Fuente
Думки, про які ніхто не питав | Мені здається, ми не розуміємо того, що реліз DeepSeek, крім того, що ...
4 300 Vistas/Alcance
2025-02-03 08:17
Mensaje №426
Мені здається, ми не розуміємо того, що реліз DeepSeek, крім того, що це еволюція LLM моделей, це ще й величезне геополітичне питання. І в центрі всього - чіпи. Чіпи - це нафта, золото, і найголовніший ресурс за який будуть воювати країни. Реліз DeepSeek - це початок наступної холодної війни між США і Китаєм - аля Заходом і Сходом. Ви знали, що США контролюю експорт своїх чіпів навіть серед союзників. До прикладу, якщо Сінгапур, або Португалія захочуть купити велики партію чіпів - NVIDIA треба буде питати дозволу в США, щоб продати цю партію. Країни, які можуть купити F35 - не можуть купити чіпи. Най ця думка вляжеться у вас в голові.І тут стає трошка сумно, коли бачиш, що наші міністерства планують будувати свої заводи чіпів в Україні. Ми зможемо робити дуже примітивні чіпи ( хоча для воєнки і тракторів того може і вистачить ), але про ніякий український штучний інтелект ми навіть не можемо мріяти. Особливо це сумно, тому що роботи саме українського вченого стали фундаментом deep learning.