Статистика telegram каналу - @ukr_pravda

Логотип телеграм спільноти - УП. Кляті питання 2021-05-18

УП. Кляті питання

Кількість підписників:
23237
Фото:
100 
Відео:
Посилання:
3640 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Офіційний канал інтернет-видання "Українська правда" Співпраця та зворотній зв'язок: @fedor_vasilievich Реклама: https://telegra.ph/Reklama-na-UP-Klyat%D1%96-pitannya-11-24 Чат каналу: https://t.me/ukr_pravda_chat Поставити питання: @UkrPravdaQuestionsBot

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

УП. Кляті питання
2024-02-22
УП. Кляті питання
2023-10-29
УП. Кляті питання
2023-10-07
УП. Кляті питання
2023-10-03
УП. Кляті питання
2023-09-09
УП. Кляті питання
2023-08-14
УП. Кляті питання
2022-12-25
УП. Кляті питання
2022-12-07
УП. Кляті питання
2022-08-09
УП. Кляті питання
2022-07-15
УП. Кляті питання
2022-06-29
УП. Кляті питання
2022-06-10
УП. Кляті питання
2022-05-31
УП. Кляті питання
2022-05-24

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2022-05-25

Стіна канала УП. Кляті питання - @ukr_pravda

Слід Росії у вбивстві Фаріон, наймасштабніший штурм РФ та нові ударні БПЛА — у новому епізоді подкасту "Кляті питання"

Слухайте новий випуск нашого щотижневого подкасту, де Федір Попадюк та Євген Будерацький обговорюють найактуальніші події повномасштабної війни. У цьому епізоді:
▪️ вбивство Ірини Фаріон: чому не можна відкидати версію про втручання російських спецслужб?
▪️ Покровськ, Курахове, Торецьк: як змінюється ситуація на передовій?
▪️ як росіяни урізноманітнюють свої БПЛА і про що це свідчить?
▪️ що відомо про американські ударні гелікоптери Bell407M, які запропонували Україні?
🎧 Ось тут буде посилання на наш подкаст, де можна залишати ваші відгуки та коментарі: https://pod.link/1467916042
Зображення до поточного посту у каналі "УП. Кляті питання" - @ukr_pravda
3000
24-07-26 12:40
👨‍👩‍👧 Новий епізод подкасту "War-life balance": говоримо про сепарацію від батьків

"Коли ви вже нарешті одружитеся?". А тепер стоп. Якщо це питання у вашій голові пролунало голосом одного з батьків, то знайте, що цей випуск створено спеціально для вас і про вас.
У новому епізоді подкасту журналістка УП Аліна Полякова та медична психологиня, гештальт- і травма-психотерапевтка Юлія Кос обговорюють:
▪️ сепарацію і те, як вона зазвичай проходить
▪️ чому ми ставимося до батьків з прохолодою, навіть якщо дуже їх любимо?
▪️ чому необхідно пройти сепарацію, навіть якщо батьківська фігура не була присутня у вашому житті?
▪️ як не пройдена сепарація впливає на наше життя і стосунки?
А ще нам дуже цікаво дізнатися, чи вплинула війна на ваші стосунки з батьками? Розповідайте свої історії в коментарях 🫂
🎧 Слухайте подкаст "War-life balance" на будь-якій зручній платформі: https://pod.link/1664170900
3300
24-07-25 10:27
Чому 125-ій бригаді ТРО довелося відійти від кордону на Харківщині? Пояснює екскомбриг Артур Горбенко

У травні цього року окупанти здійснили повторний наступ на Харківщину. Причому вже в перший тиждень глибина їхнього просування доходила до 10 км. Відповідно до однієї з версій подій, один із підрозділів ТРО надто швидко відступив з позицій. Що саме сталося 10 травня на Харківщині? Розповідає екскомандир 125-ої бригади ТРО Артур Горбенко. Повний текст інтервʼю – за посиланням, а ось ключові тези:
Про те, якими силами доводилося відбиватися: Штатна структура батальйонів ТРО така, що тяжкого озброєння в них немає. У стрілецькому батальйоні був взвод з двома мінометами – усе. Єдине, що було в нас на посиленні – це 5 гармат і 3 танки. Це одна гармата, яка мала закрити 10 км, і один танк, який мав закрити 15 км.
Про те, чому довелося відступати: Лівим флангом були Липці, Глибоке, правим – Стариця, за нею річка Сіверський Донець, і це вже не моя зона відповідальності. А на бригаду навалили все! І "дали противнику прорватися в напрямку Вовчанська", і "кинули позиції і втекли". Батальйони робили все можливе і неможливе. Але втримати фронт, коли в тебе 6–8 людей на кілометр – просто нереально.
Про додаткові сили, які не були задіяні: У смугу моєї відповідальності зайшла 42-га механізована бригада. Спочатку вона зайняла рубіж за 20–25 км від моїх бойових порядків. Коли я сказав, що їх треба підтягнути ближче, їх поставили на другий рубіж оборони: на одному фланзі це було 4,5–5 км, на іншому – 8–10 км. Починається повномасштабний наступ. 125 бригада, умовно кажучи, стікає кров'ю, десь втрачає позиції, відходить. Протягом першої доби 42-га бригада, яка стояла за нами, не допомогла нам ні своїми механізованими, ні танковими підрозділами.
Про викривлення інформації: Жодного прориву не відбулося. Противник мав тактичний успіх. Усе. Так, це було пов'язано з відходом моїх підрозділів з деяких позицій, але це не був прорив, бо це все відбувалося в межах батальйонних районів оборони. У перший день ми стабілізували ситуацію, навіть Глибоке ще було наше. Ми втратили тільки Стрілечу, Пильну, Борисівку – це ті села, які були практично біля лінії держкордону. Також ми втратили Огірцеве, тоді правий фланг у мене відійшов на рубіж села Стариця. Там ми і зупинили противника, у нас там була підготовлена лінія оборони. На цьому рубежі бої тривають досі.
Про проблему з облаштуванням оборонних позицій: Коли ми зайшли, робити бетонні споруди вже не було змоги – будь-яка техніка знищувалася артилерією чи FPV-дронами, "Ланцетами". Тому ми рили руками. Без спеціальної техніки, без нічого, просто солдат з лопатою. Що могли, те й робили.
Про різницю між покиданням позицій і відходом: Чомусь наше старше військове керівництво вимагає оборони за принципом "ні кроку назад". Можливо, є моменти, де так і треба, але ми забуваємо, що відхід – це не покидання позицій. Це ситуація, в якій командир на певному етапі бою вирішує зберегти людей і відійти на більш підготовлений рубіж. Він відходить, зупиняє противника й готує умови для проведення контратаки і відновлення рубежу.
Про кримінальні провадження: 11 травня у першій половині дня вже було порушене кримінальне провадження! З 10 по 15 травня бригада ще вела бойові дії, і я керував діями своїх підрозділів, але в цей час ДБР уже починає дьоргати мене, моїх офіцерів, підлеглих, солдатів, сержантів з батальйонів, які ведуть бойові дії.
3400
24-07-24 10:12
🎧 Кляті питання: "В’єтнам" на Херсонських островах, Лукашенко ганяє війська й оновлені дані українців
У новому епізоді подкасту "Кляті питання" Федір Попадюк та заступник головного редактора УП Євген Будерацький відповідають на питання:
• Що відбувається на фронтах?
• Про що свідчить розконсервування росіянами старих танків Т-34?
• Що відбувалося на Кринках, де безвісти зникли близько 800 військових?
• Як правильно рахувати втрати росіян та українців на війні?
• Що відбувається на кордоні з Білоруссю?
• Як пройшла кампанія оновлення військово-облікових даних?
• Яка ситуація з боєприпасами на фронті?
Слухайте подкаст на будь-якій зручній платформі: https://pod.link/1467916042
3800
24-07-23 10:45
Що змінює заява Байдена про вихід з перегонів?

Заява Байдена стала очевидно запізнілою і суттєво обмежила для президентської партії варіанти подальшого розвитку подій. Хай там як, але час для технологічно якісної заміни кандидата вже минув. То як тепер будуть проходити виборчі перегони у США? Розповідаємо:
1. Вибір Камали Гарріс є політично "стрункішим" – адже виборці, які голосували за Байдена на праймериз – також віддавали свій голос і за неї. Водночас потенційні рейтингові кандидати не мають бажання включатися у перегони так пізно – коли на збір коштів та розкрутку лишається замало часу, а Трамп перебуває на піку рейтингу. Словом, вибір наступниці Байдена став вимушено безальтернативним.
2. Камала Гарріс має низьку стелю популярності. Попри публічні компліменти Байдена, за 3,5 роки роботи на посаді Гарріс не проявила себе як яскрава політикиня. Закрита соціологія демократів, про яку стало відомо Politico, засвідчила, що показник Камали Гарріс є нижчим за середній серед потенційних кандидатів – хоча і її рейтинг є вищим за показники Байдена.
3. Суттєвою проблемою Гарріс є її належність до чинного уряду, що дозволяє команді Трампа взагалі не змінювати риторику передвиборчої кампанії і перенести на нову кандидатку всі претензії та звинувачення до Байдена (крім питання віку).
4. Треба наголосити: суто формально рішення про балотування Камали Гарріс ще не ухвалене, бо Байден не може вирішити це самостійно, тут потрібне рішення партії. Але перші реакції серед демократів свідчать, що для них очевидна безальтернативність цього вибору, і її номінація буде затверджена.
5. Виборчі опитування свідчать про незначне відставання Гарріс від Трампа. Але у виборчій системі США вагу має не загальнонаціональний відсоток, а рейтинг у кількох ключових, або "не визначених" штатах. А дані звідти свідчать що сліпе об'єднання демократів навколо Гарріс було б такою ж великою помилкою, як і сліпа підтримка переобрання Байдена.
6. Тому найтверезішою стратегією є підготовка до перемоги Трампа, яка стає дедалі реальнішою. Звісно, варто лишити шанс для дива. Важливо, зокрема, те, кого Камала Гарріс обере собі у віцепрезиденти. Хто знає – може, цей політик виявиться спроможним переважити недоліки своєї шефині і самостійно витягнути кампанію у ключових штатах? Але диво – це не те, на чому є сенс будувати стратегію.
7. В США одночасно з президентськими виборами відбуваються також конгресові: виборці переобирають весь склад Палати представників та третину Сенату. Опитування свідчать, що демократи можуть програти все. У цьому разі Трамп матиме лояльний Конгрес і не відчуватиме значного стримування  у радикальній зміні політики США.
4900
24-07-22 11:45
📵 Чому під час відключень світла зникає зв'язок і що з цим робити?
Якщо ви зараз бачите цей текст, то будемо вважати, що вам пощастило набагато більше, ніж тим, хто сидить в будинку навпроти. Весною та влітку 2024 року українці пригадують, яким було життя у минулому столітті, коли ще не було ані мобільного зв'язку, ані інтернету.
У новому епізоді подкасту "Хроніки економіки" розбираємося:
• Чому зникає звʼязок, коли вимикається світло?
• Як підготувалися до відключень оператори мобільного звʼязку?
• Скільки енергії споживають мобільні оператори?
• Чому не завантажуються сторінки, навіть коли є LTE?
• Як налагодити безперешкодний Wi-Fi?
Про це ми говорили зі Станіславом Прибитьком, директором директорату електронних комунікацій та радіочастотного спектра Мінцифри.
Слухайте на будь-якій зручній платформі: https://pod.link/1664769334
11600
24-07-19 10:03
Мобілізація в Україні: що зміниться з 17 липня і які санкції передбачені для "ухилянтів"?
16 липня 2024 року спливає 60-денний строк, відведений законом про мобілізацію для оновлення військово-облікових даних. Що зміниться для військовозобов'язаних після цього? Пояснюємо:
1. З 17 липня представники ТЦК матимуть право надсилати громадянам повістки поштою. Якщо військовозобов'язаний не оновив дані до 16 липня, повістка надсилатиметься за місцем реєстрації. Така повістка вважатиметься врученою навіть у разі, якщо громадянин не отримав її на руки або відмовився підписувати
2. Повістки електронною поштою в застосунках "Дія" чи "Резерв+" громадянам не надсилатимуть. Якщо військовозобов'язаному вручили повістку, зокрема вперше, але він не прийшов до ТЦК, його оголошують у розшук. Статус "у розшуку" з'являється в електронному реєстрі "Оберіг".
3. Порушника, який не оновив дані або не став на військовий облік до 17 липня, оштрафують на суму від 17 тис до 25,5 тис грн. Сплата штрафу не звільняє людину від обов'язку з'явитись до ТЦК та оновити військово-облікові дані. Повторне неоновлення даних призведе до чергового штрафу в таких самих розмірах. Поліція матиме право затримувати порушників і доставляти їх у ТЦК.
4. Якщо штраф не сплачений, справу передадуть до виконавчої служби, яка відкриватиме провадження і може накласти арешт на майно або заблокувати банківські рахунки. При цьому якщо загальна сума штрафу не перевищує 160 тис грн, арешт житла або земельної ділянки не здійснюється – під арешт підпаде інше майно боржника відповідно до розміру штрафу. Крім того, людину, яка не оновила дані, можуть тимчасово обмежити в праві користування автівкою. 
5. Аналогічні "санкції" стосуються військовозобов'язаних, які не оновили персональні дані до 17 липня за кордоном. Крім того, для них також діятимуть консульські обмеження. Зокрема, вони не зможуть отримати нові паспорти або продовжити дію старих, набути або вийти з громадянства, стати на консульський облік, одружитися, зареєструвати дитину.
63500
24-07-16 08:51
Як замах на Трампа підірвав політику США?
Сумнівно, що Трамп не скористається ситуацією з нападом, аби не привернути до себе більше уваги, а головне – покласти провину за замах на нинішнє керівництво США. Що ж відбуватиметься далі? Розбираємося:
1. ФБР пізніше підтвердило, що розслідує інцидент як замах на вбивство, а нападника – 20-річного Томаса Крукса – ліквідували на місці. У реєстрі виборців він ідентифікував себе як прихильник Республіканської партії, хоча у 2021 році пожертвував $15 демократам.
2. Згодом член Палати представників республіканець Майк Коллінз прямо заявив, що це "Джо Байден віддав наказ" стріляти у Трампа. Сам Байден у цей час засудив стрілянину, перервав передвиборчі заходи й повернувся до Білого дому, а також поговорив із самим Трампом.
3. Трамп вирішив не скасовувати поїздки до міста Мілуокі у штаті Вісконсин, де в понеділок, 15 липня, відкривається з’їзд Республіканської партії США. Саме на цьому з’їзді мають офіційно оголосити кандидата в президенти від партії – і немає жодних сумнівів, хто ним стане.
4. Цілком у стилі Трампа було б капіталізувати стрілянину в Батлері на свою користь – приміром, натякнувши, що в цьому зацікавлена все та ж "глибинна держава" і Байден. І що це – просто продовження "несправедливих судів" проти нього.
5. У й без того поляризованих США, де за посаду президента змагаються два непопулярні кандидати, подальший розкол може загострити кризу. Ще більше розділити виборців за партійними лініями. Ще більше підточити американську демократію у важливий рік виборів.
6. Ці кризові явища аж ніяк не на користь західному світові, а надто – Україні, для якої підтримка США відіграє вирішальну роль для відбиття повномасштабної агресії Росії. І навпаки: для Москви та очолюваної нею "вісі зла" замах на одного з топполітиків США і безлад, який за ним настане, – лише в поміч.
6800
24-07-15 08:06
Що нам розповів новий очільник МЗС Британії Девід Леммі?
Головне питання – чи готова нова британська влада лейбористів зробити крок далі за попередників у дозволі бити вглиб Росії? Повна версія інтервʼю – за посиланням, а ось ключові тези:

Про удари по території РФ:
Міжнародне право дає вам право на самооборону. Отже, це має визначити Україна. Ми під час саміту НАТО обговорювали також оперативні деталі з міністром Кулебою і президентом Зеленським, але ці розмови мають лишатися непублічними. Путіну не варто знати про наші наміри.
Про те, чи можна Україні бити ракетами Storm Shadow углиб Росії: Президент Зеленський поділився з нами деякими думками, над якими ми зараз розмірковуємо. Повторюся: я підтримую право України на самооборону. Особливо зараз, після жорстокої атаки на дитячу лікарню. Але я не буду вдаватися в оперативні рішення, і для цього є дуже серйозні причини.
Про затягування постачання F-16: Зараз ці винищувачі у вас вже є, але якби ви отримали їх рік тому, коли ви про них просили – Україна вже просунулася би набагато далі. Україна воює від імені Європи! Путін становить системний ризик для європейської безпеки, тому має бути непохитна підтримка України з боку всього Альянсу.
Про допомогу у модернізації флоту: Ваші успіхи в Чорному морі вже зараз вражають, але в найближчі місяці потрібно зробити ще більше, і ми готові допомогти Україні зробити ще більше, ми відкриті до цього обговорення.
Про "мирний план" Путіна: Те, що він пропонує в якості миру – це капітуляція України. Це неприйнятно, це не обговорюється. Я розумію, що зараз відбувається кривава боротьба за майбутнє України. Можу лише повторити, що Сполучене Королівство та інші члени НАТО підтримують Україну в цій боротьбі. Але ця війна, на жаль, триватиме ще багато місяців.
Про майбутнє членство України в НАТО: Ваш шлях до НАТО – це незворотний шлях.
5900
24-07-12 18:21
Менше допомоги, більше бізнесу. Для чого Байдену в Україні спецпредставниця Пріцкер?

Спеціальна представниця президента США Джо Байдена з питань відбудови України вже провела в Києві зустрічі з Зеленським, з прем'єром та урядовцями, спікером Ради й із американським бізнесом. Комусь може здатись, що це не так важливо. Ми переконуємо вас у зворотньому.
Розповідаємо про те на чому триматиме фокус представниця Байдена в Україні, які сфери економіки та реформи потраплять в коло її інтересів, чим вона може бути корисна українській державі та чого у співпраці з Пріцкер допустити не можна
1. Призначення Пенні Пріцкер спецпредставницею з відбудови України свідчить про те, що для Байдена ця тема не втратила вагу, а навпаки потребує додаткового залучення. Саме тому він обрав займатися Україною одну з найбільш довірених і авторитетних постатей у демократичній команді.
2. Для самої Пріцкер ця робота цікава з кількох причин. По-перше, її родина походить з Полтавської області і, як переконують співрозмовники УП, що спілкувалися з посланницею Байдена, вона щиро вболіває за успіх України.
3. У Пріцкер буде три головні задачі. Перше – координувати всі американські інституції, які займаються відновленням України. Друге – вона буде головною контактеркою і координаторкою роботи із G7. Ну і третє – буде головною контактною особою з реконструкції власне з Україною.
4. Враження в більшості опитаних УП експертів і членів владної команди, які перетинались із Пріцкер, дуже схожі: вона буде намагатись так скоординувати роботу, щоб кожен їхній долар допомоги давав максимальний payback для нас зараз.
5. Але, мабуть, найсильнішу настороженість у більшості людей, які перетинались із представницею Байдена, викликав її заклик не чекати допомоги Заходу, а шукати точки росту так, ніби її не буде
6. Якщо у Пріцкер не буде хорошого каунтерпарта з української сторони, який буде розуміти, буде таким же дієвим, то вона це дуже швидко помітить. Якщо робота не перейде в практичну реалізацію, то Пріцкер із друга може перейти в стан критиків. А в неї прямий доступ до Байдена.
3400
23-11-16 14:28