А країна наша вчергове чекає на свого Месію-Залужного та велике від нього диво - "Залужний прийде - порядок наведе"! Не наведе. Чи є у Залужного команда? Ні, він її тільки почав набирати і дуже скоро почнеться стогін - "Та що він робить, на біса зашківарених до себе бере"? Яку ідеологію сповідує ВФЗ? А ніхто не знає. Хто буде у нього у команді? А ніхто не знає. Як ВФЗ збирається організувати відбір кандидатів на посади у своєму гіпотетичному уряді та на кандидатські посади на виборах до органів представницької влади? А ніхто не знає! Тоді чому ви хочете за нього голосувати? "А він красивий, він герой - та почитайте його статті"! І по хріну людям, що британці робили аналіз цих статей та дійшли висновку, що Залужний особисто не писав жодної. Збираю зараз свідчення у військових про початок війни... Краще б я цього не робив. Не знав би про розгубленість Залужного на її початку, про його слабкість як Головкома, про марнославство та маніакальне бажання популярності при вкрай посередніх організаційних якостях.. Більшість українців бажає знову стрибнути на граблі та обрати на вищу посаду міф без команди та твердих переконань, міф про вправного полководця та сильного керівника? Ну що ж. На то воля народа. Його чекає велике розчарування - впевнений абсолютно. Але не факт що ВФЗ переможе, як і не факт, що переможе його партія на виборах до ВРУ - розрив між ним та Зеленським на голосуванні другого туру невеликий, а у війні компроматів команд Зеленського та Залужного у обох майже рівна кількість козирів. Дуже хочеться "розібрати на запчастини" всіх наших "кандидатів у Президенти" та очолювані ними партійні проекти, але ну його на хрін - копирсатися далі у сортах українського політичного лайна. Агітувати я не буду за жоден. За жодних умов. Про трьох вищезгаданих та й про тих, кого не згадав можу сказати одне - НІКОЛИ БІЛЬШЕ воно не повинне смердіти та отруювати політичну атмосферу в Україні. Наша країна вагітна новими політичними силами і вони з'являться, просто не можуть не з'явитися. Ні, вони не візьмуть владу на майбутніх післявоєнних виборах, але принаймі заявлять про себе та запропонують відносно чисте політичне повітря на заміну міазмам від наявної політичної суміші сортів лайна, гною та плісняви, якими зараз дихають україниці. Так буде. Виговорився. Пробачте - накипіло. Я знову замовкаю і буду намагатися не писати на внутрішньополітичну тематику до закінчення війни. Але ви, мої підписники, прошу, запам'ятайте цей допис. Робіть свій вибір відповідально з тим, щоби потім не плакати за втраченими вчергове ілюзіями. За сорти лайна ми вже голосували всі роки нашої Незалежності. НІКОЛИ БІЛЬШЕ!
3. Інформація щодо реально дуже достойно відбитої нічної масованої повітряної атаки рф з мінімальними, зважаючи на задіяні рф засоби ураження, втратами. Маю надію на те, що всі помітили відносно невисоку кількість "Шахедів", які за раз запускає рф протягом останніх двох місяців. Їх кількість і близько не наближається до анонсованого запуску до 1000 штук за раз. Причин декілька, серед них ураження баз зберігання БПЛА, і мінімальне, але все ж перекриття певних ланцюгів постачання комплектуючих для виробництва. Тепер власне інформація від Розвідспільноти США та, увага, Управління військової розвідки Ізраїлю. Теж одна цитата, яку вициганили. "У випадку вдалого проведення військової кампанії по знищенню ядерного, ракетного, та військово-виробничого потенціалу Ірану, рф неминуче зіштовхнеться з браком постачання необхідних для виробництва далекобійних БПЛА компектуючих, який, вірогідно, може до третини скоротити виробництво таких ОПК рф". Ще спитали сьогодні, чи правдивою є інформація щодо допомоги Китаю у розвитку програми виробництва БПЛА у рф. Побачимо, що ми отримажмо, та чи отримаємо щось взагалі. Прошу пробачення за малу кількість дописів. Якісь дивні проблеми з очами - ріжуть, це заважає працювати. Може це з вічного недосипання, може ще щось. Наша Нета підігнала краплі, сьогодні вперше їх застосував, начебто діють. Постараюся одужати якомога швидше. Гарного дня. Маю надію на те, що всі цілі та неушкоджені.
Україна своєю стійкістю "поламала" ставлення до неї як до набридливої жебрачки, ставлення, яке існувало ще рік тому. Європа, окрім двох "членів", відкрито декларує необхідність безумовного включення України у будь які європейські безпекові конфігурації. Спроби "доламати" Україну з боку США марні і це чудово розуміють у "башті" Держсекретаря. Опитування майже у всіх країнах Європи показує зростання негативного ставлення до США. Станом на зараз навіть ультраправі сили типу НО у Франції та Reform UK у ВБ виступають за посилення тиску на путіна. До Європи важко, але дійшло, що тільки сильна Україна може бути надійним гарантом не власної безпеки - безпеки Європи. Зростаюча нахабність Зеленського, за яку йому часто, і часто справедливо, "прилітає" виправдана - Україна починає диктувати свої вимоги у безпекових питаннях. Так, політика Зеленського та його команди на дипломатичному фронті непослідовна та хаотична, її шарахає від крайнощі до крайнощі. То ми вимагаємо залучення адвокатів у особі Макрона, Мерца та Стармера щоби протистояти тиску Трампа, то погоджуємося на виключення Європи з мирних переговорів, а зараз жаліємося на таке виключення. То ми звинувачуємо Китай у всіх смертних гріхах, то намагаємося досягти з ним порозуміння... Все ж маю надію на те, що здоровий глузд та виключний прагматизм на основі власних національних інтересів візьмуть гору у головах Зеленського та наших можновладців і ми будемо грати у свою гру на всіх фронтах, у тому числі на китайському. Пробачте за "багато букафф". Розумію, що будуть питання. Завтра вдень буду на них відповідати до "повного з'ясування обставин". Тихої, по можливості, ночі. Бережіть себе..
КОРОТКО.Панове, я дуже винний перед вами всіма, але два дописи про головне, а саме про переговори, які проводили міністр ЗС Китаю Ван І та Держсекретар США з колегами та лідерами держав у Мюнхені, а також про китайський фактор та його вплив на Україну та Європу загалом, я дам завтра. Причина того, що я взагалі не маю часу на ведення каналу поважна -до Києва завітали неочікувані, цікаві, проте непублічні, гості і вони потребують не тільки уваги, але й проектів деяких документів та пропозицій. Вдома буду вже після їх від'їзду біля сьомої вечора, тоді вже, якщо мене на це вистачить, почну віддавати перед вами свої інформаційні борги. Ну а щоби допис не був вже зовсім пустим, дам дещо з зустрічі Ван і зі своїми європейськими колегами.а). Китай виступає за укладення повномасштабного енергетичного перемир'я між Україною та рф при своєму посередництві з формальним фіксуванням такого, та готовий бути гарантом його дотримання з боку рф. При цьому гарантом дотримання такого з боку України повнинна виступити Європа чи на рівні окремих країн-гарантів, чи на рівні ЄС в цілому. б). Китай вчергове наголошує на нездатності США забезпечити ефективну дію будь яких секторальних перемирій між воюючими сторонами та пропонує своє посередництво на переговорах між Україною та рф з ціллю деескалації конфлікту. Демарш Держсекретаря США зі скасуванням зустрічі з європейськими колегами для переговорів по "українському питанню" в першу чергу був обумовлений саме запланованими переговорами європейців з Ван І. Але не тільки. Все складно, інформації дуже багато. Я все ж спробую дати інформацію ввечері, бо потім взагалі не знаю - де шукати час на те, щоби проінформувати вас про події останніх чотирьох днів. Скажу так. Укладення "енергетичного перемир'я все ж таки можливе, хоча і шанси на це ще не дуже високі, зважаючи на позицію США, які прагнуть укладання такого перемир'я виключно за свого посередництва. Побачимо, переговори сьогодні на багато що можуть вплинути. Ще раз прошу пробачення за мовчання. Понеділок - вівторок у мене більш-менш вільні, розповім про все докладно. На гарні новини з переговорів росіян та нашої делегації очікувати не варто. Держсекретар США вважає такі "формальними" з боку рф, проте просить не відмовлятися від них, бо навіть мінімальні на них результати все ж таки будуть просуванням уперед мирного процесу. Гарного дня та гарних новин.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ.Розвідспільнота США попереджає про високу вірогідність масованого обстрілу території України з боку рф протягом наступних 72х годин. Це про погане. Про гарне. Я людина літературна. Але, пробачте, мені по херу література коли я бачу що за дві доби ви, мої дорогі, зібрали гроші на автівки для нашого ППО. Не можу втомитися дякувати. Не можу... Мабуть єдина моя заслуга під час війни - я якимось чином спромігся зібрати до єдиної спільноти кращих, я в цьому стовідсотково впевнений, людей нашої країни. Всі різні за політичною орієнтацією. Всі разні за віком та статтю, але всі ми любимо нашу Україну. Я вас не просто вдячний. Ви собі не можете уявити - що я відчуваю.по закриттю таких важких зборів. Це не просто шана. Я всіх ваш вічний боржник - ніколи не втомлююсь і не втомлюся це повторювати. Ви КРАЩІ, мої дорогі підписники. І борги перед вами всіма мені не віддати ніколи. Всі звіти та фото дам. Вдячний доколінно. Все. З волонтеоством я зав'язав. Бережіть себе. Дай Боже вранці зустрінемося всі живі. ВСІ.
5. москва відкинула ідею "енергетичного перемир'я", про що Ушаков проінформував Уіткоффа. "Ми залишаємо за собою право застосовувати будь які засоби задля досягнення базових цілей СВО". Водночас Уіткофф висловив жаль щодо такого рішення путіна та від імені Президента США просить його переглянути. Трохи від себе. путін відкрито кинув виклик Президенту США, виклик і по Кубі, і по Україні - він йде на загострення. Ні про які реальні домовленості по закінченню війни мова, станом на зараз, не йде у принципі. На загострення путін пішов після розмови з Сі. Висновки очевидні. Президент США навряд чи отримає бажаний ним результат щодо закінчення війни в Україні під час свого візиту до Пекіну у квітні. Також він навряд чи отримає там "Велику торгівельну угоду" - лише окремі домовленості. Я писав одразу після того, як на світ з'явився "План У - Д" з 28ми пунктів - все закінчиться "великими розчаруванням путіним та Зеленським" з боку Трампа - на даному етапі московіт, отримавши благословіння-наказ Сі, не збирається йти на будь які поступки. Китай підготувався до нового етапу конфронтації з США після "венесуельського приниження" за допомоги свого московського "скаженого пса" та будуючи нові мости з Європою. Навіть після "розчарування Трампа" та тимчасового відсторонення США від вирішення "українського питання" тиск на покупців російських енергоресурсів з боку Америки буде продовжено і масштабовано за допомоги Європи. Як це вплине на рф - побачимо, але в числі моїх наступних не новинних дописів буде один присвячений темі рф, точніше анонсованого мною, але так і не написаного допису про стан справ у рф від Розвідспільноти та Мінфіну США. Дав погані новини. Багато гарних, і про "Не існуючих "Фуфломінго", і по "Раммштайну" і по ППО. Завтра дам більшість. На додачу про особисте. Через 10 днів знімаю чортову збрую - зможу задіяти і праву руку. Дописів та інформації буде більше. Попереджаю про те, що завтра я з'явлюся у ефірі тільки ввечері - вкрай багато справ та зустрічей. Не хвилюйтеся - я нікуди не зник та не зникну. Гарного дня та гарних новин. P.S. Не можу не висловити величезну подяку пані Юлії, моїй "малій землячці", за величезний донат на купівлю автівки для ППО. Я такого не бачив за весь час війни. Залишилося всього 42 тисячі зібрати. Прошу - допоможіть закрити цей збір. Я обіцяв більше не збирати на ремонти нічого - я слова дотримуюсь та буду дотримуватися. Обіцяю - я відчеплюся від вас після закриття цього збору взагалі з будь якими зборами - моя цілком стійка до будь яких потрясінь психіка не вивозить необхідності просити у вас будь які гроші у ці важкі для всіх часи.
5. Міністерство енергетики США провело аналіз уражень української енергетичної системи та перспективи її відновлення. Висновки, як нам повідомили, "загалом консервативні". а). рф не здатна виконати поставлені завдання та забезпечити глобальний колапс української електроенергетики.б). рф не здатна забезпечити глобальні збої у системі забезпечення України нафтопродуктами та природним газом. в). Визначені обсяги постачання необхідного для проведення ремонтних робіт обладнання дозволяють зробити висновок - українська енергетична система здатна витримати наявний тиск повітряними ударами та має перспективи часткового відновлення. У найближчі 10 днів Міненерго США планує провести он-лайн нараду за участі міністерств "Великої сімки", представниками країн ЄС, Японії, ВБ, Норвегії та України і на них координувати кроки спрямовані на подальшу підтримку української енергетики. На останок слова подяки всім, хто допоміг закрити один збір та наполовину закрив ще один. Люди, дорогі мої підписники - ВИ КРАЩІ, я не втомлюся це казати. Уклін вам і подяка від наших воїнів та від мене особисто. Мої борги перед вами безмежні, і мені їх не віддати ніколи. Я знав, що останній збір на машину для ППО дуже великий і буде йти важко. Але все ж таки я вас дуже прошу його підтримати. Дуже Ці люди боронять наше небо і наявність автівки, яка забезпечує логістику підрозділу напряму впливає на його боєздатність. Дуже прошу - допоможіть його закрити і я від вас відчеплюся як мінімум на місяць. А може назавжди - я вже не вивожу своє жебракування... Гарного дня та гарних новин. Весна вже близько. І вона дасть нам, впевнений, і приводи для оптимізму, і гарні новини - для того є об'єктивні передумови. Тримаємося.
ДЕКІЛЬКА СЛІВ ПРО "MAGA - ТБ". Спробую чітко розтлумачити - що Україна та українці отримають навесні з початком роботи "нового" ТБ каналу. Ідея створення умовного незалежного від центрів українського впливу ТБ каналу такого була давно, ще за часів Байдена, з 2023го року. Підготовчі роботи по його створенню зокрема за участі наших структур, проводилися з різною інтенсивністю, аж до обрання Трампа на посаду президента, після чого були фактично згорнуті. Якщо при Байдені старт роботи каналу постійно відтерміновували з огляду на внутрішньополітичну ситуацію в Україні під гаслом - "не нашкодь" внутрішньополітичній стабільності під час війни та не руйнуй залишки поваги українців до влади, то зараз таких пересторог з боку влади США немає. При Байдені концепція каналу була новинною з переважно українським оригінальним контентом та новинами від "Поважних світових ЗМІ". Ціль - робота з українським електоратом з завданням розвитку конкурентного політичного середовища всередині України та з можливістю підтримки певних політичних проектів, які відповідають національним інтересам США. Ціль роботи нового каналу - просування "політики МАГА - партії" у голови пересічних українців. Цілі відомі та заявлені: "Війну потрібно припинити за будь яку ціну, навіть ціною передачі рф ще не втрачених територій", "Україна та росія повинні замиритися та торгувати на благо один одного"; Україна повинна бути мультікультурною та толерантною до нацменшин, з релігійною та мовною свободою". Особисто я очікую побачити на новому каналі всіх наших опозиціонерів, в першу чергу орієнтованих на відкрито чи латентно проросійський електорат, з просуванням програмних ідей, які я визначив вище. Я абсолютно впевнений, що на ньому Президента України будуть "мочити" - приводів для цього він дає, на превеликий жаль, критично багато. Ціль проста - примус слабкого непопулярного Зеленського до миру на умовах Трампа з виходом ЗСУ з Донецької області "Заради миру та процвітання України". Чи міг Зеленський чинити спротив створенню такого каналу? Міг. Як міг свого часу Порошенко чинити спротив створенню медіа-імперії Медведчука. Порошенко не хотів провокувати путіна - Зеленський не хоче провокувати Трампа - він би ризикував поставити під загрозу майбутнє співробітництво України з США навіть у оборонній сфері у випадку демонстраційного спротиву. Я не ОПУ, проте на місці Буданова та Зеленського я би проводив політику прихованої дискредитації роботи каналу, це у випадку, якщо той стане на тропу війни з Президентом та його адміністрацією - популярність ідей Трампа в Україні та самого президента США вкрай низька. Загалом, по факту, у гіршому випадку ми отримаємо в Україні черговий новинно-політичний проект з орієнтацією на електорат ОПЗЖ та протрампівську електоральну меншість. Маю надію на те, що я все популярно пояснив. Як воно буде далі - будемо бачити, як і побачимо навесні політичну орієнтацію такого каналу. І дай Боже щоби я помилився і не побачив там ані Арестовіча, ані Шарія, ані Гончаренка, ані інших персонажів з загальним гаслом - "з рф потрібно домовитися та співпрацювати". Гарного дня та гарних новин.
а). Саботувати можливу угоду між США та рф непримиримою позицію по принципових питаннях, тим самим заблокувати процес можливого послаблення санкцій з боку США, дочекатися переключення уваги Трампа на внутрішні проблеми напередодні виборів у Конгрес, стабілізувати фронт, дочекатися перемоги демократів на виборах та посилення санкційного тиску на рф з боку США, обвалу економіки рф та йти на переговори з позиції сили. По всім ознакам саме такий підхід сповідує наш Президент. б). Стабілізувати фронт. Спільно з Європою домовлятися з Китаєм про нову конфігурацію безпеки на європейському континенті за участі України, про створення "Спільного фронту спротиву" волі Президента США та про примус рф до миру за допомоги Китаю.в). За допомоги Європи стабілізувати фронт після чого будувати багатовекторний переговорний трек за участі США та Китаю з фактичним саботуванням переговорного процесу принциповою позицією по ключовим питанням, дочекатися перемоги демократів, посилити санкційний тиск на Китай та рф, після чого спільно з Європою та США домовлятися про мир з путіним та Сі з позиції сили. Можливі міксти варіантів, але у невеликих пропорціях. Але головне зараз - стабілізація фронту, навіть з мінімальними територіальними здобутками рф. Все інше - похідне від головного. На останок дам припущення від Білецького, від Драпатого, від Сирського, від Келлога та від представників ГШ Німеччини, Франції, ВБ та ОКНШ США - якщо все звести воєдино, то всі припущення зводяться до одного - Українському Народу треба вистояти до настання тепла та продовжити курс на наведення ладу у економіці та війську. І тоді навіть при мінімальних успіхах на цих напрямках лінію фронту абсолютно реально стабілізувати, а при успіхах посередніх здобути окремі успіхи у контрнаступальних діях. Ви як хочете, а я звик довіряти спеціалістам. Витримки. Віри. Дочекатися тепла цілим та неушкодженим. Допомагаємо війську останнім та працюємо на Україну кожен на своєму місці. І тоді "У боротьбі здобудемо ми право своє". Сьогодні ввечері, або завтра вранці, дам великий блок новин. У тому числі там будуть новини про розвиток нашої "Ракетної програми" без зайвої конкретики у межах дозволеного, проте з цікавими новинами з Німеччини, Норвегії та США.
Після переговорів у москві Бонна та серії переговорів Держсекретаря США з європейськими колегами останні нарешті "дозріли" до розуміння того, що Європа повинна створити окремий ОБ'ЄДНАНИЙ переговорний трек як з Китаєм, так і з москвою, та максимально можливо позбутися залежності на переговорах від волі США. Станом на зараз обговорюється кандидатура колишнього Президента Фінляндії Ніністе як повноважного представника від об'єднаної Європи і, наскільки відомо станом на зараз, проти його кандидатури зайвих сперечань немає. Історію я розповів, але досі немає відповіді на питання - де у цих дипломатичних маневрах місце для України?. Наш Президент не припиняє публічну орієнтацію виключно на волю США, по меншій мірі на словах, він вчергове принизив Європу заявою про те,що Китай її не боїться, а боїться тільки Трампа. Я би зрозумів його заяви у випадку, якщо б паралельно з такими заявами українська дипломатія працювала разом з європейською разом створюючи об'єднаний українсько-європейський трек на переговорах з Китаєм. На даний момент ми не маємо жодної інформації про те, що таке відбувається від жодних європейських джерел. Позиція Зеленського, як я її бачу, станом на зараз як на мене,як мінімум недалекоглядна. З однієї сторони абсолютно очевидно, що американські зусилля щодо досягнення скорого миру між Україною та рф марні в принципі, особливо зважаючи на волю Сі, який не збирається віддавати лаври миротворця Трампу. З іншого боку наш Президент не бажає будувати переговорний трек з Китаєм разом з Європою, проте без участі США. Зеленського можна зрозуміти - ми станом на зараз критично залежні від волі США у частині постачання нам озброєння та розвідданих, в першу чергу у контексті ППО. З іншого - разом з Європою, яка вже показала зуби США та Китаю, конче потрібно формувати як фронт спротиву політиці Трампа, як то було, проте загуло, минулого року, коли європейці чотири рази рятували Зеленського від Президента США з його вимогами часткової капітуляції України. Як підсумок. М'яч зараз на стороні України. Можна й надалі продовжити орієнтуватися виключно на волю Трампа і принципово битися лобом об непримиренну позицію рф, яку принципово підтримує Китай, а можна, хоча б на тіньовому рівні, доєднатися до європейського дипломатичного об'єднаного фронту делегувавши Спецпредставнику Європи свої повноваження на переговорах з Сі та путіним. Те, що Сі заявив фінському Прем'єру з приводу нейтрального ставлення до ідеї створення суто європейського безпекового Альянсу за участі України та укладення з ним "Угоди про порозуміння (нейтралітет) з Китаєм плюс, по замовчуванню, з рф, як мінімум варто уваги. Наше майбутнє разом з Європою, не з США навіть у випадку, якщо влада Трампа буде з осені обмежена Конгресом. Разом з Європою, Канадою, Японією, Австралією ми сильні на переговорах. без них ми слабкі та залежні у безумовному значенні цього поняття. Маю надію на те, що я максимально популярно виклав опис подій, які відбуваються на дипломатичних фронтах навколо України. На питання відповім завтра - сьогодні у мене вечір відпочинку на змерзлій Дарниці у колі друзів. Новини, а є дві дуже цікаві і теж пов'язані з Китаєм та Європою, а також частково про зброю для України, дам завтра. Гарного вечора та тихої ночі після масованого обстрілу. До зустрічі завтра.