Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Леонід Нєвзлін
Додано 14 лип 2024

Леонід Нєвзлін

@leonidnevzlinUA
Кількість підписників: 592
Фото: 577
Відео: 159
Посилання: 1,610
Опис:
Особистий канал Леоніда Нєвзліна

👥 Кількість підписників

592
Середній/День:: -2
Середній/Тиждень:: -2
Середній/Місяць:: -6

👁️ Середній перегляд на повідомлення

243
Середній/День:: 266
Середній/Тиждень:: 210
ERR: 41.05%

📊 Кількість повідомлень на день

2.1
Останній день: 3
Середнє за тиждень: 2
Середнє за день: 2.1

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 265 26-03-11 11:08
11 березня 1990 року о 18:08 у залі Верховної Ради Литви зняли радянський герб і підняли триколірний національний прапор. У цей момент стало зрозуміло — незворотне сталося. 11 березня 1990 року Верховна Рада Литви ухвалила Акт про відновлення незалежної Литовської держави. Литва стала першою союзною республікою, що відновила незалежність, і дала старт тому, що згодом назвуть «парадом суверенітетів». Сьогодні цьому рішенню 36 років.Акт, ухвалений того дня, не проголошував незалежність, а саме відновлював її. Позиція Литви завжди полягала в тому, що включення до складу СРСР у 1940 році було незаконною окупацією, а не добровільним входженням, і, отже, юридично держава не припиняла існування.Москва не визнала це рішення і запровадила економічну блокаду. У січні 1991 року радянські війська увійшли до Вільнюса і зайняли телевежу, загинули 14 людей. Це була стандартна відповідь імперії. Але історія була на боці Литви.Маленька країна, без армії, без ядерної зброї, без природних ресурсів у якомусь значущому обсязі — вона вийшла з імперії, пережила блокаду, пережила танки і увійшла до НАТО та ЄС. Зараз Литва — серед найпослідовніших прихильників України в Європі, країна, яка витрачає на оборону понад 5% ВВП і прямо говорить про російську загрозу. Добре знаючи, як важливо не здаватися у протистоянні з імперією.Зі святом, Литва! З днем відновлення незалежності!Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 300 26-03-10 11:33
З Будапешта пролунало фактичне визнання у вимаганні. Міністр будівництва і транспорту Угорщини Янош Лазар заявив, що захоплення угорськими силовиками готівки, яку інкасатори державного банку везли до України, не було випадковістю.«Ми зробили те, що зробили, не випадково — і гроші ми їм не повернемо… Поки що гроші залишаться тут. Ми чекаємо, коли знову відкриється нафтопровід, і чекаємо нових українських грошових перевезень через Угорщину», — сказав міністр, довго й розлого пояснюючи «питання» режиму Орбана до перевезення готівки.Про те, що з початку повномасштабної війни Росії проти України — і, як наслідок, після закриття українських аеропортів — готівку доставляють до країни наземним транспортом, міністр згадати забув.Паралельно сам Віктор Орбан виступив із черговим хамським випадом, розмірковуючи про геополітику: «Між Росією та Угорщиною завжди має бути щось — це навіть можна назвати Україною. Ми дивимося на світ не з точки зору українців, а з точки зору угорців, і безпека угорців може бути значно надійніше гарантована, якщо ми не будемо сусідами з Росією».Намагатися в межах передвиборчої агітації зображати боротьбу з російською загрозою для угорців у Орбана виходить геть погано. Істерика, яку офіційний Будапешт разом із Братиславою влаштували останнім часом, говорить лише про одне: грошова схема співпраці з Москвою є дуже «смачною». І заради її функціонування ці товариші готові опуститися до відвертого базарного рекету.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 308 26-03-09 08:37
Ізраїльська Рада національної безпеки попереджає: Іран докладає всіх зусиль для здійснення терактів проти євреїв та ізраїльтян по всьому світу. Громадянам не рекомендують відвідувати Вірменію, Азербайджан і Грузію. І це не абстрактна загроза — підтвердження надходять одне за одним.Азербайджан запобіг серії іранських терактів, підготовлених КВІР: серед цілей — ізраїльське посольство в Баку, синагога, єврейські громадські лідери та нафтопровід Баку—Тбілісі—Джейхан, через який йде постачання третини ізраїльського імпорту нафти. Сім громадян Азербайджану затримано. Раніше іранські дрони атакували азербайджанську територію — один вибухнув поруч зі школою, четверо людей поранені. Баку відкликав дипломатів із Тегерана та звинуватив Іран у «тероризмі».У Лондоні поліція заарештувала чотирьох громадян Ірану — троє з них також мають британське громадянство — за підозрою у стеженні за об’єктами єврейської громади з метою підготовки атак. Прем’єр-міністр Стармер заявив, що лише за останній рік іранський режим причетний до більш ніж 20 потенційно смертоносних операцій на території Великої Британії.Це і є справжнє обличчя режиму. Не переговорники в Женеві — а дрони над азербайджанськими школами й агенти, які стежать за лондонськими синагогами. Війна з Ізраїлем і США оголила те, що й так було правдою: іранський режим — це глобальна терористична мережа, яка вдає державу.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 326 26-03-08 11:24
WSJ пише, що Іран завдає ударів по радіолокаційних системах, які слугують «очима» протиповітряної оборони на Близькому Сході. За інформацією видання, за останні дні було уражено кілька таких систем, що погіршило здатність США та їхніх союзників відстежувати ракети.Під ударом опинилися системи в Катарі, ОАЕ, Йорданії, Бахрейні, Кувейті та Саудівській Аравії. Удари часто здійснюються іранськими ударними безпілотниками, такими як «Шахеди». Як зазначає видання, вони відіграють центральну роль у відповідних діях Ірану, атакуючи нафтові об’єкти, військові бази та висотні будівлі в країнах Перської затоки.Зазначається, що Іран запускає менше ракет, ніж під час першої хвилі атак, однак атаки дронами тривають приблизно з тією ж інтенсивністю. Водночас Іран, ймовірно, здатний виробляти тисячі безпілотників, а Росія передає Тегерану розвідувальні дані, які можуть допомогти у визначенні цілей для ударів.І ця ситуація — одна з найбільш дивовижних у цій війні. Москва ще у 2022 році розпізнала дешеву зброю терору, здатну обходити сучасні системи ППО, масове виробництво якої можливе навіть в умовах санкційного тиску. Тепер ця зброя застосовується не лише для енергетичного терору, а й для того, щоб «засліпити» американські війська в регіоні.Напередодні агентство Reuters повідомляло, що США та Катар уже ведуть переговори про закупівлю українських дронів, які використовуються для перехоплення «Шахедів». Українці можуть виробляти до 50 тисяч таких безпілотників на місяць, з яких близько 5–10 тисяч готові експортувати.Це правильний крок — але такі контракти варто було укладати значно раніше.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 231 26-03-06 10:51
Поки Ізраїль і США воюють із терористичним режимом, який десятиліттями планував знищення єврейської держави, американський телеведучий Такер Карлсон знайшов справжнього винуватця війни. Це, звісно ж, євреї. Точніше — ХАБАД.У своєму відео Карлсон заявив, що хасидський рух таємно підштовхує США до війни заради руйнування мечеті Аль-Акса і будівництва Третього Храму. Як доказ — нашивка на формі одного ізраїльського солдата.Це класична конспірологія, яка за визначенням не потребує доказів: чим абсурднішим є звинувачення, то важче його спростувати. ХАБАД — децентралізований рух, відомий синагогами та громадськими центрами по всьому світу, в основі якого лежить ідея допомоги ближньому та поширення єврейської традиції, — раптом перетворюється на таємний штаб близькосхідної війни. Логіка середньовічна, аудиторія — сучасна.Примітно, що Карлсона засудили всі — від Трампа («Такер втратив орієнтири») до Республіканського єврейського комітету. Але факт залишається фактом: найвпливовіший голос правої Америки відкрито транслює антисемітські теорії змови у розпал війни.Антисемітизм не знає політичних кордонів. Він однаково комфортно почувається і серед лівих, які звинувачують «сіоністів», і серед правих, що вигадують нові ролі для євреїв у світових змовах. Декорації змінюються — сутність залишається тією самою.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 253 26-03-05 09:56
Цього ранку іранський режим атакував безпілотниками Азербайджан — під ударом опинилися аеропорт у Нахічевані та школа, постраждали двоє людей. У Баку офіційно заявили про своє право на відповідь.Терористичний режим у Тегерані продовжує реалізовувати свою стратегію виживання — втягувати у війну якомога більше країн і руйнувати світову торгівлю, створюючи політичний тиск на США та Ізраїль. Іран пішов російським шляхом енергетичного терору, за допомогою якого він розраховує змусити противників піти на вигідну для нього угоду.Проблем тут кілька, і всі вони — невивчені уроки злочинної війни Росії проти України. Перша — можливі проблеми з обсягами виробництва протиракет для західних систем ППО, які в цих умовах потрібні у значно більших кількостях, ніж вони виробляються. Друга — і це визнають навіть офіційні особи у Вашингтоні на закритих брифінгах — ударні дрони.Як пише FT, Пентагон і щонайменше один уряд країн Перської затоки ведуть переговори про купівлю українських перехоплювачів для відбиття атак безпілотників. Країни Затоки останніми днями використовували дорогі ракети Patriot для захисту від хвиль іранських «Шахедів». Однак їхні запаси скорочуються, і вони звертаються до досвіду Києва.Експерти вважають, що Іран міг накопичити десятки тисяч таких дронів. Країни Затоки фактично опинилися в становищі Одеси, яку роками тероризують «Шахеди», що прилітають з моря.Дивно, що цією проблемою почали серйозно займатися лише зараз — коли світ уже опинився на порозі глобальної енергетичної кризи, у створенні якої ключову роль можуть відіграти саме ударні безпілотники.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 203 26-02-27 13:21
Сьогодні — 11 років від дня вбивства Бориса Нємцова.Його застрелили біля стін Кремля — у самому центрі країни, якій він намагався повернути відчуття нормальності. Нємцов був одним із небагатьох російських політиків, для кого слова «чесність» і «політика» не суперечили одне одному. Він говорив прямо, не ховався за цинізмом і не робив вигляду, що зло — це просто «особливість системи». Він називав речі своїми іменами.В іншій Росії в нього могло бути політичне майбутнє. І, можливо, у самої Росії — теж. Він міг бути одним із тих, хто допоміг би країні повернути у бік свободи, закону та поваги до людського життя. Але історія пішла інакше.Режим Путіна від самого початку будувався як система особистої влади та безкарності. Кремлівська мафія починала зі знищення окремих людей, неугодних режиму. Таких, як Нємцов.І якщо комусь здавалося, що це точкове насильство, що десь існує межа, — то це було зовсім не так. Межа не з’явилася, її у мафіозної держави не могло й бути.Те, що колись проявлялося у політичних вбивствах, згодом перетворилося на війну та масові вбивства під час російського вторгнення в Україну. Суть режиму не змінилася — змінився масштаб злочинів.Від самого початку це була система, побудована на брехні, страху та мафіозній логіці: сила замість закону, лояльність замість справедливості, насильство замість політики. І коли такі системи вчасно не зупиняють, вони завжди йдуть далі.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 199 26-02-26 14:17
У женевській резиденції посла Оману проходить третій раунд непрямих переговорів між США та Іраном. Американську сторону представляють спецпосланець Уіткофф і Джаред Кушнер, іранську — міністр закордонних справ Аракчі.Міністр закордонних справ Оману повідомляє про «обмін креативними та позитивними ідеями». Іранська сторона говорить про «рамкову угоду» та «початок шляху». Американська сторона помітно стримана.І недарма. Іран і досі не готовий обговорювати ані ракетний арсенал, ані підтримку «Хізбалли» та інших терористичних угруповань. Єдина поступка, на яку Тегеран натякає, — можливість відправити збагачений уран за кордон. Але від права на збагачення відмовлятися не має наміру. Саме це і є головним каменем спотикання.Поки дипломати говорять, військові діють. США зосередили на Близькому Сході найбільше військове угруповання з часів вторгнення в Ірак. У Білому домі, за даними Politico, відкрито обговорюють сценарій, за якого Ізраїль завдає удару першим — щоб надати США політичне прикриття для вступу у війну.Сенатор Ліндсі Ґрем, головний «яструб» в оточенні Трампа, коротко написав перемовникам: «До біса це». І додав, що сподівається на зміну режиму в Тегерані.Переговори тривають. Але дедалі більше схоже, що вони потрібні не для того, щоб домовитися, — а щоб потім сказати: ми намагалися.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 220 26-02-25 14:07
Градус антиукраїнської та антиевропейської істерії в Угорщині зашкалює. Орбан виступив із заявами про нібито «українську загрозу» для енергетичних об’єктів країни.«Я розпорядився посилити захист об’єктів енергетичної інфраструктури… Ми розмістимо військових біля енергетичних об’єктів і необхідні засоби, щоб запобігти атакам. Поліція патрулюватиме навколо окремих електростанцій, розподільчих станцій і диспетчерських центрів», — заявив він.Все це відбувається на тлі блокування Будапештом 20-го пакета санкцій ЄС проти РФ, а також виділення Україні 90 мільярдів євро європейського кредиту. Втім, поки що ця істерія Орбану не дуже допомагає. Опозиційна партія «Тиса» вже випереджає правлячу «Фідес» на 11 відсоткових пунктів. А серед виборців, що визначилися, її перевага сягнула 20 відсоткових пунктів.Судячи з того, що напруження доходить до брязкання зброєю, Орбан і його покровителі в Москві готові піти на що завгодно, щоб спробувати зберегти владу за найлюб’язнішим путінським другом у Європі. І анонсоване нещодавно використання проти лідера опозиції Петера Мадяра відео інтимного характеру може виявитися не найогиднішою провокацією.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 217 26-02-24 15:09
Ядерна риторика, що загострилася сьогодні в Москві, найімовірніше є частиною інформаційної кампанії напередодні чергового раунду переговорів між Україною, США та РФ. Імовірно, вона також пов’язана з консультаціями щодо можливого продовження договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь.Втім, це зовсім не скасовує того факту, що будь-яке зайве слово на цю тему — особливо в нинішніх умовах — несе в собі колосальну небезпеку. Окрім кричущого лицемірства — РФ, колишній гарант безпеки України, вже чотири роки щодня бомбить країну, яка добровільно відмовилася від ядерної зброї, — це ще й продовження нормалізації самої ідеї застосування зброї масового ураження.Зусиллями Путіна застосування балістичних ракет середньої дальності в Європі стало сприйматися як щось буденне. Хоча ще десять років тому подібні сценарії належали до категорії «немислимого».Тепер про ядерну зброю замислюються країни, які раніше навіть не розглядали можливість витрачати ресурси на це безумство. Час від часу порушується питання про можливе проведення ядерних випробувань у РФ або США. Більше того, з’являються повідомлення про те, що Китай нещодавно таємно провів випробування малопотужного ядерного пристрою в межах модернізації свого арсеналу.Все це стало можливим завдяки Путіну. Він і його спільники продовжують розширювати межі допустимого, підводячи всіх нас до прірви.Підписатися: Леонід Нєвзлін