2025-й закінчується — ми теж🫠 Тож зібрали всі епічні фіаско в екосфері в один пост, щоб ви теж не розслаблялись:🟢Міндовкілля ліквідували → зробили мегаміністерство → у результаті до екології в там нікому й справи нема.🟢Корупцію вперто «не помічають», зате кеш — бачать добре: цьогоріч вручили підозри як гендиректору «Лісів України» Болоховцю, так і багатьом топпосадовцям підприємства, а декому навіть по дві. Не відставали ні в водних ресурсах, ні в держгеонадрах, ні в екоінспекції.🟢Карпатам дісталось як ніколи: сніг не випав, праліси продовжили вирубати та й джипінг ніби заборонили, а проте джипери й далі катаються. Влада ж цілком ігнорує скандал навколо незаконного будівництва ВЕС на полонині Руна.🟢Європі ж згодовують казки, як наприклад щодо вирубок на території Мархалівського лісу, який належить до Смарагдової мережі. Тим часом закони відкочують, а реформи «обнуляють».Зі здобутків — хіба розробка та затвердження планів, постанов і законів, але й ті почасти без реальної прив’язки до ситуації в країні.#Що_чути
Мінекономіки представило пріоритетні напрями в галузі охорони довкілля:🟢Реформа надрокористування. Нарощення мінерально-сировинної бази шляхом відкриття ринку стратегічної та критичної сировини, залучення інвестицій у видобувний сектор, розвитку механізмів публічно-приватного партнерства.🟢Охорона біорізноманіття та природоохоронних територій. Створення окремого Агентства для реалізації державної політики, розширення природно-заповідних територій, формування мережі НАТУРА 2000.🟢Реформа держекоконтролю. Оновлення законодавства, впровадження превентивних заходів, створення пунктів екоконтролю, цифровізація.🟢Реформа запобігання промзабрудненню. Повна транспозиція Директиви 2010/75/ЄС, реформування дозвільної системи.🟢Реформа управління відходами. Запровадження розширеної відповідальності виробника, повна імплементація норм європейського законодавства, розбудова інфраструктури.🟢Кліматична політика. Запровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів (СТВ), імплементація кліматичного законодавства ЄС, ратифікація поправки до Монреальського протоколу.#Що_чути
Ось як у різних українських містах використовують опале листя:🍁В Одесі та Запоріжжі не згрібають листя з-під дерев та чагарників в лісопарках, скверах та інших зелених зонах, оскільки це призводить до винесення органічних добрив та зменшення ізоляційного шару для ґрунту.🍁В Сумах листя утилізують на тимчасових майданчиках для складування рослинних відходів.🍁В Тернополі, Луцьку та Рівному частина опалого листя використовується на цвинтарях для запобігання промерзання ґрунту.🍁А у Івано-Франківську мульчують ним на території парків та скверів для захисту рослин від зимових морозів.🍁Компостують опале листя в Черкасах, Житомирі, Луцьку, Києві, Чернівцях, Львові, Миколаєві, Хмельницькому, Івано-Франківську, Чернівцях та Рівному, Вознесенську та Дружківці.Отриманий біогумус використовують у теплицях (Житомир) та підживлення місць висадки зелених насаджень (Рівне), або продають сільгоспгосподарствам (Львів).🍁В Луцьку застосовуються кілька способів утилізації листя: звозять на кладовища і в приватні домоволодіннях для перешкоджання промерзанню ґрунту, для потреб Луцького зоопарку, і, звісно, компостують.#Еко_лайфхак