ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ (26 липня) Все більше йдуть розмови про завершення війни. Міністр МЗС Кулеба полетів в Китай. Там оголосив, що Україна готова до миру, якщо і Росія теж — готова. Китайці, досить активно, включилися в мирні процеси. Є надія, що ця війна таки завершиться миром, відносно скоро. Війна, яка просто знищує Україну. А що далі? Ось даємо думку людини, яка насправді розумілася в геополітичних питаннях — Маргарет Тетчер. Це 71-й Прем'єр-міністр Великої Британії. Озвучила вона цю думку ще у 2001 році. "Не менш важливе з погляду інтересів Заходу й майбутнє України. Причин висловлювати невдоволення, з приводу України, в Росії ще більше, ніж з приводу країн Балтії. Київ з IX по XII століття був центром Київської Русі — попередниці російської держави. Величезна кількість росіян усе ще бачать в Україні частину Росії. Здебільшого, православна Східна Україна, тяжіє до Росії значно більшою мірою, ніж відверто незалежна Західна, в якій більшість становлять уніати. Серйозно розходяться погляди нової української держави й Росії — на долю Чорноморського флоту і майбутнє Криму. Повільніше, порівняно з Росією, просування України шляхом економічної реформи в перші роки її незалежності ставить під питання навіть не перспективи країни, а її виживання. Уряду президента Кучми, попри всі його недоліки, вдалося все ж таки розв'язати більшість проблем у відносинах між Україною і Росією. Фактично — відбувається народження України, яка визнає свої історичні зв'язки зі східним сусідом, але водночас — орієнтується на Захід. Україна досить велика (її населення становить 51 мільйон осіб) і потенційно багата (у неї родючі землі, хоча економіка перебуває в жахливому стані), щоб претендувати на центральну роль у Східній Європі. Це має дуже велике значення для західних країн. На Україну не можна дивитися, як на країну, що перебуває в російській "сфері впливу". Для сильної України — більш підходить роль буфера між Росією і НАТО. Такий підхід, мабуть, був би корисний для обох сторін". Переможемо. ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ! "Поступ"
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ (25 липня) Існує така думка, що жодному бізнесу не вигідно працювати в білу. В жодній країні. Всі б хотіли НЕ платити податки. Але ця думка не відповідає дійсності. Навпаки, бізнесу вигідно працювати в білу. Бо, працюючи під чорним прапором, маєш певні ризики й витрати (хабарі, дах тощо). Але, якщо сума податків суттєво перевищує ризики й витрати, пов'язані з діяльністю "в тіні", то вибір очевидний. Бізнес уходить "в тінь". Це призводить до серйозних негативних наслідків. 1. Держава втрачає гроші для бюджету. А це пенсії, фінансування армії, всі інші державні виплати. Натомість гроші починають отримувати хабарники. Ті, хто за хабарі "не помічають", що бізнес працює нелегально. 2. Сам бізнес має певну межу розвитку. Неможливо отримувати легальні інвестиції. Легально розвиватись. Отримувати доступ до міжнародного розвитку тощо. Це глухий кут у розвитку. 3. Працівники, в такому бізнесі, позбавлені права на захист своїх відносин із роботодавцем. Втрачають право на державну пенсію. Тобто — взагалі безправні. До цього всього веде наша влада. Коли замість проведення економічних реформ, замість створення умов для розвитку економіки, просто підвищує податки. Це руйнує країну. Нам потрібна інша влада. Яка буде зацікавлена в розвитку країни. А не у власній вигоді — коштом українського народу. Переможемо. ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ! "Поступ"
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ (24 липня) Кабінет Міністрів планує підвищити податки. Податки збільшуються безстроково. Це означає, що для нашої влади слова "економічні реформи" - відсутні. Це означає, що влада не здатна проводити реформи. І намагається розв'язувати питання дефіциту грошей через закручування гайок бізнесу. Ось, наприклад, як коментує цю ситуацію громадський діяч, один з претендентів на керівника економічного блоку України — Павло Себастьянович. "Фінансувати війну коштом податків у країні, де немає економічної свободи та верховенства права, де практично заборонено підприємництво – це прямий шлях до поразки. І це, звичайно, обман. Додаткові 500 млрд будуть без проблем виділені Нацбанком, освоєні Мінфіном і відправлені на військові цілі. Це треба було робити від початку війни. Альтернативи військовому кейнсіанству немає. Будь-яка країна, що воює, запускає друкарський верстат і широко використовує фінансові інструменти для збільшення виробництва озброєнь. І, як не дивно, для чиновників – економіка раптом ні з того ні з сього починає зростати, створюються нові робочі місця, пожвавлюються металургія, хімпром, харчова промисловість та будівництво. Але можна продовжувати брехати та удавати, що альтернативи збільшенню податків немає". Реформи, або поразка — так стоїть питання. А ось ще одна інфа. Верховна Рада України ухвалила підвищення зарплат помічникам народних депутатів з 1 липня, за це рішення проголосували 264 народних депутати. До підвищення, помічники отримували 88,4 тисячі гривень, а після підвищення — їхня зарплата зросла до 132,6 тисячі гривень на місяць. В Україні діє олігархічна влада. Вирішення власних шкурних і бізнесових питань знищує країну. І це діється під час війни. За це, всім діячам влади, потрібно буде відповісти перед українським народом. Навіть, втеча з країни, їм не допоможе! Знайти й притягти до відповідальності потрібно буде всіх, якщо не встигнуть померти! Переможемо. ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ! "Поступ"
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ (23 липня) Все більше в інфопростір України вкидають тези про фіналізацію війни. Тобто — залишитись на поточній лінії зіткнення або відійти всім на кордони початку війни 2022 року, або всім відійти на кордони 1991 року. Поки переважає думка в суспільстві про необхідність виходу на кордони 91 р. Звичайно, це справедливо з української сторони, бо це перемога. Але чи можливо перемогти найбільшу країну Світу та ще і ядерну? Питання риторичне. Як відомо, часто бажане і реалії не збігаються. А щоб поринути в реалії — то треба кожному з тих, хто "до останнього подиху поки", задати собі кілька питань і дати чіткі відповіді. В тому числі це стосується і нашої влади. Бо, якщо варіант зупинитись на поточній лінії зіткнення — то тут наче все зрозуміло. Зупинились, перемир’я, і далі ведемо перемовини про те, як жити далі. Якщо варіант на кордони 22 р. , до масштабного початку вторгнення Росії, то тут вже складніше. Бо росіяни мають відійти добровільно, якщо у нас сил не вистачає посунути їх силоміць. А це може бути варіант, як з Фолклендськими островами. Або варіант Північної Ірландії. Відхід, росіяни можуть піднести своєму електорату на зразок "ми воюємо з НАТО", "цілі СВО виконані", "ми за мир" тощо. А якщо варіант на кордони 91 року, то тут ще більше питань і все дуже складно. Саме головне питання: "Як Україна повністю переможе ядерну державу Росія? ". Бо, якщо Росія буде програвати, то вона може просто бахнути ядерною зброєю по Україні, і все. Але є й інші, трохи простіші, питання: - Де ви візьмете тисячі надійних, проукраїнських силовиків всіх рівнів, щоб взяти під контроль ці деокуповані території? - Де ви візьмете тисячі вчителів української мови та літератури та вчителів правильної історії, щоб перевернути мізки людей в правильний бік? Вчителів математики може і не треба буде замінювати. А лише заставити їх вивчити українську мову. - Де ви візьмете тисячі чиновників, щоб замінити всіх зрадників та запроданців? - Чи готові ви, з власної кишені, платити інвалідам війни, які воювали на тому боці? - Чи готові ви з власної кишені платити вдовам та сиротам, які стали такими, перебуваючи на тому боці? Ми так розуміємо, що відповідей на ці питання не має ані влада, ані українці. А якщо і є відповіді, то їх не озвучують на загал, бо поки небезпечно. Все може змінитись, коли суспільство втомиться від війни, але коли це станеться і скільки ще людей загине. Переможемо. ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ! "Поступ"
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ (22 липня) "Кличко — мародер!" Під таким гаслом, під КМДА кияни протестують проти свавілля забудовників у столиці. Оцініть цинізм ситуації: Перед незаконним знесенням, забудовник ЖК Turgenev подав до Департаменту охорони культурної спадщини КМДА документацію, в якій стверджує, що 134-річна садиба Зеленських, на вулиці Кониського - 22, не має цінності. Один з аргументів — що будинок, збудований у 1890 р. на замовлення Василя Маліна, який був викладачем Київського Університету і викладав на той час російською мовою. Мовляв, будівля підпадає під дію законів про дерусифікацію. Бачимо, що олігархія вже геть втрачає відчуття реальності. Гроші повністю затьмарюють розум! - Це якраз і є ілюстрація правління олігархії (поєднання бізнесу і влади), коли діє ДЕМОКРАТИЧНА формула влади: гроші — вибори — влада — повернення грошей з прибутком. - Громадяни можуть лише намагатись протестувати, але не більше. Замінити владу і припинити свавілля до наступних виборів неможливо. Але і після виборів — знову буде олігархія! Влада боїться тільки майданів. Але виключно тих, які можуть привести до глобальних потрясінь. Бунту, який може її знести. А такі звичайні акції протестів владі "по-барабану". - Потрібно змінити систему влади. При якій громадяни можуть реально впливати на владу. Змінювати її легітимно у будь-який момент. А для цього потрібно три речі: А) Проєкт нової системи влади. Б) Громадянська сила, здатна зробити зміни. В) Отримання підтримки, більшістю громадян, нової системи влади (пропаганда нової системи влади). Всі ці позиції (А, Б, В) мають робити самі громадяни. Якщо не будуть робити це для себе, то і для них це також ніхто робити не буде! Переможемо. ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ! "Поступ"
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ (21 липня) Президент Зеленський вважає, що весь світ повинен буде чинити тиск на Росію, щоб переконати її сісти за стіл переговорів і припинити війну. "Це не означає, що всі території відвойовуються силою. Я думаю, що сила дипломатії може допомогти", – сказав він. Те, що сказав Зеленський, означає, що Україна не здатна самостійно зупинити війну, без визнання поразки. Тобто — без капітуляції. Потрібен тиск "всього світу". Фактично, цей тиск може забезпечити США. Звичайно, вони це будуть робити, якщо це буде у їх власних інтересах. Хочемо ми цього чи не хочемо (а ми — не хочемо), але саме такий стан справ. А ще це означає, що зупинка війни для України — вже буде перемогою. Також дуже чітко Зеленський зазначив, що військовим шляхом території звільнятись не будуть. На даному етапі — саме такі тези. Це має здійснюватися за допомогою дипломатії. Якщо буде саме так, то це — також перемога. Бо продовження війни, навіть із метою звільнення територій, веде до подальшої руйнації України. Це — також факт. Але тут виникає ряд питань. Зрозуміло, що переговори з РФ таки будуть, але — при підтримці "важких" учасників, з обох сторін. Коли? Які будуть учасники? Які умови? Які гарантії? На що погодиться РФ? Що влаштує Україну? Чим поступиться Україна? Всі ці питання не є сталими. Всі вони залежать виключно від того, в якому стані буде Україна на момент зупинки війни. Чим слабший цей стан буде — тим, найменш вигідними, можуть бути умови припинення війни. Хоча існує версія, що всі ці умови були вже давно підписані, ще в Анталії 10 березня 2022 року, між міністрами МЗС України та Росії, Кулебою та Лавровим, за участі Туреччини. Ця версія не має прямих підтверджень, але і спростувань немає. То чому ж війна продовжується, якщо вже все підписано давно? США! Ось відповідь. Вони, просто по-максимуму, використовують всі можливості, які їм дає наша війна. Вся ця наша слабкість, як держави, має стати щохвилинним нагадуванням кожному нашому громадянинові, що сама собою Україна не стане могутньою! Це потребує надзусиль більшості громадян! Громадяни, а не соціальні дрони, зроблять Україну Великою! Переможемо. ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ! "Поступ"
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ (20 липня) В суспільство вкинули інфу, що, схвалений депутатами у першому читанні, законопроєкт про штрафи для корупціонерів був вимогою міжнародних партнерів в рамках Ukraine Facility Plan. І тепер цю тему почали жваво обговорювати. А голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив наступне: "Фінальна версія законопроєкту все одно буде проходити "залік" від міжнародників. Якщо громадянське суспільство вважає цей законопроєкт "зрадою", у нього є право і можливість надати свої аргументи представникам посольств і міжнародних організацій". 1. Ніякі, узаконені, "відкати" за корупцію НЕДОПУСТИМІ! В країні, яка є однією з найкорумпованіших у світі, має бути покарання за корупцію вкрай жорстоке — довічне позбавлення волі. Або повернення смертної кари і її застосування, а не відкупи. Так має бути! 2. Міжнародні партнери мають вимагати дієвих методів боротьби з корупцією, а не відкупу. Якщо вони кажуть щось інакше — їх треба гнати геть з України. І надалі робити небажаними особами у нас. 3. Ніякого громадянського суспільства, про яке розповідає пан Арахамія, не існує. Це — нав'язаний наратив, який нічого взагалі не означає. Під цим, "громадянським суспільством", розуміють купку різних грантоїдних структур, які годуються за гранти. І вони ніколи не мали й не мають ніякого відношення до народу, до громадян. Так, є активні громадяни. Яким НЕ байдужа Україна. Але — поки не об'єднані, вони не є ніякою силою взагалі. 4. Цю новину, про відкупи за корупцію, оприлюднили паралельно з інфою про намагання підвищити податки. Можна припустити, що це зроблено спеціально, щоб відвернути увагу громадян. Переможемо. ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ! "Поступ"
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ (19 липня) Ми постійно кажемо, що будь-яке опитування — це завжди маніпуляція, пропаганда. Ось черговий приклад. На замовлення видання "Дзеркало тижня", було проведено велике соціологічне дослідження. Соціологи поставили громадянам багато питань, серед яких було і таке: "Чи вважаєте ви можливою воєнну перемогу України у війні з Росією?" . Результат: 66% жителів нашої країни вірять у те, що Росію можна перемогти на полі бою. Водночас — 16% українців такої віри вже не мають, а 18% — коливаються. Маніпуляція в тому, щоб зробити результат, при якому більшість українців вірять у ВОЄННУ перемогу над Росією. Саме у перемогу військовим шляхом. Якби питання поставили інакше. Наприклад, так: "Чи вважаєте ви можливою воєнну перемогу неядерної країни над більшою, яка є найпотужнішою у світі, ядерною?" То яка б була тоді відповідь? Звичайно, що абсолютна більшість розуміє, що це — є неможливим. Тобто, бачимо маніпуляцію, яка веде до того, що українці мають якесь ірраціональне бачення світу, тобто вірять, що ядерну, наймогутнішу світову країну, можна перемогти без ядерної зброї. Навіщо робиться така маніпуляція? Можливо, для того, щоб створити підґрунтя з метою розколу суспільства? Щоб створити відчуття, що влада зрадила Україну, пішовши на переговори з Росією або погодилася на припинення вогню/замороження війни. Завдяки цьому можна контролювати настрої в суспільстві, контролювати владу. Особливо владу, яка по суті — посаджена на розтяжку. А частину суспільства (його радикальний елемент) така маніпуляція дозволить тримати в постійному відчутті несправедливості умов завершення війни. І це, своєю чергою, може слугувати основою для конфлікту між суспільством та владою. Відповідно послаблюватиме, як владу — так і державу в цілому. Те, що замовником опитування є видання "Дзеркало тижня" — ще не означає, що саме вони і є - бенефіціанти дослідження. "Путін може наказати застосувати тактичну ядерну зброю, якщо його армія буде розбита в Україні" - це заявив Секретар РНБО Олександр Литвиненко місяць назад в інтерв'ю The Times. Тобто наша влада допускає застосування Росією ядерної зброї в разі її поразок у ході війні. Переможемо. ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ! "Поступ"
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ (18 липня) Ось пояснення, чому людина відписалася від нашого телеграм-каналу "За Велику Україну!". "Я все розумію. Якщо треба — я можу залишитися на каналі. У мене часу не вистачає, щоб усе читати й дивитися. Зараз дуже багато роботи по волонтерству. У мене просто питання до себе було, якщо я ні в чому не беру участь, то для чого я тут, і все. А так — я згоден, що багато несправедливості й треба щось з цим робити". Що тут можна сказати? І, дійсно, навіщо залишатись на каналі "За Велику Україну!", якщо не брати участі в діяльності організації "Поступ"? Нагадаємо три ФАКТИ про "Поступ". Організація "Поступ" ЄДИНА в країні (на жаль), яка одночасно має такі три факти: а) знає реальну причину проблем в Україні; б) має план дій (програму) для побудови Великої України; в) реально діє по зазначеній програмі. Все. Інших НЕМАЄ! Якщо хтось скаже, що це не так — обговоримо. Україна в руках олігархії. Її треба прибирати. Хто це зробить? Що, інша олігархічна сила, яка переможе на наступних виборах? Весь час в Україні — одні олігархічні сили змінюються на інші. А країна все швидше котиться у прірву. Потрібна громадянська сила іншої природи. Де вона? Її немає. Потрібно створити. Хто це зробить? Громадяни, яким НЕ БАЙДУЖЕ, що відбувається в Україні. "Не байдуже" — не з погляду, що людина любить Україну, переживає, у війську служить, воює чи волонтерить, чи ще щось. Це все гарно. І корисно. Особливо, це стосується тих, хто воює. Бо від них зараз залежить, щоб країна взагалі існувала. Але все це НЕ СТВОРЮЄ громадянської сили, яка буде здатною прибрати олігархію і навести лад в Україні. Сама собою така сила не створиться. Її треба створювати. Це довга, кропітка робота. Хтось її має робити. Ось це і робить громадянська організація "Поступ". Понад двадцять років вже робить. Довго? Довго. Якщо треба, то і сто, двісті років треба діяти. Поки не буде досягнуто результату. Ми, на своєму віку маємо зробити те, що встигнемо! Потім — передати іншим поколінням! А що ж робити пересічному громадянинові, який з усім згоден і розуміє, але "читати не має часу"? І настільки його бентежить, що "часу не має", що хоче вийти з каналу. Щоб не муляли очі не прочитані повідомлення. Зверніть увагу, не робити щось, бо "часу не має", а навіть просто знайомитись із тим, що інші роблять! Для країни роблять. В тому числі й для нього! Так що робити такому пересічному громадянинові? Нічого не робити! Продовжувати й далі жити, як жив! І дозволяти олігархії знищувати країну! Бо у рабів примітивна психологія: жити й просто гадати, що якось воно буде. І що хазяїн (олігархічна влада) пригляне за своїми рабами! Нагодує, спати укладе, роботу дасть! Ми проти такої рабської психології. Якщо "не має часу", то хоча б дивись, як інші роблять. Щоб хоч знати це! І щоб, врешті-решт, сформувати свою громадянську позицію. І дивитись треба — на ВСІ громадянські організації, якщо такі будуть з'являтись. Україна має належати громадянам, а не соціальним дронам! Переможемо. ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ! "Поступ"
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ (17 липня) Резонансним став черговий допис Народного депутата — Мар’яни Безуглої. Народний депутат України, заступниця голови Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, публічно звинувачує чинного Головнокомандувача Збройних сил України Сирського в абсолютній некомпетентності, недолугості. Це як мінімум. Виходить що хтось з них злочинець. Ось цитати з великого тексту Безуглої. "Межа. Червона лінія. Не змовчу. Чому наразі й далі, кожен день перебування Сирського на посаді, знижує нашу боєздатність та вбиває людей. Чому він такий же злочинець, як і Содоль. Як працює логіка генералітету, щодо захисту себе на прикладі прориву оборони міст Торецьк та Нью-Йорк (ці події та затирання доказів повторюються знову і знову, і ніхто не покараний). Чому без неминучого втручання Президента, якомога швидше, наша армія зітреться і перетвориться в ненавчену суцільну піхоту «обмежено придатних» в «бригадах-зомбі» ". "Ряд джерел підтвердили мені два надзвичайно важливі моменти, щодо позиції Сирського та його оточення: - Він згоден підписувати режим припинення вогню та всякі варіації на тему капітуляції та примусу до миру. - Він не вірить в перемогу і щиро вважає, що ми не здатні отримати перевагу над росіянами на власній землі. Адже він мислить симетрично і робить, єдиний логічний для себе, висновок". Після цього — Міністерство оборони призначає, якусь власну комісію, для перевірки. Тобто — підлеглі мають перевіряти своїх начальників. А Народного депутата Безуглу знімають з посади голови підкомітету в комітеті ВР з нацбезпеки та оборони. Сама Безугла назвала це "реакцією Комітету на правду про проблеми в ЗСУ та звернення військових". Якщо Безугла каже брехню, то чому карну справу не відкривають по ній, а потім не подають в суд? Тим більше, що подібні речі вона регулярно говорить. Якщо цього не роблять, то значить пані Безугла НЕ БРЕШЕ! Тоді не вона злочинець, а той, хто закриває їй рота! Переможемо. ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ! "Поступ"