Університет Грінченка відкрив двері для майбутніх магістрівУ Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка відбувся Ярмарок магістерських програм, який зібрав сотні охочих із різних куточків України. Як повідомили у виші, учасники мали змогу дізнатися про особливості вступної кампанії 2025 року, ознайомитися з освітніми можливостями університету, а також поспілкуватися з гарантами програм, студентами й випускниками. На ярмарку представили 55 магістерських програм, що охоплюють широкий спектр галузей – від гуманітарних до технічних і управлінських. Вступники отримали цінні поради, лайфхаки від випускників і відповіді на запитання щодо вступу. «Запрошуємо всіх доєднатися до навчання на магістратурі в нашому університеті. Це гідний вибір, адже ми маємо багато переваг – від широкого вибору освітніх програм до міжнародного визнання та потужної наукової бази», – звернувся до майбутніх магістрів виконувач обов’язків ректора Університету Грінченка Олександр Турунцев. Ярмарок став платформою для відкритого діалогу, глибшого ознайомлення з програмами та натхнення на нові освітні звершення. Про умови вступу та підтримку з боку університету розповів проректор із науково-педагогічної та навчальної роботи Олексій Жильцов. «Ми максимально сприятимемо вам на шляху до вступу в наш заклад. Усі охочі отримали вичерпну інформацію про умови вступу, строки подачі документів, особливості вступних іспитів та інші важливі деталі», – зазначив він. Нагадаємо, що Університет Грінченка отримав перше місце серед українських вишів у міжнародному рейтингу SCImago Institutions Rankings 2024, активно розвиває наукову діяльність із фокусом на суспільний вплив, впроваджує інноваційні підходи до навчання, підтримує студентів і тісно співпрацює з міжнародними партнерами. Важливою перевагою є також можливість участі у програмах академічної мобільності, зокрема Erasmus+.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/universitet_grinchenka_vidkriv_dveri_dlya_maybutnikh_magistriv/#Київ_та_міська_влада
Лише кожна 11-та людина почувається добре: в Київ Цифровий завершилося опитування про емоційний стан киян – Марина ХондаПонад 59 тисяч мешканців столиці взяли участь в опитуванні щодо ментального здоров’я в застосунку Київ Цифровий у 2025 році. Лише 9% респондентів оцінили свій стан як добрий, тобто лише 1 людина з 11. Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда. «91% опитаних вказали на симптоми тривалого стресу – втому, тривожність, емоційне виснаження. Лише 9%, тобто кожна 11-та людина, оцінили свій стан як добрий. Це фактично одна людина на 2–3 сім’ї. Це чергове підтвердження того, що ментальне здоров’я потребує постійної уваги й підтримки – на рівні міста, держави та громади», – зазначила Марина Хонда. За її словами, друзі та близькі лишаються головним джерелом підтримки для 42% киян. Фізична активність дає змогу покращити емоційний стан 16% опитаних. Зросла кількість тих, хто звертається до сімейних лікарів і психологів: із 7% у 2024 році до 9% у 2025-му. Ще 9% вдаються до вживання заспокійливих препаратів. Також зростає роль цифрових ресурсів: 12% опитаних користуються спеціалізованими інтернет-платформами, 7% шукають підтримку в соціальних мережах. Утім, багато людей досі залишаються без жодної допомоги. «Значна частина людей досі стикається з бар’єрами – психологічними і фінансовими. 30% узагалі не звертаються по допомогу, 14% намагаються впоратися самостійно, а 7% утримуються від звернення до психолога через недовіру або неможливість оплатити консультацію. Тому ми створили Мапу ментального здоров’я – інтерактивний онлайн-інструмент, який допомагає швидко знайти доступні й перевірені сервіси підтримки: від безоплатних консультацій до груп самодопомоги. Вона проста в користуванні, структурована за типом послуг і постійно оновлюється», – наголосила Марина Хонда. Також заступниця голови КМДА зазначила, що порівняно з минулим роком у 2025-му зросла поширеність хронічної втоми та емоційного виснаження – з 30% до 34%. А депресивні настрої серед молоді виявлені у 14% опитаних (торік – 12%). Дослідження показало й виражені гендерні відмінності: 33% жінок оцінили рівень своєї тривожності як високий, серед чоловіків таких лише 22%. Жінки помітно активніше звертаються по психологічну допомогу та долучаються до програм підтримки ментального здоров’я. Нагадаємо, щороку у травні в Україні та світі проводиться Місяць обізнаності про ментальне здоров’я. Ця ініціатива започаткована у 1949 році у США неурядовою організацією Mental Health America. Вона мала на меті допомогти людям краще зрозуміти, що таке ментальне здоров’я, зменшити стигму навколо нього та заохотити до профілактики. В Україні Місяць обізнаності про ментальне здоров’я пройде під закликом віднайти свої сенси, які в часи випробувань працюють як внутрішні опори.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/lishe_kozhna_11-ta_lyudina_pochuvayetsya_dobre_v_kiv_tsifroviy_zavershilosya_opituvannya_pro_emotsiyniy_stan/#Лікарні_та_медицина
Останній дзвоник у школах Києва відбудеться 30 травняУ столиці триває планова підготовка до завершення 2024/2025 навчального року. Відповідно до рекомендацій Департаменту освіти і науки, останній дзвоник у закладах загальної середньої освіти Києва пролунає 30 травня. Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський. У травні для учнів 11-х класів запропонують альтернативні моделі навчання. З огляду на виклики воєнного стану та досвід, напрацьований освітянами міста, для випускників замість традиційної класно-урочної системи передбачається індивідуалізовано-груповий підхід, що дасть змогу глибше опрацювати вибрані предмети. «Після останніх дзвоників, у період з 31 травня до 30 червня заклади освіти зосередяться на компенсаторних заняттях, допомозі в подоланні освітніх втрат і розривів, заходах із соціально-психологічної адаптації для учнів 1–10-х класів. Також для них будуть організовані літні курси творчого розвитку, мовні клуби, навчальні практики з предмета «Захист України», тренінги з тактичної медицини, безпеки життєдіяльності, мінної безпеки, кібербезпеки та інші активності, актуальні в умовах сьогодення», – повідомив Валентин Мондриївський. Для організації освітнього процесу в червні педагогам також рекомендується використовувати сучасні навчальні інструменти: «живі книжки», радіо «П.О.Р.Ш.», VR-окуляри, STEM/STEAM-простори для дослідницької та експериментальної діяльності. Видача документів про освіту відбудеться з урахуванням безпекової ситуації: свідоцтва про здобуття початкової освіти учні отримають з 2 до 6 червня, базової середньої – з 11 до 14 червня, повної загальної середньої освіти – з 18 до 21 червня. Окрема увага приділяється підвищенню професійної майстерності педагогів, особливо в контексті викладання предмета «Захист України» та підготовки вчителів у межах реформи «Нова українська школа». «Попри всі труднощі воєнного часу, заклади освіти лишаються острівцем безпеки не лише для дітей, а й для всієї громади міста. Завдяки зусиллям київських педагогів навчання триває, а діти мають змогу розвиватися й планувати майбутнє», – наголосив заступник голови КМДА. Консультаційну та психоемоційну підтримку освітянським колективам надаватиме Інститут післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка. Щодо професійного розвитку педагогів можна звертатися до Центру професійного розвитку педагогічних працівників міста Києва, а для опрацювання результатів моніторингів і досліджень – до Центру науково-освітніх інновацій та моніторингу КНП «Освітня агенція міста Києва».Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/ostanniy_dzvonik_u_shkolakh_kiyeva_vidbudetsya_30_travnya/#Керівництво
Делегація Швеції відвідала один з енергетичних об’єктів Києва: обговорили підтримку енергетичної стійкості та відновлення інфраструктуриУ межах зміцнення міжнародного партнерства щодо енергетики та відновлення критичної інфраструктури України один з енергетичних об’єктів столиці відвідала високопоставлена делегація Швеції на чолі з міністром міжнародного розвитку, співробітництва та зовнішньої торгівлі Швеції Бенджаміном Дусою. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. «Із початку повномасштабного вторгнення столичні енергетичні об’єкти неодноразово піддавались ворожим атакам. Саме тому питання зміцнення цих об’єктів і підвищення їх безпеки є для Києва пріоритетним. Я вдячний міжнародним партнерам, зокрема представникам шведського уряду, за підтримку й сприяння, а також можливість обговорити подальші кроки взаємодії щодо модернізації енергосистеми міста. Адже ми зараз на шляху відновлення пошкоджених внаслідок ворожих атак елементів енергетичної інфраструктури та перетворення їх на більш технологічні й міцні за рахунок впровадження інноваційних технологій», – заявив під час спілкування з шведськими партнерами Петро Пантелеєв. Він також розповів про поточну ситуацію з наданням комунальних послуг у Києві. «Попри постійні обстріли колективи житлово-комунальних підприємств забезпечують надійне тепло-, водо-, газо- й електропостачання. Ми стабільно пройшли опалювальний сезон, третій в умовах повномасштабної війни. Попри колосальне навантаження, комунальні служби долають ці випробування, зокрема завдяки міжнародній підтримці», – підкреслив посадовець. Також під час візиту директор КП «Київтеплоенерго» Вячеслав Бінд поінформував шведських гостей про загальні обсяги пошкоджень, зафіксовані внаслідок обстрілів з боку рф, та необхідні ресурси для відновлення. Насамкінець Петро Пантелеєв від імені всіх киян висловив вдячність представнику Швеції за підтримку України.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/delegatsiya_shvetsi_vidvidala_odin_z_energetichnikh_obyektiv_kiyeva_obgovorili_pidtrimku_energetichno_stiykosti_ta_vidnovlennya_infrastrukturi/#Керівництво
Віталій Кличко передав від громади Києва бійцям на фронт іще 2500 БпЛА та системи РЕБМер Києва Віталій Кличко передав від громади столиці бійцям на фронт іще 2500 FPV-дронів, 8 установок керування до них та кілька десятків систем РЕБ. Про це Віталій Кличко повідомив у своєму Telegram-каналі. «Громада столиці продовжує допомагати військовим. Бійцям 25-ї бригади Нацгвардії України передав 500 цифрових зенітних FPV-дронів та 8 установок керування до них, які допоможуть військовим збивати повітряні цілі. А також на фронт вирушили кілька десятків систем РЕБ. 241-ша бригада тероборони Києва отримала 2 000 мультироторних систем (FPV-дронів)», – написав Віталій Кличко. Він зазначив, що від початку року з міського бюджету 25-й бригаді НГУ столиця виділила 30 млн грн. 241-й бригаді ТрО – 200 млн грн. Віталій Кличко наголосив, що громада Києва і надалі допомагатиме Захисникам і Захисницям України.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/vitaliy_klichko_peredav_vid_gromadi_kiyeva_biytsyam_na_front_ische_2500_bpla_ta_sistemi_reb/#Безпека_та_правопорядок
Стань лідером: Національна академія Національної гвардії України запрошує на навчання випускників шкіл і військовослужбовцівНаціональна академія Національної гвардії України запрошує на навчання випускників шкіл, цивільну молодь і військовослужбовців. А саме – вмотивованих і патріотично налаштованих осіб віком від 17 до 30 років, які готові стати професійними Захисниками і Захисницями. За інформацією Національної академії, навчання тут повністю безкоштовне, можливий вступ без ЗНО. Студентів забезпечують житлом, дають повне речове забезпечення (форму, взуття) й медичний супровід. Серед переваг також заняття з іноземними фахівцями та сучасна навчальна база. Ще із плюсів – можливість отримати під час навчання водійські права та здобувати освіту за кордоном. Академія активно впроваджує у навчальний процес найкращі практики і бойовий досвід країн НАТО та країн Міжнародної Асоціації сил жандармерії та поліції у статусі військової установи FIEP. Зокрема, тривають заняття з таких дисциплін як вогнева, тактико-спеціальна і військово-інженерна підготовки, загальновійськова тактика, будова та експлуатація автобронетехніки, управління підрозділами із засобами військового зв’язку тощо. Військова кафедра дає змогу отримати не лише цивільну, а й військову спеціальність. Так, одночасно зі здобуттям обраної спеціальності студенти мають можливість пройти програму підготовки офіцерів запасу та після дворічного навчання отримати звання молодшого лейтенанту запасу. Підготовку можуть проходити громадяни і громадянки України, придатні до військової служби за станом здоров’я, а також моральними та діловими якостями. Після здобуття диплома випускники мають гарантоване працевлаштування в Національній гвардії України, а також в інших силових структурах: Міністерстві внутрішніх справ, Службі безпеки України, прокуратурі або Збройних Силах України. Детальніша інформація та подача заявок – за посиланням: https://nangu.edu.ua/entrant.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/stan_liderom_natsionalna_akademiya_natsionalno_gvardi_ukrani_zaproshuye_na_navchannya_vipusknikiv_shkil_i_viyskovosluzhbovtsiv/#Київ_та_міська_влада
За тиждень у Києві зареєстровано 8 888 нових випадків захворювання на грип та ГРВІУ столиці за 16-й тиждень 2025 року зареєстровано 8 888 нових випадків захворювання на грип та ГРВІ, зокрема на COVID-19. Про це повідомили в ДУ «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ». Рівень захворюваності на 62,3% нижчий епідемічного порогу. Наразі цей показник становить 301. Загалом у Києві порівняно з попереднім тижнем спостерігається зростання захворюваності на 5% за рахунок дитячого населення. Так, захворюваність серед дітей змінилась із 4 755 на 5 311 (зростання на 11,7%). Дорослих захворіло 3 577 проти 3 710 (зниження на 3,6%). Діти становлять 59,8% від загальної кількості, на попередньому тижні – 56,2%. Захворюваність серед школярів зросла на 18,3%. Так, у дітей шкільного віку зареєстровано 3 257 випадків. Порівняно з попереднім тижнем відмічається зниження госпіталізованих осіб серед хворих на грип і ГРВІ серед дорослих та дітей. До столичних медзакладів за останній тиждень госпіталізували 133 особи, зокрема 92 дитини. Відбулося зростання захворюваності на COVID-19 у 2,3 раза – загалом захворіли 28 осіб, із яких 4 дитини до 17 років. Госпіталізували 7 дорослих. Протягом звітного тижня у відділеннях реанімації та інтенсивної терапії хворих на COVID-19 не було. За минулий тиждень не зареєстровано летальних випадків від ускладнень грипу та COVID-19. Нагадуємо, що найнадійнішим захистом від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби є вакцинація.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/za_tizhden_u_kiyevi_zareyestrovano_8888_novikh_vipadkiv_zakhvoryuvannya_na_grip_ta_grvi/#Київ_та_міська_влада
Віталій Кличко привітав українців з Великоднем: У цей день ми всі дякуємо Захисникам і Захисницям України. Саме вони – воїни добраМер Києва Віталій Кличко привітав киян та всіх українців зі святом Воскресіння Христового. Та подякував українським військовим, які захищають Україну. Привітання Віталій Кличко оприлюднив у своєму Telegram-каналі. «Ще один Великдень ми святкуємо в умовах варварської війни, в протистоянні злу, яке вдерлося на нашу землю. Сьогодні свято, яке символізує перемогу життя над смертю, добра над злом. У цей день ми всі дякуємо Захисникам і Захисницям України. Саме вони – воїни добра. І саме завдяки їм у нас сьогодні є можливість обійняти близьких, шанувати традиції, скуштувати паску. Морок відступить. Світло переможе! Вірте в Україну! Вірте в себе! Христос Воскрес!» – написав Віталій Кличко. Він також оприлюднив фотографії з минулих років, на згадку, яким був Великдень у Києві в різні роки до повномасштабної війни. «І мирне свято в нас ще буде!» – наголосив Віталій Кличко.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/vitaliy_klichko_privitav_ukrantsiv_z_velikodnem_u_tsey_den_mi_vsi_dyakuyemo_zakhisnikam_ukrani_same_voni__voni_dobra/#Київський_міський_голова
На Мапі доступні Києва вже розміщені понад 2 100 обʼєктів – Марина ХондаУ Києві продовжують розвивати Мапу доступності. Це цифровий інструмент, що дає змогу містянам швидко знаходити інформацію про рівень безбар’єрності різних об’єктів інфраструктури. Наразі на Мапі вже розміщені 2 142 об’єкти, а скористались нею понад 6,5 тисячі разів. Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень і відповідальна за розвиток безбар’єрності в Києві Марина Хонда. «Мапа доступності – це зручний цифровий інструмент, який дає змогу містянам швидко знаходити інформацію про рівень безбар’єрності інфраструктурних об’єктів. Балансоутримувачі активно долучаються до її наповнення. І наразі на Мапі вже є дані про 2 142 об’єкти. Ми постійно працюємо над її оновленням, адже важливо, щоб кияни мали доступ до актуальної інформації», – зазначила Марина Хонда. Вона додала, що Мапою з початку вересня вже скористались понад 6,5 тисячі разів. На Мапі доступності у застосунку «Київ Цифровий» можна знайти об’єкти з різних категорій: заклади охорони здоров’я, освіти, адміністративні будівлі, ЦНАПи, культурні й соціальні установи, а також житлові будинки. Користувачі можуть обрати тип доступності – пандус, підйомник, тактильні покажчики, паркомісця для людей з інвалідністю – і отримати детальну інформацію: адресу, години роботи, контактні дані тощо. Сервіс перебуває у стадії тестування, однак його вже активно використовують як мешканці, так і організації. Мапу регулярно оновлюють, додаючи нові об’єкти, а також перевіряють актуальність інформації, яка вже розміщена. У разі виявлення неточностей чи змін у даних користувачі можуть звернутись через Контактний центр міста Києва: за телефоном 15-51, на сайті https://1551.gov.ua/ або через мобільний додаток 15-51. Усі звернення опрацьовуються з балансоутримувачами об’єктів та враховуються при оновленні даних.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/na_mapi_dostupni_kiyeva_vzhe_rozmischeni_ponad_2_100_obyektiv__marina_khonda/#Пільги
Віталій Кличко: Столиця продовжує демонтаж МАФів, які розміщені з порушенням законодавстваУ столиці триває демонтаж МАФів, які розміщені з порушенням законодавства. Також Київ впроваджує відкриту процедуру аукціонного розподілу місць для підприємницької діяльності. Про це мер столиці Віталій Кличко заявив в ефірі телеканалу «Київ». «З кінця минулого року в Печерському районі столиці демонтували 170 тимчасових споруд. Переважно біля зупинок громадського транспорту, у переходах, на зелених зонах або біля житлових будинків. В Оболонському районі – вже 266 об’єктів, а до кінця травня тут запланований демонтаж ще 73 тимчасових споруд. А з 1 червня розпочнемо активну фазу демонтажів у Подільському та Святошинському районах. На Подолі до списків включені майже 400 об’єктів, на Святошино – приблизно стільки ж», – повідомив Віталій Кличко. Мер Києва зазначив, що на сьогодні відбулися електронні аукціони на право розміщення 15 тимчасових споруд і 6 засобів пересувної торгівлі. Аукціони відбуваються через систему Prozorro. Продажі. Одним із найуспішніших прикладів запровадження аукціонного розподілу місць для підприємницької діяльності є засіб пересувної торгівлі на вулиці Бастіонна. «21 учасник аукціону був. Підсумкова ставка сягнула 203 000 грн на місяць. Тобто майже 2,5 млн на рік. Це більше, ніж до того сплачували місту всі МАФи в Печерському районі!» – підкреслив Віталій Кличко.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/vitaliy_klichko_stolitsya_prodovzhuye_demontazh_mafiv_yaki_rozmischeni_z_porushennyam_zakonodavstva/#Київський_міський_голова