2017 рік, майже о півночі, під оплески натовпу з суду виходять тодішній керівник слідства НАБУ (Калужинський) і головний детектив у справі Насірова (Клименко). Насіров же вперше їде на СІЗО, що раніше – до Революції Гідності – було просто немислимим. В СІЗО він загалом пробув більше року.Нагадаю, що Насіров 👇- Зайшов в Раду по списку тодішнього президента Порошенка. - Очолив парламентський комітет з питань податків за квотою президента. - А потім президент зробив його керівником податкової. Вже зараз всі звикли до підозр високопосадовцям. Тоді ж – в 2017 році – це була одна з перших за 27 років незалежності. Далі було кілька років драки з тодішньою політичною елітою, яка рятувала Насірова так, як зараз Зеленський рятує Чернишова. В тій бійці суспільство зробило свою частину: добилося створення НАБУ/САП і захистило їх (в тому числі тоді під судом).НАБУ/САП зробили свою частину: під шаленим тиском довели справу до суду і гідно представили обвинувачення.ВАКС в цьому кейсі – поки найслабша ланка. Перша інстанція хоч і засудила Насірова, але витратила на це більше ПʼЯТИ років. В апеляції залишилося лише 4,5 місяці.Безвідносно того яким буде фінальне рішення (виправдають чи посадять) – воно має бути в строк. Якщо ВАКС не спроможеться за ШІСТЬ років розглянути справу Насірова, то постане питання – чи потрібен нам такий антикорсуд.
Мадяр, оголошуючи 15 тис. вакансій, сказав: “Без сумніву, ми виконаємо задачу "суцільна Лінія Дронів" від прапорця до прапорця вздовж всієї смуги існуючого фронту.”Пізня осінь 2023 року. Командири кількох найефективніших підрозділів БПЛА розʼяснють тодішньому міністру оборони концепцію Лінії Дронів. Півночі досвідчені командири доводять Умєрову, що Лінія Дронів – найефективніше, що Україна може протиставити значно чисельнішому ворогу на ЛБЗ. Міністру презентують не просто концепцію, а готовий план розгортання, доктрину застосування, логіку забезпечення, на картах малюють, як це має виглядати на фронті. Організувати ту зустріч зайняло в мене місяць. Я покладав на неї колосальні надії. З часом стало зрозуміло – я дарма витратив дорогоцінний час крутих командирів. Лінію Дронів, яку придумали круті командири, тоді просували чи не всі, хто хоч якось комунікував з владою. Я щасливий, що комусь (знаю кому) вдалося продавити цю ідею. Ті лобісти були мудрішим від мене і одразу поставили на правильного стейкхолдера (а не бездарного Умєрова). РІК після тієї зустрічі знадобився, щоб переконати президента запустити Лінію Дронів. Країна втратили цілий рік!Те, що Мадяр так круто робить зараз, мало робитися два роки тому. Як би почали тоді, припускаю, що зараз ситуація на ЛБЗ була би іншою.
Депутат Зеленського – Кузьміних – вкотре не зʼявився до суду, де слухається справа про його півмільйонний хабар. “Слуга” постійно ігнорує судові засідання, бо то ховоріє, то у відрядженні, то комітет важливий. Це дуже мило, бо, наприклад, я по кілька разів на тиждень ночами їжджу в Печерський суд зі служби на … Купʼянському напрямку. Для розуміння, мені лише в одни бік – півтисячі кілометрів. Кузьміних же до суду – 10 хвилин на авто. І, повірте, що на відміну від “слуги народу”, якби я пропустив хоча б одне засіаення, то б вже заїхав у СІЗО. До речі, пишу цей пост о 14:20 – а вже завтра має бути чергове засідання, проте ДОСІ суд нічого мені не повідомив. Я щиро бажаю суддям Печерської багадєльні разом з ДБРівцями і прокурорами хоча б раз спробувати наступний квест: 👉🏻 ввечері після наряду ганятися прифронтовими селами, збираючи погодження командирів на відрадження, щоб потім одразу в ніч летіти півтисячі кілометрів до суду. При тому, що ст 135 КПК гарантує мені щонайменше три дні на ці пригоди. Але ж хіба якийсь там закон парить Печерський “суд” чи ДБР/прокуратуру Зеленського?
Допоки українці бʼються з росією на фронті, Зеленський будує малоросію в тилу. Пів року тому ми в ЦПК заявили, що Банкова готує силовиків до зачисток неугодних.Це НЕ було припущення — це був висновок з дій Зеленського, наприклад: 1) Законопроєктів на посилення політичного СБУ, ДБР, ОГП (з одночасним послабленням НАБУ/САП). 2) Спроби надати Нацгвардії право застосовувати проти протестувальників вогнепальну зброю і дрони.3) Захисту найогидніших київських судів від очищення (того самого Печерського, в якому силовики легалізовують свій бєспрєдєл). 4) Посилення (людьми і ресурсами) найбільш уродських силових кланів (наприклад, «зоопарк» генерала Дуки в СБУ).5) Перші атаки на журналістів і антикорсектор (координовані політичним СБУ) і захист владою нападників. Ці та інші дії влади чітко демонстрували експертам, до чого готується Зеленський. Пів року тому ми в ЦПК про це чітко заявили. Тоді (так само як і з Резніковим) ми знову почули від багатьох, що згущуємо фарби, і що все «не так однозначно». Сьогодні, сподіваюсь, вже достатньо однозначно? Допоки українці бʼються з росією на фронті, Зеленський будує в тилу малоросію — корупційну недоавтократію. І зупинити Зеленського мають ті, хто в тилу. Обовʼязок цивільних зупинити створення малоросії в тилу, поки військові тримають фронт.
Мені все важче знайти різницю між силовикам Зеленського і їх російськими колегами. Це важливий пост, будь ласка, подаруйте мені 2 хв вашого часу. 🙏🏻Отже, сьогодні печерський “суд” одягнув браслет на свідка, який розвалив сфальшоване Банковою кримінальне провадження. Зроблено це за клопотанням ДБР і комсомольців генпрокурора. Свідок в справі НАБУшника Магамедрасулова (який документував Міндіча) раніше публічно засвідчив у суді: я говорив про Узбекистан, не Дагестан, – Узбекистан! Все, справі кінець. Ці свідчення руйнують склад злочину: Узбекистан – НЕ росія, отже і готування до торгівлі з ворогом немає. Тобто, тилове СБУ і Кравченко від початку сфальшували все провадження проти детектива НАБУ, який документував корупцію друга президента. У відповідь опричники Зеленського вручають цьому свідку підозру в неправдивих свідченнях! А чому б ні? Не влаштовують свідчення – підозру свідку!Ось так виглядає “справедливість”, яку силовики Зеленського будують прямо зараз. І от сьогодні прокурори з деревʼяними обличчями в “суді” стверджували, що свідок говорив про Дагестан попри те, що сам свідок наполягає, що йшлося про Узбекистан. 🤯 І уродський печерський “суд” замість вдягнути гамівні сорочки прокурорам Зеленського вдягає браслет на шокованого свідка. Тепер, Банкова може рівно так само закрити будь-кого з вас. А чому ні? Якщо в кейсі, де: 1) свідок стверджує, що його розмову сфальшовано, 2) де чітко чутно, що розмову сфальшовано, – НА СВІДКА вдягають браслет, то будь-кого з нас рагулі Зеленського можуть закрити у СІЗО так само, як НАБУшника (і його хворого батька). І ось тут я хочу запитати: а чим саме силовики і суди Зеленського відрізняються від коллєг в росії? Тим, що тилові СБУшники ще поки не вбивають політичних опонентів? Ну хіба тим, що поки не вбивають.В усьому іншому різниці між силовиками Зеленського і росіянами вже майже немає. Допоки українці б’ються з росією на фронті, Зеленський будує малоросію в тилу.
Свіже розслідування Ткача може стати для Зеленського його “Межигірʼям”. І справа НЕ лише в тому, що Чернишов ПІД ЧАС ВІЙНИ будував чотири розкішні маєтки (на найдорожчій в країні землі).Справа в тому, для кого він ті маєтки будував. Один собі, ще один Міндічу. А найдорожчиий для кого? І той інший – найближчий до нього? ❗Я схильний вважати, що ті маєтки Чернишов будував для Зеленського і Єрмака.❗І саме тому це розслідування може стати для Зеленського його Межигірʼям.І щоб зупинити це Зеленський/Єрмак посилять атаки на антикорсектор (і повернуться до атак на медіа). Залякування НАБУ/САП не працює (“слуг” своїх лякайте, нікчеми). Через Раду знищити інституції не дасть ЄС. Тож в Зеленського не лишається варіантів, окрім як, – прибрати керівника САП Олександра Клименка. Для цього вони руками СБУ/ДБР/ОГП вручать Клименку підозру і рішенням печерського “суду” відсторонять від посади. Після відсторонення обовʼязки Клименка виконуватиме його заступник — ставленик Банкової (Синюк). Ці два комсомольці швидко вбʼють справи проти друзів Зеленського. В тому числі справу маєтків Чернишова. Вірніше, як я припускаю – “Межигірʼя Зеленського”. Обовʼязково подивіться історичне розслідування Михайла Ткача.
Міндіч вже під час вторгнення мав масштабний бізнес з росією, але в СІЗО силовики Зеленського тримають детектива НАБУ (який його документував).Ось це – “справедливість” Зеленського.Нагадаю, що НАБУшника Магамедрасулова (і його хворого батька) на 5 місяців кинули в СІЗО (4 вже сидять) по сфальшованій справі про підготовку “торгівлі з росією”. Дружбан Зеленського до 2024-го вів (а можливо й веде) масштабний бізнес з ворогом і чесний генерал Малюк разом з комсомольцем Кравченком цього в упор не бачать. До речі, ці опричники через ТГ-канали Банкової анонсували підозру головному свідку захисту у справі НАБУшника. Свідок, нагадаю, прямо в суді засвідчив, що розмова з Магамедрасуловим була про Узбекистан (а не Дагестан). А це бетонно доводить, що СБУ Зеленського сфальшувало справу.І у відповідь за ці свідчення – Малюк/Кравченко залякують свідка криміналом. Нагадаю, що раніше політичні СБУшники погрожували його родині. Ось так виглядає справедливість Зеленського: друзі – понад законом і можуть робити будь-що, бо силовики президента знищать всіх, хто спробує їх розслідувати.Це чисто російська модель: президент – цар, бояри і опричники – нижче царя, але понад законом, останній – лише для черні. Допоки українці б’ються з росією на фронті, Зеленський будує малоросію в тилу.
Важлива стаття “Європейської Правди” про 1) провал найпозитивнішого сценарію вступу в ЄС і 2) новий план. 👇🏻“Данія та Україна домовлялися з іншими країнами про зухвалу і не дуже правову схему, яка дозволила би "кинути" угорського авторитарного лідера [щоб відкрити нам шлях до ЄС].Втім, ця ініціатива, померла у липні, разом зі зміною українського уряду та одночасними атаками Банкової на антикорупційні органи та активістів.Але чи варто списувати всі проблеми з подоланням вето виключно на "антикор"? Ні, ситуація складніша. Атака на НАБУ і САП дійсно посилила тих, хто виступав проти створення спецпроцедури для допомоги Україні – але ці противники існували і до липневих рішень Києва”.Якщо ви думаєте, що навіть після цього Зеленський/Єрмак зупинилися в атаках на антикор, то ні – не зупинилися. Після липневих подій Банкова пропихала через Раду кілька законопроєктів, які або різали повноваження НАБУ/САП, або видавали індульгенцію від переслідування останніми. Від цих наскоків ми з партнерами теж відбилися, тож Зеленський/Єрмак зосередилися на залякуванні антикорсектору кримінальними переслідуваннями. І в цьому є хороша новина. Ці “орли” Зеленського/Єрмака документують себе в процесуальних документах. Очевидно, що програвши вибори, в Емірати їх з собою влада не забере.Тож українці швидко викинуть цих опричників з правоохоронних органів. Щонайменше викинуть, когось, я сподіваюся – посадять… І, що важливіше, ми з партнерами: перезавантажимо прокуратуру і ДБР, реформуєм СБУ (забрати слідчі функції) та Нацпол, перебудуємо кримінальну експертизу і т.д. А поки рекомендую прочитати статтю від редактора Європейської Правди 👇
Знаєте, що роблять силовики Зеленського і печерський “суд” після свідчень, що довели сфальшованість справи проти НАБУшника Магамедрасулова? Вони закривають детектива (і його 65-річного батька) в СІЗО ще на 2 місяці – на додачу до 3-х відсиджених!Так, їх закрили вже ПІСЛЯ свідчень співрозмовника, який прямо в суді заявив, що говорив з Магамедрасуловим про Узбекистан, а не Дагестан (як фальшують силовики Зеленського) - див. відео. Нагадаю, що НАБушника звинувачують у готуванні торгівлі з росією. Як ви розумієте Узбекистан - не росія. Все, обвинувачення розвалено, бо немає злочину. На фото ж ви бачите обличчя прокурорів Зеленського, які без жодних емоцій тримають в тюрмі людей по сфальшованій справі (добре це розуміючи). Чергові “ми просто виконували вказівки”.Чим силовики і судді Зеленського відрізняють від російських колег? Тим, що не вбивають розслідувачів корупції царя, а лише кидають їх (та їхніх рідних) за грати? Поки українці воюють з росією на фронті, Зеленський руками силовиків будує її полегшену (поки) версію в тилу. Раптом, ви думаєте, що такі дії силовиків НЕ можуть відповідати цінностям Зеленського, то я нагадаю “смішну шутку” 95-го кварталу під час Революції Гідності 👇🏻“Якби беркутовцям видати ебонітові палички, а мітингувальників одягти в шерстяний одяг, то ми зможемо добувати електрику". Дючий президент якраз тоді був багаторічним художнім керівником “95-го Кварталу” (заголом 14-ть років).
Дякую всім, хто захищає (чи захищав) Україну в Силах Оборони: служба кожного та кожної – безцінна. Окремо хочу подякувати колегам по сектору. Переважна більшість чоловіків з ЦПК долучились до війська. 80% добровільно призвалися в перші дні великої війни (включно з тими, хто мав право не служити). Також ми в ЦПК мали право забронювати всіх працівників організації, проте і самі чоловіки, і Правління організації від цього права відмовилися. Коли влада готувалася до шашликів, ми в ЦПК готувалися до війни. Наприклад, разом з партнерами зі “100% Життя” організували на Подолі розподільчий госпіталь, склади з медикаментами, їжею і т.д. За тиждень до нападу кілька посольств запропонували нам допомогу з евакуацією, оскільки, за їхньою інформацією, керівництво ЦПК було у списках росіян для ліквідації (одразу після окупації Києва). Тоді ми вивезли свої родини на захід України, а самі повернулися в Київ. Десь тоді ж Резніков, Стефанчук і Арахамія в Раді переконували журналістів, що ніякого вторгнення не буде. Коли ми з ЦПКшниками стояли в черзі до Київського ТРО, значна частина ЛОМів стояли в заторі на Львів. Я про тих сміливих ЛОМів, які зараз кидають в наш бік зневажливе “громактивісти”, чи навіть “комсомольці”. Схоже з нами діяли більшість наших партнерів по громсектору, наприклад, “Пацієнти України”, “Автомайдан”, “Харківський Антикорупційний Центр” та інші. Окрім типових викликів, наша служба супроводжується тиском на командирів, постійним наглядом і провокаціями від СБУ, злиттям службових і медичних документів, обливанням брудом в мільйонних ТГ-каналах ОП, дисциплінарними (а інколи) й кримінальними переслідуваннями. Я щасливий працювати в команді (і партнерстві) з людьми, які довели відданість декларованим цінностями під час війни (так само, як вони робили це до неї).