Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Олександр Федієнко 🇺🇦
Додано 14 лип 2024

Олександр Федієнко 🇺🇦

@fediienko_oleksandr
Кількість підписників: 2 429
Фото: 2,580
Відео: 1,020
Посилання: 947
Опис:
Офіційний Telegram-канал народного депутата. ➡️ https://www.facebook.com/FediiencoAlexandr ➡️ https://youtube.com/channel/UCnVOamiTOfSCRUMZ5reLjpQ

👥 Кількість підписників

2 429
Середній/День:: -1
Середній/Тиждень:: -6
Середній/Місяць:: +19

👁️ Середній перегляд на повідомлення

1 251
Середній/День:: 1,570
Середній/Тиждень:: 1,099
ERR: 51.5%

📊 Кількість повідомлень на день

2.3
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 1.7
Середнє за день: 2.3

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Продовжую вивчати постанову КМУ, щодо контрактів. Нагадаю, Уряд запустив новий формат “мотиваційних контрактів” для військовослужбовців та громадян, які планують вступити на службу.Головна ідея, це дати військовим більше гарантій та стимулів для проходження служби.Що передбачено: Контракти від 6 до 24 місяців залежно від посади та підрозділу. Додаткові грошові виплати за виконання бойових завдань. Гарантована відстрочка від мобілізації після звільнення зі служби:• базово — 6 місяців;• додатково може збільшуватися залежно від бойового досвіду та тривалості служби. Додатковий відпочинок після виконання бойових завдань:1 день відпочинку за кожні 2 дні роботи на лінії бойового зіткнення. Для чинних військових спрощено переукладання контракту, без повторного ВЛК та психологічного відбору. Зберігаються всі права на щорічні та додаткові відпустки.❗️❗️❗️ Водночас найбільш вигідні умови передбачені для військовослужбовців бойових підрозділів та бойових посад.Постанова КМУ №768 набрала чинності 16 червня 2026 року.📌 Найважливіше: військовослужбовець після завершення такого контракту отримує право або укласти новий контракт, або звільнитися зі служби на визначених законом підставах.🤔 От фраза «визначених законом підставах» мене трошки бентежить.
INTELEKT НА КОЛЕСАХ - подкаст від інтернет-провайдера "Інтелект" з ЧернівцівНа конфереції УКОС 2026 в колаборації з @prgvrka було записано два інтерв` ю.Зустрічайте перше. Народний депутат Олександр Федієнко відкрито розповідає про реальний стан телекому в Україні: від найкращого інтернету в Європі до деградації мобільного зв’язкуУ цьому інтерв’ю з Олександром Глущенком він детально розкриває, як насправді влаштований український телеком і що відбувається за лаштунками:🔹 Чому в Україні один з найкращих і найдешевших інтернетів у Європі🔹 Як і чому деградує мобільний зв’язок🔹 Чи потрібен Україні 5G і коли його запустять🔹 Зв’язок на фронті: що реально працює у військових🔹 Реформа ТЦК і що з нею не так🔹 «ДаВоЛа» та політика мінімізації кількості провайдерів🔹 Чесна ціна за 1 гігабіт і кроссубсидування🔹 Переваги місцевих провайдерів перед національними гравцями🔹 Кіберпростір України та реальна ситуація з безпекою🔹 Кому насправді платить народний депутатЦе не загальні розмови. Це відверта розмова з депутатом, який понад 20 років у телекомі та зараз працює у Комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідкиПодивитись - https://www.youtube.com/watch?v=CoVTgsHP0TU
З того що я розібрався з відстрочками, для військових які підписали піхотні-штурмові контракти. ❗️ Перше що зафіксуємо базове, що всі, отримують після служби відстрочку 6 місяців. Далі додаються бонусами, ще місяці, за участь у бойових діях, за попередні роки служби (для тих, хто вже був військовим до підписання нового контракту).📌Наприклад ви:військовослужбовець, підписали свій первинний контракт на 14-ть місяців З цього часу, цей військовий 4-ри місяці провів на передовій. Таким чином після завершення контракту, військовий отримає, відстрочку 6+12 місяців, тобто 18 місяців або (1 рік 6 місяців).📌 Або наприклад чинний військовий:Той самий результат за бойові:Я можу тут припустити, що якщо діючий військовий провів 4-ри місяці на передовій, він отримає 12 місяців за такі бойові. Тобто1 місяць бойових дорівнює 3 місяці відстрочки. Але це не написано прямо… І додаємо гарантовані 6-ть місяців. Виходить 18 місяців (1 рік 6 місяців). Але цей військовий служить наприклад з 2021 року.Тому додаються ще бонуси за вислугу. По 6 місяців за рік служби з 2022 року. Відверто, для таких нормативок, варто ще мати, якесь пояснення. Бо всі ці бонуси треба буде рахувати, і методика та трактування повинно бути єдиним.
Експериментальна постанова КМУ, щодо повернення з СЗЧ. https://www.kmu.gov.ua/npas/deiaki-pytannia-realizatsii-eksperymentalnoho-proektu-shchodo-mekhanizmu-dobrovilnoho-povernennia-do-vykonannia-oboviazkiv-viiskovoi-sluzhby-767-120626📌Документ запроваджує на 100 днів спеціальний спрощений механізм повернення військовослужбовців ЗСУ, НГУ та ДССТ, які самовільно залишили частину або дезертирували до 11.06.2026 року. 📌 Постанова не змінює Кримінальний кодекс і не скасовує відповідальність за СЗЧ чи дезертирство. Вона лише визначає адміністративну процедуру повернення на службу.📌 Звільнення від відповідальності має відбуватися саме “в порядку, встановленому законом”, тобто через кримінальний процес, а не автоматично постановою Кабміну.Тобто Кабмін не амністував СЗЧ і дезертирство.На мій погляд можуть бути ризики за прикладом, хтось служив безперервно два роки, а той, хто втік, отримав можливість сам обрати кращу бригаду.Такий собі механізм переводу. Пункти 5, 17, 30 прямо говорять про право особи добровільно повернутися саме до обраної нею частини. 👉 протягом 6 місяців після повернення особу не можна перевести без її письмової згоди (крім реорганізації та ліквідації частини).Постанова фактично обходить проблему старого командираПодивіться логіку, людина подає рапорт у нову частину. Нова частина перевіряє дані. Старий командир лише підтверджує факт СЗЧ та документи. Старий командир не може заблокувати переведення. ✍️ постанова дуже сильна як інструмент термінового повернення особового складу, але потенційно небезпечна як довгостроковий прецедент для військової дисципліни, особливо через право вибору частини та шестимісячний захист від переведення.
Ближче до вечора нарешті ми отримали якусь інформацію.Що зараз попередньо можу написати. Нові контракти для військовозобовʼязаних на 14 та 24 місяці. 👉 https://army.gov.ua/novi-kontrakty/МОУ вже публічно декларує:📌 контракти на 14 і 24 місяці;📌 прив’язку виплат до ризику та навантаження;📌 автоматичні переведення;📌 вибір спеціальності та підрозділу до підписання контракту;📌 окремий режим для небойових посад;📌 чіткі строки звільнення після завершення контракту.❗️ контракт на 24 місяці переважно для небойових посад, але під час війни військовослужбовець може бути залучений до виконання бойових завдань. Відверто я не розумію як вони це зроблять якщо людина підписує то в посаду але може бути залучений до бойових. Чудова ініціатива з автоматичним переведенням військовослужбовця але я все ж таки вважаю що це дуже ризикована історія над якою варто попрацювати.На практиці це може створити проблему, підрозділи будуть втрачати людей, популярні бригади стануть перевантаженими. Ті приклади та той світовий досвід які я колись вивчав показує, що подібні системи працюють лише тоді, коли існують складні алгоритми балансування потреб армії та бажань військових. Попередні зміни законодавства які треба зробити щоб ця реформа запрацювала. Потрібні зміни щонайменше до:👉 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу»;👉 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;👉 Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців»;👉 Бюджетного кодексу (через нову систему виплат);постанов КМУ про грошове забезпечення;👉 Положення про проходження військової служби. Поки до кінця не зрозуміла концепція нових контрактів, то звільнення можливе лише тоді, коли відповідні підстави будуть прямо внесені в законодавство.Попередній аналіз далі буде продовжувати вивчати але принаймі дякую міністерство оборони за початок реформ та змін.
https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/1017210.html?utm_source=chatgpt.comМені здається це нормально, поступово ДПС з фіскала з оскалом на бізнес перетворюється в щось сучасне. Для держави, це і економія ресурсів податкової служби, концентрація на дійсно ризикових платниках.Але все одно я податковій не довіряю. Бо у мене ще залишилось інституційна пам’ять тих часів коли і маски-шоу були і чого тільки не було. І мені здається що це може бути ситуація, коли інформаційне повідомлення фактично може сприйматися як прихована вимога визнати порушення.Якщо податкова вже звернула увагу, краще донарахувати податки самому Навіть коли по факту порушення не має. Як приклад, низький виторг може бути особливістю бізнес-моделі, або велика кількість РРО може бути пов’язана з сезонністю, або нестандартні операції можуть бути цілком законними.Останній приклад це доречі коли послугу беруть за одним кведом, продають за іншим кведом, у операторів інтернет. А давайте уявимо, що у 2026 році перевіряються операції 2020–2021 років. Підприємство під час війни має об’єктивні проблеми. Зміна персоналу, втрата частини документів, деякі контрагенти ліквідовані або зникли взагалі та неможливо отримати додаткові пояснення.Мені здається, що у такій ситуації навіть добросовісний платник може опинитися у слабшому становищі не через порушення, а через плин часу.Мені здається що механізм інформування це досить позитивно. Але якщо податкова буде при цьому залишатись з нормальним людським обличчям.Хочу нагадати що податкова вже знищила малий та середній бізнес через замовлення яке надійшло з міністерства фінансівХештег у фейсбуці #ДаВоЛа
Колеги по парламенту зареєстрували ЗП штрафів на керування самокатів. ЗАКОН УКРАЇНИПро внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушеннящодо особливостей відповідальності за порушення у сфері використаннямалого електротранспорту в Україні, а також за порушення правил дорожньогоруху окремими категоріями учасників дорожнього руху Нормальна тема, варто підтримати, але… ✍️ не можу зрозуміти, це механіку виконання. ✍️ проєкт доцільно доопрацювати перед ухваленням, треба визначення правового статусу малого електротранспорту та уточнення складів правопорушень, за які встановлюється відповідальність.✍️ які саме вимоги, де вони встановлені, хто їх затверджує.Нагадаю про неповнолітніх, де адмін відповідальність настає з 16 ти років. Наприклад, 14-річний підліток на електросамокаті порушив правила. У такому випадку штраф за новою ст. 126-1 накласти безпосередньо на нього не можна. Але розглянути питання про невиконання батьками обов’язків щодо виховання дитини (ст. 184 КУпАП), так можна. Але питання ідентифікації самокату, дитини, тощо. Мені здається що варто подумати над багатьма питаннями реалізації…. А так тема на слуху, можна вийти в етери.
Про нові критерії бронювання. Я вже писав, що дійсно там треба дещо дотюнути. Прибрати схемки. Але по факту у нас зараз один до одного, тобто чисельність збройних сил України дорівнюється до чисельності заброньованих. Але є різниця. Заброньовані генерують економіку, а на передовій відсотків 10 -15 від загальної чисельності армії. Якщо нам треба зменшити відсоток заброньованих, щоб збільшити наповнення армії, чи вистачить у нас грошей на всіх? Краще було-б якщо ми зменшимо ті хто заброньовані, то нам варто тоді зменшувати і відсоток у збройних силах. Та запровадити ротацію таким чином. Частину з армії де мобілізувати, сподіваюсь вони підуть працювати в економіку, ну а ті хто вже будуть розброньовані підуть в армію. Теж на це сподіваюсь.Інакше економіка просто фізично не витримає. А ми хочемо ще підняти грошове забезпечення військових. Зараз нам є чим це зробити. А далі? Тому зараз звісно піднімаються зарплати у тих хто заброньований. Особливо приватні підприємства. Для мене незрозуміло чому те саме не роблять для державних підприємств та комунальних підприємств. Особливо комунальних підприємств, в місцевих бюджетах грошей достатньо. Саме тому запитав міністерство економіки чи вони взагалі рахували цю модель.
Спостерігаю як одна з моїх колег з величезної наполегливістю просуває тему по життєвих пепів:) Щоправда у своїй статті Українській правді вона вже визнала що це тільки є в Україні. На мій погляд це робиться для того, щоб максимально себе зацементувати у цій владі. ❗️Бо яка нормальна у здоровому глузді професійна людина, піде працювати з такими вимогами :)) Більше всього мені сподобався цей аргумент на користь позиції.І тут потрібні пояснення. Так, життя складне, тим паче коли РЕРи самі його ускладнюють. Лише за поточні два роки РЕРи здійснили підозрілих операцій з готівкою на суму більше 6 млрд грн. Тому суспільству, яке прагне здолати корупцію, доводиться застосовувати запобіжники, хай вони і здатні іноді спричиняти незручності деяким топ-посадовцям чи пов'язаним з ними особам. Тому просто щоб вбити державну службу треба і далі намагатись просувати цей наратив.Чи не занадто жорстоко, коли банк блокує картку чи призупиняє платіж комусь із родичів посадовця, які не підозрюють, чому опинились під дією обмежень? Та чи захоче порядна людина йти на державну посаду, знаючи, який клопіт вона отримає аж до кінця життя? Ваші діти вам скажуть дякую, у вигляді, «батя ти довбойоб!?» :))І хоча сам статус РЕР за чинною нормою закону зберігається до кінця життя і переходить у спадок дітям Ніде немає, а у нас буде. 🤦🏻‍♂️ Цитати з матеріалу колеги. В цілому матеріал на перший здається дуже патріотичним:) Я не розумію одного, нас тут всі вибачте епуть, інколи співчувають, але нікуди не беруть! І чому колега просто не напише, що в ЄС хрена візьмуть. :) Нація їжачків.
Зателефонувала мені якась кількість журналістів. Прохання прокоментувати не про те що говорили ми у Президенти, а про те що написали деякі наші колеги з іншої фракції.Так давайте почнемо про що говорили у Президента. По факту я собі окреслив 3 меседжа які більш-менш можна сприймати. Бо всі інші взагалі не стосувались вертикалі президента. Дійсно говорили про те щоб на протязі шести місяців завершити гарячу фазу війни. Але за умови відповідних гарантій. Міжнародних.Це питання вступу до Євросоюзу. По факту це єдиний парламент який відкрив всі 6 взятих на себе треків і тепер треба почати їх імплементувати.Окремо обговорили питання взаємодії народних депутатів і губернаторів. Особисто для мене все одно який це депутат мажоритарник, чи списочник. У нас в парламенті є величезна кількість прикладів коли деякі мажоритарники жодного разу не були в своїх округах. «Десантники». Жодних розмов про гроші, про законопроекти, про те що потрібно забрати якісь гроші (40 млард) з оборонних напрямків і весь той інший брєд який пишуть деякі наші колеги з інших фракцій сьогодні у Президента не обговорювалось. Для мене не зрозуміло, чому присутні депутати які гучно вийшли з фракції, але продовжують приходити на зустріч Президента і фракції, брати мікрофон та нести якусь дічь. Це прям якийсь дуже подвійні у нас стандарти. Але ця квота є тільки у тих самих мажоритарників.Мені здається що питання до президента треба ставити у контексті повноважень президента.