Статистика telegram каналу - @ukr_pravda

Логотип телеграм спільноти - УП. Кляті питання 2021-05-18

УП. Кляті питання

Кількість підписників:
22673
Фото:
101 
Відео:
Посилання:
3690 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Офіційний канал інтернет-видання "Українська правда" Співпраця та зворотній зв'язок: @fedor_vasilievich Реклама: https://telegra.ph/Reklama-na-UP-Klyat%D1%96-pitannya-11-24 Чат каналу: https://t.me/ukr_pravda_chat Поставити питання: @UkrPravdaQuestionsBot

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

УП. Кляті питання
2024-02-22
УП. Кляті питання
2023-10-29
УП. Кляті питання
2023-10-07
УП. Кляті питання
2023-10-03
УП. Кляті питання
2023-09-09
УП. Кляті питання
2023-08-14
УП. Кляті питання
2022-12-25
УП. Кляті питання
2022-12-07
УП. Кляті питання
2022-08-09
УП. Кляті питання
2022-07-15
УП. Кляті питання
2022-06-29
УП. Кляті питання
2022-06-10
УП. Кляті питання
2022-05-31
УП. Кляті питання
2022-05-24

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2022-05-25

Стіна канала УП. Кляті питання - @ukr_pravda

🚫 Заборона УПЦ МП. Як це відбуватиметься на практиці | Кляті питання

20 серпня Рада ухвалила законопроєкт, який покладе край діяльності осередків російських спецслужб, замаскованих під "православіє".
Іншими словами, УПЦ МП тепер доведеться шукати нову прописку, можливо, десь у затишному куточку біля Ростова. Бо, як показує практика – усі, хто туди потрапляють, безслідно зникають з українського суспільно-політичного горизонту.
Тож у новому епізоді подкасту "Кляті питання" обговорюємо з депутатом від фракції "Голос" Романом Лозинським:
▪️ як відбуватиметься заборона УПЦ МП на практиці?
▪️ як комунікувати з прихильниками УПЦ МП?
▪️ що вважатиметься зв'язком із Росією?
▪️ і як пояснювати Заходу релігійні заборони в Україні?
🎧 Слухати можна на всіх можливих подкаст-платформах
4800
24-08-22 13:13
Як Росії вдалося привласнити українського художника Іллю Рєпіна?

Красти — це те, що РФ полюбляє більше за все: території, людей та ресурси. Але найвіртуозніше — українську історію та культуру.
Ми запускаємо серію подкастів "Back to the Roots", присвячену видатним українським митцям, яких Росія спочатку намагалася знищити, а потім привласнила собі.
У першому епізоді поговоримо про видатного українського художника Іллю Рєпіна. Або як би його представили на Росії — академіка і професора Академії мистецтв у Петербурзі, товариша Льва Толстого, "вимушеного" емігранта з Російської імперії, чия творчість стала "енциклопедією пореформеної Росії".
▪️ про що так сильно мріяв художник?
▪️ як влада СРСР намагалася підкупити Іллю Рєпіна, а коли не вийшло — привласнила його спадщину та ім'я?
▪️ та як все ж таки правильно — Рєпін чи Ріпин?
🎧 Слухати можна на будь-якій зручній платформі: https://pod.link/1761337258
Зображення до поточного посту у каналі "УП. Кляті питання" - @ukr_pravda
4700
24-08-21 08:01
В Україні працюють над відкриттям експорту озброєнь. Навіщо це під час війни?

Попри велику війну, цехи українських оборонних заводів часто простоюють. І навіть гірше – більшість великих технологічних компаній вже думають про перенесення заводів за кордон. "Зрада", – скажете ви. "Державна заборона на експорт зброї", – відповімо ми. Що це за обмеження, наскільки воно ефективне, і як вирішувати це питання з найменшими втратами для всіх сторін? Якщо коротко:
1. Опитування серед 35 учасників ринку ОПК показало, що у 38% компаній понад половина їхніх потужностей наразі простоює. Лише у третини компаній цехи повністю завантажені. Усе це штовхає виробників до переїзду за кордон. Відомо про щонайменше трьох великих виробників БПЛА, які відкрили заводи в сусідніх країнах.
2. 85% опитаних компаній замислювалися про перевезення частини свого бізнесу за кордон або вже це зробили. У відповідь на запитання "Що втримає вас від релокації за кордон?" 80% вказали на відкриття експорту, 72% – на збільшення держзамовлення, 69% – на укладання багаторічних контрактів.
3. При цьому російські оборонні підприємства експортують зброю та отримують обігові кошти для розвитку технологій. І хоча в рейтингу експортерів Росія вперше опустилася на третє місце після США та Франції, проте російський сектор ОПК досі отримує додаткові мільярди доларів і Кремль усіляко цьому сприяє.
4. Сценарій відкриття експорту озброєнь містить і безліч ризиків. Перший з них – інформаційний. Мовляв, Україна просить зброю в партнерів і одночасно продає її за кордон. Хоча це твердження некоректне, воно може стати пропагандистським наративом для противників підтримки нашої держави в країнах-партнерах.
5. Другий – держава повинна мати монополію на замовлення зброї у виробників, а експорт цьому заважатиме. Наявність лише одного великого замовника дозволяє державі нав’язувати власні умови контрактів. Оскільки ціни на світовому ринку вищі за українські, вітчизняний виробник після відкриття експорту може втратити цікавість до роботи з державою або ж вимагати від Міноборони вищі аванси або платню.
6. Третій аргумент – українська новітня зброя може потрапити до рук росіян через треті країни і ворог отримає розвідувальні дані.
7. Держава має визначити, які з аргументів "проти" мають сенс і знайти рішення. Очевидно, потрібно розробити нову політику і встановити правила, які дозволять оборонним компаніям заробляти та розвиватися без шкоди для українських військових.
5700
24-08-19 10:10
⚡️ Важкий Покровський напрямок, аналіз Курської операції та удари по аеродромах РФ | Кляті питання

Знаємо, що незліченні відео з російськими полоненими та окупантською технікою у вогні —офіційно найкращі ліки для нашого ментального здоровʼя.
Але в рамках профілактики давайте ще детально розберемося, що зараз відбувається на фронтах, і на що це впливає.
У новому епізоді "Клятих питань" наші Федір Попадюк та Євген Будерацький обговорюють:
▪️ які сили РФ підтягує на Курщину, і чи стає від цього легше на Покровському напрямку?
▪️ що відбувається на Покровському та Торецькому напрямках?
▪️ які напрямки залишаються пріоритетними для росіян?
▪️ як змінюється тактика росіян на Курщині?
▪️ і як наймасовіша атака по російських аеродромах повʼязана з "Курським рейдом"?
🎧 Слухати можна на будь-якій зручній платформі: https://pod.link/1467916042
6300
24-08-16 10:15
📢 Білий форпост Луганщини: в яких умовах боронять Білогорівку? І УП.Вголос

"Чому ніхто не говорить про те, що відбувається в Білогорівці?" – запитує в УП 25-річний кулеметник 81-ої бригади з позивним "Чорний". Місяць тому в цій самій Білогорівці він отримав своє шосте поранення за час великої війни.
А у нас питання до вас: чому ніхто не слухає про те, що відбувається в Білогорівці? Не так давно ми випустили аудіоверсію тексту нашої військової кореспондентки Олі Кириленко, де йдеться про бої за фільтрувальну станцію, стратегічне значення цього маленького селища на Луганщині та про те, з чим щодня стикаються його захисники.
Мало хто знає, але Білогорівка має важливе стратегічне значення завдяки своєму ландшафту – її висоти дозволяють контролювати одразу три напрямки. Тому нам дуже важливо, щоб ви знали про те, що там відбувається.
🎧 Слухати можна на будь-якій зручній платформі: https://pod.link/1644515399
6600
24-08-15 10:51
Що нам розповів нардеп від "Голосу" та полковник СБУ Роман Костенко?

Ми розпитали Романа Костенка, який нещодавно їздив у закордонне відрядження в Курську область, про те, що там відбувається, і чи плануються найближчим часом ще якісь робочі поїздки. Повний текст інтервʼю – за посиланням, а ось ключове:
Про курський прорив: Курська кампанія – це приклад асиметричних дій. Якби ми зараз ці війська просто відправили туди, де йдуть тяжкі бої, то вони, по факту, там вели б симетричні дії. На перспективу будемо дивитися, як це буде продовжуватись і чи вдасться відтягнути російські війська від важливих напрямків. Але ми вже бачимо, що у противника є проблеми з їхніми збройними силами, з їхніми резервами.
Про мету рейду: У нас можуть бути плани і далі Курська. Але буде питання, наскільки ми зможемо це зробити, наскільки ворог дасть нам це зробити. Тому що станом на зараз знаю, що ворог підтягує війська. І вони вже починають застосовувати артилерію, КАБи, "Ланцети". Тому далі буде все складніше і складніше просуватись.
Про те, чи знали росіяни про можливу атаку: Їхні воєнкори кричать про те, що вони бачили, яке було накопичення військ. Але ми бачимо наслідки і бачимо багато полонених із РФ. Те, що там стояли строковики на кордоні, говорить про те, що наше командування досягло раптовості. На війні – це один із основних факторів, якого майже неможливо досягнути зараз через технічні засоби. Тому ми бачимо майстерність нашого командування в цій операції.
Про Покровський, Торецький напрямки: На даний момент у нас немає інформації про те, що противник перекинув резерви і у нас стало краще. Але ще раз: противник не знає, чи буде продовжувати наступ, тому що ніхто не знає, коли зупиниться наш рейд у Курській області, які у нас резерви і як ми будемо продовжувати. Противник зараз намагається якось реагувати за допомогою технічних засобів, в тому числі авіації, і шукає резерви. Де він їх буде брати? Ну подивимось.
Про стратегічні плани РФ: Із тих всіх завдань, які вони собі ставили на початку вторгнення, і які в них залишились на даний момент на реалізації – це Донецька, Луганська область. Також вони хочуть зберегти цей сухопутний коридор, хочуть зберегти Крим. І моя точка зору, що наступна історія – це південь України. Вони однозначно будуть намагатися захопити Миколаївську та Одеську область. Це може бути як і через рік, так і через 10 років.
Про перемовини: Якщо з Росією і розмовляти, то тільки тоді, коли ініціатива буде за нами, вони зазнають великих втрат, будуть задавлені санкціями. І я думаю, що наше політичне керівництво має це розуміти. Зараз у цій ситуації розмовляти з Росією – це йти на поступки і переносити війну на трошки далі, але з іншими наслідками.
5000
24-08-14 09:06
Що нам розповів глава ОП Андрій Єрмак?

Складно знайти посадовця, який мав би більш суперечливий імідж, ніж керівник ОП Андрій Єрмак. Контакти з Білим домом, "саміти миру", президентські переговори – це лише частина тем, де його роль де-факто є ключовою. І це – перше велике інтерв’ю Андрія Єрмака, присвячене виключно тематиці зовнішньої політики. Радимо почитати або подивитися повну версію розмови, а ось коротко:
Про те, чому керівник ОП так багато займається зовнішньою політикою: У багатьох країнах, наприклад у США, президенти делегують дуже багато питань радникам. Ніхто ж не буде сперечатися, що головним дипломатом країни є саме президент Володимир Зеленський. Тому я, як керівник ОП, виконуючи доручення президента, цим опікуюся. У цьому сенсі я працюю як радник з нацбезпеки – як колега Джейк Салліван з США, Єнс Пльотнер з Німеччини тощо.
Про розмову Зеленського і Трампа: Ви знаєте, нещодавно відбулася телефонна розмова Зеленського і Трампа. Вона була дуже тепла. І президент мав можливість розповісти Трампу про те, що відбувається в Україні, про цю війну. І мені здається, він з великою увагою це слухав. Ця розмова продемонструвала добрі стосунки і велику повагу, яку має Трамп до України, до нашого президента.
Про вибори в США: Це справа американського народу. Але нам дуже важливо, щоб обидва штаби, обидва кандидати, люди навколо них чітко розуміли, що відбувається в Україні. І дуже важливо, щоб в обох кандидатів дійсно був план української перемоги і була стратегія, підкреслю, саме перемоги.
Про можливу участь Росії у другому Саміті миру: Дійсно, можлива участь у другому Саміті миру представника Росії, якому може бути переданий оцей план. Але це не означає початку перемовин з Росією. Ні, не про це йдеться! Ми хочемо, щоб навіть ось така зустріч, на якій можна передати цей план, відбувалася не у форматі Україна-Росія, а за присутності всіх країн, які підтримали наш план.
Про те, чи готова Україна до територіальних поступок: Будь-який заморожений конфлікт, будь-яке невирішене або несправедливо вирішене питання завжди є ризиком вибуху в майбутньому. Я вважаю, що план президента Зеленського сам по собі є безкомпромісним. Ми не готові до компромісів у тому, що стосується незалежності України, територіальної цілісності, суверенітету.
5500
24-08-13 09:12
⚡️Курська операція, просування росіян на Покровську та наслідки удару по "Морозовську" | Кляті питання

Поки жителі Суджі починали вивчати українську, ми вже записали для них (і, звісно, для вас) новий епізод подкасту "Кляті питання". У ньому Федір Попадюк розпитує заступника головного редактора УП Євгена Будерацького про важливі події цього тижня. Отже:
▪️ що відбувається в Курській області, і для чого нам Суджа?
▪️ які є ризики Курської операції?
▪️ як тепер зміниться тактика росіян?
▪️ що відбувається на Покровському та Торецькому напрямках?
▪️ на що вплинув удар по російському аеродрому "Морозовськ"?
▪️ і як український FPV-дрон вперше збив гвинтокрил у повітрі?
🎧 Слухати можна на будь-якій зручній платформі: https://pod.link/1467916042
7900
24-08-09 08:01
Як планувати майбутнє та зберігати стабільність у часи невизначеності та хаосу? | War-life balance

Життя без війни точно буде кращим. Але, можливо, далеко не таким ідеальним, як ми його інколи собі малюємо.
Хай там як, але навіть у мирний час люди розлучаються, на роботі завжди підвищують когось іншого, а народжувати дітей — так само страшно, бо все ніяк не настане цей "ідеальний момент". Тому наше завдання — вже тут і зараз починати замислюватися над тим, яке життя ми хочемо жити.
У новому епізоді "War-life balance" наша журналістка Аліна Полякова та психотерапевтка Юлія Кос обговорюють:
▪️ Як будувати плани на відпустку, родину чи кар’єру в умовах хаосу та невизначеності?
▪️ Як наша психіка адаптується до війни?
▪️ Чому важливо перестати відкладати життя на "після війни"?
▪️ І що робити, якщо ви розгублені і не знаєте, куди рухатися далі?
Спершу заплануйте послухати цей епізод, а з рештою планування ми вже вам допоможемо: https://pod.link/1664170900
5300
24-08-08 11:00
Хто такий Тім Волз, кандидат демократів у віцепрезиденти США?

Кандидатом у віцепрезиденти від демократів став колишній конгресмен та нинішній губернатор Міннесоти Тім Волз. Абсолютна більшість українців не знають про Волза геть нічого. Та що там – навіть американська аудиторія поза межами його штату донедавна мало що знала про Волза. Тож що це призначення означатиме для України? Розповідаємо:
1. Перший твіт Волза про Україну, написаний за 13 годин після початку вторгнення, містив лише типові "політично обов’язкові" заяви. Та схоже, що надалі керівник Міннесоти справді перейнявся підтримкою України.
2. Його штат одним із перших обірвав усі економічні зв’язки з державою-агресором. Ще 4 березня 2022 року губернатор підписав указ, яким заборонив держустановам Міннесоти здійснювати будь-які бізнес-операції з російськими структурами, та ініціював законодавчі зміни, які розірвали чинні контракти. Посол України у США Оксана Маркарова каже, що тоді зверталася до всіх губернаторів із таким закликом, і Волз відгукнувся одним із перших.
3. У 2024 році Тім Волз очолив Асоціацію губернаторів-демократів, і саме він був залучений до організації особистої зустрічі Зеленського з губернаторами штатів США. Крім того, пліч-о-пліч з послом України Оксаною Маркаровою вони зустрічалися з Фермерським бюро і, фактично, переконували присутніх у тому, наскільки важливим для національних інтересів США є перемога України.
4. Публічна активність та заяви Волза – які не припиняються і зараз, коли українське питання йде з порядку денного у США – доводить, що він лишається прихильним до нашої держави. А 22 лютого 2024 року, напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення, губернатор Тім Волз та очільник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус віддалено підписали меморандум про співпрацю між Міннесотою та Чернігівщиною. 
5. Вибір Волза має також стратегічне значення для кампанії демократів. Його політику схвально оцінює ліве крило Демократичної партії. Між тим, губернатор Міннесоти вміє спілкуватися саме з тим електоратом, на який націлюється його опонент – напарник Трампа Джей Ді Венс – на виборців так званого Середнього Заходу, де переважає білий середній клас.
5400
24-08-07 07:41