Fuente
Думки, про які ніхто не питав | Якщо ви попросите любий генеративний штучний інтелект намалювати стака...
5 100 Vistas/Alcance
2025-01-14 07:10
Mensaje №389
Якщо ви попросите любий генеративний штучний інтелект намалювати стакан повний вина, чи годинник який показує якийсь час, то ви отримаєте напів повний стакан з вином, і годинyик який показує 10:10. А все чому? Тому що годинники традиційно фотографують коли їх час показує 10:10 ( правда тому є причина ). Фотографії станаків з вином також завжди фоткають напівповними, тому що так красивіше. Ось і нещасний штучній інтелект на тому вчиться, і ніяк не може второпати різницю між стаканом повним, та напів повним. Бо якість математичної моделі визначає якість даних на яких вона тренована. І цим, як не дивно, ШІ дуже нагадує людей :) Чим більш полярну інфу ти кидаєш людям - тим полярнішим стає їх точка зору, і погляд на світ. Або, чим більше людина в чому розбирається, тим меньше вона може подивитись на світ, очами іншої людини - для цього навіть є ідеальна назва когнітивного упередження - прокляття знання. Я коли над цим почав багато рефлексувати, стає так цікаво слухати когось, в кого дуже радикальна точка зору: цікаво, що сталось в житті людини, що вона така радикальна, і як подивитись на свії її очима, щоб краще зрозуміти?