⭕путінський речник Пєсков заявив, що "територіальні розбіжності" Росії та України полягають "у лічених кілометрах". "Територіальними розбіжностями" він називає окупацію, а під ліченими кілометрами — близько 7 000 км² укріпленої території, яка в разі заходу туди російської армії перетворюється на плацдарм для окупації Харкова і Дніпра.⭕Очевидно, що Пєсков повторює за віцепрем'єром США Джей Ді Венсом, який днями заявив, що вважає недоцільними суперечки між Україною та Росією за "кілька квадратних кілометрів". Або цю думку і американцям і продав сам Кремль через Віткоффа чи Кушнера.🤥Москва хоче зробити видимість, що, мовляв, аби завершити війну, треба всього нічого, "зовсім трошки". Он уже і "перемир'я" путін сам запропонував. І полонених обміняв. Та й кілометрів тих "мізер" лишився. Аудиторія цих заяв сидить в Білому домі.🏛️Білий дім має почати знову тиснути на Київ із вимогою капітуляції. Так само, як і частина населення України, яку російська пропаганда протягом 12 років безперестанно запевнює, що "нада проста пєрєстать стрєлять".🪖росіяни планують воювати і далі. Для цього на росії прикручують Інтернет, для цього посилюють пропаганду, для цього путін до свого цар-бараку стягує ППО. Він бачить можливість у цінах на нафту, у хаосі, який сіє Трамп, у рості популярності правих у Європі. У нього в голові це виглядає так: "якщо не окупую максимум зараз, то не окупую ніколи". 📉Утім такий погляд на речі зазвичай виключає враховування ризиків. Він воліє не бачити, що економіка більше не росте разом із війною, удари безпілотників по НПЗ руйнують нафтову галузь, бізнес втопає у боргах і зростаючих податках.І єдиний спосіб досягнути хоч якихось результатів у війні це облапошити Трампа, аби він натиснув на Україну.🖕Хєр там.
США та Іран не досягли угоди під час тривалих переговорів, які відбулися в суботу в Пакистані, пише AxiosЗа словами джерела, розбіжності стосувалися, зокрема, вимоги Ірану контролювати Ормузьку протоку та відмови відмовитися від запасів збагаченого урану.Віцепрезидент Венс заявив, що США та Іран провели «суттєві обговорення» протягом 21 години, але не змогли подолати розбіжності.💬 Це набагато гірша новина для Ірану, ніж для США, — наголосив він. — Ми чітко визначили наші червоні лінії… і вони вирішили не приймати наші умовиВенс зазначив, що США вимагали від Ірану довгострокового «чіткого зобов’язання» не прагнути створення ядерної зброї і не набувати інструментів для її швидкого виробництва. І додав, що США були «досить гнучкими та поступливими» і вели переговори «добросовісно», але значного прогресу досягти не вдалося.Кілька іранських ЗМІ заявили після пресконференції Венса, що переговори провалилися через нереалістичну позицію американської сторони та її «надмірні вимоги».Венс також повідомив, що переговорна команда США щонайменше шість разів за день спілкувалася з президентом Трампом.Вони [переговорна команда] також провели окремі розмови з державним секретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Хегсетом, міністром фінансів Скоттом Бессентом та командувачем Центрального командування ЗС США адміралом Бредом Купером.
Дональд Трамп накинувся на консервативних ведучих та подкастерів, які гостро критикували його через війну в Ірані. Багато з них вам відомі - через антиукраїнські заяви і поширення кремлівських наративів. У своєму довгому дописі Трамп не добирав слів, назвавши блогерів “тупими людьми з низьким рівнем IQ”."Такер Карлсон, який навіть не зміг закінчити коледж - можливо, йому варто звернутися до хорошого психіатра!""Меґін Келлі, яка гидко поставила мені тепер відоме питання про Розі О'Доннелл"."Божевільна Кендес Овенс, яка звинувачує високоповажну Першу Леді Франції в тому, що вона чоловік, хоча вона ним не є... Для мене Перша Леді Франції набагато красивіша жінка, ніж Кендес"."Банкрут Алекс Джонс, який говорить найтупіші речі та втратив увесь свій статок, що й повинно було статися".І ще багато чого. Допис, як бачите, довгий. Дехто з людей, про яких згадав Трамп, уже відреагував на його критику.Колишня конгресвумен - і в минулому одна з найвідданіших соратниць Трампа Марджорі Тейлор-Грін написала: “Президент Трамп зійшов з глузду, ведучи війну проти Ірану, - це порушення його передвиборчої обіцянки. Я стояла пліч-о-пліч із Такером Карлсоном, Меґін Келлі, Кендес Овенс і Алексом Джонсом, щоб допомогти Трампу перемогти на виборах. А тепер він видає безладну тираду і атакує всіх нас одним дописом. Ми не змінилися - змінився Трамп”.Блогерка Кендес Овенс була лаконічнішою: “Можливо, настав час віддати діда до будинку для літніх людей”.Алекс Джонс записав відео, де висловив сподівання, що Бог визволить Трампа від "демонічних сил, які ним заволоділи".Рух MAGA давно не одностайний, як може здаватися збоку. Війна в Ірані лише посилила ці розбіжності. Ostap Yarysh
Замість постамента Леніна в Києві хочуть поставити черговий цар-фонтан. А колись точилися дискусії стосовно проекту нового монументу на Бессарабці, наприклад якомусь українському діячеві. Я не знаю, чи ок це ставити на місці колишнього пам'ятника новий пам'ятник, але вирішив подивитися, скільком українським діячам було встановлено монументи від проголошення незалежності у 1991 році. Їх дуже мало. Ярослав Мудрий, Михайло Грушевський, Олена Теліга, В'ячеслав Чорновіл... Натомість дуже часто відкривали фонтани, скульптурні композиції, або щось нейтральне - типу пам'ятника жабі чи коту. Або "глобус Києва", який можна розкрутити і вибити ним комусь око. Або ще раз відкрити пам'ятник засновникам Києва, чи зобразити Іллю Муромця, як богатиря з російського пропагандистського мультика. Пам'ятники врешті-решт формують простір пам'яті довкола нас. Совок свого часу цей простір у Києві сильно спотворив. Але наповнювати його чомусь ніхто не береться. Таке враження, що в місті уникають відповідальності за політику пам'яті і чогось боїться. І замість фігури письменника чи військово-політичного діяча, краще поставити черговий фонтан.
Трамп погрожуючи Ірану, заявив що знищить "цілу цивілізацію", а також - битиме по цивільній інфраструктурі. Враховуючи, скільки різних погроз уже лунало Білого дому, і що з цього справджувалося, гадаю, ці погрози треба ділити десь на десять. Але зверніть увагу. Трамп, фактично відкрито погрожує зробити те, що робить росія... і не робить цього. В той час, як росія мовчки продовжує фактично знищувати усе, до чого дотягується. росія дійсно планує знищити демократичну цивілізацію і на жаль, багато в цьому досягла. До 2025 року США вважалися світовим жандармом і в якійсь мірі спостерігачем за міжнародним правом. Зараз лідер цієї країни вербально узаконює все, про що мріють усі диктатори. Чому росія, Іран, Китай, КНДР [потрібне підставте] не можуть тероризувати світ, якщо сам watchdog світопорядку це схвалює (хоч по факту не може дозволити собі дуже багато, що роблять диктатури)? Кажуть, що міжнародне право померло чи то в 2008, чи то в 2014 році. А зараз, судячи з усього, його ховають.Америко, в тебе гарячка.
❗️Дві безпекові ідеї за участі України від країн НАТО. 1️⃣ Перша - від голови МЗС Естонії Маргуса Цакхни, який стверджує, що Європі потрібні гарантії безпеки від України, враховуючи наш досвід у сучасній війні: "НАТО говорить не лише про те, що ми маємо надати гарантії безпеки Україні, але й про те, що наш регіон потребує гарантій безпеки від України, оскільки Україна зараз є найбільшою, найефективнішою та найдосвідченішою військовою силою в нашому регіоні". 2️⃣ Друга - від колишнього спецпредствника Трампа Кіта Келлога. Він вважає, що замість НАТО має постати інший безпековий союз, в якого мають увійти зацікавлені держави, як то Японія, Австралія, Німеччина, Польща "чи навіть Україна". Тобто якщо брати Україну в альянс, то вже краще в новий, бо НАТО - все. 👎 Заява Келлога - ні що інше, як прикриття чергової захцянки Білого дому щодо виходу США із НАТО. Україна тут згадана радше для привернення уваги. Чинна адміністрація не хоче давати Києву жодних безпекових гарантій. Та й в принципі не зацікавлена у мілітарній допомозі будь-кому, якщо це не стосується великої швидкої економічної вигоди. ☝️ Слова естонського міністра про безпекові гарантії не ДЛЯ, а ВІД України поки що теж виглядають символічними, але мають набагато більше сенсу. Україна має безцінний чотирирічний досвід участі в сучасній повномасштабній війні великої інтенсивності, який не має більше жодна інша країна, крім рф. Україна має досвід боротьби із масованими повітряними атаками - найбільшою воєнною загрозою наших днів, не враховуючи ядерну. 🤌 Здавалося б в умовах наростаючого дефіциту безпеки у світі, до Києва мали б стояти черги із натівських інструкторів для перейняття досвіду. На жаль, досвід показує, що якщо переймали, то щось не те. Білий Дім же демонстративно крутить носом, відкидаючи українську військову допомогу. Аби в жодному разі не бути зобов'язаним перед Києвом. Аби "не засмучувати" Москву, з якою чинна адміністрація і досі марно сподівається налагодити співпрацю. Досвід - ресурс фактично безцінний. Україна його має. Як тупо, що ті, кому цей досвід потрібен, бездумно його ігнорують задля брехливих обіцянок Кремля.
🪖 Бульбофюрер Лукашенко знову почав лякати сусідні країни війною. Вусатий заявив, що Білорусь мовляв готується до війни. Насправді це стандартна фраза самопроголошеного очільника Білорусі, яку він виголошує раз на півроку-рік, ймовірно по замовленню з Москви. 🗺️Раніше це робилося для того, аби полякати українців, а також спробувати відволікти увагу Сил оборони зі Сходу, на північний напрямок. Тепер, очевидно, аудиторія цієї вистави - країни Балтії, які Москва активно взялася інформаційно хитати. Тут і вкиди в ЗМІ різних карт наступу, і погрози Пєскова, і конструювання “Нарвської народної республіки”. Тим не менше саме мілітарних ознак підготовки до бойових дій в регіоні поки немає. Наступні навчання “Запад”, які росія вже використовувала для вторгнення в Україну і для гібридної атаки на Польщу, відбуваються раз на два роки, тобто наступні будуть у 2027-му. Авжеж, це не означає, що російські війська (самі, разом із білорусами чи в формі зєльоних чєловєчков) не з’являться в регіоні за деякий час. 👨💼Також Лукашенко доєднався до тиску на країни Балтії, бо він хоче аби проти нього полабили санкції і дозволили возити калійку через литовський порт Клайпеда. Як не дивно, він уже заручився підтримкою щодо цього самого Дональда Трампа, який “чекає з нетерпінням” зустрічі з білоруськими пюрером. Сам факт зустрічі президента (колись?) наймогутнішою держави світу із дрібним диктатором уже принижує Трампа (з іншої сторони - куди вже нижче). 🏛️Тим часом резидент Білого дому заговорив про те, що США не потрібне НАТО. Ця риторика Трампа і його поведінка протягом першого року другого президентства насправді очевидно заохочує Москву до окупації балтійських країн. Президент США проігнорував атаку “Гераней” на Польщу, не бачить в впритул, як росія допомагає Ірану бити по американських базах та й узагалі сам не до кінця розуміє, нащо сам почав війну з Іраном. Вірогідність, що США за такого правителя захищатимуть Естонію, Литву і Латвію - близька до нуля. І в Кремлі це розуміють. І останні події схожі поки що саме на промацування грунту, на який тим не менше рано чи пізно збирається стати російський чобіт.
❗Цими вихідними всі активно обговорювали карту BІLD щодо наступу росії на Балтійські країни. Одразу почалися асоціації із іншою картою цього таблоїда, яка була опублікована напередодні вторгнення в Україну, і яка, як вважається “пророчою” і буцімто свідчить про надійні джерела цього видання. А значить - буцімто і ця карта є пророчою. А як насправді? 1️⃣По-перше: мапи вторгнення в Україну публікувалися ще до січня 2021 року. Ба більше: саме такий план вторгнення з усіх сторін обговорювався експертами роками. 2️⃣По-друге: BІLD публікував і інші карти. Зокрема, що Донеччина буде окупована до кінця 2024 року, а значна частина Лівобережжя, включно із частиною Дніпропетровщини Харковом і Запоріжжям - до кінця 2026 року. Можливо такі плани і були, але вони не здійснилися завдяки Силам оборони України. Як і зараз Сили оборони утримують російську окупаційну армію. 3️⃣По-третє: у Кремля на столі лежать плани вторгнення чи не в усі сусідні країни, можете не сумніватися. Москва виробляє такі речі заздалегідь, заздалегідь був вироблений план із Кримом і лежав чекав свого часу. Впевнений, що і своя “мапа” є для Казахстану, Азербайджану з Вірменією, північних островів Японії тощо. Те, що план для країн Балтії розроблено багато років тому - це 200%. 4️⃣Ну і по-четверте: це вже без аналогій, припущень, - суто доконаний факт). Цю мапу BІLD опублікував рік тому, а зараз її “хтось” знайшов і “для чогось” вкинув. 🙃Але цікаво, як у нас із карт BІLD сформували таку собі бабу Вангу-спецслужбістку і тепер ними можна легко маніпулювати.
В УПЦ КП стали видимі "російські вуха".***Не встигли ще відспівати та поховати патр. Філарета (Денисенка), як 7 єпископів колишньої УПЦ КП через онлайн-нараду проголосили вже собі нового "київського патріарха". Ним оголошено єпископа Сумського Никодима (Кобзаря) 1971 року народження, випускника авіаційного військового училища (1988-1991 рр.). Про його обрання оголосив громадянин РФ, "екзарх всеросійський" та митрополит Бєлгородський Іоасаф (Шибаєв), який живе і служить як "екзарх" УПЦ КП в росії. Категорично відмовився брати участь у цьому онлайн-заході керуючий справами Київського Патріархату та секретар Синоду УПЦ КП архієпископ Білоцерківський Андрій (Маруцак), пославшись на "порушення регламенту та статуту УПЦ КП". Також у цьому онлайн-зібранні, окрім керуючого справами УПЦ КП, відмовились брати участь ще три архієреї УПЦ КП - митрополит Херсонеський Авксентій (Марінес), митрополит Маріупольський Хризостом (Калліс) та єпископ Філадельфійський Лука (Згоба). Не брав участі також єпископ Ришканський і Окницький Авів (Панку) з Молдови.Схоже, в таборі УПЦ КП стався розкол, який насправді намітився ще півроку тому, коли єпископ Сумський Никодим (Кобзар) намагався двічі ініціювати відсторонення патр. Філарета "за станом здоров'я" та проголосити себе "місцеблюстителем" при ще живому патріархові УПЦ КП. Дивує, що ці люди не стали чекати навіть відспівування та поховання свого колишнього патріарха, не кажучи вже про 40 днів трауру, на час якого за канонічною практикою обирається лише тимчасовий місцеблюститель. Не було жодної процедури зібрання архієрейського собору, але просто зібравшись у чотирьох десь на приватній квартирі у Києві, через зум з кількома іншими архієреями з РФ та Молдови поспішили сьогодні зранку проголосити собі нового "патріарха".Цікаво, що прихильники єп. Никодима (Кобзаря) заявиляють, що він "обраний патріархом одноголосно", тоді як мінімум п'ять архієреїв УПЦ КП не брали участі у цьому т.зв. "обранні".— Сергій Шумило, історик і релігієзнавець
🫤Після підвищення цін на нафту росія відмовилася навіть робити видимість, що веде із США перемовини по Україні. Іран жодних перемовин з американцями не веде і хоче нашкодити максимально і Америці і всім її союзникам і партнерам. Зате на тлі цих подій Вашингтон веде перемовини із тим, хто в спілкуванні нікому не відмовляє. Із Лукашенком. 🫗Спецпредставник Трампа Джон Коул знову був у Мінську, а сам режим знову випустив частину політв’язнів, яких у Лукашенка сидять тисячі. Так уже було. Приїздить американська делегація, відпускають заручників, знімають санкції. Спершу з “Белавіа”, згодом - частково з калійки. Тож є всі ознаки того, що після зняття санкцій з російської нафти, будуть нові послаблення для білоруського режиму. 📉Калійка для Лукашенка - чи не єдина галузь, яка приносила хоч якісь доходи. Усі інші він своїм “розумним” правлінням колгоспника просто знищив під нуль і загнав у борги. І вона здатна принести додаткові гроші режиму, який без упину будує нові воєнні заводи для Москви. 📍Самоназначений очільник Білорусі завжди радий поговорити з усіма, бо сам сидить в шестирічній ізоляції. Він залюбки їздить в найгірші африканські країни і імітує підписання важливих документів, аби здаватися “потрібним”. Насправді він потрібен тільки Кремлю для гібридної агресії. 📍А тут - увага самого Трампа. На тлі різних дипломатичних провалів, звільнення білорусів буде виглядати, як успіх. А Лукашенко звільнить одних і посадить інших. За оцінками правозахисників, “за політику” щомісяця режим саджає від 200 до 500 білорусів. І посадить ще, бо знає, що можна так собі в майбутньому наторгувати на скасування санкцій. 📍Але зняття американських санкцій - ніщо, бо вивезти калій неможливо без порту в Клайпеді і брати-литовці навідріз відмовляються робити послаблення для вусатого. Вчора американці були у Вільнюсі і спілкувались із литовськими парламентарями. Сподіваюсь, у них не вийшло) ⚖️Тим часом міжнародний кримінальний суд у Гаазі розпочав розслідування злочинів проти людяності, вчинених режимом Лукашенко. Поки що за протести 2020 року. Але це тільки початок. Його чекає ще суд за співагресію проти України та викрадення українських дітей.