Fuente
Думки, про які ніхто не питав | Ладно, давайте не про зраду, а про науку :) Але там теж зрада Вчені з ...
8 900 Vistas/Alcance
2025-06-19 09:47
Mensaje №641
Ладно, давайте не про зраду, а про науку :) Але там теж зрада Вчені з MIT провели дослідження про те, як використання LLMок впливає на когнітивні можливості користувачів.Вони розділили групу людей на 3: ті, які використовували тільки мозок, пошукові двигуни, та LLMки. І попросили кожну з груп писати різні ессе. В результаті, люди які використовували LLMки для написання ессе - ніфіга не пам'ятали з того, що написали. А коли їх попросили написати ессе без якихось допоміжних інструментів - все стало взагалі погано.Висновок: використання LLMок приводить до збільшення продуктивності в короткотерміновій перспективі, але заповільнює розвиток пам'яті, критичного мислення і так далі. Результат: постійне використання LLMок як єдиного інструменту приводить до отупішання людини :) При цьому, LLMки можуть створювати ехо-камери, і люди які їми постійно користуються можуть мати проблеми з виходом з своєї інформаційної бульбашки :) ( користувача Твітера які постійно питають grok чи це правда - ваще жопа :) )Як боротись: балансувати використання LLM, пошуковиків, з власне роботою своїм мозком.В цілому, вчені підкреслили, що дуже важливо ту тему тепер вивчати, бо LLMок в житті все більше, і це може призвести до тотально отупівання людей :) Нарешті, будемо деградувати всі разом.