Дякую, що не Маркевич. Малдера в збірній України - може бути непоганим компромісним рішенням, як перехідний варіант між українськими тренерами та іноземцемТренер, який точно має авторитет серед гравців. Добре знайомий з українським футболом. Класний тактик. Ймовірно, й не запросить всі гроші світу, бо для нього це також хороший шанс стати головним зі складом, який він знає та допомагав приводити до успіху. Теоретично він може й зібрати хороший тренерський штаб, бо має авторитет у футболі.Проблема тут очевидна - Малдера ніколи не був головним тренером, який відповідає за все в команді: від атмосфери до спілкування з журналістами. Як він себе покаже - питання, на яке неможливо відповісти зараз. Відповідь дасть лише його робота в збірній України. Ця відповідь може як дорого коштувати, так і багато дати. Ніхто не може знати точно.Головне, щоб подібний експеримент не дав привід УАФ потім сказати "Ви просили іноземця - ми найняли. Бачите, що нічого все одно не вийшло? Треба повертатися до українця".Бо по суті це не є призначенням іноземного головного тренера, а тільки спроба розширити зону відповідальності класного помічника головного тренера - тобто само по собі є експериментом.
Якщо УАФ не зможе знайти гроші на зарплату новому тренеру збірної України на рівні Реброва та його штабу, то має тоді визнати свій повний провалАсоціація наймала головного тренера, який мав вийти на чемпіонат світу. Асоціація тримала тренера до останнього, попри посередні результати, відсутність гри та його публічну поведінку, яка налаштувала проти буквально всіх. Через цей невихід український футбол недорахувався понад 10 мільйонів доларів. І не те щоб це була надскладна задача, яку неможливо виконати. І зараз відмазка, що важкі часи, немає грошей, тому треба економити - вона ніяк не може працювати. Бо самі себе загнали в таку ситуацію. Бо виглядає неадекватно, що Реброву такі гроші знайшли, а комусь іншому - вже немає.Тому УАФ зобов'язана включитися та виконати свою функцію - до якої, зокрема, входить й забезпечення головної збірної України. Шукати спонсорів, які закриють якусь частину зарплати головного тренера. Шукати класного тренера, під якого може зайти такий спонсор. Це ж і є частина роботи.А якщо ні, якщо тепер економпакет та тренер працюватиме за їжу в порівнянні з Ребровим (начебто близько 2 млн на рік на весь штаб), то УАФ так само зобов'язана офіційно та публічно визнати свій провал з національною збірною: через незадовільну роботу тренера, якого вони тримали довше за потрібне, вони тепер не можуть найняти тренера, якому треба платити хоча б стільки ж, як попередньому.Тут не може бути іншого, чогось посередині. Або знаходити рішення та ресурси, або визнавати свою невдачу.
Останні 6 матчів Карпат: 5 перемог та нічия, 16 очок й безпечне 8-ме місце в УПЛ - більше про боротьбу за виживання зовсім не йде мови.Помічаю, як багато хто вже починає співати оди та серенади Фернандесу - це навіть можуть бути ті ж самі люди, які знищували іспанця після перших 2-3 матчів) Перші матчі Фернандеса нічого не говорили, не так багато говорить й ця надуспішна серія. Якщо звернути увагу, то в останніх 7 турах Карпати грали проти Динамо, яке може злити кому завгодно в нинішньому стані, та шести найгірших команд УПЛ, які займають зараз місця в таблиці з 11-го по 16-те.Чи є великим досягненням взяти з аутсайдерами 4 перемоги та 2 нічиї? Не для команди з можливостями Карпат. Фернандес зумів стабілізувати команду та результати - за це йому респект. Але я б хоча б почекав наступних матчів проти ЛНЗ, Кривбаса та Металіста 1925 - вони якраз йдуть один за одним наступними, там і подивимося, наскільки міцніше стали Карпати. І то - грати зараз, коли немає ніякого тиску за результат, просто дограєш сезон, це вже в цілому не зовсім змагальний режим. Для мене буде орієнтиром початок наступного сезону, де вже з Фернандеса дійсно можна питати й якість гри, й результат, й, можливо, боротьбу за єврокубки. Не заперечую, що Карпати стали виглядати значно краще організованими, але результат саме цього відрізку точно суттєво підсилений дуже простим календарем.
Багато років в збірній України все відбувається не завдяки, а всупереч чомусь - чим гірше, тим краще.Дивлячись на цю таблицю, звільнення Фоменка після розпаду збірної на Євро, який спричинила сама УАФ додаванням в штаб Шевченка, виглядає абсолютним абсурдом. Хоча його призначення в збірну було таким самим абсурдним, бо він знайшов сам себе.Призначення далі Шевченка - відверте кумівство, завдяки якому ми отримали команду, яка певний проміжок часу грала в найкращий футбол в історії збірної України (іншого тренера після такого першого відбору би звільнили) та примудрилася вийти у чвертьфінал Євро, коли від того суперфутболу вже не залишилося ані сліду. Знову всупереч.Далі Шевченко мав залишатися в збірній, бо реально напрацював на це, але кумівство закінчилося - посварилися з Павелком.Взяли тренера майже за їжу, бо грошей нема, а ви тримайтеся, але той розсипався під тиском змі та очікувань - хоча реально давно заслуговував той шанс. Й при всьому тому, при усіх недоліках та нюансах провальних пресконференцій, Петраков тільки дивом не вийшов на Чемпіонат світу, на який збірна України абсолютно заслуговувала потрапити - бо була значно краще в плей-оф й Шотландії, й Уельса (клята реалізація та рикошет).Нарешті взяли найкращого українського тренера на той момент, вибір якого виглядав максимально логічним - а той виявився абсолютно не готовий до тиску та специфіки роботи в збірній. Наче за очками й не найгірший, але ніде, де можна було зробити один крок, його не зробив, а якість гри та прийняття рішень - суцільний жах. Ще й налаштував проти себе буквально всіх своєю хамовитою поведінкою.Я вже боюся загадувати, що буде далі. Бо все воно в нас навпаки виходить. Може зараз візьмуть 76-річного Маркевича, що виглядає повним абсурдом, й він спокійно дасть результат 🤣Ну, реально, в нас вже багато років тупо ніколи не було добре завдяки чомусь, а тільки тоді, коли здавалося, що то повний треш й так не можна)
Буковина вже впевнено вийшла в УПЛ та дісталася до півфналу Кубка України, де зіграє проти Динамо.Утім, це не шок.Сергій Шищенко й до цього непогано працював в різних командах, але з Буковиною він отримав ідеальні для себе обставини, аби побудувати домінантний стиль. Грати в такий футбол з Оболонню в УПЛ не було змоги, як і в попередніх його командах, що здебільшого були середняками Першої ліги. Буковина відразу була головним фаворитом на промоушн та загалом має найкращий та найбільш збалансований склад.Однак друге - це вже заслуга й самого Шищенка.Принципи гри команди досить прості та багато в чому нагадують добре відомий стиль команд Руслана Ротаня: базове розташування 4-1-4-1, різноманітний набір під час розвитку атак, але постійно із залученням гри на третього, заповнення зон завершення під час передач з флангу.Утім наразі копією Полісся чи Металіста-1925 Буковину називати не варто. Щоправда, це може поки. Команда Шищенка є значно більш сміливою та менше орієнтованою на оборону. Зокрема, під час володіння в центрі поля флангові захисники високо піднімаються, загалом правий оборонець Стасюк є важливим для гри команди в атаці. Позаду залишаються в таких ситуаціях тільки центрбеки та навіть балансувальник Вітенчук займає високу позицію.Авжеж, перебуваючи в Першій лізі з її складом Буковина менше думає про небезпеку атаку у відповідь, менше займається підготовкою дій до втрати мʼяча та інколи навіть нагадує минулорічний Епіцентр.Цікаво, чи збережеться це в УПЛ?З іншого боку проти ЛНЗ вдалося захиститися на нуль попри велику кількість атакувальних гравців в старті.Ключові гравці цієї Буковини.Вадим Вітенчук. Чернівецький Калюжний/Бабенко, який створює потрібний баланс.Петро Стасюк. Не привʼязаний до флангу та до традиційних цінностей правий захисник, який може опинитися і поміж лініями, і в штрафному суперника. Загалом його потрібно відзначати в трикутнику з вінгером Євгеном Підлепенцем та правим інсайдом Віталієм Грушею. Їхній рух є дуже цікавим та може призводити до проблем для захисників суперника.Найкращим за результативністю є Віталій Дахновський, у якого 13+7 в Першій лізі. Він і в Вересі в УПЛ був помітним в минулому сезоні, але в цій команді має більше можливостей бути в атаці. Дахновський точно буде визнаний найкращим гравцем сезону в лізі та є тим, хто робить різницю.Варто згадати й інших гравців атаки Богдана Бойчука, Олега Кожушка та велетня Максима Войтіковського, який прийшов взимку із Агробізнеса та нагадує Пилипа Будківського за своєю манерою гри. Ось хіба він не грав в УПЛ із всіх вищеназваних гравців.Серед захисників варто вирізняти Данила Карася, який разом із Шищенком прийшов із Оболоні влітку. Він дуже проактивний та агресивний. Ось його наявність на полі з найкращими рисами змушує говорити, що стиль Буковини відрізнятиметься від Полісся/Металіста-1925, де такої проактивності немає ні в кого з центрбеків.Загалом, цікаво, якою буде трансферна кампанія Буковини перед УПЛ. З цим складом команда здатна бути міцним середняком, як видається. Але малоймовірно, що вона може бути середняком з цим складом і з цим способом гри.
УАФ, не спи! Треба хапатися за такий шанс, ідеальний таймінг. Якщо не Фонсека, то ось ідеальний іноземець, який вміє працювати саме зі збірними й досягати з ними успіху - дві перемоги на КАН, з Замбією (!!!) та Кот-д'Івуаром.👇👇👇Ренар звільнений з посади головного тренера збірної Саудівської Аравії менш ніж за два місяці до старту ЧС‑2026Ерве Ренара звільнили з посади головного тренера збірної Саудівської Аравії.Інсайд про це повідомив французький ресурс RMC Sport, а згодом 57‑річний фахівець підтвердив інформацію у телефонній розмові з французьким інформаційним агентством AFP.«Це футбол… Саудівська Аравія виходила на чемпіонат світу сім разів, зокрема двічі зі мною.Є лише один тренер, який провів команду і через відбіркові матчі, і через сам чемпіонат світу – це я, у 2022 році. Принаймні це дає мені відчуття гордості», – цитує слова Ренара RFI.Зазначимо, що на офіційних ресурсах Федерації футболу Саудівської Аравії наразі немає жодних повідомлень про звільнення Ерве Ренара.За інформацією RMC Sport, звільнення французького фахівця з посади відбулося 17 квітня 2026 року. Президент Саудівської федерації футболу звільнив Ренара з негайним ефектом.Таким чином, 57‑річний тренер не працюватиме з командою на чемпіонаті світу‑2026, де на груповому етапі турніру вона зіграє проти збірних Уругваю, Іспанії та Кабо‑Верде.Ренар був призначений головним тренером збірної Саудівської Аравії у жовтні 2024 року. Раніше він очолював команду у 2019-2023 роках.Француз працював із командою на минулому чемпіонаті світу, де Саудівська Аравія обіграла майбутніх чемпіонів – збірну Аргентини (2:1), але не змогла вийти з групи, поступившись Польщі (0:2) та Мексиці (1:2).У березні 2023 року Ренар подав у відставку, щоб очолити жіночу збірну Франції. А вже у жовтні 2024 року він знову був призначений головним тренером Саудівської Аравії.Напередодні нинішніх подій команда зазнала двох поразок у товариських матчах у березні – від Єгипту (0:4) та Сербії (1:2).
Андрій Шевченко, УАФ, що там, як справи?https://ua.tribuna.com/uk/football/blogs/3166258-u-rodyny-kerivnyka-dytyachoho-futbolu-ukrayiny-znayshly-biznes/Трошки з тексту, але далеко не все:"У жовтні 2025 року відбулася звітно-виборча конференція «Всеукраїнської дитячо-юнацької футбольної ліги України». На ній відбулося реформаторське рішення – ДЮФЛ перейменували у Громадську спілку «Національна ліга майбутнього» (ГС НЛМ).На тій конференції був присутній та виступав президент УАФ Андрій Шевченко: «Дитячий та юнацький футбол – це наше майбутнє, наш ключовий напрямок. Це стратегічна інвестиція в майбутнє українського спорту загалом, адже саме із цих команд виростають майбутні лідери, тренери та амбасадори українського футболу на міжнародній арені».Президентом ж «Національної ліги майбутнього» було обрано Віталія Борта – колишнього «регіонала» та депутата, який був обраний у Верховну Раду від пізніше забороненої партії ОПЗЖ. Він очолив ДЮФЛУ ще за президентства Януковича.У його реноме:- у 2014 році голосував за «диктаторські закони» та підтримав референдум про так зване самовизначення Донецької області.- після 2014 року не раз літав до Москви. А після повномасштабного вторгнення зустрічався з невʼїзним в Україну соратником Орбана".
Ймовірність зникнення «Руха» влітку 2026-го наближається до 95%, стверджує «ТаТоТаке». Але академія продовжить працювати.Чесно кажучи, взагалі не розумію логіки в подібному рішенні зараз. Розумів чітко логіку, навіщо розпродали майже весь склад та відпустили Пономарьова: та команда вперлася в стелю, а так і не дотягнулася до єврокубків, туди потрібні були або серйозні вливання, або якесь рішення конкретне, що робити далі, щоб не варитися у тому ж болоті по колу. Більшість гравців не стали зірками, їх треба було продавати, поки за них ще платять непогані гроші. Навіть середні українці зараз в ціні, а тут ще й знайшлися ті, хто готові нормально навалити - ЛНЗ та Карпати.В Руха дійсно класна сучасна академія, яка на топових позиціях майже всіх вікових груп в Україні. В неї вкладені величезні кошти, не менше зусиль. При чому умови, в яких тренуються ці діти, зараз ще краще, як я розумію, ніж було у того покоління з Квасницею, Федором та іншими, яке на початках так класно себе проявило з Пономарьовим. Це вже точно власні вихованці, навряд хтось прийде та скаже, що Рух забрав весь клас у Карпат.Це значить, що потенційно там можуть бути навіть кращі гравці. Тому, якщо навіть включати режим великої економії, треба відпустити тих, хто вперся в стелю й на кому можна заробити, та давати шанс ще більш молодим хлопцям, які можуть десь на рівні першої половини таблиці Першої ліги чи боротьби за виживання в УПЛ отримати безліч досвіду. Та грати буквально на юнацьких контрактах заради такого шансу.Навіщо розпускати професійну команду Козловському в таких умовах, коли може грати молодь, як ось в Металіста в Першій лізі, на буквально юнацьких контрактах й зростати одразу у дорослому футболі? Навіщо було будувати таку топову академію, щоб віддавати потім гравців ще до того, як вони в ціні зростуть адекватно? Заради любові до Карпат?Можливо, є якась інша прихована причина. Можливо, справа просто в грошах, але, здається, для Руха вигідніше було б доводити гравців до професійного футболу, а не продавати чи навіть віддавати за спасибі Карпатам юнаками. Інвестиції, які можуть себе виправдати цілком. На ринку дуже мало якісних українських футболістів. Треба просто трошки терпіння, щоб їх докрутити до потрібного рівня.Не знаю, це якось дивно. Нелогічно. Стільки зусиль на вітер. Відмова від можливостей. Тому не повірю жодному інсайду про зникнення професійної команди Руха поки це не стане вже фактом, офіційним оголошенням.
Нетривіальна подія. Не мав можливості подивитися у лайві, ось зараз передивився хайлайти. Колишня академка Наві виграла свій перший вагомий турнір, здолавши у фіналі легендарних Астраліс.Так, турнір не тір-1, а скоріше тір-1,5, топів не було, як тих же Наві чи Віталіті, але все одно достатньо вагомий у розкладі змагань з CS2 турнір.Рік тому Наві перевели в основний склад Маказе з академки, а решту основи з 4 гравців продали у червні 2025-го. Є інформація, що за 700 тисяч, зовсім не гривень. Тепер вони виступають під тегом FUT.У складі грають два українці. Команда з кожним турніром виглядає все цікавіше та цільніше. Зараз у рейтингу Valve займає третє (!!!) місце у світі після домінантів Віталіті та, власне, Наві.Ну, здається, це очевидне підтвердження, що академка Наві (які вже зробили новий набір) працює. І FUT - одна з наймолодших команд на топ-рівні, середній вік - 19,3.Не так давно слідкую за CS активно, може з рік. Але, здається, що це реально важливе досягнення, яке впливатиме в цілому на майбутнє гри. Бо тепер всі дивитимуться на успіх FUT.
Збірна України може провести літній збір в УкраїніПринаймні так стверджує ТТТ.От наче й несе від такого рішення популізмом, бо зі спортивної точки зору немає ніякого сенсу тягнути легіонерів до України, влаштовувати їм ще два складних переїзди перед матчами, щоб потім виїжджати все одно на спаринги. Виглядає трошки як пошуки виправдань поганій грі та невдалим результатам перед фанатами - ось ми зараз зате до вас приїдемо, які молодці ми, що зробили це під час війни, коли нам не зручно.Але, з іншого боку, збірна України зараз настільки віддалена від свого вболівальника, наскільки можливо. Відсутність матчів вдома та будь-якого контакту, незрівнянні привілеї у порівнянні з українцями, які досі знаходяться в країні - все це виділяє наших топових футболістів. Може й є сенс нарешті показатися в Україні й легіонерам - просто щоб хоч трошки опуститися з небес на землю.Не те що збір в Україні вирішить головну проблему критики вболівальників - її вирішить тільки зміна тренерського штабу, якої, цілком ймовірно, може й не статися. Значить хейт на момент того збору буде не менший, а тільки більший.Але гірше від збору в Україні точно не буде. Все одно результатів нема, а попереду спаринги, де чисто подивитися можна резерви, а не щось нагрівати. Настільки далеко наступні матчі, які мають більший турнірний сенс.