Ринкові угоди. Фініш https://www.patreon.com/posts/141180730Ну-с... якийсь біг на місці один тільки соняшник і курс долара радує.Кука тут дві ціни одна на жовтень, інша до кінця сезону. Трішечки підтягнулись вгору по жовтневим поставкам. Трейд продовжує йорзать на кріслі бо не везуть і не пропонують.По корну взагалі цікаве збирання - комбайн виїхав в поле зібрав 10-20 га, далі цвиркнуло 5 мм дощу і пів дня всі курять бамбук. Під вечір чуть просохло, комбайн косьнув ще 5 га, знову цвиркнуло 3-5 мм і всі поїхали по хатам.А взагалі в пріоритеті сонях, щодо кислотного числа на жаль це вже починає перетворюватись у тенденцію. Якщо декілька тижнів звучали ці страшні слова не так часто, то в останні дні майже від кожного аграрія хто працює в центрі, на півночі або на заході - підвищене кислотне число.Цю всю картинку прекрасно розуміють і переробники, які намагаються по самі помідори закупитись цим соняхом. Цінники вгору от-от і 28000 грн/т СРТ-завод за 48 олію буде, а може і з місця. Короч, плохеє соняшнику, з іншої сторони - це позитив для ціни.Оперативні дані по збиральній компанії які були на сьогодні, теж не радують глаз. Що врожайність, що швидкість збрання, все на мінімальних рівнях.І хвилинка дебілізма. Її розпочнемо із цитати "вєлікіх" людей "А чьо я, ето текст просто пА дебільному напісан..". Людина проходить увесь шлях реєстрації в торгово-промисловій палаті (ТПП), їй кажуть довідку не дамо поки не оформиш ПМД. Ну більшість і так знає, що для того щоб оформити ПМД потрібно все-таки заплатити мито. Людина робить і це, платить мито. Отримує бумажку із ТПП, несе її на митницю, а там кажуть "Ми нє знаєм что ета такоє, єсли би ми знали что ета такоє, а так ми не знаєм что ета такое...". Ваш груз поїхав, а як то мито повернути, дивіться у наступній серії.Короч, мита заплачені, як їх тойво назад хз.. послали людину в бюджет 😂😂Хоч переробники по ріпаку радують. Братці, давайте, газуйте...мабуть, пошурує ріпак на переробку і тільки у вигляді олії та шроту зможе емігрувати, по іншому не вийде...От такі пірагі у нас на ринку... наче все, тому завершуємо сіє творєніє. Гарного і тихого вечору.
Ринкові угоди. Фініш https://www.patreon.com/posts/140723864В цілому, день як і вчора. Хоча, сьогодні трохи було руху. Навіть по кукурудзі з'являються 🔥 підгораючі товариші, що платять.Але, мабуть не з цього потрібно починати, а з наших кловунів, що розробляли механізм щодо мит на ріпак та сою. Минулого тижня були обіцянки, що всьо фурикає, ось подивись, мамой клянусь. Але, як завжди, на практиці то не так. Хрен з той довгой і тупой реєстрацією через торгово-промислову палату (ТПП), виявляється, що мито все одно потрібно сплатити, а потім йому повернуть, бо так написали процес... короч, ні фіга ще не ясно з цією фігньой.Все це нагадало мені мультфільм (посилання), ".. смотріш через нєго в іскажонний мір і відіш, вместо челевечєскіх фігур коториє строят дом, какієто фігурєчіскіє чєлогури коториє доют стром...". Світ кривих дзеркал.По корну чуть проявляється гарячка. Деякі трейдери вийшли із заявками пА $207 СРТ-порт. Але, поки не можна говорити, що це системна робота. До погоди ще й логістика зверху на додачу. Ох цікаво все закручується.Сонях шукають, але пропозиції вже не має. Бо, у кого був вже продано, а у інших ще в полях олійна стоїть. Соя якось не альо по ринку. Попит є, а пропозиція ніяка. А от ріпак... попит-попит-попит, а пропозиція не їде. Хоча, у світлі нових подробиць пропозиція все таки може і піти в ринок. На запасах олійної не мало і ще є можливість поторгувати цією культурою. Короч, перехезяли сезон по ріпаку і сої повністю. Але, подивимося як себе виробник поведе весною, прибутковість сої і так не вау, а стане ще фіговіше. Тому, тут підсумовуючи - переробники виграли битву, але профукають війну. Короч, кука наше всьо ))Якщо вона покаже $230-250/т СРТ-порт (ні, я не фантазьор), який сонях і соя... Україна перетвориться у кукурудзий кластер.До речі, ось був пост про корн і можливі перспективи на Чикагщині. Ждем-с, короч...
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/140644289Торгівля як і погода, не дуже радує. Збиральна кампанія буксує, двіжу не має, дощ цвирває по 5мм кожного дня... Олег, ти шо плачеш?Якщо по корну якось не дуже була торгівля, то по соняху хоч ринок шевелився. Більшість заводів вгору по ціні, а були такі, що і двічі вверх. Фактично, завозять то тільки форварди (це на жовтень), а от далі не зрозуміло. Тому, хто хитріше, вже зараз починає збирати олійну. Тай і сама олія показує вєтєр. Дуже схоже, що складний період по соняху пройшли і далі ростемо.А от де було гарячо, так це в кабінетах Торго-промислової палати. Багато хто із аграріїв побіг реєструватися і тягнути довідки, що ріпак/соя його, а тут заповніть ось тут, ви пропустити ось це і т.д. Давно не чув такої кількості матюків з цією реєстрацією. До самої довідки поки ніхто не дійшов )))Але, шось воно рухається і найближчим часом ринок має ожити.По самому ріпаку... попит став більш активним від трейда. Вже знову можна $550/т СРТ-порт отримати. Пропозиція за звичкою, ще не шевелиться. Але ріпаку ще достатньо на руках, тому піде двіж.І соя... щось Трамп давно не радував Make Soybean Great Again. Тому, деякі імпортери потєрялі нюх і чуть вниз по цінам... не порядок.. На СВОТ котирування то будуть рости, відповідно фізика вверх. А взагалі, з соє потрібно і посидіти, почекати (чисто моя думка).Да й таке життя. Дощі трохи ламають роботу. Локально є проблеми з якість по соняху (кислотне чисто, вечір в хату), по сої теж є проблеми. Ну і кука, зараз буде змушувати включати сушки, а це додаткові пецики до собівартості, що трохи відіб'є мотивацію продавати по будь якій ціні вище $200/т в порту.
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/140559473Не знаю, може пора частіше потрібно ходити в церкву, бо як пороблено. Дивишся в прогноз погоди, а там майже кожного дня по 5-8 мм єхидних опадів і таке ні а чьом, а сонях з соєю не збереш. Ну і кука теж в полях. При чому, частина полів геть зелені і холод з дощами явно їм лишній. Відповідно, по таким полях аграрії швидко закатали губи з рекордними врожаями.Кука - шукають, попит від покупців є. Пропозиції не має, інколи пробігають якісь угоди, але дурних нема пА $204-206/т СРТ щось фіксити. В тиху, є компанії, що по $208/т СРТ-порт підбирають пропозицію, інші - курять бамбук.По пшениці теж двіж-попит. Тут вже фермер каже "Шо то не ціна і хай полеже ". Проблемки малюються у покупців. Часто, жовтень-листопад дуже слабкий по торгівлі, бо хо не продав пшеницю, значить має великий-превеликий склад і поки не поспішає її зливати.Соя і ріпак - чутка оживився ринок. Покупці починають шукати партії, але з пропозицією якось не альо. По-перше, погода не дає збирати. По-друге, багато хто із продавців напсіхував собі контрактів ще декілька тижнів назад і зараз трохи тиша по ринку. Але, думаю тиждень-два і розпогодиться з торгівлею.Семка - ціни по чуть вгору. У заводів хоч і не покриття, але це все на жовтень, пропозиція присіла, бо фігова погода і ціни не вау були. Тому, хто хитріший, той і швидше піднімається.От такий понеділок.. дощ, комбайни і слабка пропозиція.
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/140074860?utm_campaign=postshare_creator&utm_content=android_shareЦікаві дні малюються по ринку. Чорна діра яка затягує всіх - кукурудза, вона всім потрібна і бажано на вчора і побольше. Саме кука робить двіж, нерви і ліквідність останні декілька днів. Але, фізичної кукурудзи не дуже багато на руках, особливо не має чим і торгувати. Плюс, деякі регіони пробували щіпать поля, але дощик збив всю роботу. Тому, є великі питання до того, чи приїдуть ті гарячі контракти на початок жовтня, деякі продавці повітря вже починають включати задню "Вологість висока.... не встигаю зібрати... сушка зломилась... і т.д.". Короч, кука ще буде робити, розмотувати, намотувати і перемотувати нерви всім... жовтень може бути смачним по цінам, а далі є питання.Сонях +/- на місці. Деякі заводи чуть вгору по ціні, але там зростання 100-200 грн. На ринку тихо, дощик рванув стоп-кран і збирання зупинилося. Декілька днів буде пауза, тому і пропозиція почала зникати.Соя і ріпак не дуже торгуються. Продавців не видно. Наче як пробиває світло у кінці митних тунелей, тому пропозиція не поспішає в ринок. Найближчі тижні продовжуємо сидіти без ліквідності. Ох і буде двіж по ринку, виходимо із затишшя та починаємо двіжувати.
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/139696717?utm_campaign=postshare_creator&utm_content=android_shareЦікавий день... двіж за корном огонь. От-от і буде пол-царства за куку. Короч декілька трейдерів сильно підгорають і тому, тяга будь здоров. Майже цілий день куплю-куплю, продай-продай. Строки горять, фізичної куки не має, але кому це цікаво, багато хто торгує повітрям аж гай шумить. Типу, ну там там туди-сюди, хоп-хоп, продам тищу тон, зберу 600-700, щось поставлю, десь опціоном зіграю. Да й так цілий день. Тому, торгівля йде, але поки пропозиції не вистачає щоб покрити інтерес покупців.Олія соняшникова трохи вгору, тому деякі переробники піднімалися по ціні по соняху. Але, тут досить тихо. Збиральна кампанія рухається і форварди їдуть, плюс частина заводів ріпаком перебиваються. Поки все без змін.Ну і головна біль сезону - соя і ріпак. Поки без змін, вирішення десь витає у повітрі і ніхто не розуміє коли.Десь так і живемо... основний двіж буде робити кука і наступний тиждень має всі шанси стати ще цікавішим.
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/139615379?utm_campaign=postshare_creator&utm_content=android_shareВсе наче і спокійно, але кука робила вєтєр. Покупцям в портах потрібна швидка поставка і вони готові платити. На вечір цінник вже $213/10000 СРТ. І такі є смільчякі, що фіксяться.У трейдерів значна дирка в балансі, бо на імпортерів був значний фікс. Тому, під цей фікс зараз гребуть куку. Також, додатковою проблемою є пізнє збирання, тому жовтень буде волатилити. Ну і погода теж може вносити свої корективи.По соняху глухенько. Торгівля по трохи рухається, але заводи покриття набрали, ну і ріпак зараз ще виручає. Відповідно, ринок поки барахлить. Самий сок має десь з жовтня розпочатися.І по митам, було чергове засідання, поговорили, поплакали.... якесь рішення народили, але по факту до спини та бумажка. Тому, соя і ріпак - або платимо мито і їдемо, або сидимо на попі рівно і не жужим.Двіжовий виходить сезон, за декілька місяців подій більше аніж інколи за увесь рік. Головне щоб порти працювали, все інше розпетляємо.
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/139535788?utm_campaign=postshare_creator&utm_content=android_shareДосить спокійний день. Інтерес у покупців прокидається до пшениці. Так, з пшенею наче як пересиділи проблемний період, тому можна виходити із своїх печер і сміло заявляти трейду "То не ціна, ще почекаю".Поступово пропозиція російської пшениці тухне, що дозволяє і нам поторгувати. У фокусі уваги - Єгипет та Азія. Трейд напродавався, прийшла пора відкуповуватися, тому по пшениці у найближчі тижні буде зростати попит.По корну двіж-двіж-двіж. Усім кука треба, всім привези. Більшість торговців цікавить поставка на жовтень або першу половину листопада, надалі ажіотажу не видно. Але, збиральна кампанія тільки з середини жовтня піде. Тому, продавців на ринку не так і багато. Є звісно любітелі полоскотати нерви, які з фразою "Хер з ним, якось пропєтляю", трохи фіксуються на жовтень. І тут саме цікаве, деякі моделі показують дощі.... короч, у жовтні будь які зриви у збиранні, навіть на один-два дні, будуть дуже дорого коштувати.Щодо Аргентини і відміни експортних мит на аграрку. Вчора ринок сильно сцикнув. А сьогодні по трохи відкупили пролив, дуже схоже на разводяк і далі газуємо вгору))Поступово ринок починає рости під новий врожай куки. Зараз буде двіж, але волатильність, ухх.. потріпає корн по ціні. І саме головне, ще і погода може реально повпливати на ціни, саме вона може контролювати пропозицію яка піде в ринок, а це буде цікаво. Короч, пора вилазити із теплої ванни і напрягати булки.
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/139166938?utm_campaign=postshare_creator&utm_content=android_shareТак-с... ну шо, відкорковуєте, дочекалися, кука газує шо німа. Сьогодні такий шорох навела. Все по стандарту, спочатку трейд нафігачив кукурудзи на імпортерів. Тепер задача у трейда, відкупити куку під свої експортні контракти... наче і пустякова задача, але бажаючих фікситися мало. У виробників як завжди, от ціна повернеться до $205 всьо, прАдаю.Хоп, ціна $205... блін, нє, по $205 не буду, почекаю $210. Норм ціна, заробляю, перші машини в порт пущу. Всьо жду $210.На ринку ціна $210... сцука, ну то вже $220-230 треба чекати, я ж не лох пА $210 прАдавать.Якось так складається історія. Поки продавців не багато і надалі навряд більше стане. Щодо самої куки, вона буде, основне питання - коли. Затримка зі збиранням, багатьом трейдерам геть не в тему для їх програм. Висновок такий - куку похитає і похитає в обидві сторони )))Але, вже не один раз робив акцент - дивитися тільки обсяги виробництва і заглядати під спідницю у кого там який приріст, це є однобокий аналіз. Ринок не є тільки виробництво. З іншої сторони стоїть попит. І навіть на кривеньких даних від USDA перекосу не має. Якщо дивитися на різницю між світовим виробництвом та споживанням, ринок стоїть в балансі. Так, коли в порти хлюпнуть сотні авто і вагонів з кукой, це трохи зіб'є ціну. Але, місяць-два, пережуємо і поїдемо вгору. Тому, сильно не очкувати по корну.Із цікавого всьо.По митах ні-чо-го, пішов трішки рух, якісь запити на портах по сої і ріпаку. Все з умовою, що продавець платить мито у разі необхідності. Очікування, що цю матню у жовтні розрулять. Таке ж питання я поставив знайомому з міністерства... по очам, точніше сльозам в очах зрозумів, що у жовтні може і не розсосатися.Завтра хоч Happy Friday і можна розслабитися. Тому наливайте келих червого/білого (бєлінькой) і відпочивайте, насолодіться моментом. Ще пару днів і двіжувати будемо так, що аж гай шумітиме.
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/139088238?utm_campaign=postshare_creator&utm_content=android_shareХоп, і ажіотажна розпродажа по сої і ріпаку зупинилась. Ще тиждень назад, заводи розкатували губи на 1 млн т переробки ріпаку, зараз скромно по 0.5 млн т говорять. Але, гвоздь програми - кука. Її ще толком не молотять, а в портах вже ажіотаж. Є ґарАчіє рєбята, що продали зернову з поставкою у жовтні на імпортерів. Ну самі вже ж +/- розумієте, як ціна на цю історію буде реагувати. На жовтень $208/т СРТ без розмов. Якщо відкрити рот (навіть нічого не кажучи) $209 гарантовано. Товариш сьогодні на $209 почав менжуватися:- Ща логістика виросте в ціні, машин не найдеш, я то зберу на жовтень куку, но можу не привезти, ще й кредІт там треба платити. Нє, $209 не варіант.- $210?- Пиши поставку до 30.10Короч, жовтень димить...Але, не все так андазначна з корном. Так, були проблеми по деяким областям і теоретично, пару мільйонів тонн можемо недорахувати. Але, по ключовим областям все гуд з кукой і врожай буде трохи більше за минулорічний. Тобто, проблеми з пропозицією будуть виникати на старті, а от далі вже питання...Ну і амери ще на п'яти наступають. Основна бойня - це ринки ЄС, Єгипту та Туреччини. Деякі трейдери жартують (а мо і ні), що пора український корн і тим більше не гмо порахувати мексам та зробити напряг америкозасранцям на їх ринку.Коротенько про куку всьо... а от сонях чутка бикує. Деякі заводи кажуть, що не пропонують і переставляють ціну вверх. Поки це не системно, але хвиля розпродажів може швидко закінчитися.Соя чуть вгору по деяким покупцям, ріпак теж підростає. Хоча, порти слабенько крутиться. Інтерес трейда на жовтень-листопад і умовах при трейдах - мита на продавцю (поки).Зараз основне двіжненіє буде робити кукурудза. Надіюсь, слабків вже не має, залишилися тільки відчайдухи зі стальними яйцями нервами... тому, хто вміє чекати, той таки потримає профіти в руцях, Буковель же потрібно добудувати..