Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Леонід Нєвзлін
Додано 14 лип 2024

Леонід Нєвзлін

@leonidnevzlinUA
Кількість підписників: 592
Фото: 577
Відео: 159
Посилання: 1,620
Опис:
Особистий канал Леоніда Нєвзліна

👥 Кількість підписників

592
Середній/День:: -2
Середній/Тиждень:: -2
Середній/Місяць:: -6

👁️ Середній перегляд на повідомлення

247
Середній/День:: 234
Середній/Тиждень:: 232
ERR: 41.72%

📊 Кількість повідомлень на день

2.1
Останній день: 3
Середнє за тиждень: 2
Середнє за день: 2.1

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 270 26-01-04 09:47
⚡️Операція із затримання президента Венесуели Ніколаса Мадуро, а також попередні дії Ізраїлю проти Ірану продемонстрували обмежену ефективність російських систем протиповітряної оборони. Про це повідомляє ізраїльське видання Walla.За оцінкою видання, теоретично американська авіація могла зіткнутися з венесуельськими винищувачами F-16, оснащеними ізраїльськими ракетами. Раніше Венесуела була одним із ринків ізраїльської оборонної промисловості: компанія Rafael постачала ракети Python-4 для F-16, а також прицільні контейнери Litening.Після погіршення відносин із Заходом і запровадження санкцій технічне обслуговування F-16 стало ускладненим, а підтримка з боку Rafael була припинена. За даними відкритих джерел, у боєготовому стані залишалися лише кілька літаків із наявного парку. Також у 2006 році Венесуела вивела з експлуатації наземну версію системи ППО Barak-1, призначену для захисту військових баз.Згодом Каракас переорієнтувався на російський військово-промисловий комплекс і отримав винищувачі Су-30, а також зенітні ракетні комплекси С-300 і «Бук». За інформацією видання, ці системи були нейтралізовані під час операції, аналогічно до іранських і сирійських комплексів С-300, які раніше були знищені без втрат для ізраїльської авіації.Аналітики зазначають, що ці події можуть мати значення і для Китаю, який використовує системи, розроблені з урахуванням російських технологій.
👁 288 26-01-02 10:17
З’явилися нові подробиці дивовижної історії з переслідуванням танкера, який обслуговує чи не весь «терористичний інтернаціонал». The New York Times пише, що уряд РФ направив офіційний дипломатичний запит із вимогою, щоб США припинили переслідування судна.За словами джерел видання, ноту було передано до Державного департаменту пізно ввечері напередодні Нового року. Один зі співрозмовників додав, що це звернення також було надіслане до Ради внутрішньої безпеки Білого дому.Напередодні танкер Bella 1, екіпаж якого малював на борту російський прапор, намагаючись уникнути захоплення силами Берегової охорони США, з’явився в офіційному російському реєстрі суден під новою назвою — Marinera — з портом приписки Сочі. Як повідомлялося, судно, що розпочало своє плавання в Ірані та прямувало по нафту до Венесуели, взяло курс на північ Атлантики.Втім, неназваний американський посадовець заявив журналістам, що адміністрація Трампа й надалі вважає танкер «судном без громадянства», оскільки під час першого контакту з береговою охороною він ніс фальшивий прапор.Москва наполегливо намагається довести, що є надійним «політичним дахом» для людоїдських режимів та їхніх проксі, і водночас прощупує межі того, як далеко може зайти боротьба проти її «тіньового флоту». Від реакції Вашингтона нині залежить дуже багато.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 288 25-12-31 09:08
Берегова охорона США призупинила операцію із захоплення підсанкційного нафтового танкера Bella 1, який уже майже два тижні тікає від американських сил. Як пише The Wall Street Journal, «переслідування ускладнилося» після того, як на борту судна недбало намалювали російський прапор.Американські посадовці повідомили виданню, що прапор з’явився в очевидній спробі заявити про «покровительство» з боку Москви. Тепер кораблі берегової охорони відстежують великий танкер в Атлантичному океані, тримаючись приблизно за пів милі позаду. За словами джерел, берегова охорона має можливість захопити судно, якщо Білий дім дасть «зелене світло» — більш ніж через десять днів після початку переслідування, що стартувало біля берегів Венесуели.«Судно чинить опір політиці США щодо захоплення деяких нафтових танкерів, які перебувають під санкціями та прямують до Венесуели або виходять із неї. Президент Трамп заявляв, що ця практика буде припинена шляхом повної блокади таких підсанкційних суден. Цей крок покликаний перекрити Венесуелі її основне джерело доходів. Водночас всередині берегової охорони та ВМС США точаться суперечки щодо доцільності захоплення танкера — з огляду на те, що він порожній і старий», — йдеться в публікації.Згідно з Конвенцією ООН з морського права, берегова охорона має право підніматися на борт іноземних суден, якщо вони є суднами без прапора або якщо існують розумні підстави підозрювати їх в обмані, зазначають експерти з морського права. Коли США розпочали переслідування танкера, Білий дім заявив, що судно перебуває під санкціями та підлягає судовому арешту, а також що воно ходить під фальшивим прапором.Видання зазначає, що США запровадили санкції проти Bella 1 за ймовірне перевезення іранської нафти в інтересах терористичних організацій, пов’язаних із Тегераном, — «Хізбалли» та хуситів. Міністерство фінансів США заявляло, що танкер пов’язаний з силами «Кудс» Корпусу вартових ісламської революції.Чудова ілюстрація роботи «терористичного інтернаціоналу» — та магії «політичного даху», який йому забезпечує путінський режим. Нашвидкоруч намальований на борту російський прапор зупиняє сили наймогутнішої демократії світу. Вражаюче.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 271 25-12-30 13:35
Істерика, влаштована навколо уявної атаки українських дронів на резиденцію Путіна, була потрібна Москві лише з однією метою — спробувати звинуватити Київ у зриві переговорів. Пєсков уже відзвітував, що РФ «продовжуватиме діалог насамперед з американцями», водночас погрожуючи посиленням «переговорної позиції».Росії не потрібні жодні виправдання для продовження воєнних злочинів: путінські війська щодня знищують українську цивільну енергетичну інфраструктуру, мешканці Києва й Одеси сидять без світла, енергосистема не витримує навантаження, посиленого морозами. «Удар по резиденції» був потрібен лише як нібито переконливий аргумент для розмови зі схильним до розкоші Дональдом Трампом.На цьому тлі прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після переговорів з європейськими лідерами сьогодні виступив із дивовижною заявою: «Мир на горизонті. Я маю на увазі найближчі тижні, а не місяці чи роки. Уже до січня нам усім доведеться зібратися разом… щоб ухвалювати рішення щодо майбутнього України та майбутнього цього регіону».За його словами, гарантії безпеки, запропоновані Києву Сполученими Штатами, дають підстави сподіватися на швидке завершення війни, однак Україні доведеться піти на компроміси з територіальних питань.Важко зрозуміти, чому західні лідери повірили в територіальні поступки, якими нібито задовольниться Путін. Завтра він вигадає удар не по Валдаю, а по Сочі — й вимагатиме виведення українських сил ще з одного регіону. А потім щось «вибухне» в Москві чи Петербурзі — і вже полякам запропонують посунутися в Сувальському коридорі.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 277 25-12-29 09:02
Переговори у Флориді між Володимиром Зеленським і Дональдом Трампом не призвели до дипломатичного прориву. Президент США заявив, що «95% питань уже врегульовано». Втім, до решти 5% якраз входять найчутливіші теми — вимога щодо виведення українських військ з Донбасу та контроль над Запорізькою АЕС.Невизначеною залишається і ситуація з гарантіями безпеки. Зеленський на спільній пресконференції з Трампом заявив, що гарантії погоджені на 100%, однак президент США одразу втрутився і зазначив, що й тут ідеться лише про 95%. Судячи з контексту, Вашингтон намагається перекласти більшу частину відповідальності за безпеку України на Європу.Показовими є й слова Трампа про те, що Путін, з яким він розмовляв телефоном перед переговорами, не хоче простого припинення вогню, а прагне угоди, яка завершить війну. «Я розумію цю позицію. Але, думаю, ми знаходимо способи її обійти», — додав американський лідер. Іншими словами, Путін відмовився навіть від тимчасового припинення вогню — зокрема для проведення референдуму щодо мирної угоди, який може ініціювати Зеленський.Загалом Трамп підсумував переговори фразою: «Якщо нічого не вийде, доведеться воювати й помирати». Це логічно, особливо з огляду на повне небажання Москви погоджуватися ані на мир, ані на перемир’я. Питання лише в тому, чи готові США посилити тиск на Росію, чи Вашингтон і надалі обмежуватиметься констатацією сумних фактів.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 297 25-12-26 11:43
Журналіст видання Axios Барак Равід повідомив, що найближчої неділі Володимир Зеленський зустрінеться з Дональдом Трампом у Мар-а-Лаго. Видання Kyiv Post із посиланням на неназваного західного посадовця пише, що навколо «мирного плану» щодо України панує атмосфера «обережної інтриги» після нещодавніх зустрічей делегацій у Флориді.«Рівень конкретики вищий, ніж ми бачили раніше. Але найскладніші питання — гарантії безпеки, механізми забезпечення дотримання домовленостей і юридичні зобов’язання Росії — досі залишаються невирішеними», — розповів співрозмовник.Деякі деталі цієї «інтриги» підсвітили російські ЗМІ, повідомивши, що Путін під час нещодавніх заходів у Росії заговорив про ситуацію навколо Запорізької АЕС. За його словами, обговорюється питання спільного управління станцією з американцями, які нібито зацікавлені в організації майнінгу на ЗАЕС.Фантастичний цинізм — якщо це правда. Поки Москва і Вашингтон обговорюють безумну комерцію, українці сидять без електроенергії в люті морози, а путінські війська продовжують щодня бомбардувати цивільну енергетичну інфраструктуру.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 282 25-12-25 16:23
Ще одна цікава лінія, яку можна простежити за стенограмами трьох розмов Володимира Путіна з Джорджем Бушем-молодшим, — Іран та його ядерна програма.На початку 2000-х Путін погоджувався з побоюваннями Вашингтона щодо Ірану й підтверджував, що Тегеран має намір здобути ядерну зброю, а не обмежитися цивільним використанням атомної енергії. Путін визнавав, що іранські лідери — «можливо, божевільні у своїй ідеології», водночас зазначаючи: «вони — інтелектуали. Вони мають університетську освіту, вийшли з академічного середовища. Вони не примітивні люди».У 2005 році Буш і Путін обговорювали, що Ірану не можна дозволити мати бомбу. США та Росія координували свою політику з цього питання.З 2025 року ці стенограми виглядають вельми парадоксально. Відтоді Росія розвернулася на 180 градусів і допомагає Ірану зброєю, технологіями та, цілком імовірно, ядерним ноу-хау.Висновок із цього можна зробити лише один. Навіть якщо Путін говорить, як здається, правильні речі — це ще не означає, що його позиції не зміняться радикально. Навіть якщо хтось у Вашингтоні вважає, що з Росією можна співпрацювати, — це ілюзія.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 247 25-12-24 12:06
Ізраїльський телеканал КАН-11 опублікував інтерв’ю з колишнім прессекретарем Біньяміна Нетаніягу, фігурантом скандального «Катаргейту» Елі Фельдштейном, який підтвердив, що прем’єр-міністр знав про витік секретного документа ізраїльської армії до німецького таблоїда Bild.Йдеться про документ ХАМАСу, який помічники Нетаніягу передали іноземним журналістам, що потенційно є не лише серйозним порушенням військової цензури, а й загрозою національній безпеці. Тепер один із ключових фігурантів справи підтверджує, що прем’єр-міністр був у курсі подій і навіть, за його словами, був «задоволений».Документ, ймовірно отриманий із систем ЦАХАЛу, був написаний навесні 2024 року й докладно описував стратегію ХАМАСу щодо заручників, зокрема плани тиску на родини заручників, що, у свою чергу, мало чинити тиск на ізраїльське суспільство та уряд. Після «зливу» документа редакції Bild Нетаніягу заявив, що демонстранти, які вимагають повернення заручників, «потрапили в пастку ХАМАСу» і діють в інтересах терористів.Нетаніягу завдає безпеці держави Ізраїль колосальної шкоди. Навіть у «Лікуді» починають це усвідомлювати. Міністр у справах діаспори Аміхай Шиклі заявив, що не може «це виправдати», і що справа виглядає «дуже погано».Питання в тому, чи зможуть ізраїльтяни нарешті скинути Нетаніягу, який вчепився за своє крісло, чи він і надалі руйнуватиме країну заради власних політичних і приватних інтересів.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 268 25-12-23 18:12
У Великій Британії сьогодні двох чоловіків визнали винними у змові з метою вбивства сотень людей під час організованої терористичної атаки на єврейську громаду. Двоє ісламістів — 38-річний Валід Саадауї та 52-річний Амар Хуссейн — мали намір використати автоматичну вогнепальну зброю, щоб вбити якомога більше євреїв.За повідомленням влади, якби їхні плани були реалізовані, це призвело б до одного з найсмертоносніших — якщо не найсмертоноснішого — терористичних актів в історії Великої Британії.Саадауї заарештували у травні 2024 року, коли він організував контрабанду до Великої Британії двох штурмових гвинтівок, автоматичного пістолета та майже 200 набоїв. Він планував отримати ще дві гвинтівки, ще один пістолет і зібрати щонайменше 900 набоїв. «Зразком» для майбутнього теракту був напад на концертний зал «Батаклан» у Парижі в 2015 році, внаслідок якого загинули 130 людей.Британські прокурори заявили присяжним, що Саадауї та Хуссейн були пов’язані з «Ісламською державою» і прагнули стати «мучениками».Європейські фахівці з безпеки попереджають, що ІД та пов’язані з ним угруповання знову намагаються експортувати насильство, наповнюючи соціальні мережі пропагандою — зокрема спрямованою проти євреїв. Про скільки ще подібних випадків ми дізнаємося? І дай боже, щоб вдалося запобігти цим випадкам.Підписатися: Леонід Нєвзлін
👁 255 25-12-21 14:14
На вихідних агентство Reuters з посиланням на власні джерела повідомило, що розвідувальні звіти США й надалі застерігають: Володимир Путін не відмовився від своїх цілей — захопити всю Україну та повернути під контроль частини Європи, які входили до сфери впливу радянської імперії.Найсвіжіший із таких звітів датований кінцем вересня, уточнило агентство. Власне, висновки американської розвідки залишаються незмінними від початку повномасштабного вторгнення у 2022 році й загалом збігаються з оцінками європейських лідерів та спецслужб.У відповідь на цю публікацію директорка Національної розвідки США Тулсі Ґаббард заявила: «Це брехня і пропаганда. Reuters охоче просуває позицію підпалювачів війни, які хочуть підірвати невтомні зусилля президента Трампа, спрямовані на припинення цієї кривавої війни, що забрала понад мільйон життів з обох боків».За словами Ґаббард, «Росія прагне уникнути масштабнішої війни з Європою», а дії її військ в Україні свідчать, що наразі вона не має потенціалу для захоплення «всієї України, не кажучи вже про Європу».Адміністрація президента США та Путін із його поплічниками продовжують вести діалог, обмінюючись заявами про важливість «мирного процесу» й «конструктивних обговорень». Водночас російські війська й далі знищують цивільну інфраструктуру України, намагаючись, зокрема, перервати сполучення з цілим регіоном в Одеській області. А американці, за даними світових ЗМІ, вимагають від України без бою здати Москві пояс укріплень на Донбасі.Підпалювачі війни сидять зовсім не в інформаційних агентствах, не в Києві й не в європейських столицях. Підпалювачі війни сидять у Москві. І якщо Вашингтон справді хоче справжнього миру, йому слід припинити потурати Кремлю.Підписатися: Леонід Нєвзлін