язку» з кадровим співробітником 9-го управління Департаменту оперативної інформації 5-ї служби ФСБ Олегом Козловим. Зокрема він планував стати одним із гауляйтерів у лютому 2022 року, а пізніше брав активну участь в організації псевдореферендумів в окупованих районах Херсонської та Запорізької областей. 📋 Утім є всі підстави стверджувати, що Табачник працював на ФСБ протягом чи не всієї своєї політичної кар’єри. Будучи міністром освіти, він просував закон Ківалова-Колесніченка, який мав русифікувати українські регіони, намагався запровадити російські підручники історії в українських школах. Ще раніше - просував концепцію “спільного гуманітарного простору” з росією. 🧻 Тепер мос💩і випускають на публіку цю особу і воно щось там повякує про мову. Парадоксально, але лава із зрадниками, яких Кремль використовує задля просування наративу “аднаво народа”, до смішного коротка. А з самих ФСБ-них маріонеток уже давно сиплеться пісок. До того ж їх російські пропагандисти випускають одночасно. Протягом тижня росіяни напхали медіа Таїсією Повалій, Табачником, Азаровим, Ганною Герман і Ані Лорак. Для повної колоди не вистачає ще Януковича, але він, як відомо, лежить у путіна для особливих випадків. Це навіть не вчорашнє покоління зрадників, а поза позавчорашнє. Усі згадані протягом кількох днів зарядили набір кремлівських методичок - від мовних тем до легалізації окупації. 📲 З однієї сторони радує, що у Кремля одні й ті самі погорілі актори та криза жанру. З іншої - відкрийте соцмережі. Відкрийте телеграм, фейсбук і тікток. Там ті самі тисячі в̸о̸л̸о̸ш̸и̸н̸и̸х̸ табачників та а̸л̸х̸і̸м̸ повалій. Вони повторюють в соцмережах те саме, що і колаборанти в етерах кремлівських ЗМІ. Часом - слово в слово. Те, на кого працює Табачник в московській студії, - очевидно. А те, хто шарудить в мізках частини громадян через телеграм і тік-ток, виходить, - не очевидно.
👁 28,800 26-03-10 14:45
🙄 Чергова діч з Угорщини.🐍 Орбан продовжує передвиборчу кампанію, накручуючи антиукраїнську істерію. Цього разу угорський парламент ухвалив резолюцію, яка відхиляє членство України в Європейському Союзі. Будапешт проти, бо мовляв вступ України до ЄС ризикує зробити Європейський Союз прямою стороною конфлікту в російсько-українській війні. 🔴 Це авжеж повна бздура, тому що ЄС не є військовим альянсом аби ставати стороною конфлікту через членство України. Це по-перше. 🔴 По-друге, Москва уже давно сама призначила Європу стороною конфлікту. Хоча путін заявляє, що “не хоче війни з ЄС”, російські пропагандисти в прямому етері малюють мапи із захоплення балтійських країн, погрожують ядерними ударами по Парижу і Берліну, в європейських країнах продовжуються диверсії із російським слідом, а російські дрони-камікадзе вже побували в повітряному просторі ЄС. Із членством України це не пов’язано ніяк. 🔴 І по-третє: орбаніська Угорщина сама уже довгі роки поводить себе, як сторона конфлікту. А саме - як союзник росії. Будапешт блокує санкції проти російської військово-економічної машини, фінансово підтримує економіку росії під час війни, всмоктавшись в російські енергоресруси. А нещодавно - орбаніські посіпаки по-злодійськи викрали громадян України та кошти українських банків. І авжеж ми не забудемо, як за кілька днів до широкомасштабного вторгнення росії в Україну, Орбан підвів свої війська до Закарпаття. 🧟 Зараз в столиці Угорщини висадився цілий десант російських політтехнологів. Кремлівські маніпулятори, які намагалися зірвати вибори в Молдові та Румунії, тепер рятуватимуть шкуру Орбана. Угорщина дійсно може уникнути долі прямої сторони конфлікту. Тільки це залежатиме не від членства України в ЄС, а від наявності Орбана в уряді країни.
👁 1,080 26-03-09 16:17
🫠 Нова війна на Близькому Сході показала, що світ так і не зробив висновків із російсько-української війни, яка вже п'ятий рік змінює правила глобальної безпеки.Європейці, американці, араби дивилися, як на їхніх очах розпалюється найгарячіший конфлікт сторіччя, змінюються правила гри і колупалися в носі. Тепер світ дивиться на галопуючий безпековий і економічний пи#дець, як баран на нові ворота. 🛩️Країни НАТО чотири роки спостерігали, як ірано-російські “Шахеди” тероризують Україну. Ба більше - НАТО навіть пережило “навчальну” атаку росії цими газонокосарками. безпілотники Шахед/Герань - це те, що атакуватиме НАТО вже завтра. Втім західний альянс і досі не винайшов “кращого” засобу проти “Шахедів”, ніж золоті ракети від систем Patriot, які при такому використанні закінчаться вже завтра. 🥴 Трамп уже рік намагається “врегулювати” російсько-українську війну, яка замислювалася, як бліцкриг, втім стала для Москви затяжною і вимотуючою. Тим не менше це не зупинило самого президента США від потрапляння в схожу військову пастку в Ірані, з якої він не знає, як вилізти. Будь-який конфлікт у Перській затоці має високий ризик стрибка нафтових цін, а кожен додатковий день такого конфлікту - закріплює і поглиблює паливну, а за нею - і економічну кризу. Доведено історією. Утім сьогоднішні заяви із Вашингтона наштовхують на підозри, що для Білого дому це стало відкриттям та несподіванкою.🐷 Ну і останнє за списком, але перше за значенням. Російський фактор, який всі свіжопотерпілі і далі воліють не помічати. Адже саме Москва легітимізувала нові конфлікти, запустивши ланцюгову реакцію війн. Саме росія допомогла Ірану із ядеркою, яку зараз намагається знищити Трамп. І саме росіяни зараз збирають з нової війни найсмачніші вершки. Адже кожен день кризи на Середньому Сході збільшує надходження в московську скарбницю та економічно послаблює усіх суперників росії, включно із Вашингтоном. 🙄 Замість розпалювання і гасіння пожеж можна було б нарешті зайнятися корінною причиною світового безпорядку - росією і уникнути майбутніх проблем. Але ж де ви бачили, аби людство шукало простих шляхів?)
👁 1,030 26-03-08 17:42
“Я ЦІЙ ДЕРЖАВІ НІЧОГО НЕ ВИНЕН, ЩО ВОНА МЕНІ ДАЛА?” 🥲 Так уже сталося, що за попередній місяць довелося побачити багато різних людей, здебільшого м’яко кажучи, без активної життєвої позиції. Так чи інакше журналістська спільнота, в якій я “зріс”, в основному або проактивна [або куплена, що між іншим нерідко також вимагає певної активної життєвої позиції, хоч і зі знаком мінус].Мені здавалося, що багаторічний досвід висвітлення соціологічних досліджень і виборів дозволяє уявити відсоток прибічників у суспільстві позиції “моя хата скраю”, але [авжеж] я помилявся. І перш за все власники крайніх хат паляться у ставленні до стосунків із державою. Люди не розуміють навіщо їм держава. Люди не розуміють, що вона їм дає. Люди не розуміють, навіщо з нею мати справи. Люди не розуміють спектр дій, які вони можуть зробити, аби вже сьогодні позитивно вплинути на своє життя в державі та життя своїх дітей у майбутньому. 🫩 Держава асоціюється із бюрократією, жирними (обов'язково жирними) депутатами, низькими пенсіями та зарплатами, чергами, податками і тим, що вона винна громадянину все і одразу. (Авжеж асоціації не те що повністю безпідставні) 🤨Натомість у цих людей (українська) держава ніколи не асоціюється із демократією, цифровізацією послуг, армією, яка 4 (12) років стримує найжорстокішого агресора планети - росію. А відсоток податків, які забирає в українця держава (відкрию вам таємницю) один із найнижчих у Європі, через що нас, власне, регулярно смикає МВФ. 🙈 І отак чуєш від носія паспорта громадянина України, що держава йому нічого не дала, а він тим часом і досі не під окупацією росії (завдяки кому?), живий (завдяки кому?), не сидить в тюрмі по безпідставних звинуваченнях, як у Білорусі, не витрачає купу грошей на податки, як у Франції, та й узагалі від них ухиляється. Може він би і покращив своє соціальне і матеріальне становище просто зараз, але замість цього він вечорами дрочить на Арестовича, демотивуючи себе ще більше. Наша держава, авжеж, далеко не ідеальна, багато в чому постсовкова (але вже далеко не в усьому), а про керівників краще не згадувати. 💙💛 Тим не менше з тими вихідними даними, що ми мали, ми досягли доволі значних результатів, які багато хто сприймає як належне. Хоча насправді в те, що ми маємо, вкладені шалені сили пасіонаріїв, громадянського суспільства і (не повірите) кількох поколінь тих самих керівників (і навіть тих самих по-справжньому корумпованих депутатів також). Хочу цим постом відкрити серію дописів про те, що нам дала держава, що дали ми їй, яка роль росії в наших неуспіхах, а також як ворог постійно нав’язує нам цей кончений комплекс меншовартості. 🫠 Можливо, я хапаюсь за свій максималізм, який невдовзі змиє на#уй різного роду обставинами, але проводити причинно-наслідкові зв’язки поки наче не розучився. Коментарі та дискусія активно вітаються.
👁 980 26-03-07 17:40
Стів Уіткофф днями заявив про прогрес у “мирних” перемовинах. Давайте згадаємо, як рухається “прогрес”.🥸БЕРЕЗЕНЬ 2025. Стів Уіткофф після зустрічі з хуйлом: “Ми досягли великого прогресу на цій зустрічі. Ми говорили про багато конкретних речей, і я вказую на великий розрив, який існував між Україною та Росією до інавгурації [Трампа], і де ми зараз. Ми звузили питання між обома сторонами, досягнувши, на мою думку, багато прогресу”.🥸КВІТЕНЬ 2025. Стів Уіткофф після зустрічі з хуйлом: “Перемовини були переконливими. Ми обговорили кроки, які можуть покласти край війні в Україні. Я думаю, що ми можемо опинитися на порозі чогось дуже, дуже важливого для світу в цілому”.🥸ТРАВЕНЬ 2025 Стів Уіткофф: “США вдалося скоротити розрив між позиціями України та Росії. Завтрашня телефонна розмова між Трампом і Путіним буде дуже успішною і дозволить подолати затор, який виник у переговорному процесі”.🥸СЕРПЕНЬ 2025 Стів Уіткофф: "Ми сподіваємося врегулювати конфлікт до кінця цього року".🥸ЖОВТЕНЬ 2025 Спецпосланець Трампа Стів Уіткофф назвав перемовини з українською делегацією у Флориді «позитивними» - Суспільне.🥸СІЧЕНЬ 2025 Стів Уіткофф: “Сполучені Штати координували тристоронню зустріч разом з Україною та Росією, яку люб'язно приймали Об'єднані Арабські Емірати. Переговори були дуже конструктивними”.🥸ЛЮТИЙ 2026 Стів Уіткофф: “Успіх президента Трампа в зібранні обох сторін війни разом привів до значного прогресу, і ми пишаємося працювати під його лідерством, щоб зупинити вбивства в цьому жахливому конфлікті”.Красномовно про “прогрес” у перемовинах із росіянами.
👁 2,260 26-03-01 18:00
🐷 росія очікувано кинула одного із своїх найближчих союзників - Іран. США та Ізраїль ліквідували політично-військову верхівку країни, на що у Москві відерагували іржанням Лаврова та дзвоном склянок в кабінеті Мєдвєдєва. Не перші особи рф "засудили" дії США і на цьому обмежились. У перекладі на знайомий нам дипломатичний сленг це називається "занепокоєння"👿 Рік тому Москва і Тегеран підписали Всеосяжний договір стратегічного партнерства. Там не прописано, що після нещодавніх подій Москва одразу має вступити у війну із США, але він передбачає, що росіяни нададуть допомогу в оборонному секторі та політичну підтримку. 🚀 Протягом 4 років повномашстабної війни режим аятол усіляко допомогав Кремлю в його геноцидальній війні проти України. Із Ірану на росію літали військово-транспортні літаки, набиті артилерійськими боєприпасами, а по Каспію іранські набої так само активно возили човнами. Іран надав в розпорядження росії спершу безпілотники Shahed, а згодом і саму технологію їхнього виготовлення. Натомість росія відплатила своєму союзникові ігнором і покерфейсом у найбільш складній ситуації. Так само, як і було під час кидання амеркианських бомб на ядерні об'єкти Ірану минулого року.🤡Так само, як Москва кинула режим Асада в Сирії, який підтримувала протягом довгих років. Так само, як Кремль зарив очі на викрадення свого південно-американського "друга", венесуельского диктатора Мадуро. Зараз складно говорити, що буде із владою в Ірані. Поки світські сили сподіваються на повернення, ЦРУ припускає, що правління країною можуть захопити ще більш радикальні ісламісти. А можливо, режим аятол перегрупується і знову виникне в іншій своїй ітерації. В будь-якомау випадку іранці мають зробити висновки: росія - нікому не партнер і кине свого союзника за першої ж нагоди.