Отримую багато повідомлень щодо Берлінської та її скандалу з публікацією даних виробників комплектуючих військового призначення. Щоб не відповідати по сотні разів, один раз напишу тут. Так, для мене таке її ставлення до досить чуттєвої та важливої інформації є неприпустимим. Це непрофесійно як мінімум. І замість того, щоб визнати це, навпаки почалися дитячі виправдовування про «ну ворог і так давно знав». Вибачте, це не так працює, система правил роботи з даними не передбачає такого поняття як «та ну тут я не буду дотримуватись, ну бо і так «всі» знають». Особливо мені це не зрозуміло, коли питання напряму стосується оборонно-промислового комплексу. Людина позиціонує себе як експерт в одному з технологічних військових напрямків і паралельно тупо нульовий рівень безпеки даних та якоїсь інформаційної політики, тупо блогерство…Те, що є більшість інфи у відкритих даних і навіть в реєстрах, так, звісно. Але, ця табличка - це дещо інше, це ж вже структурована інформація по напрямку. Мені шкода, що треба пояснювати, що вона не може бути публічною і її не можна публікувати в тг-каналі.Я не збираюсь навіть щось доводити комусь. В мене немає бажання зловтішатися її черговому факапу. Вона несе відповідальність за свою організацію. І вона не може визнати, що зробила дурню, мені здається це через те, що в нас дуже різні розуміння підходів до захисту інформації та безпеки у сфері оборони. Ну десь елемент самозакоханості, бо якщо ти «права», то чому ж видалила?)
Справа вбитого на станції столичного фунікулера Максима Матерухін. Деталі з сьогоднішнього судового засідання по справі щодо вбивства 16-річного підлітка Максима Матерухіна на верхній станції столичного фунікулеру пʼяним співробітником УДО Артемом Косовим.Засідання почалося з чергової спроби сторони захисту Косова зірвати засідання. Два адвокати вбивці спробували вчергове під виглядом «поважної причини» перенести засідання. Так, відморозок та за сумісництвом особа з свідоцтвом адвоката Бодя Кушнір подав клопотання про перенесення у зв’язку з участю у іншому провадженні поза межами Києва. Це абсурд, оскільки, справа по тяжкому злочину, де вбитим є неповнолітнім, за всіма правилами вважається пріоритетною для сторони захисту, тим більш повідомлений він був про дату засідання більше ніж за місяць, ну й власне він міг спокійно скористатися можливістю участі в режимі відеоконференції. Суд на місті ухвалив відмовити тупим захисникам у спробі зірвати засідання. Повпливала і активна присутність небайдужих людей, бо раніше подібні клопотання суд задовольняв.Сьогодні в засіданні дослідили відео з огляду тіла вбитого Максима на місці злочину. Важкі кадри. Мама Максима не змогла цього бачити. На жаль, у Макса не було шансів, дуже сильний поріз шиї, по ньому очевидно, що дії Косова щодо так званої «першої медичної допомоги» були тупо формальністю і з такою раною вони були не дієвими, особливо враховуючи, що він був стані алкогольного спʼяніння. З таким характером рани немає сумніву щодо саме умисного вбивства. На відео чітко чути голос Котова, він пʼяним кричить поліцейським щоб набрали його керівництво УДО, хоча він був не при виконанні і за його ж раніше словами він мав вихідний. Це власне показово, бо якби він був «простий працівник», то останнє чого б він хотів, це щоб дізнався командир…Потихеньку рухаємося далі до вироку. Дякую всім за підтримку в судовому засіданні, друзям Максима та небайдужим, які відгукнулися на минулі дописи. Це важливо тримати цю справу на контролі. Вбивця дитини Косов має отримати довічне! Наступне судове засідання:10 червня 2025 року о 15:00 в Шевченківському районному суді міста Києва - вулиця Дегтярівська, 31а – продовження слухання справи по суті.
Верховна Рада України продовжила строк дії воєнного стану та мобілізації ще на 90 днів — з 9 травня по 6 серпня.Я не думаю, що це питання може бути предметом якихось дискусій. В країні повномасштабна війна. Ми чинимо опір проти країни, яка має на це одні з найбільших військових ресурсів. Маніпуляції на ці теми бридкі. Так звісно, є багато внутрішніх проблем, які вище військове-політичне керівництво держави банально ігнорує. Грошове забезпечення у війську, укомплектування особовим складом та технікою, терміни служби, тощо - це все серйозні проблеми. І це болить кожному військовослужбовцю. Та хто б виграв сьогодні якщо воєнний стан був знятий, а мобілізацію зупинено? Російські війська, адже, все це прямо відобразилося б на нашій обороноздатності. Кому б стало від цього гірше жити? Не нардепам, а українському солдату! Вигрібав би за це солдат в окопі!Те, що в парламенті знайшовся фрік, який поставив свої політичні інтереси вище державних - це дно! Сьогоднішнє голосування нардепа Олексія Гончаренка - це пряма робота проти державних інтересів на руку росії. І це пряма відповідальність депутатської фракції «Європейська Солідарність» до якої входить нардеп Гончаренко. Це ваша наволоч зараз займається виборами та на мільйони доларів відкриває передвиборчі штаби. Запамʼятайте, не буває хороших патріотичних регіоналів! Їх місце у вʼязниці!
🇨🇿🇺🇦Чехія не спи! Виходьте на протест проти російських терористів, які засіли на ваших вулицях!Російська агентура не має права на присутність у центрі Європи. Тому ми проводимо акцію проти «дома рускай культури» в Празі та вимагаємо від чеської влади націоналізувати будівлю, яку займають терористи! Я був приголомшений, коли відвідуючи Прагу з робочим відрядженням, дізнався, що росіяни досі проводять тут свої культурні заходи.«Дім російської культури» у Празі - це не про культуру. Це легальний агентурний осередокФСБ. Офіційне представництво організації при МЗС росії. Це база для збору інформації, роботи агентів впливу та поширення російської пропаганди. За фасадом «культурної дипломатії» десятиліттями працюють люди, які мають одну задачу - обслуговувати інтереси московії в Чехії.Саме тому разом з українською діаспорою в Чехії ми виходимо на протест! Ми вимагаємо конфіскації майна держави-агресора. І мова не тільки про цю будівлю. Це питання ресурсу для допомоги Україні. Російські активи у Європі повинні бути використані для закупівлі зброї для України. Для захисту людей, які щодня під російськими ракетами. Це також сигнал для всієї Європи: жоден російський шпіонський центр не може мати майбутнього тут. Росія не матиме фортеці в Празі. Саме тому важливо бути там - фізично.• 15 квітня (вівторок)• 19:00Біля російського дому в ПразіNa Zátorce 1048/16Як і 50 років тому – геть окупантів з Праги!Приходьте, хто хотів побачитись 🔥
Вулицям Києва імена Героїв! 🌊Друзі, прошу вас підтримати ще одне перейменування вулиці в Києві – Соломʼянський район, вулицю Червону на честь Героя України (посмертно) підполковника Василя Копаня на позивний «Незнайка» – командира загону розвідки 12-ї бригади спеціального призначення «Азов» Національної гвардії України. З18 років у 2014 році добровольцем став на захист нашої країни, пройшов шлях від солдата до підполковника. Іменами таких людей ми маємо називати наші вулиці!Проголосувати тут - https://kvd.page.link/yFSRtQj2heLMNzbG7Василь Копань брав участь в Широкинській наступальній операції, у 2019 році 8 місяців тримав оборону в районі Світлодарської дуги. Брав участь в обороні Маріуполя та Азовсталі в лютому-травні 2022 року. У вересні 2022 року повернувся з полону та після короткої реабілітації одразу повернувся на службу, брав участь в боях на Запорізькому напрямку та в районі Серебрянського лісу Донецької та Луганської областей. Попри звання та посаду, до останнього лишався бойовим командиром і живим взірцем для побратимів. Загинув 8-го вересня 2024 року, виконуючи бойове завдання. Йому було 28 років.
Крик душі. Я не можу спокійно дивитись як різноманітна наволоч використовує форму в якій гинуть наші побратими. Для військових форма - це недоторкана свята річ, а для «темщиків» атрибут заробітку. І це треба негайно змінювати! З останнього. Київ, група клоунів під виглядом «військових адвокатів» одягнута у військовий камуфляж «британка» в якому воюють наші хлопці, «влаштовують провокації біля військових обʼєктів. І при їх ідентифікації спливає дуже цікава річ. Один з чортів одягнений в «британку» очікувано ні який не військовий, а ба більше, виявилось, що він підозрюваний у збуті кокаїну і його в травні 2024 затримувало СБУ, зараз він без запобіжного заходу, чекає поки справу передадуть в суд, ну і, як бачите продовжує заробляти тємками… Пам’ятайте ще історію як я ганяв на Майдані фейкових «військових-волонтерів», які також були у мультикамі? Та щоб ви розуміли, багатьох хлопців та дівчат ховають у цьому мультикамі… До чого це я. Зараз різноманітні кримінальні структури та шахраї все частіше використовують військову форму для прикриття своїх схем і вони прикриваються саме прогалиною в законодавстві щодо видів камуфляжу, так зокрема «мультикам» чи «британка» досі офіційно не вважається військовою формою навіть якщо його надягає особа, яка немає жодного відношення до Сил оборони, в контексті притягнення до відповідальності такої особи. Тільки піксель з офіційними статутним знаками розрізнення (в просто народі - «шеврони»). І очевидно це вже стала проблема, яку треба терміново вирішувати! Є чітка пропозиція:Зміни до законодавства, зокрема до Кодексу України про адміністративні правопорушення! Розширюємо види військових форм та не обовʼязкову наявність статутних шевронів. Збільшуємо розмір штрафу та прибираємо можливість попередження як покарання.Викласти статтю 186-8. «Незаконне носіння військової форми одягу із знаками розрізнення військовослужбовців», наступним чином:«Носіння військової форми\одягу, яка використовується Збройними Силами України, Національною гвардією України, Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Державної спеціальної служби транспорту, військових навчальних закладів, або інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, або камуфляжів типу «мультикам» та інших армій світу, що відповідно до міжнародного законодавства відносить особу до комбатанта, або ветерана – особою, яка немає на це права, -тягне за собою накладення штрафу від чотирьохсот до пʼятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією відповідної форми одягу та за наявності знаків розрізнення військовослужбовців Збройних Сил України або інших військових формувань, утворених відповідно до законів України».Якщо особа використовує офіційні шеврони та знаки розрізнення Сил оборони, то це вибачте має каратися кримінальною відповідальністю за статтею 353 Кримінального кодексу України «Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи», додаємо там слова «в тому числі носіння знаків родів військ, знаків розрізнення військових частин, офіційних нагрудних знаків, або військових, чи спеціальних звань». Таким чином ми приберемо форму з чортів, які не мають до неї жодного стосунку та зробимо її недоторканою з правом носіння чинним військовим та ветеранам. Кому з цивільних потрібна форма, то будь ласка, магазин риболовлі, або спецодягу - чорний колір, риболовний камуфляж, або щось однотонне, таке до речі, зараз є у всіх мілітарних виробників.
Розголос!ВЖЕ ЗАВТРА Верховна Рада України буде розглядати законопроєкт № 11533, який передбачає закриття доступ до публічних реєстрів за якими ми викриваємо корупцію.Скандальний законопроєкт № 11533 авторства нардепів від «слуги народу» Ігоря Фріса, Сергія Демченка та Володимира Ватраса, передбачає обмеження доступу до реєстрів, зокрема: ❌ реєстру речових прав на нерухоме майно;❌ земельного кадастру.Користуючись цими реєстрами ми неодноразово викривали топ-посадовців на незаконному збагаченні, шляхом недекларування майна, або оформлення його на родичів, чи підставних осіб.Тепер же якщо законопроєкт № 11533 буде ухвалено парламентом, прозорість майна чиновників в Україні опиниться під загрозою, що буде черговим антидемократичним кроком для нашої держави. Автори аргументують це «безпекою оборонних підприємств», але показово, що обмеження поширюються на всю нерухомість, тож це лише хороша байка прикриття…Спільнота розслідувачів категорично засуджує законопроєкт № 11533 та вимагає його не ухвалювати! Слідкуємо за кожною кнопкою і проінформуємо суспільство!
Власне я думаю багато хто з вас розумів, що по Суджі та Курщині буде відхід. Зараз вже можна про це відкрито говорити, ми виходимо. Якими темпами і як будемо закріплятися на кордоні в оборону поки не зрозуміло.Про причини треба говорити. Логістика! Це основна причина, яка змусила нас відходити. Черговий раз провалили дуже важливий етап роботи в обороні. Ворог методами тупих лобових атак та як наслідок втрат, зрештою зміг додуматися до того, що треба спробувати бити по логістичним шляхам та різати фланги, останні місяці вони мали в цьому успіх. Фланги нашої оборони, це просто якийсь вже системний жах… Вже очевидно, що наше командування абсолютно не підготувалося до подібного розвитку подій. В результаті в один момент ініціативу було втрачено, як наслідок єдині шляхи постачання нашого курського угруповання стали фактично непрохідними.Результати операції я оцінювати не візьмусь і вас закликаю цього не робити. Це дуже непроста тема, де в ціні лежить життя та здоров’я наших військових. 7 місяців тримати під контролем російську територію - це дорого вартує. Ми не знаємо детально що було досягнуто і які аспекти цієї операції були відверто провальними, можемо тільки припускати наші втрати, які на жаль, збільшувались на цьому напрямку з останніми місяцями, тож я думаю роздуми про результати операції, без цих даних, які зі зрозумілих причин є закритими, це просто пусті балачки, а я повторюся, що не буду цього робити, бо ціна - це наші хлопці та дівчата…Честь усім простим солдатам, які робили все, щоб гідно виконати бойовий наказ🫡
Як влада "слуг" систематично підіграє найбагатшому олігарху країни та олігархії загалом, і як діяла б народна влада стосовно цих негідників.Трохи просвітницького відео! Бо багато останнім часом чую - а що робити? Ну ось давайте на прикладі олігархів.На третій рік повномасштабного вторгнення Ахметов продовжує отримувати надприбутки зі стратегічних підприємств, які вже давно мали бути націоналізовані та працювати на інтереси українського народу. Особливо враховуючи, як Ахметов сколотив свої статки в 90-х, і яким чином ці стратегічні підприємства країни опинилися в його руках. Але "слуги", як і всі їхні попередники при владі, вперто продовжують відстоювати інтереси Ахметова та всієї вітчизняної олігархії й загалом найбагатших верств населення. Влада вперто відмовляється вводити прогресивне оподаткування доходів, справжні податки на розкіш, податок на надбагатство ("wealth tax"), націоналізовувати стратегічні підприємства, закривати схеми уникнення оподаткування великим капіталом тощо.Ці та інші конкретні кроки, які послідовно пропонуємо наша команда Народовладдя, потрібні для належного розвитку та завантаження нашого військово-промислового комплексу (який, згідно з прямим визнанням самої влади, завантажений наразі лише на 30%), максимальної підтримки фронту (зокрема для збільшення грошового забезпечення військовослужбовців), забезпечення базових потреб тилу й збільшення відчуття справедливості в суспільстві. Кроки, які робили всі великі країни Заходу під час Другої світової війни, й більшість з яких діють у них прямо зараз у мирний для них час.Окреслив трохи як українському народу нарешті розірвати це порочне коло, в якому влада працює на збагачення олігархії, а статки олігархії забезпечують обрання потрібної їй влади. Єдине, що цьому можна протиставити, це розбудова справжньої народної партії, яка б представляла у владі інтереси більшості українського народу, а не мільярдерів. Тому закликаю долучатися до нас (заповнюйте анкету: narodovladdia.com/join) або підтримайте нас фінансово (narodovladdia.com/donate), адже політика в інтересах народу неможлива без саме незалежного народного фінансування!
Бачу як Кличко форсить джинсу про те, що «Київ найбільше з усіх міст надав допомоги військовим» і ця маніпуляція викликає сміх, а ось чому: Київ має найбільший бюджет в Україні, навіть жодний обласний бюджет і близько немає схожих цифр, тому так, це логічно, що найбільший бюджет найбільше допомагає війську. А тепер давайте подивимось на реальні цифри: - бюджет Києва на 2024 складав 85,3 млрд, а з корегуваннями протягом року реальна цифра склала 101,2 млрд грн. - на підтримку підрозділів Сил оборони міський бюджет витратив до 5 млрд грн. - всі міські цільові програми на соціальні підтримку військових та їх родин близько 10 млрд. Ну і сама показова цифра 14 млрд грн - саме стільки бюджетних коштів Кличко тупо не використав, відтак, бюджет столиці 2024 не виконаний! Це на секундочку річний бюджет Львова!Не було ж, мабуть, куди 14 млрд грн направити? Та звісно було, в Києві цілих дві бригади ТрО ЗСУ, які на фронті мають величезні проблеми з технікою, починаючи від РЕБів і закінчуючи евакуаційним транспортом. На цю суму можна було б повністю закрити проблему бригади у броньованому гусеничному медеваці. Але краще ці кошти залишаться не використаними й на майбутній рік Віталій Володимирович вдесяте відремонтує парк Наталка, а військові будуть тижнями сидіти пораненими в окопі…Ой, в цьому контексті раджу і «слугам народу» згадати, що голова їхньої фракції в Київраді Андрій Вітренко очолює бюджетну комісію, і саме він сприяв Кличку в ухваленні такого «ефективного бюджету», так, що це ваш спільний результат роботи.