Source
amosov.fm 🇺🇦 | Як людина, яка багато висвітлювала діяльність депутатів, міністрів та ...
940 Views/Reach
2026-03-19 19:21
Message №10431
🫠Як людина, яка багато висвітлювала діяльність депутатів, міністрів та інших чиновників, чи не більше за все мене бісять вигуки “Та чого я маю щось для держави робить, якщо ті міністри-депутати крадуть/понабудовували собі вілли, дачі/поназаводили коханок [... необхідне підставити]?”. ☝️Давайте відверто: люди, які виголошують такі думки, або себе обманюють, або просто себе виправдовують. Аби не робити нічого. Аби стояти скраю. Аби не брати на себе жодної відповідальності. 😵💫 Ну і ворог не сидить на місці. Підсовує нам через соцмережі фото і відео згенеровані ШІ із (знову таки) товстими депутатами із пачками грошей, сюжети із контрастуючою несправедливістю, в яких наприклад пенсіонерка жебракує перед чиновником в люксовій тачці і так далі, так далі, так далі. Це дуже сильно розганяється через TikTok, Facebook, інші соцмережі, і накручує навіть тих людей, які розрізняють ШІ (а ще багато таких, хто не розрізняють). Ті у свою чергу йдуть до своїх родичів, сусідів, колег і накручують їх розмовами на ці теми. І так українці втрачають мотивацію для опору. На цьому хвилинку вивчення ІПСО завершимо і перейдемо до стосунків громадянина і держави. 🏛️ Уявімо, що країна Україна - це земля, а держава Україна - це наш будинок, який на ній стоїть. Фактично так і є. Стіни, перегородки, другий поверх, сад… - усе це державна інфраструктура, інституції, які ми будуємо. І можливо я когось розчарую: будуємо ми всі, а не лише чиновники. 🗺️Не можна просто так взяти, вийти із 300 років окупації і стати ідеальною, зразковою некорупційною демократією. Для цього має працювати все суспільство. Усі успішні демократії мають за собою історію становлення інституцій, роботу громадянського суспільства і тяжку працю людей у всіх категоріях спільноти. (Але про це ми поговоримо в одному із наступних дописів). 👹 Пам’ятаєте нашу найбільшу політичну катастрофу в новітній історії України? Ні, я не про війну, я про Януковича. Незважаючи на те, що при владі був справжній урка, громадянське суспільство працювало і це принесло величезні плоди, хоч і не одразу. І принесе їх ще. І до речі той факт, що українці зараз знають про обсяги корупції, а проти корупціонерів відкривають справи - наслідок роботи громадянського суспільства в першій половині 2010-х. Якби вони просто всі опустили руки і сказали - “та ну що я винен цій державі, у Януковича - золотий батон, розходимось”. Ви уявляєте, де б ми зараз були? Ба більше - чи мають статки депутата впливати на моє бажання будувати свій “дім” у своїй країні? Мене має хвилювати робота правоохоронних органів стосовно депутатів і що ці органи працюють краще ніж 15 років тому. А також - висвітлення усіх факапів, які вони мутять. ✊ Багато було тих депутатів за всю нашу історію. Багато було покидьків, корупціонерів, совків, зрадників (список можна продовжити), але навіть із ними Україна пішла не шляхом Білорусі, а шляхом європейської країни, у якої насправді вже є чому повчитися деяким членам ЄС.