Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Кримський херес
Añadido 14 jul. 2024

Кримський херес

@xeres_lsk
Número de suscriptores: 983
Fotos: 183
Videos: 7
Enlaces: 110
Descripción:
Мене називають Лесик. Тут я пишу про своє життя – війну, культуру, політику – без пафосу, але з іронією. Я – профспілковець, прихильник демократії та соціальної справедливості, панк, доброволець АТО, будівничий Донбасу, а з початку великої війни – у ЗСУ.
Fuente

Кримський херес | Я забув. Підкажіть, який термін з лібертаріанства пояснює право робити...

Logotipo de la comunidad de telegram - Кримський херес Кримський херес @xeres_lsk
1 200 Vistas/Alcance 2024-08-09 15:32 Mensaje №301
Я забув. Підкажіть, який термін з лібертаріанства пояснює право робити бізнес з ким захочеш? Типу держава приписує законом обслуговувати у магазині всіх бажаючих. А лібертаріанство дає право на магазин «тільки для…» або «без…».Сучасна права економічна думка насправді передбачає не дерегуляцію, а обслуговування державними і міжнародними інституціями транснаціонального бізнесу.Широко поширене протиставлення дерегуляції економіки і втручання у ринок є хибним. Воно вкрай застаріле і походить мало не з Нового часу. Але навіть в ті часи це було лише ідеологічним спрощенням, а не описом реальних процесів в економіці.(Хибна) теорія така. Десь з епохи Великих географічних відкриттів і виникнення мануфактур вкрай важливою стала світова торгівля (це справді так). І світові імперії в різний час і в різних умовах проводили то політику меркантилізму(коли не втручаються в ту торгівлю, зникають і тоншають мита і регуляції), то протекціонізму (регулюють, вводять мита, щоб захистити національного виробника тощо). Воно з першого погляду наче так і було. Всякі Ост-Індські компанії, Опіумні війни й інші тягарі білої людини. Але в цьому і є ідеологія - нам пропонують фейковий вибір. В сучасному світі це вибір між ринковими правими і патерналістськими лівими.Але ж навіть у найліберальніші часи торгових представництв і колоній, світовий ринок не функціонував сам по собі. І не міг. Торговий пост не існує у вакуумі. Славний монарх, премʼєр-міністр відправляє авантюристів зі зброєю, якою вони протурають дорогу векселю. Підтримує цю інфраструктуру, корумпується з неї, захищає її. Вільний ринок не існує, якщо його не захищати і не вводити обмеження. Справжній вільний ринок існував мабуть лише у первісно-комуністичному суспільстві. Держава, як 400 років тому, так і зараз, не «відступає» аби ринок природнім чином щось там урівноважив. Держава свідомо проводить про-ринкову політику. Або протекціоністську.Ринкова економіка історично не існувала і не може існувати без державного примусу. У цьому наша фундаментальна світоглядна розбіжність з лібертаріанцем Ілоном Маском. Але він отримує жирні держзамовлення, дозвіл шітпостити, але заборону від американського уряду на відключення старлінків для ЗСУ. А я - ні.