Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - 360°
Added 14 Jul 2024

360°

@NOVUNU_360
Number of subscribers: 169
Photos: 6,600
Videos: 2,290
Links: 8,180
Description:
Новини про політику, економіку, світові тренди, цікава аналітика і звичайно багато гумору, який не покажуть по ТБ🙂 Просто про складне і цікаво про звичайне 👍 ✅ Замовити рекламу тут 👉 @kilinichvadym Запрошувальне посилання: https://t.me/NOVUNU_360

👥 Number of subscribers

169
Average/Day:: 0
Average/Week:: -1
Average/Month:: -3

👁️ Average views per message

35
Average/Day:: 35
Average/Week:: 33
ERR: 20.71%

📊 Messages per Day

2.3
Last day: 0
Week average: 2.7
Average per day: 2.3

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 39 25-10-16 18:34
🇬🇧 Велика Британія задає тренд тиску на Китай💬 Україна завдячує британській політиці як першопрохіднику багатьох критичних ініціатив: надання перших систем ППО, надання танків, крилатих ракет — у той час, коли щодо цього все ще йшли дискусії, і не було нормою підтримки України.Британські дипломати не тільки сприяли, але й самі ламали багато стін та пересторог, побудованих у західному світі щодо України з часів Меркель, Саркозі, Берлусконі. Тому цілком органічно та логічно, що 15 жовтня почала діяти символічна 100-річна угода про партнерство між Україною та ВБ.➡️ На тлі початку дії угоди майже непомітно пройшла ще одна новина — введення нових санкцій Лондона проти московії й третіх країн.🔗 Зміст цих санкцій гарний: санкції проти 44 танкерів тіньового флоту, «Роснефті» та «Лукойлу», понад чотирьох десятків компаній, пов’язаних з енергетикою. Звісно, через вплив Британії як країни, ці санкції є обмеженими, тобто такими, що можна обійти, збільшивши витрати на це з боку московії.Але є ті, які мають стратегічний характер з огляду на політику.▶️ 1. Це введення британських санкцій проти індійської Nayar Energy, яка наполовину належить «Роснефті». Запроваджені санкції зачіпають саме індійські інтереси та створюють на уряд Моді додатковий тиск у рамках санкцій ЄС, які наберуть чинності на початку року, а також через риторику Трампа. Особливо це знаково та важливо — санкції з боку Лондона з урахуванням давніх британо-індійських історичних відносин.▶️ 2. Але головний момент це те, що зараз британські санкції тестують новий формат санкцій проти Китаю. Вторинні санкції проти китайських компаній вводились і до цього, але вони переважно були пов’язані з «малими компаніями», особливо, якщо це стосувалося енергетичного сектору. Більшість вторинних санкцій США та ЄС були зосереджені на невеличких приватних або напівдержавних трейдерах, судновласниках, логістичних операторах, які створювалися як «дочірні-одноденки».🔄 Учорашні ж британські санкції відкривають нову віху тиску на Китай, оскільки під санкції потрапили чотири великі нафтові термінали, що приймають московську нафту:• Шандунський порт Цзінган• Шандунський порт Хайсін• Шандонська компанія міжнародного порту Баоган• Національна трубопровідна група — Бейхайська компанія природного газу• І додатково Шандонська нафтохімічна компанія ЮлунЦі кроки можуть задаватися непомітними, але саме ці дії британців розширюють «вікно Овертона» у плані подальших можливостей розширення тиску на Пекін — принаймні з боку Європи (якщо не брати до уваги ненадійні США). Як і з багатьма іншими ініціативами щодо протидії московії, у той час, як ще триває дискусія «чи варто здійснювати прямий тиск на Пекін?», «які наслідки?» — британці просто роблять та демонструють приклад.Саме тому в московській пропаганді так одержимі «британським», точніше, словами пропаганди, — «англо-саксонським слідом», бо британці, хоч не перебувають у розквіті сил та своєї геополітичної могутності, але вони просто беруть і роблять, бо це британська політична культура — тому це одні з найнадійніших союзників.🛑Тelegram🛑Сайт🛑Instagram🛑Twitter🛑Мерч 🛑 Підтримати
👁 32 25-10-14 19:13
Труханов вже має бути затриманим та давати покази по кількох напрямках відразу:- хто та коли вийшов на нього з фсб (паролі, явки, позивні, ПІБ)- хто допомагав отримувати паспорт та закордонний паспорт рф (паролі, явки, позивні, ПІБ)- з якою метою він вже після Революції Гідності отримав закордонний паспорт рф?- про яких агентів російського впливу йому відомо в Одесі, області та Україні в цілому- з якою метою він замовив замах на волонтера та громадського діяча Сергія Стерненка- надати інформацію щодо всіх причетних до корупційних схем у м. Одеса з повною деталізацією цих схем, з прізвищами та назвами компаній- на які комунальні та державні органи та компанї мав вплив Труханов, з ПІБ всіх посадовцівЯкщо прямо зараз почати крутити Труханова, причому виключно в законодавчому полі, то можна такий клубок розплутати, що мало нікому не здасться.Була б політична воля на це.Мер одного з ключових та найбільших міст країни - це ж просто джек-пот для будь-якого правоохоронця.СБУ, НАБУ, САП, ДБР - ваш вихід!🇺🇦Підписатися на канал🇺🇦
👁 47 25-10-11 19:40
Ви коли хоч щось погане говорите на наших енергетиків, які вам дали світло на 15 хв пізніше очікуваного (а в сусідньому будинку дали 3 години тому) - ви хоч задумайтеся.Задумайтеся над тим, що вони більше доби по дощу та вітру їбашать, щоб у вас було світло.Подумайте, що на ці роботи виходять не тільки чергові інженери, а й з офісу викликають також. Бо людей не вистачає!Подумайте, що російські мразоти винесли 50% розподілу е/е Києва за одну ніч.Якщо б не ППО та "петріоти" - наслідки були б катастрофічними.Подумайте, що підключення має свою логіку, і цій логіці начхати, кому зараз дається світло - 55-річній хрущівці на Воскресенці чи Новопечепським Липкам.Головне - щоб все було підключено вірно, коректно та послідовно.Подумайте, що там працюють такі самі люди. Які мають сімʼї, які так само сидять без світла, які хочуть відпочити хоч трохи.Подумайте, що біля ЛБЗ енергетики також працюють, а російські мразоти вважають їх пріорітетною ціллю. І енергетики дуже часто дають вам світло ціною власного життя та здоровʼя.А деякі з вас таку хуйню городять, що на голову не налазить. Це максимальна неповага.Конвертуйте свою злість у донати для нашого війська, а не в хейт-спічі у бік наших енергетиків.Памʼятайте, що в тому, що у вас не було світла по 15+ годин (у мене його також не було понад 19 годин) - винна виключно росія.В тому, що ви вчасно не скупалися, не почистили зуби та не мали можливості випити раф на безлактозному - немає вини наших енергетиків.В тому, що ви, знаючи, що росія - країна-терорист, не підготувалися завчасно до відключень - немає вини наших енергетиків.Поважайте наших енергетиків, поважайте наше ППО, поважайте наше військо!Якщо немає поваги до війська - то грош ціна в базарний день таким "громадянам".🇺🇦Підписатися на канал🇺🇦
👁 47 25-09-29 06:07
Парламентські вибори в Молдові стали серйозним сигналом для Кремля. Партія президентки Санду отримала більшість і може самостійно формувати уряд. Вся влада зосереджується в руках проєвропейської сили. Проросійський «Патріотичний блок» Додона провалився, набравши менше чверті голосів. росія витратила ресурси на підтримку своїх проєктів у Кишиневі - і програла. Кураторство Дмитра Козака та його наступника Сергія Кирієнка не спрацювало. Навіть у Молдові не бачать перспектив у дружбі з росією. Кремль втратив Молдову так само, як раніше втратив Вірменію, Азербайджан, країни Балтії й Україну.Для України це підтвердження тенденції: навіть у найближчому до рф регіоні москва не здатна утримати вплив. Грузія, Казахстан і Центральна Азія - наступні точки, де Кремль може втратити позиції.Висновок для нас простий: послаблена росія небезпечна тим, що намагається компенсувати провали за кордоном агресією проти України. Але чим більше світ бачить її слабкість, тим сильнішою стає міжнародна коаліція.Зараз не варто Європі боятися збивати російські дрони. Набагато важливіше показати росії силу у відповідь.
👁 45 25-09-27 09:15
Трошки із гумором прореагували на останні тези Дональда Трампа, а тепер час для серйозного аналізу. Що на практиці для динаміки війни і можливого врегулювання можуть означати відповідні заяви. Спочатку трошки контексту. В 2022-24 роках адміністрація Байдена передала Україні озброєння, техніки і БК на порядку 35 млрд. доларів. По програмі PURL на рік європейці на закупівлі американської зброї для України можуть акумулювати від 12 до 24 млрд. доларів - тобто по 1-2 млрд. доларів на місяць. Буде більше то краще, але давайте консервативно на це все дивитися. Навіть якщо взяти середній показник в 1,5 млрд доларів на місяць то це 18 млрд. доларів на рік на американську зброю. За умови якщо ОПК США буде справлятися із замовленнями і нарощувати виробництво, то такі показники скоріше за все не дадуть нам перехопити стратегічну ініціативу як говорить Дональд Трамп. Такі масштаби це радше про ведення оборони на фронті і забезпечення прикриття тилу. Плюс сама по собі програма не вирішує проблематику комплектування і управління Сил оборони України, що зараз є найбільшим нашим головним болем. Хоча звичайно системність постачань ОВТ від США за гроші Європи може зняти хоча б одну пересторогу від доєднання до Сил оборони України пов'язану із матеріальним забезпеченням в вимірі ОВТ.Тому в кращому випадку відповідна ініціатива дозволить стабілізувати ситуацію за умови прогресу в питанні комплектування і управління, але точно не переломити хід війни на нашу користь радикально із захопленням стратегічної ініціативи і поверненням всього тимчасово втраченого. В кінці кінців за РФ теж стоїть автократична коаліція на чолі із КНР яка не хоче щоб їх гравець програв.Але якщо постачання із США профінансовані Європою будуть системними і довгостроковими то це буде гарний сигнал окупанту Кремля щодо того, що дочекатися втрати інтересу до підтримки України не вийде і краще домовлятися, а не намагатися диктувати свої умови. Цієї певності не було після схвалення останнього пакету допомоги Конгресом в далекому квітні 2024 році і на це робив ставку окупант Кремля. Тепер сподівання, що системність постачань по програмі PURL трохи внесе корективи в калькуляції противника...
👁 38 25-09-21 18:47
Останнім часом дуже смішно дивитися, як американці (та і частина європейців теж) косо дивляться на наші технології.Вони на повному серйозі вважають, що розвиток дронів - це від бідності.Тому вперто продовжують робити ставку на дорогу високоточну зброю.Це, напевне, для того, щоб коли вони вступлять у якийсь збройний конфлікт, щоб їх розмотати дуже швидко?Один полк безпілотних систем може поставити на коліна цілу дивізію.Дивізія безпілотних систем може нейтралізувати цілу армію.Коли західні партнери казали нам, що наша війна - це конфлікт маленької радянської армії проти великої радянської армії, то тепер ті самі люди роблять тупо аналогічно.Сучасна війна безповоротно змінилася.У війні з серйозним супротивником більше не можна робити ставку виключно на високоточні повітряні удари, авіацію, арту та маневри бронетанкових груп.Бо серйозний супротивник тепер матиме ешелоноване ППО, розгалужено систему РЕБів та кілька полків з безпілотниками.Коли один ФПВ-дрон має дальність у 15-20 км, і коштує втричі дешевше одного артснаряда, то він дуже швидко стає основною ударною силою.А у великих війнах майбутнього переможе той, хто зможе робити дешево та дуже багато.Високоточні ракетно-бомбові удари теж залишаться, але їх вплив буде куди меншим.Нова модифікована САУ з сучасними снарядами, які можуть літати на 50+ км, терер розбивається дуже швидко двома-трьома дронами невеликої дальності (до 100 км).А ті самі американці тільки нещодавно перевинайшли для себе скид з БПЛА. І крутили це по всьому інтернету. Технолоджіа, що тут ще скажеш.Так може ще колись дійдуть до того, що треба перевинайти фпв та РЕБи😉🇺🇦Підписатися на канал🇺🇦
👁 45 25-09-20 15:06
За межами гарних картинок і слів збройне братерство Північної Кореї з Москвою, з економічного погляду, приносить КНДР мало вигоди. До такого висновку дійшла дослідниця українського походження Олена Гусейнова з Університету іноземних мов Ханкук у Сеулі в своєму дослідженні, підготовленому для Фонду Фрідріха Науманна в Південній Кореї, пише німецька газета Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ)Згідно з дослідженням, Північна Корея надала російським збройним силам зброю, боєприпаси та війська на суму до 9,8 мільярда доларів. Це понад третина річної економічної потужності Північної Кореї. Тоді як загальна вартість прямих російських зустрічних поставок в Північну Корею становить 1,2 мільярда доларів.Ці цифри узгоджуються з повідомленнями, згідно з якими південнокорейська розвідка останнім часом фіксує зростаюче невдоволення між Кімом і Путіним. Південнокорейська газета «Dong-A Ilbo», цитуючи внутрішній звіт для комітету з розвідки Національних зборів, пише, що «Північна Корея сильно роздратована Росією».Країна надіслала солдатів до Росії та постачила значну кількість зброї. Натомість вона очікувала харчових продуктів, підтримки озброєнням, передачі стратегічних технологій, пов’язаних зі зброєю, або іншої економічної компенсації. Але Росія не компенсувала Північній Кореї достатньо.❗️ Кім уже скаржився на це Путіну, як повідомляє південнокорейська розвідка. Однак у відповідь Путін лише вилаяв Кіма за його невдоволення.Пхеньян, окрім 15 тисяч відправлених солдатів, ще передав РФ на фронт в Україні:▪️ до 6,7 мільйона артилерійських снарядів▪️ до 1,24 мільйона мінометних снарядів▪️ до 878 300 ракет для реактивних систем залпового вогню▪️ до 248 балістичних ракет типу KN-23/24,▪️ до 794 гаубиць і пускових установок.Натомість Росія постачає переважно харчовину та нафту, а також обмежену кількість систем ППО, глушилок GPS і, можливо, літаки. Окрім того, немає ознак інших суттєвих зустрічних поставок, наприклад, надходжень іноземної валюти.💬 Північна Корея надала Росії військову підтримку в колосальному обсязі. Однак Москва, здається, віддячує повільно й обмежено, — пише Гусейнова. І додає, що «за цим, можливо, стоїть розрахунок: Москва тримає Пхеньян на гачку й таким чином культивує зростаючу залежність».💬 Путін використовує Північну Корею як маріонетку, аби проявити свій вплив також в Індо-Тихоокеанському регіоні, — коментує звіт Марія-Агнес Штрак-Ціммерманн, голова комітету з питань безпеки та оборони в Європарламенті.За словами південнокорейського депутата Пак Сон Вон, який входить до комітету з розвідки, Кім Чен Ин також розчарований відсутністю довгострокової перспективи партнерства з Москвою.💬 Під час переговорів між Північною Кореєю та Росією Кім висловив бажання продовжити союз, але Путін не говорив про майбутнє, — цитує його газета «Dong-A Ilbo».
👁 33 25-09-15 15:00
«Сєвєрний морський шлях» (СМШ)- нове поле битви за глобальний вплив. В нас рідко звертають увагу на цю можливу причину стратегії США щодо росії, яка багатьох може дивувати. Китай заявив, що готовий разом з рф розвивати інфраструктуру СМШ. Для розуміння - СМШ - це морський транспортний коридор уздовж узбережжя рф в Арктиці, від Карського моря через Берингову протоку до Тихого океану.Для Китаю та Індії він відкриває стратегічні переваги:Маршрут з Китаю до Європи коротший на 30–40% у порівнянні з Суецьким каналом, який контролює Захід - це економія 10–15 днів і суттєве зниження витрат.Виходить, що це альтернатива Суецькому каналу. Для Пекіна критично мати транспортний коридор поза впливом Заходу. москва, як сировинний придаток Китаю, також зацікавлена в цьому. Арктика та Ямал - це величезні запаси газу й нафти. СМШ дозволяє рф постачати енергоресурси безпосередньо в Китай та Індію, обходячи санкційні обмеження.Китай може інвестувати у «Полярний шовковий шлях», росія хоче розвивати інфраструктуру та криголамний флот, а Індія отримує новий вихід на ринки поза Суецем і Малаккою.Для США і всього Західного світу - це виклик:Поява нового глобального маршруту зменшує вплив Вашингтона на світову логістику. А логістика - це контроль.Відповідно, контроль над Арктикою підривається, якщо Китай зміцнить тут позиції. Саме тому США так хочуть відірвати росію від Китаю. Захід ризикує втратити частину контролю над страховими, кредитними й портовими фінансовими потоками.І нарешті - СМШ має військово-стратегічне значення: вихід Китаю в Арктику обмежує можливості ВМС США контролювати комунікації.США зараз роблять Інвестиції у власний арктичний флот – будують нові криголами, щоб посилити присутність в Арктиці.Координують дії з Канадою, Норвегією та Данією – створюється «арктичний пояс союзників» для протидії китайському впливу.Вашингтон просуває ідею «вільної навігації в Арктиці», щоб обмежити монополію рф на СМШ.Також США стимулюють розвиток південних і західних логістичних шляхів (через Суецький канал, Атлантику), щоб зберігати вплив на ключові точки.Також в питанні політики США щодо рф варто дивитися і на цей глобальний вимір. Вашингтон вірить, що зможе недопустити посилення впливу Китаю на СМШ. Втім, як на мене, єдиний шанс - зміна режиму в рф, як мінімум.
👁 51 25-09-11 14:08
🤡🤦‍♂️ Після більше ніж тижня мовчанки, корупціонери з Полтавської ОВА нічого розумніше не придумали …..як записати відео з пропозицією поїхати з ними на фортифікації на Донеччині. 🤬 І це окремий вид цинізму, тому що і я і вони чудово знають, що мова йде про ділянку, яку ми вже втратили. Тож це на рівні того, як Пронін притягнув фотографії у Раду з інших фортифікацій. Так ось, на Донеччину я точно без вас поїду. Але з вами готовий не фоткатись на фортифікаціях, а подискутувати ще раз у публічній площині як:1) ви завищили ціни2) списали гроші на неіснуючу доставку3) як піраміди перетворювались з 500 грн на 2000 грн4) як списали гроші на інших людей5) як потім отримали тендер на мільярд6) як сидячи в кабінетах ОВА обговорювали всі ці схеми і як «схлопнути ПДВ».Коротше, як ви 200 млн вкрали на захисті військових. 💁‍♂️Думаю, колеги з відповідної ТСК легко такий діалог організують. 😏Хоча ці відповіді у мене вже є) Як і НАБУ, які вже відкрили справу. P.S. Ми сьогодні відправили запит на Полтавську ОВА надати всі кошториси по фортифікаціям. Як закінчите з селфі 🤳 і повернетесь на робоче місце, не забудьте підписати відповідь 😏
👁 41 25-09-01 12:48
Свіжа соціологія: високий запит на військових у майбутній політиціСоцопитування від групи «Рейтинг» за СЕРПЕНЬ, не дуже-то й здивувало мене, бо вкотре демонструє певну стабільність у вподобаннях українців. Зокрема, стосовно довіри до військових лідерів.На мою думку, вже можна впевнено говорити про те, що в Україні визначилася перша п’ятірка партій (вже існуючих та гіпотетичних), яким готові віддати свої голоси мільйони українців. На кінець серпня картина народної довіри виглядає так: умовна Партія Залужного має 24%, Блок Зеленського – 19,7%, Європейська солідарність – 7,4%, Партія Буданова – 6,4%. Що ж стосується рейтингу партії «Азова» і лише «Азова» (5,9%), то в мене його коректність викликає сумніви, бо в дослідженні немає жодних згадок про 3-тю штурмову бригаду/«партію Білецького». Зважаючи на те, що в українському суспільстві стійко зберігається високий рівень довіри саме до військових, то подальший розвиток подій на політичному полі залежатиме від того, які програми та плани дій для України запропонують партії Залужного та Буданова. Їхні рейтинги вже є високими та сталими – і це при тому, що ці політсили ще навіть не створено (!), і про перспективу їхнього створення ніхто поки що не заявляв. Вочевидь, після того, як такі партії з’являться офіційно, їхні показники зростуть ще більше. Наразі ж триває тотальна війна Росії проти України, і українці відчувають для себе величезні небезпеки, яка нікуди не поділися. Практичні і постійні відповіді на ці виклики дають люди в формі – саме вони стримують ворога на фронті, роблять можливим життя в українському тилу та завдають ударів по тилах ворога. Тож саме на них цивільні покладають свої сподівання на подальше життя в Україні. Військовим з найвищим рейтингом довіри та політичним рейтингом сьогодні є Буданов. Людям подобаються кадри з палаючих російських НПЗ, дії «Маґур» у Чорному морі та глибинні операції ГУР, що ставлять росіян на вуха. Крім того, Буданов дає багатосторонній аналіз ситуації в Україні та світі, проявляючи себе як не суто військового, а військово-політичного діяча. Примітно, що попри постійні загравання з умовною «партією ухилянтів» до рейтингу не потрапив Олексій Гончаренко, який намагається розвивати власний політичний проект. За даними попередніх досліджень, він має не більше 1%. Схоже, що навіть люди, які намагаються не помічати війну, свідомо чи підсвідомо віддають перевагу військовим. Зауважу, що згідно з цим дослідженням рівень довіри людей особисто до Залужного та Буданова становить 74% та 59% відповідно. А це означає, що якщо вони вирішать взяти участь у президентських перегонах, то стануть на них двома з трьох основних дійових осіб і матимуть дуже суттєві шанси замінити на посаді Зеленського.