Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - 360°
Added 14 Jul 2024

360°

@NOVUNU_360
Number of subscribers: 169
Photos: 6,600
Videos: 2,290
Links: 8,180
Description:
Новини про політику, економіку, світові тренди, цікава аналітика і звичайно багато гумору, який не покажуть по ТБ🙂 Просто про складне і цікаво про звичайне 👍 ✅ Замовити рекламу тут 👉 @kilinichvadym Запрошувальне посилання: https://t.me/NOVUNU_360

👥 Number of subscribers

169
Average/Day:: 0
Average/Week:: -1
Average/Month:: -3

👁️ Average views per message

35
Average/Day:: 35
Average/Week:: 33
ERR: 20.71%

📊 Messages per Day

2.3
Last day: 0
Week average: 2.7
Average per day: 2.3

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 27 25-04-30 12:03
💰Цікаво: Росія практично припинила фінансування своїх пенсіонерів за кордоном - як мінімум, там, де їх мало, а країни не дружні. Поскаржився уряд Латвії: в І кварталі 2025 РФ на ці потреби було перераховано замість €3,5 млн тільки €21 000 для 9-х отримувачів (загальна кількість таких пенсіонерів в країні 9700). Вимогу пояснень Кремлем було проігноровано. Про подібні ж затримки(?) повідомляли також інші країни, де є російські пенсіонери. Зокрема, не отримали виплат 4000 осіб в Естонії. ==Так виглядає перший секвестр російського воєнного бюджету? Логічно: для початку відрізали своїх пенсіонерів за кордоном як найменшу і і невпливову групу. Звісно, мільйони євро, коли на війну витрачаються трильйони, - це дрібниці. З іншого боку, "курочка по зернятку клює - весь двір в лайні". Можливо, для воєнних витрат тепер принципова навіть така копійчана економія. Схоже, війна дійсно висмоктує з російського бюджету все, і якби не іранські та північнокорейські друзі, то армія РФ на фронті була би в значно гіршому становищі через брак ресурсів. Але якось не схоже, що хтось в нас думає, як обрубати ці "мацаки допомоги".
👁 24 25-04-22 12:00
Тепер додаємо сюди внутрішні проблеми в США з БЛМ і тим же штурмом Капітолію, які показали загальний розбрат в внутрішній політиці США, ковід та викликаний ним економічний спад, вихід (втеча) американських військ з Афганістану, газова голка в Європі, перевірка боєздатності російських військ в Сирії і ще безліч факторів. Повномасштабне вторгнення було неминучим. Воно могло відбутись на рік пізніше, або, навпаки — раніше, могло мати інший стратегічний задум, але воно все одно б відбулось. Не для того росія вкидала неймовірні гроші в армію, будувала агентурні мережі та реалізовувала диверсійні заходи, щоб просто так все кинути.Не для того було покладено безліч сил та часу на просування проєкту модернізації нашого флоту, внаслідок якого ще в 2012 році наші патрульні катери залишились без торпедних апаратів. Не для того проєкт «новоросія» вперше засвітився на путінському зібрані на озері Селігер ще в 2008 році. Я молодший сержант, і я чомусь все це знаю — бо мені було не пофіг на те, що відбувається навколо моєї країни. Але ж народу хочеться тільки бігати з криками «нас не попередили» і «війни б не було». Війна була б все одно, без варіантів. Бо підготовка до неї в росії почалась в вересні 2003-го року, з острову Тузла (с).P.S. Доречі я не сприймаю і тезу "ми не готувалися". Я готувався. Нажаль не кожен може відповісти так же на це питання.Серж Марко⚡️ Підписатися ⚡️
👁 31 25-04-20 09:01
Эндрю Перпетуа про українську оборонуХоча я і маю особисту неприязнь до Перпетуа, через деякі його слова та тези. Проте він в одне обличчя, переглядає сотні відео поповнюючи особистий log втрат на десятки або сотні одиниць, а тому чудово бачить, що відбувається на полі бою. І тому його думку ігнорувати було б нерозумно.За словами Перпетуа Україна адаптує свою стратегію ведення бойових дій, роблячи акцент на обороні за допомогою дронів. Основні російські успіхи пояснюються або слабкістю окремих українських підрозділів безпілотників, або чисельною перевагою. Недостатня ефективність підрозділів часто зумовлена не низькою якістю персоналу, а нестачею техніки або людей. Сильні українські дронові підрозділи здатні стримувати наступ лише за умов значних російських втрат, що свідчить про ефективність такої оборони, хоч і з певними ризиками.Оборона з використанням дронів дозволяє зменшити кількість захисників на конкретній ділянці, що дозволяє компенсувати брак живої сили в України. Проте це робить лінію фронту крихкою. Якщо росіяни проривають оборону, Україні складно повернути втрачені позиції через нестачу піхоти. У короткостроковій перспективі це призводить до поступового просування ворога, але в стратегічному плані не виглядає критичним.Росія продовжує використовувати бронетехніку, але інтенсивність та ефективність таких атак зменшується. Спочатку наступи супроводжуються використанням бронетанкових формувань, однак із часом вони зводяться до легкої піхоти. Невеликі бронетанкові штурми ще можливі, але їхня частота суттєво знизилася. Це вказує на зростаючий дефіцит важкої техніки в армії РФ.В цей же час, Україна нарощує спроможності завдавати ударів углиб тилу противника — на 30–60 км від лінії фронту. Це ускладнює логістику РФ, змушуючи віддаляти склади і підвищуючи навантаження на транспортну інфраструктуру. Такі удари створюють ефект ланцюгової реакції: зростають втрати техніки, утруднюється підвезення боєприпасів, погіршується моральний стан військ.Україна поступово підвищує рівень самозабезпечення — розробляє власні дрони, бронетехніку та артилерію, хоча й залишається залежною від західної підтримки, особливо в сфері ППО. Росія ж, навпаки, нарощує залежність від імпорту — боєприпаси, ракети, електроніка. Загалом ця динаміка свідчить про стратегічне виснаження Росії та поступове зміцнення позицій України.
👁 27 25-04-17 12:04
Financial Times: Бельгія готується провести болючі скорочення своєї системи соціального забезпечення, щоб досягти цільового показника видатків на оборону НАТО.==Те, про що я не раз казав: Європі доведеться скорочувати соціалку і всі ті видатки, які вони могли собі дозволити, поки про їхню безпеку дбали США і витрачались на це США.Європа пробує починати жити "за наявними коштами", а не в "кредит безпеки" в Америки. Звісно, неминучі масові протести і обурення громадян, однак іншого виходу в Європи немає. Тільки максимально раціонально розподілити цей секвестр.Крім того, є суто політичні наслідки: за рік-два з таким підходом є реальна загроза приходу до влади в європейських країнах соціал-популістів, які виступатимуть проти безпекових видатків: "Нам потрібний той же рівень соціального забезпечення, що й раніше, навіщо ця мілітаризація"... Тому ЄС треба завчасно подбати про стабілізація політичної системи, щоб мінімізувати ймовірність приходу до влади популістів. Хоча в цьому Європі дуже допомагає Путін - зокрема, відвертим анонсом нападу для початку на Польщу і країни Балтії ("якщо буде загроза для Союзної держави", як було днями заявлено). І це зазвичай добре працює: європейців треба якісно залякати, щоб думали не про умовне набивання шлунку, екологічні чи ґендерні перформанси, а про свою безпеку.
👁 24 25-04-16 11:03
Росія все ще може завдати поразки НАТОНі, "завдати поразки" не означає "розгромити" чи, тим більше, "завоювати". Танкових колон на Берлін не буде, бо танків у Росії немає, але вони і не потрібні. Росія все ще може поставити НАТО у безвихідь. Бо поразка - це не беззастережна капітуляція на руїнах столиці, а повоєнний лад, гірший за довоєнний.НАТО сукупно переважає Росію на порядок, але чи залишиться ця сукупність, якщо Росія захопить шмат території Європи? Під найімовірнішим ударом - Нарва та Шпіцберген. І чи воюватимуть тоді за них всі країни НАТО, чи не тільки лише всі? Будуть бомбардувати Нарву чи Москву, або просто висловлять занепокоєння?Щоб подолати наслідки провалу вторгнення в Україну, Росія ще зможе здійснити ривок на Нарву, навіть якщо він стане для неї останнім. Але він стане останнім і для НАТО, якщо Альянс не дасть гідну відповідь.В березні 1939 року було поставлене питання, чи варто вмирати за Данциг. Європейці тоді того не схотіли. Що сталося після цього, знають всі. Сподіваюся, цього разу історія піде іншим шляхом.https://www.liga.net/ua/world/opinion/rosiia-vse-shche-mozhe-zavdaty-porazky-nato-os-iak
👁 44 25-04-13 16:03
Перед світанком в Україні Трамп зробив на брифінгу заяву "Думаю, між Україною та Росією все має бути гаразд, і ви дуже скоро про це дізнаєтесь. Настає момент, коли треба або змиритися, або заткнутися, і подивимося, що з цього вийде". І десь за 4 години по цій заяві Росія вдарила двома ракетами по Сумах. 99 поранених, з них 11 дітей. 31 загиблий - з них 2 дітей. Удар було завдано двома балістичними ракетами типу “Іскандер-М”/KN-23 (північнокорейська Хвасонґ) з касетним боєприпасом (тому і загинули майже всі в тролейбусі). Запускали російські розрахунки 112-ї та 448-ї ракетних бригад з території Воронєжскої (н.п. Ліскі) та Курської (н.п. Лєженькі) областей (як повідомило ГУР МОУ). ==І це все - після впевнених заяв, що Віткофф поїхав з вимогами Путіна щодо припинення вогню, тому дуже скоро Трамп погодить передачу Росії всього зазначеного і війна припиниться на певний час. Отже, Путін переконаний, що саме ракетні удари по цивільних українцях - оптимальний і найбільш правильний формат взаємодії з Трампом. Найкращий інструмент, щоб отримати бажане. Вдарити, викотити вимоги - і знов вдарити для закріплення дипломатичних позицій, щоб зменшити шанси на відмову. Після такої Вербної неділі в Сумах Трамп поставлений в доволі незручну позу з його вранішнім "змиріться чи замовкніть"/ "put up or shut op" до непозначених адресатів. Призначити адресатом "замовкніть" Україну після такого? Його не зрозуміє ніхто. Призначити Путіна? Доведеться розвивати тези і вдаватись до конкретних кроків. Коротше, Путін дочекався чергової експресивної заяви Трампа-миротворця - і поставив його у відповідну позу. А нам слід зробити власні висновки. Чи не найбільш критична наша оборонна задача - розвиток власної ракетної програми. Щоб щоразу завдавати аналогічних ударів по людях у відповідь. Крім військових цілей завдавати ударів і по цивільних. Бо це єдина мова, яку розуміє Росія і країни Вісі зла загалом. Нам немає насправді особливого сенсу зображувати дотримання гуманістичних європейських цінностей, тримати пісне обличчя. Бо це ні на що не впливає: ні на обсяг допомоги, ні на поведінку ворога. ==До речі, призначення Кремлем удару на Вербну неділю/ Palm sunday (ну, по факту вона реально Пальмова; та й цим роком Пасха і Пальмова неділя відбуваються одночасно і в православних, і в католиків, і в протестантів) прекрасно відтінило не тільки сьогоднішню заяву Трампа, але й вчорашню історію з сильнохристиянином держсекретарем США Марко Рубіо. Вчора якраз повідомили, що Рубіо розіслав вимоги до держслужбовців доносити на антихристиянські висловлювання/ позиції колег -"прояви упередженості до християн". Цікаво, Рубіо назве такий вчинок Путіна "упередженістю до християн"? Бо ж частина загиблих і поранених якраз йшли до церкви, поряд з якою поцілила ракета, - святити вербу. Представник Трампа по Україні Келлоґ, вже заявив, що такий удар - по цивільних саме у Вербну неділю - "переходить всі межі пристойності". "Як колишній військовий лідер я розумію, що таке націлювання, і це неправильно. Ось чому президент Трамп так старанно працює над тим, щоб покласти край цій війні". І це схоже на натяк, що Трамп цей злочин проігнорує у властивому йому стилі. "Тисячі гинуть, я хочу, щоб це припинилось" - і все. Але, можливо, Білий дім все ж піде на якусь конкретнішу реакцію. Якщо виборці-християни відреагують достатньо сильно.
👁 34 25-04-09 12:01
Постоянно встречаю: *что-то произошло* - значит Путин не хочет заканчивать войну!Он-то может и не хочет, но ситуация не такая, чтобы он мог воевать бесконечно.Давайте напомню, как я вижу текущий процесс.▪️Мой ключевой тезис - окончание войны путем переговоров зависит в первую очередь от Путина. Пока он не решит финишировать, война будет продолжаться.▪️Чтобы Путин начал двигаться к финишу, нужно осознание, что истощение военных и финансовых ресурсов РФ близко.▪️Причем доходить до точки истощения ему нельзя, потому что это отразится и на поле боя, и на внутренней ситуации в стране. Тормознуть нужно раньше.То есть Путин должен максимально надувать щеки, но в правильный момент быстро заключить соглашение, чтобы оппоненты не успели увидеть слабость.Поэтому я представляю себе такую хронологию:• начало 2025 - Путин понимает, что к концу года ресурсы истощатся;• первая половина 2025 - кидание понтов с целью усиления переговорной позиции;• середина 2025 - начало реальных переговоров;• ближе к концу 2025 - финиш.Я не Ванга, со сроками регулярно ошибаюсь, так что тут речь не про точное попадание в даты, а про логику событий.Примечание. Трамп-ебанина на происходящее влияет опосредованно. Поэтому вне зависимости от чудес на виражах, мой прогноз с лета 2024 не меняется, о чем я вам периодически и напоминаю.
👁 26 25-04-06 11:15
Про біржу і фундаментальне, або ще раз поясню, чому Трамп вже не прокрутить фарш назадОці всі “червоні” котування біржі - дуже ефектні. Але не вони є проблемою. Є доволі обгрунтовані причини вважати, що біржовий ринок акцій (як і ринок крипти) давно існували у форматі бульбашки, особливо на хвилі АІ - істерії.Короткострокові біржові коливання – це лише сигнал про занепокоєння інвесторів. Справжнє ж занурення відбувається в глибинах реального сектора і в міжнародних відносинах. Проте біржові реакції часто є тимчасовими і змінюються водночас зі «стрічкою новин». Щойно лунають оптимістичні заяви про нові торговельні угоди чи переговори, індекси можуть частково відновлюватися.Проблема геть в іншому - заяви і дії Трампа і Ко матимуть більш глибокий вплив на економіку і безпеку, ніж курс акцій. Навіть якщо окремі мита і будуть переглянуті.Тут я б виділив 4 очевидних наслідки: № 1. Підрив довіри до США як головного стабілізатора світового порядку. Мова не стільки про силу, про політику чи цінності. Тут вже - про банальну надійність США як місця зберігання грошей, долара як платіжного інструменту, американського бізнесу і корпорацій як головних носіїв технологічного і управлінського прогресу. № 2. Руйнування ланцюгів постачання. Останні приблизно так 4000 років економіка залежить від складних ланцюгів виробництва і логістики. Останні 50 років - прямо критично залежить, вона не буде коректно функціонувати. Якщо вводити високі мита та починати «дзеркальне» обмеження імпорту, ланцюги постачання починають сипатися. Це аж ніяк не зупиняється за один день, але й не відновлюється швидко. Акції можуть “відскочити” - тимчасово - а логістику і сталі звʼязки ви вже наламали. № 3. Зростання інфляції та падіння попиту (в США і не тільки). Тарифи підвищують собівартість товарів і можуть розкручувати інфляцію. Це відбивається на купівельній спроможності громадян, які у підсумку купують менше товарів. Тривале зниження реальних доходів може призвести до затяжної рецесії та скорочення виробництва. Так, і ніякий рух виробництв назад в США не зʼявиться або не виправдає очікувань. І, звісно, ніякого вирівнювання доходів і подолання шаленого розриву між надбагатими і вже навіть середнім класом в США (та і в інших регіонах, особливо відносно бідних) не відбудеться. Буде гірше. № 4. Глобальна дестабілізація та безпека. Тарифна війна не лише знижує довіру в економічній системі, а й може провокувати політичну дестабілізацію. Зменшення доходів у бідніших країнах (через падіння цін на їхню сировину) посилює ризик соціальних заворушень та масової міграції. Це я не кажу про ризик, наприклад, проблем з продовольством. Рецесія, падіння рівня життя, руйнування сталих виробничих ланцюгів потягне за собою політичне напруження і розквіт радикальних рухів. Тоді біржові «злети й падіння» виглядають дрібницею на тлі нових революцій, громадянських війн і просто війн.Так, можна багато десятиліть будувати репутацію, а підірвати її за кілька років або навіть місяців. Так, можна потім казати “це я пожартував”, але фарш не покрутиться назад. Так, можна думати, що ти готуєш свою країну до протистояння з усім світом чи з конкретним Китаєм, але лише посилиш альянси проти себе. Так, ти можеш думати, що можеш керувати економікою 21 століття методами 18 століття і не зробити свою країну “знову великою”. Але отримати менш безпечний світ з набагато слабшою Америкою. Ти можеш що завгодно, коли ти ідіот. А біржа… біржа то другорядне. Підписатися на Богданова
👁 40 25-04-01 09:00
​​‼️Президент анонсував наступ противника на Сумщину. Чи є підстави переживати?Останні два тижні, після завершення Курського наступу, російські війська проводять постійні штурми на прикордонні Сумщини. Наразі однак ворожі зусилля не заходять далі першого-другого прикордонного села. Та навіть закріплення в самих населених пунктах по кордону поки що не відбулося. Росіяни діють малими тактичними групами, які перетинають кордон і намагаються закріпитися. Потім до них підтягуються інші малі тактичні групи. 📍Президент при цьому називає Сумський напрямок потенційною ціллю окупантів під час весняного наступу росіян. На сьогодні такі можливості є сумнівними. Але, враховуючи вже зібране вороже угруповання в Курській області, виключати цього не можна. Втім насправді й наші підрозділи Сил оборони, які відійшли з Курської області можуть стати відповіддю росіян на можливий наступ.🟢Географічно навколо Сум розташовані висоти, місцевість має різкі перепади, що робить територію надзвичайно непростою для просування противником. Наприклад, Басівка знаходиться в низовині, як і найближче велике місто Юнаківка. Саме через останню проходить логістична артерія від Суджі. Відтак цілком логічно припустити, що саме Юнаківка, ймовірно, й буде головною ціллю для ворожого наступу. Але це місто оточене висотами (перепад — 25–30 м), з яких наші Сили оборони здійснюватимуть оборону. Та й сама місцевість загалом грає на руку силам, що обороняються. Тому просування РФ буде дуже складним.👀Окремої уваги заслуговують обмежені дії Сил оборони України в Білгородській області. Зокрема, очевидні бойові дії в Демидівці. Переоцінювати цю операцію не варто, але мета цих дій цілком читабельна:🛑створити показову загрозу, аби змусити РФ розтягнути війська в Курській області й зменшити потенційний тиск на Суми;🛑сформувати аналогічну «карту» для майбутніх перемовин, як ми намагалися формувати «карту» із перебуванням на Курщині;🛑спробувати наявними силами розміняти втрату Курської області на Білгородську. Хоча говорити про це поки що зарано.Тож наразі не йдеться про надмірну загрозу для Сумщини. Нині відбуваються ігри обох генштабів з метою скувати по максимуму сили одне одного. На подальші кроки сторін впливатиме і воєнна, і дипломатична ситуація. Особливо передбачити останню є надзвичайно складною задачею.@pekhno_news⚡️ Підписатися ⚡️
👁 35 25-03-31 12:15
Слід зауважити, що формування позиції на переговорах можуть бути визначальним фактором наступальних спроб росіян на даному етапі. Проте, головні задачі зс рф ніхто не відміняв: вихід на адміністративні кордони Дніпропетровської області, звершення справи з Костянтинівка-Краматорськ-Словʼянськ, вирішення питання з Лиман, Сіверськ та всім виступом, усунення Купʼянськоі проблеми, Вовчанськ, активізація на Сумщині. Та й нейтралізація всієї України і відновлення імперії в цілому (заради цього і починалася війна і цією вологою мрією живе путін).Співвідношення втрат противника та успішності його просування вперед викликають певні роздуми щодо результативності реалізації задуманого. Тому, враховуючи зростання виробництва ворогом ракет і шахедів (при наявних проблемах з технікою), Кремль підвищує терор мирного населення України. На фоні цієї червоної картинки, путін вилазить на екрани і розповідає про свій потенціал. Трамп мав би повірити. Але у нього є дані розвідки і гарна аналітика, прогнозування.І свої цілі, які запливший ботоксом мозок путіна не розуміє. Бо традиційно, рф в геополітиці як слон в посудній лавці. @drive_Ernesta