Колись я не розумів жорстокість двох світових війн. Мовляв, можна ж було по-нормальному, звідки така м'ясорубка? Що ж, розуміння приходить із віком.Коли у державі на носі єбануті втрати, а вона веде себе як на виборах – інакше не буде. І не може бути. Бо кожен фактор, щоб цього не було, пропущено.Коли треба терміново всі ресурси давати на армію, а тут соціалку роздають. Коли ворог уже розкачав оборонку, а ти стоїш і пузо чухаєш. Або не пузо.Щоб по-чесному: я описав ознаки, які є в Україні та інших державах. Ми схожі з Заходом. На жаль, не в тих аспектах, у яких хотілося б. Але як є.Еліти ряду держав роблять усе, щоб тонути в крові. Може, спочатку не у своїй. Та чи є різниця, у чиїй крові тонути, якщо захлинаєшся саме ти?Колись думав, що перед світовими війнами більшість держав погано готувалась. Тепер розумію, що ніхто не готувався. Крім агресорів.Винятки були випадковими. Що тоді, що зараз. Еліти самі заклали втрати в ціну свого тупняка. Тож нагорі берегти нікого – тебе ж там не берегли.@maxgadyukin
Розділяти війну на військових та цивільних – ідея небезпечна саме для цивільних. Вогонь вбиває як просту людину, так і пожежного. Просто пожежний може це зупинити. Так і тут.Ось є черговий російський уйоба. Хизується перед своєю діркою, як класно знущався над полоненими бійцями СОУ. На жаль, Демурчієв – не перший і не останній подібний кадр в Росії.На місці цивільних я б задав собі питання: якщо ця туша таке робить з військовими, що ж вона зробить із ними? Бійця ще в полон взяти треба. А ти поруч, беззахисний. Не відстрілюєшся.Не знаю, звідки у людей береться оце вміння ставити себе «над» сутичкою. Це логічно, коли десь в Африці воюють два племені. Звідти спис не долетить. І з калаша не дострелять.Коли війна навколо тебе, а ЛБЗ ближча за більшість європейських столиць – я б не радив так робити. Втім, життя вміє вчити. 2022 рік дав втекти від війни та охуїти. Та це була разова акція.З одного боку, 2022-й показав війну ближче. Те, що люди ховали від себе під час АТО/ООС. З іншого боку, виробився рефлекс: тікати. Спочатку від війни, потім у пошуках ліпшої соціалки.Судячи з приготувань ворога, і ця Земля обітувана буде зруйнована. Так само, як 24.02.2022 померла «війна, яка може бути тільки на Донбасі». Втім, хто хотів це зрозуміти – давно зрозумів.@maxgadyukin
Був анекдот про ковбоя. Його оточили індіанці, він думає «Ну піздєц». І тут внутрішній голос каже: не піздєц, кинь ніж у сина вождя. Той кидає і влучає. У голові лунає: «А ось тепер піздєц».Під час війни на власну армію треба покладатись так само, як під час катаклізму на МНС. Це той рятівний круг, який вас витягне. Але йому не потрібна ваша моральна оцінка.Армії треба грошей? Дайте. Треба люди? Дайте ресурси своїй армії, інакше їх забере ворожа. І не можна найобувати – бо вийде, що твоя хата згоріла, зате ти класно не дав води пожежному.А у нас іде спеціальна олімпіада: як сподобатись тим, хто вижив за рахунок армії і даної обставини не цінує. Мовляв, а ви кордони відкрийте. І цьому підіграють на всіх рівнях політики.Як внутрішній голос ковбоя. Чел, ти герой. Піди в'їби військового. Бажано з вертухи. І обов'язково на камеру. І уже потім тебе крутять, а внутрішній голос констатує, що раунд таки програно.Потім один дебіл верещить. Інший каже, що як хтось колись зробив щось хороше, чого йому зараз не можна в'їбати вояка. Тупо ахуєвші істоти. І їх бачать нормальні люди. В тому числі, і в армії.2022 рік дав усім українцям шанс почати життя заново. 2023-2026 роки відсіяли тих, хто лише прикидався. Можу додати тільки одне – зараз вони роблять все, щоб догратись уже остаточно.@maxgadyukin
Україна, виявляється, може провести референдум і вибори. Але потрібна безпека. Дуже точне та правильне спостереження, спробую його розвинути.Людина може пройти з точки А у точку Б, якщо дорога не замінована. Двигун може завестись, якщо бак заправлений. Все ж просто, правда? Отже, нам потрібна безпека.Щоб про це взагалі говорити, потрібно зробити життя ворога нестерпним. Скувати та відкидати його на фронті. Бити по його містах. Особливу увагу приділяти Москві.Тоді, мабуть, ворог скаже «Ой-ой, хочу мир, ось вам припинення вогню». Виявиться, що Росії не влом відступати. Харківщину ж якось пережили, і нічого. І Херсон також.Натомість ворог бачить: Україна воює на пів-шишечки. Дає сприятливі умови для тих, хто воювати не хоче й готовий платити. Економіка не на воєнних рейках. І чогось там Україна хоче. А-а-а, ви-и-ибори! Ну ахуєть.У себе Пипа бачить карти своїх генералів. Там фронт окремий, далеко за реальним. Десь за нашими спинами. От ще трошки-трошки і по Дніпру вийдуть. Або Прагу візьмуть.То навіщо йому відступати? Щоб у Києві була безпека? Йому Київ цікавий лише в загарбаному стані. В рот він їбав вашу безпеку. І референдум. Та й вибори, в принципі, теж.@maxgadyukin
1912 рік. Намагаючись вмовити німців не розширювати свій флот, британці вступили в переговори. Це була остання спроба порозумітись, і вона провалилась.За це німецький кайзер та адмірал Тірпіц вимагали від Лондона обіцянок нейтралітету на випадок своєї війни з Францією. Хто б там чого не хотів, британці були змушені відмовитись.Тоді в Європі все було добре. Люди жили життя, відпочивали, планували майбутнє. І, звісно ж, більшість не цікавилась подіями навколо себе. Це ж не було інтернету та смартфонів.2026 рік. Ядерні держави не домовились навіть про договір стратегічних наступальних озброєнь. США вимагають, щоб його підписав і Китай. Той морозиться, як нудист на пасіці.У світі все добре. Люди живуть життя, відпочивають, планують майбутнє. І, звісно ж, більшість не цікавиться подіями навколо себе. Хоча вже є інтернет та смартфони.Останній договір США був із РФ у 2010 році. Тій потім пробачили Грузію, бігом підписала. Тепер чекають Китай, бо він збільшив ядерну міць. Йому згодувати нічого. Але ж він мирний, так? Чого не підпише? Ать-два і мир в усьому світі.Чи все ж ні? Процитую командира РДК. «Я бачу, як стрімко змінюється світ. Як ми втягуємося в події, які здавались неможливими. Є відчуття, що час навколо прискорюється». Готуйтесь до ще більшої війни.@maxgadyukin
#затосхохламиповоевали, як я зазвичай люблю підкреслювати. Класні здобутки. До 2022-го з Бєлгорода їздили в Харків за покупками, як білі люди. Ну зате зараз кайфують.Мене харить, коли наші люди не цінують удари по БНР. Мовляв, знову Бєлгород за всіх віддувається. Саме так. Він ближчий, туди легше дістати, і це все-таки обласний центр.Хочеться далі? Розумію. І правда, треба. Та це привід масштабувати свою відповідь, а не тупо мовчати, «бо Бєлгород приївся». Далі не лише більша відстань, а й краща ППО.Ми молодці, що попри спротив власних керманичів повернули війну додому. До Росії. Це Курська та Бєлгородська області. Частково рейди та дрони деінде. Дитятко просилось до батьків.Тепер – адресна доставка. По самій Москві вже також долітали, але мало. Ось куди пора. До зажратих уйобків, яким у 2014-му було або нудно, або похуй. Зараз їм не буде нудно.Щоб приховати свій реальний стан, РФ затикала рот побитому Шебекіно. Людей звідти навіть з ефірів новин вимикали. Що ж, із головним містом імперії це як мінімум веселіше. В 2023-му вже прилітало по Рубльовці. Я таких радощів по всій РФ не бачив ще – нас там не люблять, та елітне Підмосков'я не люблять теж. І це кидалось в очі. Краще за всю іпсоху.@maxgadyukin
Наша мертва політика продає «мир» через гарантії безпеки. Росіяни не купують. Тож цікаво, коли наші політики перейдуть до нового етапу продажу мрії. Ну, поки з ними не почали вітатись коло під'їздів.НАТО хоче прислати бійців у західні області. Звідти легше зйобувати, коли росіяни повернуться. Не «якщо», а «коли». Гарантія того, що гарантія не спрацює. Бухати і покращувати демографію Львівщини. БРка мрії.Але росіян і це не влаштує, чисто політично. Яке ще НАТО. Які гарнізони. Ні в коєм случає. Целі ЕсВеО, печеніги, карта Петра І, сіль та спеції за смаком. «За чьто подихалі наши мальчікі». Тому далі подихатимуть хз за шо.Тупо капітулювати не вийде, інакше наша мертва політика це б уже зробила. Можна відкинути миройобство і нарешті зробити ставку на армію. А можна гнути спину ще більше. Торгуватись за «мир» вже з новими поступками.Росія грається. По відмашці з Китаю піде на Балтію. Європа любить наших миройобів, поки вони здають лише своє. Не саму Європу. Нічого не здавати наші Талейрани не вміють. То що вони запропонують Заходу?Потужне кхе-кхе про мир? Валити мобілізацію? Всрати перехід на воєнні рейки? Випускати мобресурс? Там це і так вміють. Все, чому ми можемо вчити – воно в армії. Тож на новому етапі наша еліта вже нахуй нікому не цікава.Думаю, тому вона так мріє замиритись до Балтії. Не під час, не після. Бігає, тупцює ніжками, пищить. А всім на неї плювати. Ххак тьху. Хіба цікаво, хто першим прогнеться ще більше – влада чи опозиція. Дві половинки однієї мудрої сраки.@maxgadyukin
Поки колективний Винниченко спить і бачить уві сні договорнячок, забугорний Винниченко здивований. У далеких Нідерландах чомусь готуються до війни. Дивно, еге ж? Звісно, дивно.Чомусь у державі, яка від фронту далеко, еліти не засцяли говорити з громадянами чесно. Мовляв, отака хуйня, малята. Тримайте брошуру з танчиком. Війна на першому місці серед ймовірних загроз.Ясна річ, хтось в очі лупився чотири роки, як чувак на відео. Тепер дивуються. Такі люди завжди були, є і будуть. Гірко, що оцей кадр мав приклад рідної країни перед очима, і щойно з'їбався – вимкнув мозок. Снеп бек ту реаліті, далбайоб.Та такі люди – не показник. Показником є дії держави та ключових еліт. Тож я був би радий, якби хтось поза Нідерландами побачив ці попередження, почухав голову і теж почав собі готуватись. Попрощався з мрією.Дав людям вибір: або йди до армії, або працюй для неї. Оборонній конторі дав бронь, казино – повістку. Не навпаки. Вчив населення стріляти та латати поранених. Нам би так на всього-то п'ятий рік повномасштабки.Окремий привіт нашим втомленим від війни – особливо тим, які зараз не на війні. Знаю, ви чогось хочете. І я чогось хочу. Тільки всім насправді похуй, хто чого хоче. Всім похуй, як ви бачите світ дипломатії, прибитої хуєм в голову.Ворог не засне під Херсоном, він хоче брати Одесу. Готує похід на Європу. Не замість нас, паралельно. Тому навіть Нідерланди прозрівають, а ви – ні. Відмахуєтесь від реальності? Це не проблема світу, та й не моя також. Вгадайте, чия.@maxgadyukin
Дуже радий розчарувати тих, кого тішать зустрічі дипломатів в Абу-Дабі. Мовляв, от скоро домовляться. Що ж, пограємо в гру «Аналітик-миройоб», ловіть ознаки миру.Армія. Росіяни давно відновили та наповнили офіцерами Ленінградський воєнний округ, а частину бригад там зробили дивізіями. Тепер клепають нові бригади. Звісно, не для війни, нафіга ж ще нові бригади.Контроль. Сім-карти росіян прив'яжуть до IMEI. А щоб не переписувались про погане, добрий дядя поліцейський матиме право вимагати розблокування телефона. Тобто тотальний контроль, якого досі не було. Мабуть, теж для миру.Школа. Школярів вчитимуть складати дрони. Ще їм розробили відеогру з елементами керування FPV. Так, вона крива. Але там не краса вимагалась. Втім, миру покоління готових дронщиків з конвеєра не завадять. Інакше нахуя б їх стільки готували.Медична освіта. Медики відпрацюють освіту не у клініці тьоті Моті, яка їх влаштує по блату. У звичайних госпіталях. Бо медиків Росармії не вистачає, як і нам. Дивно – вони ж миритись наче хотіли, так всі пишуть.Військова освіта. РФ штампує військові вузи. Закриває шлях до вищої освіти абітурі, щоб та йшла в армію, воєнвузи або на завод (якраз реіндустріалізація йде). От блін. Важко їм буде миритись, стільки народу на воєнних рейках.Тепер всерйоз. Де тут мир, блядь? Комусь мрія очі яйцями закриває? Альо, гараж – ворог, як і обіцяв, готується воювати довго. Російські штурмовики не в курсі про Абу-Дабі. Мабуть, по рації не почули.@maxgadyukin
Боротьба України проти більшого ворога нагадує приклад із природи. Невелика, але смілива собака вхопила за горло великого хижака. Поки тримає, все не так погано.Так, він дістає лапами. Старається так шматувати, щоб хотілось відпустити. Його мрія – щоб хватка зникла. А жертва хай відійде метрів на п'ять, розпустить армію, відкриє кордони та проведе вибори.А тоді ще стрибок. Уже так, щоб за горло не вхопили. І втомлену собачку нарешті зжерти. Тут привіт усім, хто живе в Україні, але хоче відпустити ворога та слухняно відійти. Ясна річ, важко. Легко на війні бути не могло, бо легко можна тільки померти. На жаль, ниття слабких людей може заразити й інших. Краще хай не тягнуть за собою цілу державу.Полегшити ворогу справу всього його життя за хвилину комфорту? Таке може пропонувати або ідіот, або внутрішній ворог. Я про тих, хто «радить» тут. Не з-за кордону, де можна недооцінити ризик.Ми погано готувались як держава. Як суспільство. Це очевидно. Я про це писав і до останніх ударів, і зараз. Та це не привід дати себе зжерти. Тільки готуватись краще. За цим має слідкувати тил. Армія зайнята хваткою.Ганяючись за комфортом замість ставки на армію, тил втратив комфорт та не посилив армію. Владу відношу до тилу, бо це її пріоритет. Потрібні тільки військові рейки і мобілізація замість мрії про рейтинг. До чого вели напівкроки, зараз бачите.@maxgadyukin