Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Аналітичний Батон
Додано 14 лип 2024

Аналітичний Батон

@analytics_baton
Кількість підписників: 2 647
Фото: 3,800
Відео: 17
Посилання: 7,210
Опис:
https://analyticsbaton.wixsite.com/grain-ua Для зв'язку @Analiticheskiy_Baton

👥 Кількість підписників

2 647
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: -3
Середній/Місяць:: +240

👁️ Середній перегляд на повідомлення

641
Середній/День:: 742
Середній/Тиждень:: 596
ERR: 24.22%

📊 Кількість повідомлень на день

4.9
Останній день: 7
Середнє за тиждень: 4.7
Середнє за день: 4.9

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 644 26-05-07 17:35
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/157600049І цікавий, і не дуже день. Ліквідність присіла, продавці вирішили зробити довгі вихідні. А от попит вчора на паузу, сьогодні і купити щось, так не має у кого. Кука - попит був. Так, $230/т СРТ не чув, але $227-228/т СРТ було. Тяга була гарна, трейд набирає покриття. За куку можна поки не паритися.Більше питань зараз до форвардів, брати, не брати, шо робити і як потім відпетляти від відповідальності якщо ринок піде не в твою сторону. Це мабуть ключові проблеми. Казино ))) робимо ставки.... основне питання - іранський конфлікт і як він буде вирішуватися.Якщо ви прогрозуєте швиденько завершення конфлікту, як каже Трамп "ну от-от і буде найвеличніша мирна угода", тоді продавати. Якщо ж ви чекаєте на те, що цей конфлікт надовго (я в цій команді), тоді навряд ми побачимо різке пониження цін на нафту, добрива, паливо і т.д. А це буде підтримувати ціни на агарку і по трохи їх розганяти. Тому, з цієї позиції логіки заходити у форварди не має.Нафта ще має потенціал для корекції вниз. Але, основний рух побачили. Тому, через декілька тижнів, котирування на нафту знову можуть побігли на $100++ за барель. Тому, не розслабляти булки, кінець цього та нас понизити сезони мають бути цікавими.
👁 579 26-05-06 17:14
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/157506713Цікаві дні... Трамп знову мочить, нафта вниз, інша товарка теж вниз.Український базарчик активно торгував куку, бігагина була значна. І пропозиція трохи йшла в ринок, але інтерес від покупців як пилосос, глитнув шо було і просив ще. На вечір вже пауза, Іран, нафта, запаси-припаси...Щодо нафти, ось тут описав думкиhttps://t.me/analytics_baton/9441Ймовірно, біля $80+ чорне золото будуть відкуповувати, ліквідності там до холєри.. Короч, все більше і більше впевнений, що до осені буде такий двіж, аж шуба буде завертатися. В певних сегментах ринку надули бульбашку і вона трісне, рано чи пізно. На фоні певних сегментів, вся товарна (нафта, метали, зерно) виглядає дуже симпатично. Тому, починаємо звикати до значної волатильності... пригадуємо 2020-22 роки... готуємося до хитань з трендом вгору.Завтра (надіюсь) буде черговий пост про хедж, поступово будемо переходити до реального життя, трішки термінології і ключові моменти, куди дивитися.
👁 599 26-05-05 17:23
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/157410669Ну шо... кука палає на портах "продай, вези, та пох на якісь, проведемо"... десь так сьогодні з обіду торгували. За турецьким попитом, прийшов і європейський, і сирійский. Ринок повернувся до активного двіжу, ще додатково у світі виникають страшилки, що куки буде менше, тому розбирають корн як пиріжки у базарний день.Але, трейд розганяє "продавай зараз, запасів дофіга, день-два і ціни не буде... думайТЕ". Взагалі, ці запаси "странний прєдмєт, вот оні єсть, а вот їх і нєт". Все буде залежати від контексту, що буде робитися у світі. Можливо, наші великі запаси стануть найвеличнішими та найпрекраснішими у світі стратегічними запасами. Знаєте, на фоні фундаменталу про скорочення виробництва у новому сезоні, про погодні проблеми в Бразилії, виникає логічне запитання - а чи буде фактор запасів впливати на ціну? Поки на це рано відповідати, десь у червні можна буде повертатися до цього питання, а зараз просто торгуйте і все.До речі, на вечір кажуть, що $228/т то не ціна вже... а по ринку (далі читати пошепки) полізли чутки про $230 в порту... отак. Хз, може сьогодні і не має $230, але до цього рівня реально $1, тому буде завтра.Короч, ринок їде вгору і в травні навряд цей процес зупиниться, десь і пригальмуємо, але тренд ви розумієте куди.По соняшнику не м'ясо, фарш вже лізе. У заводів із покриттям геть все погано. Семки тупо не має і майже її не продають. Деякі заводи дають хотєлку фермеру, бачив 34500 грн/т СРТ-завод за 50 олію, фермер назвав ціну, завод її підтвердив і забрав собі семку.... сцука... 34500 або $784/т з ПДВ...На ринку взагалі хаос, фактичні ціни +400-1000 грн до індикації. Навіть самі менеджери інколи не розуміють де реальний ринок по ціні на сонях. Тут можна сказати спасібА Трампу з його есвео проти Ірану, це дуже сильно змінило картинку по ринку. Короч, моя думка, що ще можна морочити голову переробникам, бо є карти на руках, а у заводів тільки контракти на олію та шрот.На ринках цікава історія закручується, але про це в наступних серіях....
👁 637 26-04-29 17:33
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/156841506Сьогодні тільки і розмов про пшеню, "а ти бачив як вона вчора?", "коли ж так на портах?" і т.д. із цієї серії.Подивіться як сформувалась розкладка на ринку по ф'ючам. Найліквідніший контракт липневий - 659 центів, а березневий ф'юч (2027 року) вже 707 центів. Ця ситуація на ринку називається контанго (спот ринок дешевший за майбутні періоди). І як би хвилювання по новому врожаю об'єктивні:- в США проблеми з посівами- ті країни які будуть сіятись вже заявляють про скорочення площ. Бо маржа по пшениці не фонтант, а добрив дай багато.- перший прогноз по Австрії 29 млн т(USDA) проти поточного року це зниження на 19%- аргентинці теж заявляють, що посіють менше пшениці.От вам і фундаментал. Можливо нам хоч в цьому році повезе із цією культурою.Семка... м'ясо... просто м'ясо... багато хто не може зрозуміти логіки, чому аграчу цікавіше продавати куку, аніж семку чи сою.Кука і тиждень показує +50-100 грн зростання (в середньому). Плюс, запаси у нас огого, реально дофіга куки. Ще й деякі знову виганяють комбайни в поля і молотять те, що залишилося зимувати.Сонях - у останні тижні (в середньому) показував +400-600 грн в тиждень. Тому, нафіга продавати актив, який росте швидше аніж кука, цікавіше трейдити саме корн, бо не шкода його передати в руці трейдерам. А сонях.. а сонях шкода (поки)... Взагалі, ситуація досить не типова як для весни. Дуже часто сонях брав квиток на понижаючий тренд і до червня їхав вниз. Але цей сезон не типовий. Звісно, ситуація може швидко перевернутися на 180 градусів але на приборці показує "Нє сцать в кАмпот".А переробники... говорячи словами класика (таким трохи гнусавим і противним голосом) - "У переробників не має карт на руках. Як би я був переробником такої ситуації на ринку не було б, але українська галузь переробки далеко і вона мені не цікава" кінець цитати...Короч, сезончик дуже цікавий і потік цієї цікавості ще буде добре тримати в напрузі всіх.
👁 571 26-04-28 06:09
Щотижневий огляд ринків https://www.patreon.com/posts/156701311?pr=trueПонеділок - день цікавий, тому вчора не витягнув коротки про ринок. По корну ринок живий, але вже без тієї ейфорії, що була після турецької пільги. Свій шмат попиту трейд уже зібрав, ціни в портах тримаються, але далі треба бути уважним, можемо ще трохи потягнути вгору, а можемо і забуксувати. В цілому, кука ще не відстрілялась, але вже час не жаднічати.По соняху просто м’ясо, з кістками.... і прокрутити м'ясорубуу назад, але.... Заводи без сировини, покриття ніяке, контракти штрикають у причинне місце, а фермер-с@@а сидить на попі рівно і не поспішає в ринок. На цьому, ціна далі їде вгору. Поки олія сильна, сонях ще має шанси додавати. Тут головне правило просте - у кого є семка, той зараз король ситуації.Експорт сої майже в комі, зате заводи рубляться за кожну тонну. Портам соя вже не дуже цікава, бо з яконо кінця не дивись, одні муюінуси. А от заводи готові платити далі, бо у них рахується, пропозиція мертва. Тому соя зараз - це чисто внутрішня українська історія, де світ зі своїми балансами може трохи постояти в сторонці.
👁 649 26-04-20 16:39
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/156064105Відкорковуємо, кука $220/т СРТ порт - зроблено. Тепер $225? А чого б і ні. Основним драйвером є попит під Туреччину.Але, вже стає тихо по фундаменталу, нафта да нафта, ну і більше думки про новий сезон лізуть на ринок.Сонях - аут... крупні заводи за тиждень купують ~1000т семкі по всіх філіям... це ж не серйозно. Ринок олії та соняху йде не по сезонним моделям. А в цілому, все кружляє навколо Ірана, протоки та очікувать "а що скаже ржавий Трамп". Нафта мотиляє ринком як собакен хвостом, вверх-вниз, вліво-вправо. І так, інсайдерської торгівлі стало забагато. Іран теж роздуплився, що можна і собі грати. Тому, то відкривають протоку, то закривають. І знову починає тікти позитив, що угода от-от, вже близько, ну ось рукою подати. Але, не варто очікувати, що це правда. Правда в тому, що знову будуть жарити всіх. Це вже можна назвати протока Шредінгера - вона і відкрита, і закрита одночасно.Але, посівна триває.... ковід, війна, шахеди, протоки, танки... дощ іде а ми скірдуєм, ось наш девіз. Цікаві тижні надалі вимальовуються, мабуть сумувати не будемо, як у стандартному міжсезонні.
👁 679 26-04-15 17:08
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/155665155Не має, що писати. Ціни +/- на місці топчуться, якщо дивитися на крупні лоти по кукурудзі, за них готові торгуватися і платити $220+ СРТ. Семка в космосі, соя її наздоганяє. От і весь ринок в трьох словах.Щодо імпортерів, попит починає оживати. І по пшениці, і по кукурудзі з'являється живий інтерес з реальними цінами. Тому, це пожвавлення має перенестися і в порти.Із цікавого... а ви бачили ціни на новий врожай по пшениці? Вони +/- як і на старий, вже майже однакові. Тобто, свіжа пшениця, яка має бути дешевшою за старий врожай (який зібрали, доробили, зберігали), по факту коштує в рівень зі старим врожаєм. Не можна сказати, що це вперше, просто минулі рази все це закінчувалося 🚀Тому і цікаво, цього разу теж варто чекати на підйом чи фальш-тривога?Ситуація з пшеницею у світі Чорноморський регіон - все більш менш нормально.Франція - є невеликі проблеми. США - значні проблеми.Австралія - прогнозується, що площі будуть зменшені під пшеницею. От десь з цих фактів варто складати пазл пшеничного ринку. І ріпак, до речі, теж має схожі тенденції, але пропозиція нього у наступній серії.
👁 767 26-04-02 17:11
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/154578391І ще один майже цікавий тиждень всьо. Трамп поки не йде на ескалацію з Іраном. Просто Мелоні попросила "Давай вже після Пасхи".Ну і ринки теж десь так і поводилися, хоча ліквідність сьогодні зросла. У трейдерів аргумент "Давай або сьогодні, або вже у вівторок приходить, бо я на вихідні".Кука - ліквідність зросла, перед святами почали активніше торгуватися, бо дружина закомандувала нові мешти до свят, тому необхідно тищонку і продати. Робочі рівні $217-218/т СРТ... непогано як для рекордних врожаїв.Олія теж трохи газує вгору, що створює проблеми для переробників, бо є бажання продати олії, а під сіє дійство необхідно купити сонях. І тут вже м'яч на полові фермера "Давай вже після Пасхи, бо дружина закомандувала нові мешти до свят, то я вже куку продав. Короч, після свят набирай".Ціни плотненько стала ~30500 грн/т 48 олія з поставкою до заводу. Цікаво і нетипово сонях може себе поводити цього сезону.Ось десь так коротко про цікаве по версії батона..
👁 662 26-04-01 16:57
Ринкові угоди. Фінішhttps://www.patreon.com/posts/154484031Фінішуємо, фінішуємо... сьогодні день піс діл від Трампа, ринки кайфують, от-от і перемога над Іраном...до підриву танкера, пуска ракет по країнам Бл.Сходу чи ще якоїсь фігні три... два... один...На світовому ринку, учасники намагаються визначитися вони умні чи красІві, або яка стратегія дій надалі. Одні кажуть "Ай всьо хєрня, от з дня на день Штати розвалять Іран, перемога, нафта побіжить протокою... все буде як і було, або навіть краще... наливай-продавай".Другі - "Нє-нє-нє...ну ти подивись, з дня на день оголошують перемогу і вихід, через день твої Штати змінюють умови виходу, Іран ні на які поступки не йде. Яка нах перемога? Ні, відставити випить, піду ще куплю пару вантажів ". Десь от так крутяться ці аграрні шестерні.Укр базар сидить на кукурузній іглі. Кука - основна культура яка забезпечує логістику роботою.Ціни по чуть ростуть, вже $217/т СРТ-порт то не ціна, $220 подавай. І шо вам такі сказать, а вже є преценденти $220/т, але на об'ємні лоти.Соя - ліквідність дуже сіла, тільки переробники і беруть. Але, з іншої сторони і самої пропозиції дуже мало. Фермер поки присів і чот чекає. З врахуванням запасів, логіка є у таких діях.Сонях - оце сюрприз робиться. От тут реально Трамп своїми діями дав поштовх для підтримки ціни... от тобі де ми і де Трамп. Дід з США махнув крильцями на Близькому Сході, а в Україні ціни на сонях почали рости. І дуже схоже, що цей рік буде не типовим по цінам.І форвардний ринок вже починає оживати. Ліквідність росте, в першу чергу по ячменю та ріпаку. Про це, у наступній серії.
👁 753 26-03-26 17:51
Ринкові угоди. Фініш https://www.patreon.com/posts/153982463Нюх-нюх... ви відчуваєте цей запах стабільності у повітрі, але пахнути має іншим при Трампі.І на біржах, котирування приїхали до своїх ліквідних рівнів і стоять жують пропозицію. Не дуже це... всі ці піруети так просто не пройдуть.А тим часом, по пшениці трейд активно щупає хто шо і скільки готовий фіксити. Попит значно перевищує пропозицію. І воно то зрозуміло 1. Стан посівів пшениці у США м'якої кажучи фіговий і з кожним тижнем погіршується.2. Австралійські фермери відмовляються сіяти пшеницю.3. В Південній Африці очікується скорочення площ під пшеницею. І взагалі, прибутковість культури ніяка, краще гречки посіяти. З площами нормально так несеться у світі. Тому, новий сезон може цікаво закрутитися. Хоча, що там новий, це ми і по старому врожаю відчуємо.Сонях - таке враження, що деяким переробникам Трамп набрав і сказав "Купуй" і вони з новими силами почали гребти сонях. По ринку 30200-30400 грн/т СРТ 48 олія можна знайти без проблем.По корну +/- все теж саме, чуть зросли по ціні і чекаємо ескалації.Тиждень закриваємо легким підйомом і чот чекаємо