Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - CHORNOBROVA KAROOKA
Додано 06 гру 2025

CHORNOBROVA KAROOKA

@chornobrova_karo_oka
Кількість підписників: 9 702
Фото: 1,920
Відео: 72
Посилання: 714
Опис:
🫦самопроголошена амбасадорка любовних ліній 🌚агресивна маркетологиня, коли йдеться про улюблені книжки 🌿господарка безпечного місця для книголюбок Співпраця: @pirozhulenka Вішлист: https://wshl.st/qomvbv

👥 Кількість підписників

9 702
Середній/День:: -8
Середній/Тиждень:: +55
Середній/Місяць:: +152

👁️ Середній перегляд на повідомлення

1 689
Середній/День:: 1,430
Середній/Тиждень:: 1,713
ERR: 17.41%

📊 Кількість повідомлень на день

4.5
Останній день: 5
Середнє за тиждень: 4.9
Середнє за день: 4.5

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2025-12-06

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 1,340 26-04-29 08:13
Мертва Віта - Анна СтаднікМоя оцінка: ★★★★☆Це та книжка, яка змусить вас багато думати, повертатись назад і перечитувати окремі фрагменти ще раз, робити паузу на чай чи каву і казати собі «ну і що, що я не до кінця все розумію? я можу просто відпустити і більше до цього не повертатись», а потім серед ночі гарячково гортати сторінки в цьому Шелдонкуперівському стилі I don't need sleep, I need answers. Скоріше за все, ви будете думати, що або авторка багато чого не пояснила, або ви трошки тупенькі, але відірватись від читання не зможете. До чого варто бути готовими? 📎це насправді містичний трилер (маркетологи нас не обманули)Ми маємо справу з:▫️дівчиною, яка періодично помирає, але ніяк не помре остаточно;▫️з загадковими смертями, яким складно знайти раціональне пояснення; ▫️та з темною сутністю, яка… а, ну про це вже самі дізнаєтесь. Якщо на перших розділах єдина думка, яка у вас виникатиме, це «що це в біса за фігня?» — спокійно, це так треба. 📎не очікуйте швидкої ясностіВ цій книжці є дві часові лінії, оповідь ведеться одразу з декількох pov, а оповідачу не можна довіряти. Це все додає напруги (історія справді дуже затягує), але водночас ускладнює розуміння, бо під час читання доводиться тримати в голові багато шматків, які не одразу сходяться — десь приблизно сторінок двісті піде на те, щоб ви хоча б трошки почали розбиратись, що там до чого. І я б сказала, що це той текст, який вимагає уваги — його не дуже вийде читати «на фоні».І ще одне: якщо ви починатимете читати, очікуючи отримати «трилер з чіткими відповідями», — скоріше за все, ви дратуватимесь і під час читання, і після. Краще одразу прийняти, що це історія, де частину сенсів треба дозбирати / додумати / допояснити собі самому — от тоді вам знесе дах. 📎тягучий текст і похмуру атмосферуДо тексту треба звикнути, бо місцями він досить поетичний як для трилера (не вважаю це ні плюсом, ні мінусом, просто мені на початку було складно через велику кількість епітетів і метафор — стиль здавався мені незвичним і я ніяк не могла налаштуватись, тож лише з третього разу в мене вийшло піти далі нульового розділу, зате потім я прочитала ті 350+ сторінок за три рази).Атмосфера похмурого Києва, яку нам обіцяли, тут справді є, як і велика кількість сцен, які можуть бути тригерними (краще перевірити список застережень на сайті видавництва).Мені книжка сподобалась — швидко прочиталась, а потім не відпускала ще тижні зо два. Для мене вона десь на 8-9 з 10 (я не поставила більше лише тому, що якісь речі мені довелось дізнаватись з інстаграму авторки, а про якісь — розпитувати людей, які працювали над цією книжкою, а мені хотілось би про все це дізнатись безпосередньо під час читання, бо в мене мозок чухається від нестачі відповідей).Я б радила її тим, кому сподобалась атмосфера трилерної пенталогії «Порожній пазл» Дмитра Палія (у «Мертвій Віті» ви навіть знайдете деякі відсилки до цієї серії).Буду чекати наступну книжку авторки, щоб знову зламати собі мозок 🙂Видавництво: 🌟 Лабораторія#мертва_віта_анна_стаднік#відгуки_chornobrova_karooka
👁 1,320 26-04-28 07:10
Найкраще «найгірше», що могло статися - Юлія ЛабаМоя оцінка: ★★★★★Одна з найкращих книжок в цьому році🩷Під час читання мені постійно хотілось пищати й дриґати ніжками, але давайте я розкладу все, що мені сподобалось, по пунктах. РіяАрхітекторка, яка виконує всю брудну роботу просто тому, що вона жінка. Віддана подруга, яка буде і групою підтримки, і маяком у темряві, і безпечним місцем, де можна сховатись. Старша донька, яка звикла все тягнути на собі: врегульовувати конфлікти, виховувати дітей, готувати, прати, добре вчитись, багато заробляти, бути турботливою, уважною, відповідальною, нічого не потребувати і ні на кого не розраховувати.Сильна, смілива і зухвала жінка, яка почувається спокійно лише тоді, коли тримає все під контролем, її норма — ніколи не розкисати і тримати дистанцію, бо так безпечніше. Вона не вірить у близькість, щасливі фінали та стосунки, які не коштуватимуть свободи. І вона звикла, що єдина людина, на яку вона справді може покластись — це вона сама.Я дуже люблю Рію. Її вогонь, її броню, її страх близькості і її рішучість. 🥃 ЛесикБармен-самітник, який звик бути проміжною станцією на маршруті до чужого хепіенду. Чоловік, який завжди виявляється для всіх трохи «недостатньо» — недостатньо веселим, недостатньо серйозним, недостатньо багатим, недостатньо легким, недостатньо зібраним, недостатньо реалізованим. І який несподівано для самого себе знаходить родину у цілком випадкових людях, які показують йому, що він може бути важливим, що про допомогу не завжди потрібно просити, і що бути вразливим — не страшно. Це буквально один з найкращих книжкових чоловіків для мене. Ні, він не виголошував гучних промов і не робив пафосних жестів. Він — це стабільна спокійна присутність і відчуття «з ним я в безпеці», а, погодьтесь, це значно важливіше, ніж промови і жести. любовна лініяЦе стовідсоткове попадання в моє серце — особисто для мене тут ідеально все.Чоловік, який показує: «я не скривджу тебе, ти можеш зняти свою броню». Жінка, яка крок за кроком вчиться дозволяти собі покладатись на когось, окрім самої себе. Кохання, яке народжується з дружби.Близькість, що не краде свободу, не стирає амбіцій і не змушує зректись себе заради почуттів.Хімія, від якої все навколо потріскує.Інтимність, чуттєвість, вразливість. Відчуття дому. Ой, бляха, дякую, хочеться розплакатись.Якщо ви раптом коли-небудь, хоча б раз, були в ролі тієї людини, яка рятує всіх інших, дбає, підтримує, все вирішує і буквально з останніх сил намагається втримати світ, коли той розвалюється, але яка завжди залишається наодинці з власними проблемами, бо звикла справлятись сама… то ця історія дасть вам відчути: іноді і найсильніші воїни можуть перепочити поруч з кимось, хто дбатиме, любитиме і оберігатиме. віднайдена родинаОдна з найкращих книжок з цим тропом для мене. Про друзів, яких знаходиш в дорослому віці, коли вже звик до самотності. Про звʼязок, який перевіряється відсутністю часу, стороннім впливом та складнощами дорослого життя. Про дрібниці, на які ніхто раніше не звертав уваги, але які раптом починають мати для когось велике значення. Про мудрі поради, моменти вразливості, кумедні ситуації і сімʼю, яку обираєш сам. Я привʼязалась до цієї божевільної шістки друзів і мені дуже не хочеться з ними прощатись. 💫 атмосфераКиїв з його нічними вогнями та теплими барами. Сонячна Одеса, море і смачна їжа. Дружні посиденьки біля озера, купання голяка та поцілунки, які не трапились би, якби опиратись хімії не було так виснажливо. Ця книжка настільки тепла, що хочеться закутатись в неї.🤩 гуморСмішні і доречні (що дуже важливо) жарти, від яких мені періодично хотілось кричати чаєчкою. відсутність драмиНіяких вам трагедій, катастроф, дурних рішень і токсичних гойдалок. Я пірнула в цю книжку і прожила в ній тепле, насичене, сповнене любові, дружби, підтримки та веселощів життя. Повертатись до реальності не дуже приємно, але це побічна дія, якої було не уникнути.Ця історія зцілює. Буквально. Видавництво: 🌟 Лабораторія#найкраще_найгірше_що_могло_статися_юлія_лаба#відгуки_chornobrova_karooka
👁 1,380 26-04-27 09:13
Показую, що привезла з собою з «Книжкової країни». Частина 3. Що купила?🙂🌺Лука Вітіеллота Дике кохання я взяла в перші пів години на фестивалі. Ну знижка -25% — гріх було шось не купити. Книжка про відлюдькуватого напіворка? Запакуйте з собою. Історія про неадекватного мафіозі, який буде викликати в мене агресію? Дайте дві.🌺Викрадач поцілункуя взяла навіть попри те, що майже всі, хто читав цю книжку, казали мені, що це крінж серед крінжа. Хз, мені цікаво. Я знаю тільки, що там мафіозі, трикутник і шлюб за домовленістю. Як будуть канікули, прочитаю — мені здається, що має бути як мінімум цікаво.🌺Якщо це станеться я купила, бо мені було сумно і в мене були гроші. 🌺Найкраще «найгірше», що могло статися я купила, щоб підписати в авторки і почати перечитувати одразу, як повернусь додому. Мені досі не до кінця віриться, що два місяці тому до мене прийшла випускова редакторка «Лабораторії», запропонувала прочитати історію Рії і Лесика однією з перших і написати маленький відгук, який потім опиниться на звороті книжки. Типу: серйозно?🙂Я дуже сильно люблю цю книжку, бо бачу себе одночасно в обох героях, і для мене честь бути хоча б тріііішечки причетною до її виходу в світ *намагається не почати плакати*Таким чином я привезла додому 10 нових книжок і витратила на них 1798 гривень.Враховуючи всі акції, на яких я паслась в квітні, мені страшно рахувати, скільки нових книжок в мене з'явилось цього місяця😐Якщо ви були на «Книжковій країні», розказуйте, що купили:)
👁 1,410 26-04-26 08:49
Оскільки ще не всі мої книжки з фестивалю приїхали, поки розкажу про те, що не встигла / не вийшло зробити на весняній «Книжковій країні»:🌺підписати «Усі персонажі вигадані. Або ні»Я не знала, що «Найкраще “найгірше”, що могло статися» вийде під КК, тому взяла з собою «Персонажів», провезла книжку через пів України, проносила її в сумці два фестивальні дні, а потім побачила авторку — і мені відшибло памʼять. Ну ви повинні мене зрозуміти. Вона така: *почала питати про труси*, а я така: *попливла* (нє, ну ви її бачили? Ви б теж попливли)Коротше, згадала я вже пізніше, коли зібралась відчалювати додому🐈. Може, якось наступного разу *книжка осудливо дивиться на мене з полиці*🌺підписати «У його очах»Ну, як виявилось, я людина з календарним кретинізмом (є таке? чи тільки топографічний?), бо я чомусь вирішила, що автограф-сесія в неділю о 14-й, а вона була в суботу. Моя книжка лишилась вдома, а я на той момент вже була з 250 гривнями в кишені *схлипує* 😒🌺сходити на блогерську здибанку з Дмитром ПаліємРМ запросили на зустріч, але ця субота ще два роки тому була обіцяна моєму книжковому клубу, який вчора нарешті перестав бути віртуальним. Ні про що не шкодую, але тепер буду сидіти і думати про те, що вони там всі робили без мене 😐🌺послухати Павла Деревʼянка на «Позакласному читанні»Я навіть прийшла (ви вже можете уявити мій рівень зацікавленості), але там були затримки через налаштовування апаратури, і я так і не дочекалась початку — пішла сидіти на мішечках біля фонтана і кректати, як втомлена пожилая женщіна, якою я і була в пʼятницю о сьомій вечора. Але хоча б замріяно подивилась на автора здалеку😏🌺зустрітись з женщіною @BookEcosystemЖеня, вибач, я засранка🙄 я в суботу прийшла на КК пізніше і пішла раніше, мені треба було більше часу.🌺позатискатись з Катериною з «Лабораторії»Ну я її бачила, але не наважилась підійти і сказати: «ти балуєш мене більше, ніж мій колишній, я — Даша, хочеш поцілую?». Наступного разу я випʼю «порнстар» для сміливості і підійду! 😈🌺КУПИТИ БІЛЬШЕ КНИЖОК!Я ще толком не знаю, скільки книжок я привезла з КК, але є відчуття, що я приїхала недоукомплектована 😕Деякі стенди я обходила стороною, бо там були цікавинки, на які я раніше ніколи не дивилась, і я казала собі, що зараз не час починати. Я дуже намагалась притримуватись свого списку бажанок і не додавати до своїх покупок нічого незвичного, але на майбутнє: треба брати більше грошей і походити попридивлятись до нових видавництв і авторів.Якось так 🙂
👁 4,520 26-04-24 14:29
Книжечки зі стенду РМ на «Книжковій країні», яких в мене ще немає, але які я б хотіла:💅🏼 Одна ідеальна пара - новий психологічний трилер від Рут Веа, в якому раптовий шторм перетворює казкові зйомки реаліті-шоу на гру з високими ставками. Нам обіцяють екзотичні локації, інтриги та переконливих персонажів з «ідеальними стосунками» та прихованими мотивами.😈 Викрадач поцілунку - одиночний любовний мафіозний роман від моєї улюбленої Л.Дж.Шен, в якому на нас чекають шлюб за домовленістю між ворогами, вимушена близькість та любовний трикутник.🥰 Не забувай писати - кумедний та романтичний історичний роман Сари Ґудмен Конфіно про юнацький бунт, вигнання, дорослішання, заборонене кохання та спекотне літо, що змінює все. 👀 Темний спадок. Братство- перша частина відьомської фентезі-трилогії з карпатським вайбом від української авторки Марини Ніцель. Тут має бути альтернативна Україна, таємні братства, словʼянська міфологія, небезпечні ритуали та любовний трикутник.❤️‍🔥 Жасминовий трон- перша частина сапфічної фентезійної трилогії Таші Сурі «Князівства у вогні», натхненної культурою та епосом Індії, з тропами «обрана», «від ворогів до закоханих», «політичні інтриги» та «slow burn».🔥 Погана мати - романтичний трилер від Мії Шерідан про маленьке містечко, другий шанс, таємниці минулого та серійного вбивцю. 💘 Агент - романтичний трилер від Елль Кеннеді, у якому таємне стеження за колишньою дівчиною небезпечного злочинця виходить з-під контролю... на нас чекають агент під прикриттям, полювання на злочинця, розмиті межі та заборонене кохання, де він закохується першим.❤️Диявол носить чорне - одиночний любовний роман Л.Дж.Шен про фальшиві стосунки між колишніми, які ненавидять одне одного. Я читала цю книжку вже двічі і сподіваюсь, що втретє вона сподобається мені не менше.Яку книжку ви обрали б для себе? Тиць на відповідну реакцію (і 🎉 — якщо всі, та 💔 — якщо не зацікавила жодна)📍 Стенди РМ на фестиваліПавільйон № 1: А18На вулиці: Л06
👁 1,510 26-04-21 13:05
Безсердечний мисливець - Крістен СіккарелліМоя оцінка: ★★★★☆Мені сподобалось. Може, це і не найкраще роментезі, яке я читала, але воно цікаве, емоційне, захопливе і змушує казати собі «ще один розділ — і піду спати» приблизно кожні два розділи. Тепер про все детальніше. ❤️любовна лінія Дуже незвична інтерпретація тропу «від ворогів до закоханих», адже формально Руна і Ґідеон — не вороги, вони просто давні знайомі, повʼязані взаємною неприязню і однією важливою для них обох людиною. А от Багряна Міль і капітан Кривавої Гвардії — справді непримиренні вороги і суперники, які вже два роки грають в кішки-мишки. І коли ці два амплуа головних героїв починають зливатись, динаміка їхніх стосунків змінюється: вони свідомо використовують одне одного, маніпулюють, брешуть, намагаються викрити іншого і вберегти власні секрети, і ті почуття, які між ними виникають, майже з самого початку приречені, адже кохання розібʼється об правду, як тільки вона відкриється. Через це кожен момент зближення між Руною і Ґідеоном відчувається і як «о боже, вони взялись за руки😏», і як «о боже, що вони роблять? це ж може коштувати комусь з них життя😨».Мені було неймовірно цікаво спостерігати за тим, як герої поступово відкривались одне одному, як не довіряли і боялись бути викритими, як бачили одне в одному кілька різних версій і не завжди могли визначити, що з цього справжнє. І як зрештою все сталось саме так, як завжди повинно було статись. ҐідеонЯ читала цю книжку одразу після того, як дочитала трилогію «Змія і голуб», тому важко було втриматись від паралелей. Я завжди буду любити Ріда, але моє серце завжди болітиме саме за Ґідеона, бо його ненависть до відьом будується не на вихованні, релігії чи глибоко вкорінених упередженнях, а на особистій трагедії, яка продовжує мучити його навіть тоді, коли все давно закінчилось. І коли він закохується у відьму, для нього йдеться не про режим чи політичні інтриги, і навіть не про карʼєру чи почуття обовʼязку, а про страх, злість і небажання знов опинитись там, звідки довелось так довго і важко вибиратись. Як людина людину я його дуже розумію. 🦋 РунаМожливо, мені трохи не вистачило її саме як Багряної Молі — хотілось більше дізнатися про її магію, її діяльність, її принципи і те, ким вона є загалом, бо за рахунок того, що вона постійно опинялась в якійсь зі своїх ролей, було складно зрозуміти, що вона насправді за людина. Я сподіваюсь в другій частині дізнатися про неї більше. 🧴 світ і магіяЦе, здається, перше фентезі на моїй памʼяті, в якому для заклинань використовують менструальну кров — це, як мінімум, цікаво. А загалом: якщо вам хочеться роментезі з легким, не супердеталізованим світоустроєм, то ця книжка вам підійде. А якщо ви хочете чогось складнішого, то тут світ може здатись дуже поверховим — якщо почати думати про те, як все влаштовано, то починають виникати питання про те, як саме вийшло так швидко знищити відьом і змінити владу, чому революція спрацювала саме так, чи все, що роблять криваві гвардійці, легальне і логічне, і так далі. Все це не руйнує історію загалом, але створює відчуття, що світ — більше декорація, ніж непорушна система. І хоч сюжет досить передбачуваний (я відгадала головний плот твіст ще десь на половині), книжка реально цікава. Для мене вона десь на 8/10, з нетерпінням чекаю другу частину дилогії🙂Видавництво: 🌟 ARTBOOKS#безсердечний_мисливець_крістен_сіккареллі#відгуки_chornobrova_karooka
👁 1,510 26-04-20 06:03
Readeat збирається на «Книжкову країну» 😈Коли?🌺23-26 квітня Де?🌺Київ, ВДНГ, стенди A45 та Б12Чого очікувати?🌺ексклюзивний продаж книжок видавництва «Бородатий Тамарин» (лише в Readeat), а також примірники з автографом Макса Кідрука🌺окремий стенд з мерчем: футболки, худі, шопери, кухлі (бестселер з тредс) та багато цікавого (наприклад, благодійні шопери «У тебе левове серце», 60% прибутку від продажу яких підуть на підтримку центру Levchyk Spectrum Hub, який допомагає дітям ВПО у спектрі аутизму).🌺чотири книжки видавництва «Лабораторія» з добірки Андрія Федорова «Книжковий хробак», які можна ексклюзивно придбати на стенді Readeat: «Як наймати найкращих», «Майстри масштабування», «Чотири тисячі тижнів» та «Щоденник СЕО». 🔥 Подарунки:🟣можливість виграти квитки на концерт мрії (у таємних книжках будуть заховані квитки на концерт «Бумбокс»)🟣за кожне замовлення від 500 грн на стенді Readeat отримуйте 1000 грн бонусами, які можна обміняти на бажанки🟣а за замовлення від 1000 грн беріть участь у безпрограшному розіграші (запускайте лапку до лототрону та діставайте брендований подарунок або персональне книжкове передбачення на день).🔥 Події від Readeat:25 квітня (субота) 🌺«Soft skills у побудові бізнесу: як бути собою» – дискусія з Дмитром Феліксовим, Володимиром Станчишиним та Оленою Жильцовою. Павільйон №1, зал 2, початок о 19:00.🌺«Креативні агенції та книжки: як ідея стає кампанією, що працює». Спікер – Валентин Панюта, CEO HyperNormal Agency. Павільйон №4, зал на 50 осіб, початок о 19:30.26 квітня (неділя) 🌺Офлайн книжкова рубрика «Чи читати?» від Євгена Яновича.Павільйон №6 Universum Hall, концертний зал, початок о 13:00.🌺Кінологічні вечорниці. Екранізації Зустріч з тими, чиїми голосами в фільмах та серіалах говорять улюблені книжкові герої! Розмова про професію акторів дубляжу, закулісся студій і творчі виклики. Павільйон №1, зал 1 (ліворуч), початок о 19:00.Підписуйтесь на телеграм-канал Readeat, щоб нічого не пропустити💚#дошка_оголошень
👁 3,280 26-04-17 09:16
У Марго фінансові проблеми - Руфі ТорпМоя оцінка: ★★★★☆Ця книжка одночасно кумедна, глибока, легка, зворушлива і дуже контроверсійна. Я чомусь очікувала трошки безглузду, але мотивуючу історію про двадцятирічну дівчину, яка опиняється в повному життєвому завалі, вирішує піти на OnlyFans і досягає там успіху, та це більше історія про гроші, сором, материнство, сексуальність і те, як суспільство обожнює засуджувати та карати жінок за те, що вони просто намагаються вижити. Що мені сподобалось?👱‍♀ МаргоВона — звичайна жінка. Не морально бездоганна, не супердалекоглядна, не завжди раціональна і не завжди подобається навіть самій собі. Вона молода, розгублена, зневірена, часто наївна та імпульсивна, але вона бореться за те, що для неї важливе, всіма доступними їй способами. Коли я прочитала анотацію, я найбільше хвилювалась про те, щоб жінку, яка потрапила в таку ситуацію, не зробили ані жертвою, яка нічого не вирішує, ані стервом, яке ні на кого не зважає. І Марго не є нічим з цього. Вона просто живе, робить дурниці, хоче любові, іноді плутає увагу з чимось більшим, але дуже-дуже старається бути хорошою матірʼю для свого сина. І, мабуть, це те, чим ця книжка підкупила мене найбільше. Її любов до Бодгі > все інше. сюжет та тематика🌼 гроші По-перше, я дуже рада, що тут не було ні романтизації бідності, ні історії «успішного успіху».Тут безгрошів’я показано не просто як незручність, а як еквівалент постійного приниження, вразливості,страху та звуження вибору. Коли Марго думає про гроші, для неї йдеться про те, скільки часу в неї буде на пошук варіантів роботи, чи зможе вона відмовитися від принизливих пропозицій, чи зможе захистити себе юридично, чи зможе мати дах над головою, чи зможе подбати про сина. Вона не використовує OnlyFans для того, щоб бездумно збагачуватись, для неї це спосіб мати владу над власним часом, тілом і життям. Що підводить нас до наступного пункту. 🌺 OnlyFansЯ трохи побоювалась, що ця лінія з онліфансом змусить книжку скотитися або в моралізаторство і слатшеймінг, або в «робота в секс-індустрії — суцільне задоволення, 10/10, всім рекомендую». Але книжка вийшла скоріше про те, що для багатьох жінок питання не в тому, чи це морально прийнятний спосіб заробітку, а в тому, чи є в них узагалі інші варіанти.Нам показали вплив роботи в порно-індустрії на інші сфери життя жінки, а також ризики, сором та суспільний осуд. Мені було цікаво спостерігати за тим, як Марго розвивається в тому, що робить (бо це насправді захопливо написано — тут і безпосередньо про створення контенту, і про стратегію просування, і про співпраці, і про тонкощі роботи загалом), але на онліфанс не захотілось. Я думаю, that was the point. 🌺 подвійні стандарти Дорослий одружений викладач, який спить зі студенткою, — це «складна ситуація», а молода мати, яка йде на OnlyFans, щоб платити за житло й самотужки ростити дитину, — це «ганьба»? Ну якось так воно в житті і є. Ця книжка дуже добре показує, як суспільство сексуалізує молодих жінок, але карає їх за наслідки сексуалізації; не дає ресурсів, але вимагає відповідальності; не підтримує, але любить оцінювати (а ще може прийти перевірити, чи добре ти справляєшся з тим, щоб бути мамою, коли батько раптом ні з того, ні з сього згадав, що він — батько). Це книжка про суспільство, яке засуджує, якщо жінка завагітніла не тоді / не від того чоловіка / не в тому віці / не з тією освітою / не з тим рівнем доходів / не з тим способом заробітку. І про те, як чоловік, який не зробив для дитини буквально нічого, зрештою може виявитись кращим з батьків. Мені трохи сумно за любовну лінію, бо я дуже люблю троп «друзі по листуванню», і тут я не отримала такий фінал, який хотіла, але він на 100% логічний, тому за мінус я це не вважаю. Книжка читається дуже легко — є моменти, де можна посміятись, є моменти, де захочеться пустити сльозу. Загалом для мене це десь 7/10.Видавництво: 🌟ВСЛ#у_марго_фінансові_проблеми_руфі_торп#відгуки_chornobrova_karooka
👁 1,630 26-04-15 18:08
На жаль, чєтирє жалкіх пачєк дєняг в тому зіп-пакетику від «Книголава» не було, але показую, що було 😈Парфумований кремчик для рук від INRO— українського нішевого бренду ароматів і догляду (я мініатюрки кремчиків всюди тягаю з собою, тому тут попадання 10/10).Набір цукерок від Spell:книжкові анонси «Книголаву», надруковані прямо на шоколаді! (вибачте, може у вас враження, що я взагалі цивілізації не бачила, але я розглядала ці шоколадки 20 хвилин. Ну ви просто гляньте — ЇХ НЕ МОЖНА ЇСТИ, ну тобто можна, бо це має бути смак тірамісу в білому шоколаді, а зверху безпечні харчові барвники (якщо вірити буклетику), але якби хтось надкусив мою шоколадку, я б одразу йшла шукати лопату і спільницю).Водичка від VODA UA і печивко з передбаченнями (напоїли і нагодували, буквально).Мерч від SUPERHUMANS— всеукраїнського центру воєнної травми, що спеціалізується на протезуванні, реконструктивній хірургії, реабілітації та психологічній підтримці постраждалих від війни (дуже крута ініціатива, можете теж підтримати її донатом — внески дають Фонду змогу безперервно надавати безоплатні медичні послуги для постраждалих від воєнних дій).Ну і ще там були короткі правила виживання, наліпки з мемчиками і мапа, щоб я не загубилась (я все одно загублюсь).Не знаю, як вам це все, але я пищала ще на моменті, коли дістала зіп-пакет з написом «набір для виживання» 🙂@knygolove, дякую — якщо мій чоловік так не буде чекати мене на здибанку, то нашо він мені.
👁 1,420 26-04-15 07:58
Не закохані - Алі ГейзелвудМоя оцінка: ★★★★☆Мабуть, в тому, що мені не сподобалось так, як я на це розраховувала,винна більше я, ніж книжка, бо я брала її не читаючи анотації й не дивлячись на тропи.Оскільки всі попередні книжки пані Гейзелвуд були плюс-мінус однакові (тільки «Наречена» трошки випала з цього ряду — і жанрово, і тематично), я очікувала, що «Не закохані» буде схожа на них. І я щиро цього хотіла😏Я знаю, що багато хто хейтить творчість авторки, кажучи, що вона пише фактично одне й те ж, але для мене це завжди було великим плюсом — я брала книжку Гейзелвуд, коли хотіла передбачувану, теплу, смішну історію, яка у 100% випадків робила мене щасливою. І саме через те, що від «Не закоханих» я очікувала одне, а отримала інше, книжка мені не дуже зайшла — якби я прочитала її в якийсь інший момент з іншим настроєм і бажаючи отримати інші емоції, мені б сподобалось значно більше (але в мене був клуб, дедлайн і відсутність навику гуглити книжки авторки, яку я купую автоматично👍). Так, тут події все ще крутяться навколо STEM, головний герой закохується першим (і буквально молиться на головну героїню), діалоги — дотепні, а жарти — смішні, але загалом книжка значно важча: багато серйозних тем, а герої — значно травмованіші, ніж всі, з ким Алі знайомила нас раніше. Тепер давайте про все детальніше. 🔥 Любовна лінія та сцени 18+Мені не вистачило цієї фірмової гейзелвудської хімії, яка змушує пищати і дриґати ніжками — так, читати загалом цікаво, але взаємодії Ру та Ілая не змушували мене завмирати посеред речення і забувати, що треба продовжувати дихати. Типу було ок, але не більше. Сцени 18+ написані добре і їх досить багато. Секс в цій книжці — не просто для того, «щоб було гаряче», і не як щось, відірване від емоційного зростання персонажів і розвитку їхніх стосунків. Це буквально і каталізатор, і мова близькості, і зона вразливості.Але навіть з урахуванням всього цього, мені сцен 18+ було забагато — в другій половині книжки я читала їх здебільшого по діагоналі, бо вони мене втомили (*бурчить, як старий дід*).🟣 Мені сподобалась Ру. Соціально незграбна, тривожна, закрита, подекуди жорстка, вона звикла до того, що єдиний безпечний спосіб жити — це бути відстороненою і не дозволяти людям побачити її недоліки, не допустити ситуацію, де її знову виявиться недостатньо, де вона буде від когось залежати, де її покинуть, зрадять чи вимагатимуть заплатити за турботу, допомогу чи любов. Вона відрізняється від всіх інших героїнь Гейзелвуд, але я щиро її розумію і дуже люблю — вона моя друга найулюбленіша жінка після Елсі.🟣 Мені сподобався Ілай. Ну не може бути нічого сексуальнішого, ніж стабільно присутній, послідовний у своїх діях, терплячий чоловік, який до того ж ще й достатньо емоційно зрілий, щоб розуміти, що іноді кохання — це не прорвати захист людини, яка тобі дорога, а просто дочекатися, поки вона сама перестане вважати тебе загрозою. Він не зʼявляється в житті Ру, щоб «полагодити» чи «врятувати» її, він просто залишається поруч і показує «зі мною безпечно», «я бачу тебе», «ти можеш не поспішати», «я не візьму більше, ніж ти готова дати». Краш😍🔥 А ще мені дуже сподобалось те, що нам показали ту рідкісну для книжок закоханість, яка на старті не виглядає як щастя, метелики і відро серотоніну, в якому ти плаваєш з дурною усмішкою на обличчі. Це закоханість, яка виглядає як втрата контролю. І як тривога. Як злість, роздратування та імпульс втекти. І як купа підозр, які перемежовуються бажанням знецінити власні почуття, поки вони не стали небезпечними. Дуже розумію Ру і дуже розумію її страхи — як на мене, це, мабуть, найкраща частина книжки. ⚡️ І корпоративний / STEM аспект для мене був не менш цікавим, ніж стосунки Ру та Ілая. Загалом мені ця книжка десь на 7-8 з 10. Вона точно не улюблена з книжок Гейзелвуд, але я вже морально готова до другої частини серії — несіть пʼятнадцятирічну різницю у віці і закоханість в найкращого друга старшого брата, якого я превентивно недолюблюю (Господи, допоможи🫖).Видавництво: 🌟Vivat#не_закохані_алі_гейзелвуд#відгуки_chornobrova_karooka