Логотип телеграм спільноти - STERNENKO
Допомога ЗСУ https://www.sternenkofund.org/donate 🫶🏻Фонд @sternenkofund ❗️Нікому не пишу, не прошу гроші, поповнити рахунок чи щось купити. Усі збори на армію публічні. Російська мова у коментах заборонена.
Логотип телеграм спільноти - ББС Небесна Кара 54 ОМБр
Офіційний канал Батальйону Безпілотних Систем Небесна Кара, 54 ОМБр Наше гасло: "Зло - має бути покарано! Ворог - має бути знищений!" Приєднуйтесь до нас, підримуйте нас! Більше донатів - більше контенту! Дякуємо! Зворотній зв'язок: bbcnk54@gmail.com
Логотип телеграм спільноти - Bitcoin, інвестування, гроші - Лінивий CRYPTO інвестор
Підписуйся на канал Frontend Shinobi, щоб отримувати найсвіжіші техніки, поради та інструменти для веб-розробників. Хочеш бути в тренді? Хочеш створювати стильні сайти та веб-додатки? Тоді тобі точно сюди!
Логотип телеграм спільноти - Сергій Притула
Посилання на канал: https://t.me/serhiyprytula Мій фейсбук - https://www.facebook.com/serhiyprytula/ Інстаграм - https://www.instagram.com/siriy_ua/ Youtube - https://www.youtube.com/prytula БАЗА МОНО - https://base.monobank.ua/89gMbvnkrTu7sR

Статистика telegram каналу - @ukr_pravda

Логотип телеграм спільноти - УП. Кляті питання 2021-05-18

УП. Кляті питання

Кількість підписників:
21491
Фото:
101 
Відео:
Посилання:
3810 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Офіційний канал інтернет-видання "Українська правда" Співпраця та зворотній зв'язок: @fedor_vasilievich Реклама: https://telegra.ph/Reklama-na-UP-Klyat%D1%96-pitannya-11-24 Чат каналу: https://t.me/ukr_pravda_chat Поставити питання: @UkrPravdaQuestionsBot

Кількість підписників

День: -3
Тиждень: -29
Місяць: -263
Всього:
21 491

Середній перегляд на повідомлення

День: +6000
Тиждень: +5300
ERR: 22.66%
ERR (24): 27.92%
Середній за 30 днів:
4 870

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2022-05-25

Стіна канала УП. Кляті питання - @ukr_pravda

Які системні проблеми гальмують ефективну роботу Міноборони?
Дисклеймер: викладене нижче не означає, що в Умєрова немає перемог. Але про них і так щодня розповідає команда Кирила Тимошенка. До того ж, ці перемоги і близько не перекривають системного збою в роботі Міноборони. Тож переказуємо вам великий і важливий текст Дарʼї Каленюк, Марії Берлінської та Альони Гетьманчук:
1. За рік Умєрова офіційна структура Міноборони неодноразово змінювалася, але й досі не завжди зрозуміло, хто й за що відповідає. Наприклад, міжнародною співпрацею паралельно із самим міністром займається ще одночасно п'ять (!) заступників. Водночас незрозуміло, хто ж у міністерстві несе основну відповідальність за міжнародну військову допомогу.
2. Загалом ключові рішення в Міноборони формуються і реалізуються вузькою групою радників та експертів, наближених до міністра. Всі вони не несуть відповідальності, не подають декларацій, невідомо якими наділені повноваженнями, невідомо, чи пройшли належну перевірку для допуску до держтаємниці.
3. Була запущена робота тилової та збройної агенцій, а саме – Державного оператора тилу та Агенції оборонних закупівель. Втім, перелік, на основі якого АОЗ має право купувати зброю, формує після консультацій з Генштабом дискредитований департамент військово-технічної політики. Саме цей департамент ще з 2022 року накопичив більшість дебіторської заборгованості міністерства, яка сягає сотень мільярдів гривень.
4. АОЗ та ДОТ показали хороший результат, почали ламати схеми постачальників- монополістів та досягають значної економії оборонних бюджетів. Саме тому АОЗ потребує інституційного захисту та посилення. Зробити це можна, призначивши наглядову раду агенції за участю визнаних міжнародних експертів.
5. У згаданих вимогах до України від НАТО також наголошують, що Україна має ліквідувати скандально відомих спецекспортерів та залишити право на укладення контрактів на імпорт озброєння виключно в АОЗ. Міноборони досі цього не зробило.
6. Елементарна відсутність протягом 8 місяців профільного заступника з налагодження міжнародної співпраці та професійної координації цього напрямку коштували нам мільярдів доларів допомоги на зброю. Не маючи цієї експертизи, Міноборони лише в кінці серпня дізналося від громадських організацій про ризик втрати $6,2 млрд допомоги за програмою президентських списань уряду США.
7. Досі в Міноборони немає єдиного інституційного центру, який аналізує наявні програми допомоги від партнерів, формує офіційні запити на збройну допомогу тощо. Загалом головна біда проваленої міжнародної роботи Міноборони – відсутність якісно скомунікованого з міжнародними партнерами реалістичного плану війни.
4900
24-09-06 10:50
Хто і як допоміг Дмитруку втекти з країни?
Наш журналіст-розслідувач Михайло Ткач реконструював усю історію втечі нардепа Артема Дмитрука, який нещодавно засвітився в Лондоні. Детальний текст та фотодокази – за посиланням, а ось дуже коротко:

1. 23 серпня до правоохоронних органів надійшла інформація про те, що Дмитрук має наміри незаконно перетнути кордон. Про це йдеться в довідці одного з правоохоронних органів, яку формували вже коли депутат був за межами країни.
2. Джерела УП переконують: ознаки того, що Дмитрук може виїхати за кордон, вони отримали раніше. 21 серпня дружина Дмитрука почала розраховуватись його банківськими картками в Молдові. Цю інформацію, за даними співрозмовників УП серед правоохоронців, з формулюванням "він вже вивіз родину" було передано генпрокурору Костіну. Тим часом саме в ОГП зависла "не оголошена" підозра Дмитруку в побитті людини.
3. Сам Дмитрук 23 серпня знайшовся в Києві у готелі "Fairmont". Правоохоронці визначили модем, за допомогою якого Дмитрук приєднувався до інтернету. Авто депутата перебувало на парковці того ж таки готелю. За інформацією правоохоронців, Дмитрук викликає таксі та просить водія очікувати впритул до виїзду з підземного паркінгу готелю. Телефон депутата залишається в готелі. Далі біля одного зі столичних ТРЦ Дмитрук пересідає у чорну Toyota Camry і залишає межі Києва.
4. За кермом Camry перебував Володимир Крохмаль – помічник нардепа від ОПЗЖ Суто Мамояна. Крохмаль каже, що його попросили (хто – він не каже) підвезти людину на точку, яку йому прислали. Далі Крохмаль з Дмитруком подорожували в напрямку Одеси з 12:40 до 16:40. Суто Мамоян каже, що Дмитрук нібито просто попросив машину, щоб відвезти його в Одесу. Мамоян підтвердив, що правоохоронці досі не звертались до нього з питаннями щодо допомоги Дмитруку з утечею і досі не проведено жодних слідчих дій.
5. В районі населеного пункту Ревове, Ширяєве (Одеська область) Дмитрук пересів до Mitsubishi Pajero Sport. За даними слідства, далі Дмитруку втекти з країни допомагали люди, які можуть бути пов'язані з незаконним переправленням чоловіків за кордон. За даними правоохоронців, це – громадянин України Айдин Улуханов, який також незаконно перетнув кордон 25 серпня та наразі перебуває на території Придністров'я.
6. Водієві Mitsubishі, а також Улуханову вже заочно повідомлено про підозру у вчиненні кримінального злочину – незаконного перетину кордону. Незаконне переправлення Дмитрука, за версією слідства, могло відбутись 23 серпня в період з 20:58 – 21:22 на ділянці в районі пункту пропуску Павлівка Одеської області.
7. Далі, за інформацією як українських, так і молдавських правоохоронців, Дмитрук міг заночувати в монастирі на території Придністров'я. І вже наступного дня дістався Молдови. Щоб уникнути затримання за незаконний перетин кордону, в Молдові Дмитрук попросив притулок. За кілька годин він сів на літак Кишинів – Рим і вже там онлайн анулював свою заяву на отримання притулку. Після ночівлі в Римі Дмитрук вирушив до Лондона.
Без відповідей досі залишаються ключові запитання. Чому генпрокурор підписав підозру Дмитруку лише після втечі останнього? Чому нардепа Мамояна досі не допитали? Чому звільнили лише ДБРівців низької ланки? Чому Улуханов встиг виїхати з країни? Хто і чиїм коштом організував втечу нардепа?
4900
24-09-04 10:38
Про що два роки мовчав Залужний? Розповідає радниця ексголовкома Людмила Долгоновська
Наприкінці серпня у світ вийшла перша книжка про Валерія Залужного – одного з наймовчазніших українських воєначальників. Авторкою книжки стала його колишня радниця зі стратегічних комунікацій – Людмила Долгоновська. Ми ж вирішили переказати вам ті частини "Залізного генерала", які мають історичну цінність або підтверджують відомі, але публічно не визнані факти:

1. Як Залужний став головнокомандувачем? Наприкінці липня 2021-го Залужному зателефонували з ОП й запросили на співбесіду. Валерій Федорович, який на той момент очолював ОК "Північ", відповів, що має попередити свого начальника – Олександра Сирського. Втім, людина з ОП порадила цього не робити. Найбільше Залужний переймався якраз через те, як до цього призначення поставиться Сирський.
2. Коли Сили оборони почали готуватися до великої війни? Щонайменше з літа – осені 2021 року. Тоді Залужний віддав наказ під приводом навчань "Об'єднані зусилля 2021" перегрупувати та підготувати війська до російського наступу, а також зупинити ротацію підрозділів на сході, щоб там постійно були війська. Паралельно Залужний дозволив військовим у зоні ООС відкривати вогонь на ураження противника й обкатувати "Байрактари".
3. Хто допоміг зі снарядами для ЗСУ до того, як їх почав надавати Захід? Проблем у процесі підготовки до великої війни було безліч – від відсутності запасів бронежилетів до палива та снарядів. Зі снарядами у серпні 2021-го раптово допоміг представник американської оборонної компанії на ім'я Володимир. Він запропонував передати Україні піврічний запас боєприпасів, які призначалися для Афганістану. Ці снаряди допомогли Україні протриматися до червня 2022-го, до перших пакетів західної допомоги.
4. Що відбувалося напередодні самого вторгнення? За 12 днів до вторгнення, на одній з нарад, Залужний "благим матом" кричав на генералів і командувачів угруповань. Залужний наполягав на введенні воєнного стану й оголошенні загальної мобілізації. Але політичне керівництво на такі кроки не пішло. "Причина зрозуміла: ворогу не можна було давати підстав. Саме той факт, що російська агресія була "неспровокована", допоміг нам тримати позиції на міжнародній арені та досягти потужної підтримки", – пише Долгоновська.
5. Чому Залужний два роки уникав журналістів? Причина такої поведінки головкома крилася в його бажанні "уникати напруги у взаєминах з президентом", пише Долгоновська. "Коли військові врятували Київ і стабілізували лінію фронту, політики відчули себе полководцями й почали втручатися в планування операцій, вимагаючи швидких перемог. Сказати про це публічно, значить власноруч підписати собі указ про звільнення. Збрехати – не варіант для Залужного. Залишається один вихід – мовчати".
5300
24-09-03 09:48
Історичні будівлі Києва під ударом: до чого тут Кличко?
З початку великої війни київські забудовники знищили в столиці в 10 разів більше історичних будівель ніж Росія. Причому дуже часто ці обʼєкти зносяться з "легкої руки" міської влади, яка мала б навпаки, захищати історичні будинки.
▪️ що не так з київською забудовою?
▪️ чому питання знесення історичних будівель не вирішується?
▪️ і до чого тут Кличко?
Про все це говоримо у подкасті "Кляті питання" з народним депутатом Дмитром Гуріним.
Нагадуємо, що віднедавна подкаст виходить двічі на тиждень. Тож тепер у нас в студії буде більше цікавих та фахових гостей, а значить і більше шансів, що на всі ті кляті питання нарешті знайдуться конструктивні відповіді.
А ось вам дружня порада: клік на посилання, підписка на улюбленій платформі. Готово. Тепер ви завжди в курсі усіх найважливіших подій.
5700
24-09-02 11:07
⚡️ Наймасованіша ракетна атака, "Паляниця", бої за Селидове | Кляті питання
У новому епізоді подкасту наші колеги Федір Попадюк та Євген Будерацький традиційно обговорюють найважливіші події повномасштабної війни з Росією.
Тож сьогодні порядок денний у нас такий:
▪️ чому черговий масований ракетний обстріл України став "аномальним"?
▪️ скільки Ту-95 залишилось на озброєнні у росіян?
▪️ як F-16 показали себе у якості платформи для ППО?
▪️ куди може дістати українська ракета-дрон "Паляниця"?
▪️ і що відбувалося цього тижня на фронті?
🎧 Швидке посилання на аудіоверсію — ось тут
6600
24-08-30 11:38
Що нам розповів комбриг 15 бригади артрозвідки Олександр Попов?

15 бригада артилерійської розвідки "Чорний ліс" єдина в ЗСУ відповідає за артилерійську розвідку. Тому, умовно кажучи, скрізь, де є артилерія і куди добивають HIMARSи, можна зустріти екіпажі з 15-ки. Що нам розповів комбриг Олександр Попов? Якщо коротко:
Про можливості артрозвідки: Зараз ми здатні виявляти повний спектр елементів бойового порядку противника на полі бої. Починаючи з засобів РЕБ, елементів системи ППО, пунктів управління, систем вогневого ураження, в які входить артилерія, живу сила противника. Словом, все, що знаходиться на полі бою.
Про найбільш визначні цілі: Наш противник має дуже великі ресурси, він дуже довго готувався до війни. Пишатися або мати за досягнення, що за нашої участі знищили нову оглядову РЛС, або якийсь божевільний засіб ППО, як новенькі С-400, або старі С-300, або не такі старі С-350? В цьому немає ніякого сенсу. Бо тут важливо не скільки коштує цей об'єкт, який був знищений. Питання в тому, скільки треба часу, щоби зробити такий же.
Про болючі втрати для росіян: Ми знайшли і знищили дуже багато. Але мене тішить те, що ці об'єкти не можна відновити або зробити з нуля, навіть за рік. Є, наприклад, певний засіб РЕБ, не будемо його називати. Під час київської операції був захоплений один з них, і до його вивчення долучались наші фахівці з військової частини. І він каже: "Уявіть собі злиток з платини намазаний чорною ікрою. От він все одно буде дешевший ніж кожна плата із цього засобу РЕБ". Тому неважливо, скільки це коштує абсолютно. Але відновити і зробити такі речі, це дуже технологічно складно і довго. А таких засобів було знищено дуже багато.
Про російські РЕБи: Я би сказав так, що є у них певні досягнення. Але наші можливості не дозволяють їм надто ефективно використовувати свої засоби на полі бою. Вони не можуть добитися домінування. Бо у нас є засоби, які бачать, де вони працюють. Є засоби, які знаходять їх. І є засоби, які, незважаючи на їхню протидію хвилями, сигналами, шумами тощо не дозволяють їм довго жити на полі бою.
Про збори та фінанси: Тільки на підтримку техніки в працездатному стані ми за рік витрачаємо близько 5 млн грн. Для того, щоб просто машини їздили. Я не говорю про шини, акумулятори або все інше. Але в нашій військовій частині мама солдату не робить збір, щоб він відремонтував машину. Про озброєння взагалі не говорю, там зовсім інша історія і зовсім інший рівень цін. Ми і їх знаходимо. Але ми б не могли цього робити, якби не показували відповідний результат тим людям і структурам, які дають ці гроші. Тут все чесно, нікого ти не обманеш. 
Про цивільних, які долучаються до Сил оборони: Я перемішав військову складову з цивільною, бо цивільні виявились більш адаптованими до змін. Вони могли в 22-му році щось не знати, і ми їм допомогли в питанні військових процесів. Поряд з тим ми навчилися у них бути гнучкими і дуже швидко адаптуватися до змін. Ми звільнили людей від умовних заборон і перепон, і вони віддали себе на шляху до реалізації своїх ідей, коефіцієнт їхньої корисної дії просто злетів в космос. І цього не можна було б досягнути, якби зробити з усіх однакових олов'яних солдатиків.
5800
24-08-29 10:53
Як система "Дельта" допомагає воювати методами 21-го сторіччя?
За допомогою "Дельти" Сили оборони вже знищили чимало російської техніки, зокрема і крейсер "Москву". Відтепер систему офіційно ввели в експлуатацію для всіх підрозділів. Що собою представляє "Дельта", чим вона може допомогти військовим, звідки вона збирає інформацію та кому віддає? Розповідаємо:

1. Що таке "Дельта"? Це розвинена і захищена електронна мапа. На карті можна дізнатися, де противник встановив протитанкові "зуби дракона", або проклав окопи, або організував спостережний пункт. Яка ворожа техніка була помічена, де було виявлено скупчення російських військових, якою є географія місцевості.
2. Звідки беруть цю інформацію? Джерел декілька. Це і аеророзвідники, що дослідили територію, і дані з супутникових знімків, і інформація, що була отримана з радарів та сенсорів. І навіть відомості, що надали звичайні громадяни через чат-боти, і які пройшли додаткову перевірку.
3. Хто має доступ? Військовослужбовець отримує доступ тільки до тих шарів, що повʼязані з його завданням, тільки на тій ділянці, де він працює, і лише після того, як його командир підтвердить, що ця інформація необхідна йому для роботи. Якщо боєць захоче зробити скріншот екрану, щоб передати цю інформацію ще комусь, то на самій мапі є водяні знаки з позначкою конкретного користувача.
4. Які ще функції є у "Дельті"? Спільне використання системи допомагає не допустити ситуації, коли два суміжні підрозділи відправляють свої БПЛА слідкувати за однією і тією ж посадкою просто через те, що не обмінюються інформацією. Тоді як інші ділянки фронту залишаються порожніми.
5. Як через "Дельту" планують операції? У "Дельті" є окремий сервіс для стрімінгу з БПЛА та стаціонарних камер. Є безпечний чат, де верифіковані військові можуть планувати операцію. Є безпечне хмарне сховище для файлів.
6. Навіщо військовим Excel? Є інструмент Mission Control, що нагадує табличку в Excel. Тільки рядки в цій таблиці – це засоби, що є в наявності підрозділу, а стовпчики – це час, коли вони будуть виконувати завдання. Таким чином командир може відкрити її та дізнатися, наприклад, які дрони де і коли будуть літати.
7. Як до "Дельти" ставляться у військах? Насправді мушкетерської єдності навколо "Дельти" у військах немає. В цьому відході в хмари і залежність від інтернет-зʼєднання противники "Дельти" бачать її слабкість. Системи, що розгорнуті по захищених кабелях, здаються їм більш надійними.
5200
24-08-28 13:24
Чому НБУ заборонить переказувати більше 150 тисяч на місяць?

Вже дуже скоро в Україні можуть запровадити обмеження на перекази з картки на картку. Принаймні, відповідне рішення напередодні анонсували у Нацбанку. Метою таких обмежень є боротьба зі схемою "грошових мулів", яка в Україні більш відома як "дропи".
"Дропи" – це люди, які погоджуються за невелику платню віддавати зловмисникам доступ до своїх банківських рахунків. А ті вже використовують ці рахунки для того, аби "проганяти" через них "брудні" гроші від найрізноманітніших операцій: починаючи з нелегального грального бізнесу і закінчуючи торгівлею наркотиками.
▪️ як працюють типові схеми "дропів"?
▪️ чи можна їх побороти анонсованими обмеженнями Нацбанку?
▪️ і як обмеження на перекази коштів вплинуть на волонтерів?
Про все це ми говорили з заступником голови фінансового комітету Ради Ярославом Железняком у новому епізоді подкасту "Хроніки економіки".
🎧 Подкаст можна слухати на будь-якій зручній платформі, а відтепер – ще й дивитися.
P.S. Раніше повідомлялося, що Нацбанк планує встановити обмеження на рівні 100 тис грн на місяць.
5100
24-08-27 10:51
Як будувати стосунки під час війни? І War-life balance
Для всіх, хто відчуває, що їм вже потрібна підтримка, але ще немає сил, часу або можливості піти на терапію – у нас є дуже душевний подкаст "War-life balance".
У новому епізоді журналістка УП Аліна Полякова та психотерапевтка Юлія Кос обговорюють те, як війна впливає на побудову стосунків:
▪️ чому нам страшно починати нові стосунки?
▪️ де шукати партнера під час війни і як навчитися йому/їй довіряти?
▪️ як боротися з завищеними вимогами партнерів, і що робити з чоловіками, які живуть за рахунок партнерок?
▪️ як починати нові стосунки після втрати, і чи варто це робити?
🎧 Слухати можна на будь-якій зручній платформі
5500
24-08-26 10:11
💥 Вірю/не вірю від Сирського, "Саваслєйка" під прицілом, Тьоткіно в куті І Кляті питання
Щотижня у подкасті "Кляті питання" Федір Попадюк та Євген Будерацький обговорюють останні події повномасштабної війни з Росією.
З важливих новин – тепер подкаст виходитиме двічі на тиждень. Для нас це означає, що ми вже морально підготувалися читати подвійну кількість конструктивних і не дуже коментарів. Для вас – нові цікаві гості у студії та ще більше відповідей на ті самі кляті питання.
А нині говоримо про:
▪️ удари по російських аеродромах;
▪️ втечу російських кораблів з Криму;
▪️ розкриті Сирським дані про кількість ударів російськими ракетами по українським об’єктам;
▪️ важку ситуацію на Покровському напрямку;
▪️ третій тиждень Курської операції
🎧 Слухати, коментувати і ставити запитання можна на будь-якій зручній платформі
6700
24-08-23 10:39