Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Осип Леміш
Added 14 Jul 2024

Осип Леміш

@OsypLemish
Number of subscribers: 342
Photos: 457
Videos: 123
Links: 427
Description:
Осип Леміш - блогер, літературознавець і перекладач. Мої переклади книг: https://librusec.pro/a/333835 https://flibusta.is/a/248294 Мої субтитрування фільмів: youtube.com/@vOzzy-i4n Я в Х (колишній твіттер): https://x.com/LemisOsyp

👥 Number of subscribers

342
Average/Day:: 0
Average/Week:: +1
Average/Month:: +3

👁️ Average views per message

222
Average/Day:: 272
Average/Week:: 193
ERR: 64.91%

📊 Messages per Day

0.7
Last day: 2
Week average: 0.7
Average per day: 0.7

Logo change history

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 123 26-02-21 03:51
Про "майдан". Частина 2: міфи "навколомайданної" темиПерший міф: загиблі майданівці були першими жертвами російської агресії. Це нісенітниця, як на мене. Точна дата початку російської агресії достеменно не встановлена, але ця агресія почалась у Криму, а не в Київі. Протистояння між майданівцями і МВС, СБУ, УДО тоді було суто внутрішньоукраїнським конфліктом. Між іншим, цей конфлікт підпадає під визначення громадянської війни - війни між громадянами однієї країни, які по-різному бачать майбутнє своєї країни. Чутки про російських снайперів на "майдані" не підтверджені. Та й навіщо Януковичу було запрошувати їх із РФ, коли він мав своїх, українських - ті ж таки МВС та СБУ. Чутки про снайперів із ЦРУ або ще звідкись також нічим не підтверджені.Другий міф: Янукович був російським агентом. Об'єктивно кажучи, Янукович намагався бути партнером кількох центрів світового впливу в надії щось від них отримувати. Мова йде і про ЄС, і про США, і про РФ і трохи про Китай. Янукович та його влада заявляли проєвропейський курс і тільки в кінці вирішили його відкласти посилаючись на невигідні умови - тоді одразу й почався "майдан". Від вступу в НАТО Янукович дійсно відмовився, але не відмовився від партнерства з НАТО - українські генерали тоді зустрічалися з генералами НАТО й обговорювали плани реформування ЗСУ, впровадження натівських стандартів (див. відео). А ще за Януковича існувало щось на кшталт "обміну офіцерів" із державами НАТО - Валерій Залужний, головнокомандувач ЗСУ в 2021-2024, а в 2013 ще невідомий для широкого загалу полковник ЗСУ, по такій програмі вперше поїхав до Великобританії на короткий курс навчання, знайомитися з тим, як діє британська армія. Залужний писав про це в своїй книзі "Моя війна".Всередині країни вся влада зосереджувалась в руках сім'ї Януковича (син Олександр). Мета сім'я була проста - збагачення шляхом корупції та збереження своєї влади. Цим вони, сім'я, налаштували проти себе всіх інших. Наслідок - "майдан".Початок у "Частині 1"
👁 216 26-02-09 17:55
Чому "омолоджують" українську націю?Чи замислювались ви над питанням коли зародилась українська нація? Я сам, направду, якось інтуїтивно ототожнював націю з народом. Точної дати не назву, але в моєму розумінні коріння українства йде з глибини віків.Як виявилось, різноманітні "політологи" і "експерти" розуміють націю якось по-іншому. Нація в їхньому розумінні - щось незрозуміле і штучно вигадане. Щоразу, через певні проміжки часу "експерти" відрікаються від попереднього періоду й переносять дату уявного зародження української нації, чим самим "омолоджують" її.2014. "Майдан", а потім початок війни з рф, окупація Криму та ОРДЛО. "Експерти" заговорили про те, що саме тоді, на "майдані," зародилась українська нація. Виявляється, на думку цих "експертів" і "політологів", до того часу української нації не було. України в період з 1991 до 2014 теж начебто не було, бо все, що тоді було - то "совок" і т. ін..2022. Рф пішла великою війною на Україну. Знову заговорили про те, що українська нація щойно зародилась. Українці "стали" нацією тільки тоді, з початком великої навали, коли разом відчули патріотичний порив. Виявляється, після 2014 української нації все ж таки не було, бо то була імітація. На думку декого "совок" продовжувався й після 2014.Можу припустити, що наступною такою точкою "появи" чи "омолодження" української нації стане дата закінчення нинішньої війни. Такі "омолодження" через певні проміжки часу тільки знецінюють саме розуміння нації. Авжеж, якщо тільки на нашій пам'яті націю "омолоджували" кілька разів - то це якась нісенітниця. Історія любить неперервність.Може варто відмовитися від лукавих повчань цих "експертів" і просто бути українцем? Якщо ви дійсно українець, звісно.
👁 235 26-02-03 09:11
⚡️🇮🇷 Україна офіційно визнала Корпус стражів Ісламської революції (КСІР) Ірану терористичною організацією. Це сталось після такого ж самого визнання з боку Євросоюзу (ЄС). КСІР - військове формування і спецслужба Ірану, створена після Ісламської революції в 1979 і є одним із головних стовпів сучасної державности Ірану.Формальним приводом до такого кроку з боку ЄС та України стало придушення "протестів", а насправді диверсійної війни проти Ірану в січні цього року. Про те, чим озброєні й підготовлені диверсанти відрізняються від протестувальників уже сказано в цьому відео. Про те, як так сталося, що російські "герані" мають іранську основу вже пояснювалося в цьому відео. Таким чином ЄС і офіційна Україна по суті підтримати війну проти Ірану і спробу підпалити Іран зсередини.Визнання КСІР терористичною організацією - нерозумний крок, який тільки ще більше загострює відносини між державами світу й штовхатиме Іран і всю Вісь Опору до ще більш тісного партнерства з Московією і Китаєм. Недалекоглядні люди давно говорять, що "Іран - це друг Московії", але не задумуються над тим, а що ж було первинним? Головне питання слід поставити так: хто і які сили підказали ЄС та зеленій владі України вдатись до такого кроку? Загальновідомо, що останні є некомпетентними і несамостійними, але хто їх до цього схилив?#Іран
👁 208 26-01-28 10:46
🇵🇸 Анонімний автор проливає світло на історію Єрусалиму 👇 (Частина 2)Отже, оскільки поширений ізраїльський аргумент про те, що євреї «заслуговують» на Палестину, оскільки вони є «корінними» мешканцями, виявився зухвалою брехнею, чи повинні ми, виходячи з цього аргументу, віддавати Палестину в такому порядку?Фактична історія говорить нам, що євреї правили Палестиною трохи більше 2 століть. Християни правили нею майже 4 століття, що вдвічі довше. Мусульмани правили нею понад 8 століть, що більш ніж вдвічі довше, ніж час правління християн, і В ЧОТИРИ РАЗИ довше, ніж час правління євреїв. А оскільки палестинський народ є релігійною конфедерацією християн і мусульман, які постійно перебувають у мирі один з одним, це означає, що їхнє право на неї за народженням становить 1200 років разом. Майже на тисячу років довше, ніж євреї коли-небудь правили Єрусалимом.І, як це завжди було протягом усієї ісламської історії, євреї можуть залишатися там, але як співмешканці зі своїми християнськими та мусульманськими сусідами. Ніяких колючих стін, ніяких солдатів, які стріляють у маленьких дітей, ніяких крадіжок будинків людей, як бандити, ніякого апартеїду, який розділяє палестинців від євреїв.Проблема не в релігії, а радше в корумпованій ідеології апартеїду.Якщо ви НАСПРАВДІ читали Тору, то вся суть полягає в тому, що Ізраїль – це народ, а не місце.Проблема в тому, що сіоністи – це поселенці-колонізатори. Злодії.Наявність існуючої єврейської батьківщини не завадила їм окупувати Палестину, Сирію, Ліван, Єгипет…P.S. Той, хто кричить «7 жовтня», промиває мізки. Це почалося в 1948 році.#Палестина
👁 203 26-01-18 03:35
🇮🇷 Хто такий Реза Паглаві?У зв'язку з тим, що тиждень-два тому на тлі протестів і безладів в Ірані в змі та соцмережах красувався чоловік, якого називають "кронприцем" Ірану, хочу трохи внести ясності щодо цього питання. Отже:Ніякого "кронпринца" в Ірані нема.Ніякого "шаха" в Ірані тим паче нема.Той чоловік, Реза Паглаві, якому приписують ці титули - політичний емігрант, який щонайбільше ким може вважатися, так це главою сім'ї (династії) Паглаві. Більше він ніким не є. Він не має переважальної підтримки в Ірані, зокрема й серед опозиції. Не має він підтримки й більшости іранської діаспори.Цей чоловік дійсно є сином останнього шаха Ірану, Мохаммеда Рези Паглаві. Незадовго до Ісламської революції він поїхав на навчання у США (тоді він був іще підлітком) і з того часу ніколи в Ірані не був. Нині живе у США. У зв'язку з нещодавніми протестами й підпалами в Ірані його вирішили використати для підбадьорення деяких опозиційних і промонархічних кіл. І це все.Про сім'ю Паглаві:Останній шах Ірану від останньої своєї дружини (він тричі одружувався) мав четверо дітей: два сини, старшим із яких є герой цього допису, і дві дочки. Всі вони після Ісламської революції жили або живуть в еміграції.Молодша дочка, Лейла, була наркоманкою і померла від передозування.Молодший син, Аліреза, застрелився і дітей у нього не було. Старший син, Реза Паглаві, має трьох дочок і не має синів. Це означає, що династія Паглаві обірвалась по чоловічій лінії.Дружина шаха, Фарах Паглаві, живе у Франції.Реза Паглаві заявляє про свої претензії на те, аби щось очолити. Але, в такому разі доречно йому сказати: "Чоловіче добрий, ти глава своєї сім'ї, розберись-но чому твоя сестра підсіла на наркоту, а твій брат застрелився. Твоя сім'я неблагополучна, а ти хочеш країну очолити!"В самому ж Ірані після перемоги Ісламської революції, 31 березня 1979, відбувся референдум, на якому майже всі учасники проголосували за утвердження Ісламської Республіки.#Іран
👁 224 26-01-13 21:57
📚 Лісник. Людина-таємниця9 грудня 2015. Спецназ СБУ вривається до квартири на Оболоні в Київі і вбиває друга Лісника (Олега Мужчиля), члена Правого сектор (ПС) та учасника війни з рф. СБУ тоді одразу ж оголосила його російським диверсантом і ватажком цілої диверсійної групи. До честі Лісника, він таки встиг відправити до пекла одного сбу-вця, котрий штурмував його квартиру.Ким насправді був друг Лісник? Це питання насправді складне, бо навіть люди, які його добре знали не можуть дати однозначну відповідь. Беззаперечно те, що він був людино талановитою, своєрідною, був здатним вести розвідку. Інший його образ - буддист Дорже Жамбо Чойдже-лама. Він був автором свого власного бойового мистецтва. Виріс на Донеччині, російськомовний, але ідейний український націоналіст, який робив що міг для українізації свого краю та всієї України.І це не все. Мабуть найголовнішим у його житті було те, що він прагнув вести диверсійну боротьбу проти режиму внутрішньої окупації (десь у 2014-2015, після перемоги "майдану"). Найімовірніше, саме за це його вбила СБУ. Колишні побратими з ПС, той же Дмитро Ярош, від нього відреклись і засудили його.Книга "Лісник. Людина-легенда" (2025) містить спогади про нього багатьох його учнів, побратимів, знайомих. Укладачі збірки - Михайло Агафонов, Сергій Триліс.Далі буде (і буде цікаво) ...
👁 195 25-12-19 15:08
🇷🇺 Що робити?Стан на фронті патовий. Нас примушують до заморозки війни на умовах Московії. Ця заморозка ще навіть не настала, але вже багато хто каже наперед, що вона буде недовгою і скоро ворог почне третє вторгнення в Україну. За таких умов може тішити хіба ймовірність або швидкого економічного виснаження Московії - до такої міри, щоб вона не змогла продовжувати війну, або її розпад. Можливість саме останнього тішить українці уже напевно понад 20 років, задовго до початку війни. До того ж, є нещодавній історичний приклад - розпад СРСР у 1991. А Московія, мовляв, значно слабша, ніж колишній Союз. Легко проводити аналогію СРСР з теперішньою Московією, та будь-яка аналогія кульгає тим, що є суттєві відмінності.Міжнародні санкції не здатні примусити Московію ані капітулювати, ані розпастися. Також марно сподіватись на те, що ціни на нафту або газ можуть сильно вплинути на політику і ведення війни. Московія може або піти на мир на прийнятних для України умовах, або розпастися тільки у випадку слабкої, некомпетентної або прозахідної влади. А що в них зараз? Мої знання про внутрішню ситуацію "на болотах" говорять про те, що Путін і наближені до нього, хто мають вплив, налаштовані рішуче на боротьбу за захоплення України. Вони від своїх намірів легко не відступляться. Це погано для нас, українців.Що нам робити? Як нам взаємодіяти з таким ворогом? Є два прийнятні варіанти:1. Просто бити щосили по енергетичній та іншій інфраструктурі, об'єктам впк ворога. Ці удари мають бути відчутними для ворога - щонайменше так, щоби це істотно скоротило його можливості ведення війни.2. Вдатись до хитрощів. Піти на умови, які нам висувають, але після зупинки бойових дій... кинути інших підписантів - США та Московію. Війни завжди ведуться шляхом обману. Дипломатія - також шлях обману. Тільки зробити це потрібно витончено.Будь-який інший варіант буде згубним для української нації та України.
👁 135 25-10-13 16:02
А в іншому своєму есе, більш відомому і хрестоматійному, "До проблеми большевизму", 1956, Евген Маланюк дає оцінку марксизму:У теорії Маркса - навіть беручи чисто формально - вражає цілковитий брак складника духового, морального. Трактуючи ніби про добро людини (пролетаря, робітника), автор теорії замінює людину на істоту якогось переходового спрощено-дарвіністичного порядку. Всяка духова творчість виключена. Всяке явище духа - не існує. Всі закони життя зведено до мінімальних півтваринних-півзвірячих функцій. Ця теорія, коротко кажучи, вражає своїм, мало сказати, антигуманізмом, але просто відчоловіченням, ба й злобно-консеквентним, яскраво підкресленим контргуманізмом. Теорія та є не лише безбожна, що є в стилі "науковости" XIXст., але й нелюдська. А людина, що б там "наука" не казала, є перш за все образ Божий, а не робот чи нумер з концентраку.Вичерпно і влучно, аж додати нічого. Звісно, це стосується саме ставлення марксизму до людини, а не його теорії економічних відносини, на яких заснована політика держав і великих корпорацій.
👁 214 25-09-25 17:21
🇵🇸 Мене запитували хто з українських націоналістів підтримує Палестину. Ось відео на цю тему й загалом на тему запроданства "українського" політичного класу. Розмова про сіоно-палестинську війну на "українському" ток-шоу "Велика політика." 22 жовтня 2011.За круглим столом сидять:Андрій Мохник, член ВО "Свобода." Підтримує палестинський опір. Переконливо викриває маніпулятивні тези щодо звинувачень палестинських борців у тероризмі.Петро Порошенко. В лагідній формі захищає сіоністів.Вадим Колесніченко, регіонал-українофоб і майбутній зрадник. Лукаво посміхається і щось белькоче про "тероризм" з боку палестинців.Євген Червоненко. Теж за сіоністів, але свою позицію доносить без особливої харизми.Ведучий - Євгеній Кисельов, "український" журналіст родом із РФ, який за багато років життя і роботи в Україні не зміг опанувати українську. Він, звісно, любить сіоністів, але як добрий журналіст вимушений дотримуватися журналістських стандартів і вдаватися до фактів.На початку відео ведучий згадав іншого тодішнього свободівця, відсутнього на ток-шоу, Юрія Михальчишина і процитував його висловлювання на підтримку палестинців та зокрема Хамасу.То було в 2011. А що сьогодні? Михальчишин уже відійшов од переконань, яких він дотримувався тоді. Що сказав би зараз на цю тему Андрій Мохник і чи досі він дотримується тієї ж позиції - не знаю, бо з тих пір, мабуть, я не знаходив ніяких його висловлювань про це.#Палестинаhttps://www.youtube.com/watch?v=dRTBvKfvCzM
👁 338 25-09-16 16:57
🇵🇸 Вже кілька разів мене запитували: чому, мовляв, палестинців не хоче взяти до себе жодна з арабських держав, чому палестинці йдуть до Європи? Дивне питання, направду. І чи так це насправді?Коротка відповідь: усе навпаки.Докладна відповідь: за даними 2016 в світі загалом налічувалось понад 8,5 млн палестинський біженців. За межами самої Палестини їх найбільше жило саме в сусідніх арабських країнах, а саме: в Йорданії (майже 4 млн), в Сирії (618 тис) та в Лівані (532 тис). Ба більше, немала кількість біженців є в палестинських анклавах: за даними 2017, у Секторі Гази (1,33 млн - 67% від усього населення СГ) та на Західному Березі (827 тис - 27% від усього населення ЗБ). Вони біженці, бо їх вигнали з тієї частини Палестини, що була окупована в 1948.Певна кількість палестинців живе в інших арабських країнах, зокрема в країнах Перської затоки. Їх там близько 450 тис.В усіх неарабських країнах світу (країни ЄС, США, Британія, Україна та ін.) станом на 2017 налічувалось 706 тис палестинців. Це 5,4% від усіх палестинців або 8,2% саме від біженців.Також додам, що палестинські біженці хочуть повернутись на землі своїх предків, але їх не пускають. І багато з них весь цей час відмовляються від громадянства держав свого перебування, бо прагнуть зберегти саме палестинську ідентичність.Висновок: перед тим, як ставити дурні питання треба вивчити тему, а коли вам хтось буде ставити це саме питання, то пошліться на цей допис.📚Це тема детально висвітлена в книзі "До проблеми палестинських біженців", яку легко знайти в мережі. Мій переклад праці палестиснького історика Мохсена Мохаммеда Салеха, який сам є біженцем і живе в Лівані.#Палестина #палестинські_біженці