Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Аналітичний Батон
Додано 14 лип 2024

Аналітичний Батон

@analytics_baton
Кількість підписників: 2 647
Фото: 3,800
Відео: 17
Посилання: 7,210
Опис:
https://analyticsbaton.wixsite.com/grain-ua Для зв'язку @Analiticheskiy_Baton

👥 Кількість підписників

2 647
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: -3
Середній/Місяць:: +240

👁️ Середній перегляд на повідомлення

641
Середній/День:: 742
Середній/Тиждень:: 596
ERR: 24.22%

📊 Кількість повідомлень на день

4.9
Останній день: 7
Середнє за тиждень: 4.7
Середнє за день: 4.9

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 680 25-11-06 18:55
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/142958084Кука.... куки за тиждень намолотили трохи більше 3 млн т. Логістика рухається в натяг, ще й знову дощі. Короч, ситуація +/- зрозуміла, пояснювати сильно не потрібно.По олії попит та спекуляції закінчилися, що призвело до пониження ціни. Врожай по соняху дууууже не вау. Офіційно навіть на 10 млн т не виходимо. Для розуміння, 90% площі зібрали, а офіційно міністерство показує 8.7 млн т. Ще залишилося ~500 тис.га обмолотити і збиральна кампанія всьо. На цих 500 тис.га ще зберуть ~1 млн т і виходимо офіційно на 9.7 млн т. Є така штука як тіньовий ринок, і там можна буде ще трішки назбирати. Але, сонях поставив антирекорд по виробництву і переробникам цього сезону не по заздриш. А з іншої сторони - баланс, експорт ріпаку та сої прикрили, а тут хоп-хоп і соняха менше. Селяві....І ячмінь.... він собі шамуль-шамуль і в ціну продовольчої пшениці став. Розбирають його по трохи, хоч і дорогий. А рівень запасів незначний, теоретично до січня-лютого може і закінчитися, то ціна ще трохи зросте.Короч, сезон продавця і місцями покупцями. Складів повно у виробників, тому сидіти на товарі можна довго, а от трейд так не може. Буде дуже-дуже весело.
👁 647 25-11-05 18:26
Ринкові. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/142881043"Брат, да любиє деньгі, но кука в порту до 15-о чісла...", десь приблизно такі фрази чули продавці кукурудзи сьогодні. Це вже горить хата, гори і сарай. Довго трималися трейдери і пробували пропетляти. Реально, думав вже кіна не побачимо, але... "Братан, любиє деньгі только прівєзі.."Цікаво вийшло, то сонях двіжує, а по корну тихо. Сонях потух (на пару тижнів) і шоу переїхало на ринок кукурудзи. Ціни ~$210/т СРТ і десять тищ теж вже є. Проблем накопичилося више криши, навряд за сьогодні-завтра їх розкидають. Тому, ситуація з ціною +/- зрозуміла.Також, пішов двіж по сої. Врожай цього року д@@@мо, а споживання шротів ніхто наче не відміняв. Тому, і експорти, і переробники дубасяться за партії сої. Перевага поки у переробників, без мит, тихенько віддавав сою, потримав грошики в руках і пішов їх розносити за техніку, добрива, хімію, насіння. А от на експортерів віддав, мита сплати... потім хз як гроші назад витягнути, така собі ідєйка. Але, є чуваки які кажуть "Із принципа буду соєй тАргавать на експорт" і поки сидять на сої та не продають (але, може це і правильно так).Ціни на боби вгору. І взагалі, ще рано, дуже рано розчаровуватися по сої, вона ще покаже прибуток, але тільки терплячим. А далі... стоп-стоп-стоп... харе цих логнрідів, пора відпочивати 😄
👁 617 25-11-04 18:12
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/142801886Ну-с, потрібно було певні справи устаканить, випав на три години, повертаюсь в ринок, а у мене кука убєжала.... всі бігають за корном, на вечір ціна на споті ~$210/т і 9980 грн/т (але з поточними курсом, має бути вже 10000 грн/т). Збиральна кампанія наче як рухається, але куки на портах більше не стає. Основний затик - вологість. Куку потрібно посушити, а ціни на газ не дуже приємні... пелета то вАабще, космос. Тому, кука странний предмет, она вроде как есть, но на портах ее нет. От така котовасія і схоже, що у найближчі дні не підправиться ситуація.Сонях - від кохання до ненависті один крок... вчора ах-ох, зірку з неба, тікі покажи ту милоту, як вона на складі лежить, яка температура, вологість не росте, бо я хвилююсь?Через день "Та цей сонях мені нах не треба, місяць не дзвони. Всьо, уїхала від вас гарна ціна.."Но-но (грізно махає вказівним пальцем), не плюй у колодязь. Бо, сьогодні сонях не потрібен, а через тиждень знову "Дай-дай-дай"...Соя - активність зростає. Експортери чуть починають соватися.... а от по збиранню... дехто із аграріїв вирішив із сої зробити добрива під наступну культуру, інші кажуть, що не має вже що збирати. Короч, по сої будуть сюрпризи із виробництвом. Ну і по ціні теж може розпогодитися. Ще вчора фермера обладнали матом цю сою, але я б так не поспішав, вона може приємно здивувати.Основна задача, над якою б я працював - кука. Все інше хай полеже, поспішати не має куди.
👁 617 25-11-03 18:09
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/142713936Цікавий понеділок. Кука - вверх, сонях - вниз, соя - вверх.А ще, із цікавого і на подумати - подивіться на волатильність біржі, вона дуже сильно ходить навіть всередині дня. Оці сильні смикання показують, що ринок дуже нервовий і може начудіть, відповідно, потрібно бути обережним, так як може розмотати.Соя зараз може показати де раки зимують. Далі пшениця проситься почудіть, а там і кука підтягнеться.По нашому ринку, куку шукають, вогню не видно, але димить знатно, половина терміналів в диму за швидку поставку. Але, прогноз погоди показує, що опади всьо (наче як) і тому маємо трохи активніше косити куку. Плюс, техніка звільняється від сої та соняху і перекидається на куку, що теж пришвидшить збирання. Тобто, одне на друге і може бути боковик.Олія чуть проїхалася вниз. Ну як чуть, ~$40-50 дали вниз. Сонях поки так не відреагував. Чи відресгує пониженням ? Ну чуть ще може. Але, маємо дуже фіговий врожай і тому, заводи будуть хавать сировину як дурні.Ну, для понеділка вистачить інформації. Далі має бути цікавіше.
👁 702 25-10-30 18:38
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/142395760Пам-пам-пам.... куку активніше почали смикати "Дай-Дай-Дай".., а по олії сьогодні зранку писав про можливу зупинку, ну і вона постукала. Тому, як у старі-добрі часи, деякі переробники - Стоп, а нам дорого не треба, готуємося до нєрвотрепкі по семці.По ситуйовині з пшеницею і Єгиптом, цитата крупного тАваріща - ну зловили забор, але продавали, чуть продаємо і будемо продавати. Єгипет як не як найбільший імпортер пшениці, тим паче під боком. Тому, після всіх перетрубацій, пшеничка побіжить (точніше попливе) в Єгипет.А взагалі, ця культура нас ще здивує, але явно не найближчими тижнями.Ну і корн... техніка від соняшнику і сої починає перепливати (інколи у прямому сенсі) до полів з кукой. Тому, в теорії збирання має пришвидшитися. Але, з іншої сторони і волога росте, а це собівартість яку б не хотілося підвищувати. Бачу дехто із аграріїв по цікавому вирішує питання із сушкой і кукурудзу сушить 🥁🥁🥁 кукурудзой.. не, ну а кулє, пелета дорога як собака, а кука з місця і не погано виглядає. Чуть не та теплопровідність, але дешево і сердито.Короч, в теорії куки може стати трішки більше. Але, погодні моделі чудять, по одній опадів буде мінімум і типу можемо активно косити. Інша каже - не-а, буде поливати. Тому, заглядаємо на прогноз опадів щодня і декілька разів. На сім закругляємося, і так вже багато тексту.
👁 513 25-10-24 15:18
Ринкові угоди. Фініш https://www.patreon.com/posts/141941989Фінішний фініш... на сьогодні торгівля все всьо. Хоча, переробники ще в третю зміну б попрацювали і спробували купити ще соняху. Прийшов пітух і клює у причинне місце переробників. М-да, сезончік ворогу не побажаєш (кого я обманюю 😂, ще й як побажаєм). Але, на росії ситуація з соняхом теж не вау, тому ціни газують по олії вгору. Заводи готові продавати олію, питань нема, сировини б підкинув хто.По цінам, 28000 грн/т за 48 олію вже з місця можна знайти. Премія за олію +400-450 грн за 1%.По сої теж пішов двіж, попит є але торгівля ніяка. Дібільно-соєво-ріпакові правки в дії і гальмують експорт. Переробники, як і всі, бачать ситуацію зі збиранням і намагаються накопичити сировину. По цінам, набагато цікавіше сою продавати на заводи.Кукен - спот-спот-спот, пол-царства за швидку поставку. Ціни чуть зростають. По чуть підвозять зібраний корн, але пропозиція поки не фонтан. А прогноз погоди... дощ-дощ-дощ. Так ще "цікаво" ще не було.
👁 639 25-10-22 17:09
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/141782193Попит домінує на ринку. На споті куку продовжують шукати-шукати-шукати. По олійним - ситуація без змін, їх шукають, але торгівля ніяка.Корн - слабка збиральна кампанія, слабка торгівля. На ринку продовжує котируватися дві ціни:1. Спот-поставка - $207-208/т СРТ-порт і 9700-9750 + грн/т.2. Поставки на листопад-грудень - $203-205/т.І шо там, шо там торгівлі не має. Хто хотів, із сусєк все вишкріб і продав. Тепер по страшному пройдемося, починають ходити чутки про дефолти... то там, то там злітають поставки. По форвардам не мало було протоговано на листопад, проте через погоду, затримки у збиранні, плюс підвищення вологість. Короч, фізично частина поставок не може бути виконана. Деякі трейдери підтверджують, що у них вже і на листопад є проблеми. Питання тільки у масштабах... час покаже.І ще по кукурудзі - місцями є проблеми з мікотоксинами. Поки це не системно, але поточна погода і перестой корну в полях явно не на користь і може тільки нагнати проблем з цією заразою.По пшениці - там трішки вверх, тут чуть вниз, а в середньому на місці.По ячменю локальний попит, що поки буде підтримувати ціни. Але, ринок тонесенький, тому акуратно з цією культурою. Хоча, врожай по трохи переварили і тому, хто ще не продав, то ще можна посидіти, ціни мають бути цікавіші.
👁 662 25-10-21 17:14
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/rinkovi-ugodi-141704744/editФокус уваги - сонях. Багато організацій чуть не кожного дня понижають свої оцінки по виробництву. Хоча, толку від цього, все одно ніхто не вгадає ))До речі, на росії при рекордних площах теж вафлі тому соняшнику. Ще з 20% зібрати, але ситуація подібна до нашої - дощі. Це перше. Друге - попит на олії став досить високо. Проти минулого тижня, зросли на $5-10/т по олії. І чот не видно світла ще в кінці тунелю. Мабуть, і надалі будемо рости.Багато хто із переробників із "нетерпінням" чекають на листопад і готують баночку вазеліну. З покриттям ситуація була не вау, а при поточній конкуренції, погоді і врожаю, чим покривати експортні контракти на олію та шрот, питання. Тому, найближчі тижні буде цікаво.До всього цього, ще і якісні проблеми, втрата врожаю. Деякі поля по західним областям вже всьо і сенсу їх збирати не має. А погода все ще поливає і по прогнозам ще опади-опади і опади плавно перетікаючі у сніг.Короч, сезончік просто агніще. Ріпак закрили і не випускають із країн , але гарні і просторі склади все таки зіграли на зростання цін. Сонях на Півдні посох, на Півночі і Заході вимок, по сої ситуація аналогічна. Цими культурами, мабуть вже краще буде працювати з другої половини сезону.По корну пройдемося завтра... А так, всьо хАрашо прекрастная маркіза, всьо хАрашо...
👁 640 25-10-16 17:12
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/141344473Гвоздь програми - сонях, точніше його відсутність. Заводи шото знають точно. Якась така гребля... якби менеджерів заводів посадити в лодку і сказати "Отам є сонях задешево, гребіть", вони б олімпійських чемпіонів вставили, ще й би перекурить встигли б.Я вже збився із рахунку який день ми 🚀 по семці. Вже тихенько🤫 звучить 30-а за об'єм і 50-52 олію на припортових заводах... свєршілось, ще декілька днів і фермер з машинкой соняшнику може сміло вибивати 30 тис. грн за свій газон (газон продавати за окрему плату).Кукен - пече, але с@@@ поки не росте ))) Дві ціни так і в ринку, збиральна кампанія +1.5 млн т за тиждень (як минулого тижня). Поки пропозиції не має. Запасають поп-корном щоб подивитися, що буде 20-25 жовтня. Надалі хмарно-хмарно-дощ-хмарно-сонце-дощ-дощ-хмарно-сонце-хмарно-хмарно-дощ... короч, можемо нічого толком не молотити. Тому, кука сидить на серйозних ризиках.З дибільно-соєвими правками поки зрушень не-ма-є...люди отримають довідки від ТПП (надіюсь вже не гуглите що то за матня) і всьо... нікуди їх притунути. Зі слів міністерства, наступна серія де нам розкажуть, що робити з довідкою від ТПП от-от буде на Нетфліксі.На сім всьо... гарного вечора.
👁 578 25-10-15 16:14
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/141261798Вчора шось хотів написати про курс, але розійшовся по корну і соняху, тому вирішив, що і так тексту забагато. Ну і тут поки цікавіше.Що ж, курс долара розійшовся не на жарт, або фантомас разбушевался. Останні місяці, у Нацбанку все було під контролем, великі обсяги валютних інтервенцій вирішували. Але, бувають такі періоди, коли навіть НБУ не може справитися із курсом. І зараз, дуже схоже закручується така ситуація.Останні дні, регулятор вливає дофіга долара на міжбанк, але цього недостатньо. Плюс, експортери теж, частково тягнуть з продажем, чекаючи на підйом курсу. Ухххх.... керосіном попахує. По порядку:1. З осені і взимку, обсяг торгівлі валютою зростає, економіка починає активніше працювати. Ми, дуже сильно присіли на імпорт і різниця між експортом та імпорт у сильному мінусі. Тобто, економіка запускається, імпортерам потрібно більше валюти щоб оплачувати свої контракти.2. Фактор бюджетної гривні. Під кінець року потрібно виконувати і перевиконувати поставлені плани, що теж призводить до зростання попиту на долар.3. Проблеми в бюджеті, а це теж грає на зростання курсу.Зараз ми бачимо перший жирний імпульс вгору. Сьогодні Нацбанк зумів збити динаміку і трохи посипались. Основне питання - як глибоко піде корекція. Останні дні, НБУ намагається гальмувати зростання, теоретично має шанси збити динаміку і показати, що все у нього під контролем. Але... булки розслабляти не можна. До кінця року будуть спроби росту і скоріш за все, вдалі.Чи буде якийсь валютний армагедон? Дехто вже починає лякати народ 45-50-100 грн за долар. Для цікавості, подивіться аналітику в періоди коли курс різко починає рости - паніка, сльози, соплі, якісь рекордно високі рівні до яких ми не дійдемо у найближчі декілька років. Тому, щодо армагедону не віриться. По бабкам у НБУ все ок, золотовалютних резервів як гуталіна на гуталіновій фабриці (поки), відповідно регулятор сильно вверх не дасть рости. Пробіжимося вверх і з 2026 року знову трохи вниз. Як жартувати банкіри - гнучка керованість.По валюті поки буле вєсєлєй у найближчі тижні. На кеш-ринку попиту на долар не було останні місяців чотири. За минулих декілька днів опти винесли під нуль. Хоча, по факту маємо стандарту сезонність:1. Перша половина року - гривня укріплюється2. Друга половина року - гривня девальвує.Ми зараз у другій половині року, якщо мені пам'ять не зраджує, тому.....А по зерну якось нудно. Сонях один двіж робить і то чисто на цифрах. Пропозиція конкретно підсіла. Деякі заводи за день купують по 100-300т семки, такими темпами у листопаді буде важко перероблятися. А попит на олію то є і немаленький.З кукой ще пересидіти пару місяців і можна буде нового Лехуса приглядати... Фінішуємо по тексту - є долар, спіть спокійно... є гривня, варто напрягтися, бо може бути боляче.