Fuente
Думки, про які ніхто не питав | Ілон Маск ВИСОСАВ Мемфіс. Такий міг би бути заголовок наступної новини...
5 500 Vistas/Alcance
2025-01-08 07:15
Mensaje №379
Ілон Маск ВИСОСАВ Мемфіс. Такий міг би бути заголовок наступної новини. Мемфіс - місто в штаті Теннесі, який відомий віскарьом і кантрі музикою. Місто Мемфіс було вибрано Іланом Маском, як місто де він вирішив будувати датацентр для свого супер-комп'ютера Colosus, який використовується для тренування Grok - GenAI від компанії X.Масивний супер-комп'ютер, який вже тренує Grok на 100к GPU. Але в пана Маска гігантоманія, і йому треба зробити все більше ніж в інших, і Colosus планувався зрости на 900% до цілих 1 000 000 GPU, щоб Grok став ще розумнішим, і міг керувати гуманоідними роботами Optimus від компанії Тесла. Але фізика, клята сука, проти пана Маска. Інфраструктура міста просто не спроможна дати Маску всю ту електрику, яку потрібно для його нового дата центру. Насправді, це все дуже і дуже цікаво спостерігати, як розвиток AI заставляє шкіряних мішків шукати все більше і більше оптимальні рішення для всесвітньої енергетики. Більшість вже інвестує в дослідження термоядерної енергетики, але поки - ядерні реактори виглядають як саме реалістичне рішення. Ну і тут не все просто, тому що, щоб збудувати ядерний реактор треба пройти через бюрократичне пекло, але легше будувати Small Modular Reactors, хотя досі не відомо що з ними робити :) Саме смішне в цьому - акції компанії NuScale Power Corp - котра чудово показує, що ні технарі, ні ринок не розуміє, як ж то майбутнє тих прожорливих датацентрів для AI