Fuente
Думки, про які ніхто не питав | Після вчорашньої дискусії про безпеку в Viber... Ага, мене настільки л...
8 090 Vistas/Alcance
2025-06-30 11:54
Mensaje №660
Після вчорашньої дискусії про безпеку в Viber... Ага, мене настільки легко розвести на пост в телеграмі. Вирішив я розібратись в системі безпеки цього месенджеру для відправлення відкриток з вітаннями з Пасхою. Ну, але щоб зрозуміти, чи хороша, чи погана ця система, я буду порівнювати її з WhatsApp, бо якщо порівнювати з Телеграмом, то в багатьох починається "токарщина" :)Почнемо: 1. Viber робить e2e шифрування приватних чатів по замовчуванню. Використовують ідеї "double ratchet", взяті з протоколу Signal. Але переписали все з нуля. Сорсів з сигналом спільних не мають. WhatsApp все ж використовує libsignal який можна подивитись.2. Повідомлення в публічних каналах, або від ботів, або в чат групах в Viber - взагі не шифрується. WhatsApp навідміну - шифрує.3. Якщо отримати доступ фізичний до дівайсу - в Viber труба :) Все доступне, бери що хочеш, навіть видалене ( але то проблема SQLite ). Хоча, якщо на Android використовувати шифрування - не так легко4. Ну і бекапи - то жесть, як на мене :) Вони взагалі не шифруються, і Viber вважає, що це ваша проблема, де то зберігать. WhatsApp хоча б заставляє пароль придумати.Ну і не втримаюсь, щоб троха підпалити сраку: MTProto від Телеграм - хоча б лежить в відкритому доступі, і дозволяє досліднику подивитись на його сорци, а ось що робить Viber, і чи є вразливості - невідомо. ( ще вам троха для конспірації - Viber розробляли в Білорусі ) :)