Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Шабунін
Added 14 Jul 2024

Шабунін

@VitaliyShabunin
Number of subscribers: 14 889
Photos: 361
Videos: 58
Links: 1,400
Description:
Про найважливіше в боротьбі за справедливість.

👥 Number of subscribers

14 889
Average/Day:: -5
Average/Week:: -41
Average/Month:: -195

👁️ Average views per message

17 796
Average/Day:: 12,100
Average/Week:: 20,600
ERR: 119.52%

📊 Messages per Day

0.3
Last day: 0
Week average: 0.4
Average per day: 0.3

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 13,900 25-07-01 15:20
126 депутатів (з них 123 - “слуги”) зареєструвати найкорупційніший законопроєкт цього скликання ВРУ. Законопроєкт №13423 запроваджує амністію за корупцію в оборонних контрактах. Покарати ділків, які крадуть на зброї, не можна буде навіть ПІСЛЯ виборів! Дуже зручно для, наприклад, Міндіча та інших друзів Зеленського, що якраз присмокталися до цьогорічних збройних закупівель обсягом в 750 млрд грн  (враховано свіжі зміни в бюджет).Пропоную Зеленському чесно назвати свій законопроєкт: “Друзі президента”. Тепер трішки деталей про цей законопроєкт 👇🏻1. “Слуги” виключають кримінальну відповідальність за ВСІ види злочинів, якщо:(а) злочин вчиняється під час виконання оборонного контракту;  (б) вчиняється службовцем підприємства, включеного до спеціального переліку (формується міністром оборони). Сам перелік звичайно ж буде закритим. Власне, пропонуємо прямо в законопроєкті назвати цей перелік “Друзі президента”. 2. “Слуги” забороняють навіть розпочинати розслідування щодо підприємств з цього переліку (друзів президента).Повторюся – це найкорупційніший законопроєкт Зеленського. Детальний аналіз законопроєкту за лінком 👇🏻
👁 13,100 25-06-30 05:01
Ви точно чули  DOT-Chain Defence – можливість військовим самим замовляти потрібні їм дрони. На цьому вже півроку як піряться Умєров, тож у вас могло скластися помилкове враження, що система вже працює. Ніт. Не працює. Це визнав і сам Умєров кілька днів тому: “Офіційний запуск — у липні, коли до маркетплейсу долучаться перші виробники та військові частини.”Перші переможні комунікації про DOT-Chain Defence були в грудні. Все на що спромоглося Міноборони (і АОЗ) за цей час – затвердити в КМУ відповідну постанову (27 червня). Півроку знадобилося на затвердження нормативки. ПІВРОКУ. Зате релізів, красивих презентацій та постів для соцмереж – кілька десятків видали. Таку саму “ефективність” Міноборони демонструє в більшості сфер. Але маємо віддати належне Кирилу Тимошенка, який керує піаром Умєрова\Жумаділова. Не маєш результату – піарся на планах. Або й взагалі вадивай плани за результат.  Саме це і робила команда Умєрова останні півроку 👇🏻Грудень. "Завдяки DOT-Chain ми можемо швидко доставляти дрони туди, де вони потрібні військовим, і в тих кількостях, які фактично необхідні".Лютий. "ІТ-система DOT-Chain Defence дозволить бригадам самостійно обирати потрібні їм БПЛА відповідно до потреб та ситуації на полі бою."Квітень. “Ми не просто пришвидшуємо, а будуємо процес і даємо середовище, у якому цей процес відбувається”Червень. "Система надає нашим солдатам можливість самостійно вирішувати, які дрони їм потрібні для конкретних місій.".Це лише невелика частина заяв\коментарів команди Умєрова, якими у вас формували  враження, що система DOT-Chain Defence вже працює. Ні, не працює. Дуже хочу вірити, що запрацює в липні. Але, зважаючи на все вище, сумніваюся.
👁 15,800 25-06-28 11:43
Ми дістали головний документ у закупівлях зброї – порядок закупівель АОЗ. Якщо коротко, то настільки заточених під корупцію процедур я вже давно не бачив. Відтепер АОЗ розглядає комерційні пропозиції ТІЛЬКИ від тих, до кого Агенція сама звернулась. Пропозиції від інших спускаються в нерегламентовані (а тому безкінечні) “дослідження та аналіз”. Раніше АОЗ розглядав ВСІ надіслані пропозиції (а не лише від обраних). Всі пропозиції реєстрували (повідомляючи вихідний номер адресанту), і розглядали згідно чітко регламентованої процедури. Все це з порядку закупівель АОЗ зникло. Тепер розглядають лише від «своїх» – зарання верифікованих компаній. При цьому таку верифікацію проводять колегіально, щоб розмити майбутню кримінальну відповідальність. Корупційна класика ще з часів Тендерної палати (якщо хто пам’ятає). І навіть пропозиції від “своїх” спочатку отримує виключно Арсен Жумаділов особисто. Раніше всі пропозиції одночасно з директором отримували ще три заступника (та інші). Наголошу: все це чорним по білому написано в офіційному документі – Порядку закупівель АОЗ від 29.05.2025. Не в пресрелізах, соцмережах чи красивих презентаціях, а в документі. Новий порядок закупівель АОЗ спеціально заточений під розгортання системної корупції в закритих оборонних закупівлях. Але я закликаю вас НЕ вірити мені і ЦПК, а дослідити особисто. Ми детально все розписали прямо зі скрінами документу 👇 https://www.pravda.com.ua/columns/2025/06/27/7519097/
👁 16,800 25-06-24 05:05
Воєпрєдів НЕ реформовано, обіцяну Агенцію контролю якості озброєння НЕ створено. Документ. Осінь 2024 року. Військові журналісти наводять беззаперечні докази поставки на фронт бракованих 120-мм. Лютий 2025 року. Умєров: “У 2025 році Міноборони проведе масштабну реформу системи контролю якості озброєння ...”. Міністр оборони Зеленського тоді обіцяє: Радянський інститут військових представництв замінять сучасною моделлю за стандартами НАТО.Для цього створять Агенцію технічного оцінювання та контролю якості.Ми одразу ж перевіряємо серйозність обіцянки ліквідувати воєнпредів. Міноборони офіційно відповідають, що “розглядають питання ЗБЕРЕЖЕННЯ інституту воєнпрєдів”.Пройшло ще чотири місяці і ми запитали в Умєрова, що там по створенню обіцяної Агенції контролю якості?А нічого. Нуль. Зеро. Нічого ані створено, ані навіть нормативної бази не затверджено (припускаю, що навіть не розроблено). Чергові обіцянки виявилися пшиком. У відповіді Міністерство оборони розповідає нам про супер-пупер реформу: на базі старого управління гарантування якості створюють Головне управління.“Найсмішніше” в тому, що цей підрозділ МО взагалі не має відношення саме до КОНТРОЛЮ якості (який було провалено в кейсі зі 120-мм мінами). В підсумку за півроку команда Умєрова ні на міліметр НЕ поремонтували дефектну процедуру контролю якості боєприпасів (на які витрачають десятки мільярдів наших податків). Ми в ЦПК ані хвильки не сумнівалися, що ця історія закінчиться саме так – нічим. Власне саме це ми описали в своєму аналітичному матеріалі ще в травні.Черговий вбивчий «успіх» міністра оборони Зеленського… 
👁 17,000 25-06-23 15:17
Одна з провідних військових кореспонденток написала, що на фронті бракує 155-мм снарядів.Про те, як Міноборони НЕ законтрактувало українське виробництво 155-мм боєприпасів, – розписала УП.Оборнка.Окрім того, нагадаю, що близько 60 млрд грн (в 2024 р.) і 78 млрд грн (в 2025 р.) злили на стрьомних посередників (через прикордонників). Останні зараз клеять дурників, коли їх офіційно запитуєш: так а скільки (у відсотках) зброї поставлено на фронт (гроші по цих контрактах, яких злили авансом).  До речі, про брак 155-мм снарядів написала та сама  Юлія Кирієнко-Мерінова, яка минулого року однією з перших розповіла про браковані 120-мм міни. Зараз про ситуацію зі 120-мм мінами Юлія пише так: “«Мінні» історії закінчились тим, що мінометники за можливості беруть іноземні [міни].” Це наслідок того, що Умєров за майже рік так і не спромігся поремонтувати систему контролю якості озброєння (хоча публічно обіцяв це зробити).  В тому ж дописі військова кореспондентка пише про брак FPV-дронів. З цього приводу зверну вашу увагу на сьогоднішній допис Вікторія Сюмар. Вікторія пише, що з обіцяних Міноборони 4,5 млн FPV-дронів наразі законтрактовано близько 2-х млн. Наголошу, що саме законтрактовано – поставлено точно менше.Про інші вбивчі “успіхи” міністра оборони Зеленського (лише за минулий тиждень) написав тут.
👁 13,600 25-06-20 15:06
Тарас Чмут: “З осені минулого року ми активно працювали та наближалися до наступної цілі — перехоплення, завдяки FPV, «Шахедів» та «Гербер»… І от сьогодні ми впевнено говоримо — екіпажі залучені в «Дронопад» мають 17підтверджених збитих «Шахедів» та понад 30«Гербер» “.З ОСЕНІ МИНУЛОГО РОКУ благодійний фонд займається проблемою, яку міністр оборони Зеленського в упор не бачив. Хоча вона була очевидною і про неї Умєрову багато разів казали. Якщо Зеленському дуже треба Умєров в Мінооборони, то хоча б життя наших рідних від цього ідіотичного рішення треба відв'язати. Рідні Умєрова в США почувають себе в безпеці.Команда президента неспроможна ефективно розпоряджатися оборонним бюджетом. То нехай віддасть (хоча б його частину тим), хто може. Наприклад “Повернись Живим”, Стерненку, Victory Drones чи іншим. Вони точно ефективніше конвертують наші податки в безпеку наших родин.  Повторюся – некомпетентність Умєрова (і безвідповідальність Зеленського в цьому питанні) несе пряму загрозу безпеці наших родин.Рівно так само дорогоцінний час був втрачений з розгортанням Лінії Дронів, що коштувало життя тисячам військових.
👁 18,800 25-06-19 15:02
Через неефективне управління ми втрачаємо час, а значить – людей і шанс на перемогу. Зараз це видно на історії зі спробами експертів змусити владу нарешті розгорнути повноцінну систему протишахедних зенітних дронів. Всі необхідні рішення військові (та бізнес) давно розробили і подекуди ефективно використовують. Проте в необхідних масштабах розгорнути систему без держави неможливо. Один в один повторюється історія з Лінією Дронів, яку (особисто при мені) міністру оборони детально розписали за РІК до того, як її таки почали розгортати (за вказівкою президента). За цей рік ми втрати найважливіше – людей, яких зараз критично не вистачає. Зараз же за некомпетентність міністра оборони (і уродство людей, які його кришують) заплатять мирні міста, які ворог все більше тероризуватиме шахедами. Але родина міністра оборони цього терору не відчує, бо живе в США. На відміну, наприклад, від моєї родини, яка живе в Києві. Вся відповідальність за цього (як і за попереднього) міністра оборони лежить на Володимирі Зеленському.
👁 15,600 25-06-18 15:07
Рада виклика Умєрова відзвітувати про фортифікації на Сумщині. Вірніше – про  відсутність цих фортифікацій.Засвідчую, що координацією побудови фортифікацій в Умєрова займався Кирило Тимошенко – той, що з “великого крадівництва”. Ось що про фортифікації на Сумщині пише DeepState 👇🏻 “... фортифікації на відтинку Журавка-Новеньке-Басівка повністю відсутні. І відсутні вони аж до лінії Хотінь-Писарівка-Кияниця-Храпівщина-Юнаківка, і кацапи про це прекрасно знають, тому і здійснюється відповідний тиск на цю ділянку великою кількістю піхоти.”“З усього набудованого були присутні лише позиції, які облаштовували для себе безпосередньо бійці…”“... не було побудовано навіть інженерних загороджень у вигляді протитанкових ровів, тетраедрів (вони ж "зуби дракона"), єгози тощо.”“У висновку можемо сказати, що обурення суспільства щодо побудови ІФС на Сумщині цілком виправдані і логічні.”Також нагадую, що Умєров почав приховувати від медіа і навіть депутатів інформацію про оборонні закупівлі (яка ще півроку тому була публічною). Це свідчить або про серйозні провали в забезпеченні армії, або про корупційні схеми в оборонних закупівлях.Повну відповідальність за “результати” міністра оборони Умєрова несе верховний головнокомандувач Володимир Зеленський.
👁 13,300 25-06-17 15:11
Важлива стаття від Оборонки УП “Снарядний і контрактний голод. Що з українським виробництвом 155-мм боєприпасів?”."Укрбронетехніка" заявила про готовність виготовити 100 тис. снарядів уже у 2025-му році та 300 тис. – у 2026-му. Але масове виробництво так і не почалось. Міністерство оборони на власне українське виробництво грошей не дала.Проблему команда Умєрова (керівник АОЗ) визнає, але вважає, що вона лежить у площині регуляторки. Цю регуляторку, наголошу, розробляє Міністерство оборони. В грудні минулого року для вирішення цієї проблеми з’явилась постанова КМУ №1504 "Зброя перемоги", ідея якої – сформувати список озброєння для закупівель з високим відсотком локалізації в Україні. На виконання цієї постанови Міноборони видав свій документ, в якому … НЕ МАЄ боєприпасів 155-мм калібру. Вантажні авто та шасі є, а боєприпасів не має. І от відсутністю цього папірця від Міноборони член команди Міністра оборони виправдовує проблему з контрактування снарядів Агенцією Міноборони. Клятий цирк.Які докази некомпетентності вже другого міністра оборони Зеленського вам ще потрібні? Зеленський в лютому: “Не дай Боже, я отримаю якусь інформацію, що пакети артзброї, які приходять, якась інституція з вертикалі міністра оборони не підписує контракти... Тут не може бути пауз в термінових рішеннях.”Стаття від Оборонки УП 👉🏻 за лінком.
👁 10,800 25-06-14 04:55
Останні місяці журналісти, експерти та навіть нардепи стикнулися з однією і тією ж проблемою. Міноборони приховує інформацію, яка раніше надавалась або була публічною. Ось кілька прикладів (їх більше) 👇🏻 1) Дані про гроші на зброю, яка так і не була поставлена. 2) Дані про рівень постачання озброєння (відсоток виконання контрактів).3) Інформацію про контрактування зі посередниками (зокрема скандальним “Спецтехноекспортом”).Наголошу, рівно така сама інформація раніше надавалась або була публічною. Більше того – інші органи (ДССЗІ, ДПСУ та ін.) без проблем надають таку інформацію. Таке приховування може мати лише дві причини: або в Міноборони ховають провали із забезпеченням фронту, або міністр Зеленського ховає корупційні схеми. Річний бюджет на оборонні закупівлі Міноборони лише через АОЗ і ДОТ перевищує $10 млрд та сумарно становить 455 млрд грн наших податків. Позиція Умєрова скотилася до рівня, коли ані громадськість, ані журналісти, ані навіть народні депутати не можуть отримати найбільш загальні дані про використання грошей на оборону.Детально розписали все це з документами і прикладами в свіжому матеріалі 👇