Статистика telegram каналу - @long_telegram

Логотип телеграм спільноти - Long Telegram 2021-12-09

Long Telegram

Кількість підписників:
880
Фото:
68 
Відео:
 
Посилання:
445 
Категорія:
Блоги
Опис:
Блог Антона Процюка. Ділюся цікавими статтями і вартими уваги ідеями. Багато про медіа і технології; деколи про американську політику; зрідка — (несмішні) меми. Ваші коментарі, побажання і критика — @protanton

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2022-05-25

Стіна канала Long Telegram - @long_telegram

​​Подкаст-підсумки року за версією Long Telegram
Коли я почав регулярно слухати подкасти сім років тому, це були здебільшого американські і британські, бо якісних українських тоді було мало. Зараз все значно краще — я слухаю подкастів українською не менше, ніж англійською.
Тому цього разу в моєму (суб’єктивному й ідіосинкратичному) списку найцікавіших подкастів, які запустилися цього року — лише три українські.
1. «Не під запис» — інтерв’ю про піар та комунікації з топовими піарницями Анею Давиденкою і Сашею Погорілою (YouTubeподкаст-платформи)
🎧Випуск, з якого варто почати — інтерв’ю з Володимиром Дегтярьовим із комунікаційної агенції Newsfront (YouTube)
2. «Тонкощі перекладу» — розмови про те, як Україну розуміють і сприймають у світі, із Зоєю Красовською з LMF (YouTubeподкаст-платформи)
🎧Випуск, з якого варто почати — розмова про міжнародну журналістику з Антоном Семиженком із «Бабеля» і Наталією Гуменюк (YouTube)
3. «СучЦукрМуз» — розмови про сучасну українську музику з журналістом і музикантом Альбертом Цукренком (YouTubeподкаст-платформи)
🎧Випуск, з якого варто почати — інтерв’ю з головредом LiRoom і музикантом Олексієм Бондаренком (YouTube)
З англомовних подкастів я не відкрив для себе багато нового цього року, але продовжую слухати улюблені, про які розповідав раніше. Ось три хороші рекомендації:
1. Decoder — інтерв’ю про технології та бізнес з головним редактором The Verge Нілаєм Пателом (подкаст-платформи)
🎧Особливо цікаві випуски 2024 року — розмови з гендиректорами Duolingo, Grammys і GitHub.
2. Conversations with Tyler — інтерв’ю з цікавими людьми з інтелектуалом і поліматом Тайлером Ковеном (YouTubeподкаст-платформи)
🎧Особливо цікавий випуск 2024 року — інтерв’ю з істориком і автором великої біографії Сталіна Стівеном Коткіним.
3. The Intelligence — щоденний новинний подкаст від The Economist: за 20 хвилин журналісти розбирають три важливі теми (YouTubeподкаст-платформи)
Читайте більше:
📍Попередні подкаст-підсумки року від Long Telegram: 2023, 2022
📍Більш всебічний топ українських подкастів — лауреати премії «Слушно» від Megogo
Зображення: DALL·E / ChatGPT
167
24-12-21 10:04
🌎«Моє особисте прагнення – витіснити російськомовну «Вікіпедію» з україномовного ринку». Інтерв'ю з головним амбасадором української «Вікіпедії»
Антон Процюк більше 12 років розвиває вільну енциклопедію «Вікіпедія» в Україні. Для цього він має декілька амплуа. Перше — керівник програм громадської організації «Вікімедіа Україна», яка не є частиною «Вікіпедії», але підтримує її розвиток. Наприклад, розвиває українську освіту за допомогою тренінгів і програм, в яких на серйознішому рівні використовує напрацювання «Вікіпедії». Друге — є волонтером, редактором і адміністратором, який пише статті для «Вікіпедії». «Коли ти це робиш, то сам дізнаєшся щось нове, твої матеріали читають мільйони людей і ти допомагаєш розвиватися українській мові та вільним знанням», — каже про свою мотивацію Антон.
Далі в матеріалі ви дізнаєтеся, про стан україномовної «Вікіпедії», популярні статті, неетичні організації та як програміст «підняв» себуанську мову завдяки енциклопедії.
@devukraine
Зображення до поточного посту у каналі "Long Telegram" - @long_telegram
234
24-12-19 08:34
​​Time зробили цікавий експеримент зі своєю статтею, яка оголошує людину року за версією журналу (сам вибір людини року банальний).
З допомогою ШІ цю статтю можна послухати, згенерувати короткий конспект, прочитати автопереклад різними мовами (зокрема українською) і навіть поговорити з чатботом про неї.
Сумніваюся, що багато людей захочуть чатитися з журналістською статтею, але інші функції справді корисні.
Наприклад, зручно мати можливість послухати статтю замість читання. Наступний крок, якого тут не вистачає — опція зручно переключатися між читанням і слуханням посередині.
Короткий конспект також корисний для читача. Хоча на місці автора і редактора я б залишився незадоволеним — витратили десятки годин на написання і вдосконалення унікального тексту, а його одним кліком перетворюють у сіру однорідну банальщину.
Думаю, що все більше видань будуть вбудовувати ШІ-функції такого формату. Технологічна можливість робити це все вже є (хоча з вдосконаленням технологій буде покращуватися якість), не вистачає в першу чергу зручних продуктових рішень.
368
24-12-16 16:51

Дуже цікаве велике інтерв'ю The Verge (подкаст + текстовий варіант) з генеральним директором Duolingo — як і на кому платформа заробляє гроші, чим їм корисний штучний інтелект (і чому галюцинації не страшні), наскільки таке гейміфіковане вивчення мов загалом…

489
24-12-12 10:42

В українському Forbes вийшло цікаве розслідування про бум шахрайських кол-центрів. В Україні працює майже 2000 «офісів», які майстерно виманюють гроші — здебільшого у росіян.
Хоча когось з нас складно запідозрити в симпатії до росіян, таке телефонне кібершахрайство шкідливе принаймні з трьох причин:
📍Кол-центри працюють на російську аудиторію не з відчуття патріотизму, а через те, що це допомагає уникнути юридичної відповідальності. Не здивуюся, якщо вони переключаться на українців, якщо це стане вигідніше.
📍Це шкодить міжнародній репутації України — нам не потрібне реноме центру кібершахрайства.
📍Кол-центри викривляють ринок нерухомості і ринок праці. Як пише Forbes, у цій сфері може працювати від 25 до 50 тисяч людей, і працівники «офісів» легко можуть заробляти $1000–2000 на місяць. «“Такі зарплати спотворюють ринок, неможливо знайти на адекватні гроші менеджера з продажів”, — скаржиться Forbes бізнесмен із Дніпра, який займається виробництвом металопродукції».

648
24-12-08 08:32

Дуже цікаве велике інтерв'ю The Verge (подкаст + текстовий варіант) з генеральним директором Duolingo — як і на кому платформа заробляє гроші, чим їм корисний штучний інтелект (і чому галюцинації не страшні), наскільки таке гейміфіковане вивчення мов загалом ефективне і ще багато всього.

677
24-10-30 13:41
​​The Washington Post, одна з найбільших американських газет, відмовилася підтримувати будь-якого кандидата на президентських виборах. Тобто де-факто відмовилося формально підтримати Камалу Гарріс.
Підтримка кандидатів (endorsements) редакційними колегіями видань — давня традиція американських медіа. The New York Times цього року підтримало Камалу Гарріс, самі Washington Post обирали «свого» кандидата на президентських виборах майже кожного разу за останні 50 років.
Загалом ця традиція проблематична. Редакційні колегії, які приймають це рішення, працюють окремо від ньюзрумів (у американських медіа загалом традиційно розподілені news і opinion) — але більшість читачів не розуміють цієї різниці. Кілька років тому я писав про це детальніше для The Fix.
І підтримка кандидатів не особливо впливає на результати виборів. Здебільшого ліберальні читачі Washington Post і так проголосували б за Гарріс, а ті виборці, яких важливо переконати, не читають Washington Post або принаймні не довіряють їм.
Тому власник Washington Post Джефф Безос цілком правий у своєму поясненні:
«Підтримка кандидатів медіа [presidential endorsements] не впливають на перебіг виборів. Жоден виборець у [ключовому хиткому штаті] Пенсильванії, який ще не визначився, не скаже: “Я прийму рішення на основі позиції газети A”. Жоден. Що насправді робить декларація підтримки одного кандидата — це створює відчуття упередженості. Сприйняття відсутності незалежності».
Проблема в тому, що це рішення він прийняв за пару тижнів до виборів, тому більш цинічна і ймовірна інтерпретація — один з найбагатших людей світу і власник численних інших бізнесів боїться проблем з можливою другою адміністрацією Трампа.
Це рішення не лише викликало шквал критики, а й неочікувано сильно вдарило по бізнесу Washington Post. За повідомленням NPR, близько 200 тисяч платних підписників видання — приблизно 10 відсотків! — наразі скасували свою підписку.
Як пише Semafor, виявилося, що для сотень тисяч людей основним продуктом Washington Post була не інформація, а відчуття підтримки демократії.
Офіційний і дуже успішний слоган Washington Post часів адміністрації Трампа — democracy dies in darkness. Тепер їм потрібно перепродумувати себе і знайти достатню кількість людей, які справді платитимуть за основний продукт.
692
24-10-29 07:50

Цікаве есе про те, де ШІ-чатботи можуть бути корисними в написанні хороших текстів — не замінити автора, а допомогти йому/їй сконцентруватися і увійти в правильний ментальний стан замість того, щоб починати зовсім з порожньої сторінки. Резонує з моїм досвідом.
«Попри всю свою неефективність, цей непрямий підхід виявився легшим, ніж просто дивитися на порожню сторінку; “розмовляти” з чатботом про статтю цікавіше, ніж працювати в тихій ізоляції. Зрештою, [коли я використовував ШІ для допомоги зі статтею] я не економив час: мені все одно потрібно було шукати факти і писати речення власним голосом. Але мої бесіди, схоже, зменшували те, наскільки сильне розумове зусилля треба було прикладати [для написання якісного тексту]…»
«ChatGPT не стільки пише за вас, скільки створює ментальний стан, який допомагає вам писати краще».

606
24-10-06 09:47
​​Сьогодні святкує сотий день народження колишній президент США Джиммі Картер.
Його президентство було здебільшого невдалим: економічні проблеми, енергетична криза, тривалі невдалі спроби звільнити американських заручників в Тегерані. Іконічний американський політичний анекдот від Рейгана, якому Картер програв вибори у 1980 році: Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.
Але Картер відновив свій імідж за наступні 40+ років завдяки миротворчій і гуманітарній роботі. У 2002 році він отримав Нобелівську премію миру — і загалом вважається ідеальним колишнім президентом.
📍На фото — ще молодий 84-річний Картер на велосипеді
680
24-10-01 17:07

Найкраще привітання до Днем захисників і захисниць? Донат на Сили оборони.
Допомагаю зібрати 100 тисяч на РЕБ для Азову. Якщо можете — долучіться до збору.
За донат від 200 гривень розіграю серед трьох людей будь-яку (нову) книжку на ваш вибір з тих, які я оглядав за минулий рік для каналу:
📍«Потяг прибуває за розкладом»
📍«Танці з кістками»
📍«За Перекопом є земля»
▪️Донатити тут

653
24-10-01 10:56