Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Vpravni
Añadido 14 jul. 2024

Vpravni

@vpravni
Número de suscriptores: 1 429
Fotos: 121
Videos: 10
Enlaces: 787
Descripción:
Субʼєктивно про стартапи, Big Tech та венчур від CEO, Co-founder Spirio by SKELAR @sergiikapranov - огляд міжнародних тех медіа - тижневі дайджести новин, щоб бути у тренді - навчальні лонгріди Будую тусовочку топових спеціалістів. Долучайся

👥 Número de suscriptores

1 429
Promedio/Día:: +1
Promedio/Tiempo:: 0
Promedio/Mes:: +10

👁️ Vistas promedio por mensaje

444
Promedio/Día:: 412
Promedio/Tiempo:: 398
ERR: 31.07%

📊 Mensajes por Día

0.3
Último día: 1
Promedio semanal: 0.3
Promedio por día: 0.3

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 475 26-02-11 09:14
☃️Які технології використовуються на зимовій Олімпіаді?Зараз в Італії проходить зимова Олімпіада. Багато хто з вас, мабуть, чув про неї тільки в контексті українського скелетоніста Владислава Гераскевича, якому Олімпійський комітет заборонив виступати у шоломі із фотографіями загиблих спортсменів від російських ударів. Але, окрім цього, тут ще й застосовуються передові технології.Два роки тому я вже писав про літню Олімпіаду в Парижі (оце швидко час летить). Олімпіада в Італії найбільш техннологічно продвинута. Головна інновація італійців — зйомка з FPV-дронів виступаючих спортсменів для динаміних кадрів. Також ці ігри стануть першими, де буде доступний 360-градусний повтор у реальному часі. Рішення, розроблене у співпраці з Alibaba, використовує багатокамерну систему повторів і дозволяє переглядати моменти з різних ракурсів, зупиняти кадр і відтворювати рухи спортсменів у сповільненому режимі.Що по АІ? Тут теж без нього не обійшлось. АІ-помічник тепер вбудований прямо в сайт Олімпійських ігор. Тобто кожен охочий може задати боту питання, повʼязане з іграми та отримати відповідь у стилі Chatgpt. Нагадаю, що на минулих іграх такий інструмент був доступний тільки спортсменам, під назвою Athlete365. Цього року він також є. А ще для спортсменів розробили додатки Get Set і Train Smarter, які помагають з профілактикою травм та тренувальними програмами.Відеовиробництво цього року вперше також буде переміщене у хмару. Партнером тут також виступає китайська Alibaba Cloud. Там будуть оброблятись всі ефіри, прямі трансляції та головні моменти з ОІ. А керувати цим буде віртуальна диспетчерська. Таким чином значно знизиться споживання електроенергії. Ставте 👍, якщо дивитесь ці Олімпійські ігри. Ставте ❤️, якщо дивитесь тільки виступи наших. І ставте 👾, якщо у вас вистачило ресурсу тільки подивитись нацвідбір Євробачення.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 503 26-02-09 09:22
😞📰 Демократія все ж вмирає в темряві: велике скорочення в The Washington PostЦе не зовсім те про що ми зазвичай говоримо на каналі. Але власником The Washington Post є Джеф Безос. Тож, розкажу вам все.Давайте нагадаю трохи передісторію. Джеф Безос купив The Washington Post у 2013 році. Це одна з найстаріших (145 років) і найвпливовіших газет Америк. Яка, на жаль, була на грані банкрутства. Це були часи Обами. І Безос виступив тоді таким собі рятівником демократії. Але пройшли роки. Часи змінились. Коли в країні запахло зміною політичного вітру, Безос теж змінив позицію. Я писав вже, як у 2024 році він порушив багаторічну традицію і заборонив публікувати редакційну колонку на підтримку Камали Гарріс, перед президентськими виборами. Тоді був великий скандал і газета втратила 200 тис. підписників (10%). І ось 2026 рік. The Washington Post скорочує 300 журналістів із 800. Закривається повністю спортивний відділ. Флагманський подкаст. Але найгірше, скорочуються міжнародні бюро (в тому числі й українське). Це було одне з небагатьох міжнародних видань, яке відкрило своє бюро в Україні під час повномасштабки. Так, у газети явно були проблеми з фінансами (у 2024 збитки в $100 млн). Але Безос явно не купував газету для заробітку. Тож, чому в такий важкий момент він їй не допоміг? Мільярдер ніяк не прокоментував скорочення. Натомість показово зустрівся особисто цього тижня із міністром оборони США Пітом Хегсетом (начочно демонстурючи пріоритети). Схоже слоган WP «Демократія помирає в темряві» став її ж вироком. Ставте ❤️, якщо читали це видання. Ставте 👀, якщо не знали, що в Києві був офіс The Washington Post. І ставте 😢, якщо вам сумно від того, що США перетворюються на Україну часів Януковича.
👁 577 26-02-06 07:44
💼👨🏻‍⚖️ Прокляття Forbes 30 до 30: чергову СЕО судять за шахрайствоРаз на рік хтось з молодих талантів потрапляє у халепу. Цього разу це Гьокче Гювен. Їй26 років. Минулого року вона потрапила до списку Forbes «30 до 30» зі стартапом Kalder. Чим він займається? Мав допомагати компаніям монетизувати свої програми лояльності. І все йшло непогано. Kalder залучив $7 млн від десятка інвесторів. Але минулого тижня її звинуватили у шахрайстві. Міністерство юстиції США зʼясувало, що Гювен брехала своїм інвесторам, завищуючи кількість клієнтів. Завищувала інфу про стабільно зростаючі доходи. І підробила документи, щоб отримати візу «для талантів», аби легально проживати в США. Тепер Гьокче Гювен, яка прагнула до «американської мрії», будуть судити. Їй загрожує з десяток років тюрми. Засуджені учасники Forbes 30 до 30 — це вже локальний мем. У самого Forbes є своя «Стіна сорому». Де вони згадують тих, кого хотіли б викреслити із свого почесного списку. Давайте коротко згадаємо героїв!🔹Сем Бенкман-Фрід. Мутив схеми на сотні мільйонів на свої криптобіржі FTX. Отримав 25 років ув’язнення. 🔹Керолайн Еллісон. Партнерка Бенкман-Фріда. Створила Alameda Research. Але засуджена за схеми з FTX. Пішла на угоду зі слідством. Отрмиала два роки тюрми. Вийшла минулого тижня на свободу. 🔹Чарлі Джевіс. Створила стартап Frank, який мав помагати студентам отримувати кредит на навчання. Завищила дані про користувачів. І продала стартап JPMorgan Chase. Засуджена до 7 років увʼязнення. 🔹Нейт Пол. Побудував імперію нерухомості через свою компанію World Class Capital Group. Але зʼясувалось, що брехав кредиторам та фінансовим установам. Уникнув тюремного покарання. 🔹Мартін Шкрелі. Писав про нього тут і тут. Якщо коротко, його ненавидить вся Америка за те, що підняв ціни на життєво важливі ліки з $17.50 до $750. Побував в тюрмі за численні махінації. Вийшов ще у 2022 на свободу. Зараз судиться із Wu-Tang Clan за повернення прав на альбом «Once Upon a Time in Shaolin» (оце арка у персонажа). І працює консультантом у всяких айтішках. На тій «Стіні сорому» є ще інші. Але там більше тих, хто поводив себе неетично, або витратив всі гроші інвесторів й нічого не створив. Чекаємо вже там наших!!Ставте 😈, якщо мрієте потрапити до Forbes 30 under 30. Ставте 🎅, якщо вже всьо, але загальний список теж підійде! І ставте 😎, якщо поки на етапі закриття кредитних лімітів, але головне, що щасливі! Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 507 26-02-04 08:55
🛰🌍 Чому Ілон Маск обʼєднав SpaceX та хAI і що нас чекає даліВийшло так, що я трохи поспішив із постом в понеділок про Маска. Ілон генерує новини швидше, ніж я їх пишу.. Тож, сьогодні буде пояснювальна бригада, що ж там у нього сталось.Коротше, Маск все ж обʼєднав дві свої компанії: SpaceX та хAI (а перед цим, нагадаю, він обʼєднав хAI та Х (а перед цим він купив Twitter і перейменував його в Х)). У понеділковому пості я припускав, що сюди ще може додатись Tesla. Але наразі обійшлись без цього. Тепер обʼєднана компанія коштує $1.25 трлн. ($1 трлн — SpaceX та $250 млрд —хAI). Але тут Маск трохи завищив оцінку SpaceX. Бо ще в грудні її оцінювали у $800 млрд. Самі статки Маска з понеділка зросли на 4 млрд і тепер у нього $680 млрд. На скільки зросли ваші статки з понеділка 👀? Можете поділитись у коментах.Всю угоду провели дуже швидко. Мені найбільше сподобалась деталь, про яку пише FT: «через затримки у звʼязку та погану якість звуку інвесторам важко було розчути мізерні подробиці про цю угоду». Одразу питання: чого ж не використали звʼязок від Starlink 😈? Як пише той самий FT, виграють від цієї угоди насамперед акціонери хАІ. Адже, минулого року компанія заробила лише пару сотень мільйонів доларів. А нещодавно було заявлено, що хАІ може витратити понад $10 млрд на закупівлю чіпів та будівництво величезних центрів обробки даних.Є ще одна причина такого поспішного обʼєднання. xAI явно відстає від конкурентів (OpenAI та Anthropic). SpaceX вже навесні має вийти на ІРО. АІ конкуренти Маска також мають плани виходу на біржу. Є думка, що ринок не потягне одразу три великі компанії за один рік. Тож, виграє той, хто перший вийде на біржу. Сам Маск заявив, що вся ця схема зроблена для того, щоб запустити центри обробки даних у космос, будувати заводи на Місяці та колонізувати Марс. І написав в офіційному оголошенні, що метою угоди є «розуміння Всесвіту та поширення світла свідомості до зірок!» (що б це не значило). Ось такі новини. Ставте 👍, якщо в шоці зі швидкості угоди. Ставте 🦄, якщо, попри неоднозначність Маска, захоплюєтесь його вмінням заробляти гроші. І ставте 😎, якщо ваші статки з понеділка впали, а не зросли.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 479 26-02-03 08:29
🍓💰 OnlyFans (знову) шукає покупців: які умов цього разуЗнову неспокійна ніч була для нас. Тому сьогодні коротенько. Одесит Леонід Радвінський шукає можливості вигідно продати OnlyFans. Зараз коротко розкажу.Епопея із продажем OnlyFans триває вже майже рік. Я писав ще минулого року, що цю платформу можуть продати за $8 млрд. Але зараз умови трохи інші. Перемовини ведуться із компанією Architect Capital із Сан-Франциско. Вони поки на дуже ранній стадії (і можуть закінчитись нічим). Умови тепер такі: OnlyFans продасть 60% акцій за $3.5 млрд. Плюс борг у $2 млрд. Всього сума угоди — $5.5 млрд.Architect Capital займається фінансами. Розробляє продукти для електронної комерції та фінансування. Діє переважно у Південній та Північній Америці. У своїй презентації фонд заявив, що хотів би вивести OnlyFans на ІРО вже у 2028 році (смілива заява). Сама платформа продовжує зростати. Вона є лідером Revenue per Employee (один працівник приносить $37.6M). А Радвінський після пандемії (коли відбувся найбільший наплив користувачів) заробив на ній вже $1.8 млрд. Тож, це дуже привабливий актив (не тільки з естетичної точки зору).Ставте ❤️, якщо теж зробили свій внесок у підняття цінності OnlyFans. Ставте 🦄, якщо не фанат такого контенту. Й ставте 👻, якщо іноді самі думаєте колись все кинути і почати заробляти із OnlyFans.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 459 26-02-01 12:26
🇺🇦🚗💰 Українці в YС, Tesla відмовляється від авто та рекордні інвестиції — тижневий дайджест🔹🇺🇸 Ondas Holdings Inc. оголосила про плани інвестувати до $11 млн в 🇺🇦 Drone Fight Group — групу компаній, що розробляє дрони, симулятори та навчальні програми для пілотів. Інвестиції планують спрямувати на локалізацію виробничих спроможностей DFG, вибудову ланцюгів постачання та глобальне масштабування технологій на ринки США й ЄС. Фінальну суму та строки закриття угоди сторони поки не розкривають.🔹 🇺🇸 AI-стартап Prox пройшов найтоповіший акселератор Y Combinator. Чому розповідаю, бо 1 з співзасновників є українець Дмитро Яновський. Компанія також залучила інвестиції від YC, але суму не розкривають. Prox розробляє AI-агентів для автоматизації бек-офісних процесів у логістиці: обробки претензій, звірки рахунків, документів і комунікації для логістичних компаній. 🔹 Українсько-естонський defence-стартап Farsight Vision разом з естонською CrystalSpace отримали грант Applied Research Programme від естонського уряду на суму $1,5 млн. Кошти підуть на розробку спеціальної системи аналізу розвідданих від БПЛА в режимі реального часу. Для цього будуть використана платформа периферійних обчислень GlanceCore від CrystalSpace та передові алгоритми Farsight Vision.🔹 Tesla припинить виробництво Model S і Model X до середини 2026 року. За словами Ілона Маска, фокус Tesla зміщується з автомобілів на автономні системи та гуманоїдних роботів Optimus, які мають стати основою майбутнього бізнесу компанії. Цікаво, коли чекати закриття виробництва Сybertruck?Найбільші інвестиції🔹 AI-стартап Ricursive Intelligence залучив $300 млн у раунді Series A за оцінки $4 млрд. Компані розробляє АІ-систему для автоматичного проєктування та покращення AI-чипів. Загалом Ricursive вже залучив $335 млн лише за два місяці після свого запуску.Всім води, тепла та безпеки 🫂Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 527 26-01-29 11:48
🦄 👽 Майбутнє від СЕО Anthropic: як написати есе і залучити $20 млрд СЕО Anthropic Даріо Амодей написав філософське есе на 20 тис. знаків під назвою «Підлітковий вік технологій» про те, яким він бачить майбутнє АІ та роль людства в цьому майбутньому. Головний посил: людству «потрібно прокинутися». Давайте про це все детальніше й поговоримо. «Людству ось-ось буде передана майже неймовірна влада, і до кінця незрозуміло, чи наші соціальні, політичні та технологічні системи мають достатньо зрілості, щоб нею володіти», — пише на початку Амодей. Ну, дивлячись на все що витворяє Трамп, як росія проводить геноцид у 20-ти градусний мороз у нашій країні, а весь світ просто спостерігає за цим, як диктатори всього світу обʼєднуються в одну «Вісь зла», я б сказав, що людство взагалі не готове. Амодей розписує у себе різні негативні сценарії того, до чого може привести неконтрольований розвиток АІ. Наприклад, тепер поріг на створення небезпечної біологічної зброї сильно знижений. Також він завуальовано згадує останні проблеми із Grok Ілона Маска, коли той створював спокійно сексуалізовані зображення дітей. В ідеалі, він виступає за те, щоб самі компанії вводили розумні обмеження на свої АІ моделі. А також, щоб держави проводили помірну регуляторну політику. Але тут це трохи не вʼяжеться з поточною політикою Трампа. Який виступає за максимальний розвиток АІ і знімає всілякі обмеження для американських корпорацій. Але то вже таке. В цілому, есе Амодея має тривожний характер. Та, за його словами, всьому ще можна зарадити. І тут, якраз доречно, що після публікації цього тексту зʼявилась інфа, що Anthropic готує новий раунд на $20 млрд, за оцінкою в $350 млрд. А ще компанія готується стати публічною. Тобто ось текст про тривожне майбутнє. Але ось Anthropic, який якраз розвиває етичний АІ й готовий всіх врятувати. Дайте тільки грошей. Здається, Амодей провів непогану маркетингову кампанію. Бо його есе дійсно всі обговорюють. Але це не значить, що треба ігнорувати те, про що він написав. Ставте 👍, якщо вірите в безпечне майбутнє з АІ. Cтавте 💩, якщо бачите майбутні сценарії розвитку АІ тільки в стилі фільму «Термінатор». Або ставте 👏, якщо зацінили цю круту PR-кампанію для залучення грошей у бізнес.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 575 26-01-28 07:05
🤳💰🤖 TikTok, $1 млрд та АІ: як це все повʼязано між собоюПобачив новинку про відомого тіктокера Khaby Lame, який нещодавно заключив революційну угоду. І зараз коротко вам про неї розкажу. Хто не знає, Khaby Lame — це тіктокер, який відомий своїми мовчазними реакціями на відео, де люди роблять якісь тупі речі. Формат настільки популярний виявився, що чувак назбирав собі 360 млн підписників по всьому світу. А тепер Rich Sparkle Holdings купила його компанію Step Distinctive Limited за $975 млн. Точніше, взяла в оренду на три роки права на обличчя, голос (хоча я ні разу не чув, щоб він говорив) та все, що повʼязано з блогером. Найголовніший прикол угоди — це створення АІ-двійника Khaby Lame. Тобто тепер просто з ним будуть робити цілодобовий контент: відео різними мовами, віртуальні прямі трансляції й т.д. Коротше, чувак просто здав себе в оренду за мільярд доларів. Думаю, якщо угода складеться добре, ми побачимо ще купу таких угод. А от чи буде це якісний контент, ще невідомо. Сьогодні тестовий короткий формат. Ставте 👍 якщо вам заходять такі короткі тексти. Або ставте ❤️, якщо хотіли б таку угоду побачити з вашими улюбленими блогерами Курган і Агрегат. Або 🤩, якщо готові свою АІ копію теж продати, хоч за 975 гривень. Аби була комусь потрібна!Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 535 26-01-27 07:09
🥰💔 Секс і Кремнієва долина або скандал в стартапі Міри МуратіСьогодні ми поговоримо про плітки! Ура! Ні, канал не перетворився на Cosmopolitan. Історія все ж повʼязана з технологіями 😎Отже, памʼятаєте Міру Мураті? Вона була співзасновницею і навіть короткий час СЕО OpenAI, після відсторонення Сема Альтмана. Я про неї навіть писав окремий текст. Потім вона пішла з компанії й створила свій стартап Thinking Machines Lab разом з 20 колишніми співробітниками OpenAI. Минулий рік вона була в праймі. Та змогла залучити на свою компанію $2 млрд при оцінці в $12 млрд. Без жодного продукту! А ось початок року якось в неї не задався.Історія повʼязана із Барретом Зофом, головним технічним директором Thinking Machines Lab, який пішов разом з Мірою з OpenAI. Певний час тому він переконав Мураті схантити одну молоду дівчину з OpenAI до себе в компанію. Потім зʼясувалось, що ці двоє (Зоф і молода дівчина) перебувають у стосунках. А ще через якийсь час вони розстались. І дівчина повернулась в OpenAI. А Зоф спочатку пішов у відпустку, а потім повернувся, але його продуктивність знизилась в рази. Ось така Санта-Барбара. Мураті спостерігала за цим всім. Та й вирішила відверто поговорити із Зофом. Однак, той її випередив. І разом зі своїми двома колегами, Семом Шенгольцом та Люком Мецем, сам запросив директорку на розмову. Виявилось, ці троє, довгий час вже незадоволені шляхом розвитку Thinking Machines. Вони сказали, що шукають нову роботу, якщо нічого не зміниться. І виступають за те, щоб продати компанію Цукербергу, який якраз зараз розкидується мільярдами наліво й направо. На тій же зустрічі вони вимагали передати контроль над всіма технічними рішеннями Баррету Зофу. На що Мураті відповіла: «Чувак, ти і так технічний директор. Просто роби свою роботу» (переклад інтерпретований, але суть була саме така). На цьому і розійшлись. Через два дні Мураті звільнила Зофа. А з ним пішли і його друзі. Та вже за годину, всі троє заявили про повернення в OpenAI. А значить, виграв все ж Сем Альтман, а не Цукерберг.Ось так, Мураті, яка сама була колись учасницею перевороту проти Сема Альтмана, опинилась у схожій ситуації. Нагадаю, що з кінця минулого року вона намагається підняти новий раунд, який оцінить її компанію в $50 млрд. Але ця історія може зіпсувати всі плани.Я насправді дуже кайфую таким історіям, бо в США Tech підприємці та їх компанії - це прям зірки. Всі за ними слідкують, обсмоктують їх твіти та стосунки, прям таблоїд! Сподіваюся, що колись і в нас ми дійдемо до того рівня, що сєлєбами будуть не тільки співаки з футболістами, але й круті підприємці.Ставте 🤯, як в шоці від хлопаків та підтримуєте рішення Міри. Ставте 🤩, якщо вірите, що це все план Альтмана, як повернути додому бігших з його корабля!Або ставте 😎, якщо теж любите покрисятнічати про чиєсь особисте життя.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
👁 497 26-01-25 11:26
🦄✈️💰 Новий єдиноріг для України, аналог «шахеду» від Renault та рекордні інвестиції — тижневий дайджест🔹Preply залучила $150 млн у раунді Series D. Тепер оцінка стартапу складає $1,2 млрд. Тепер це новий 🇺🇦 єдиноріг. Preply розвиває глобальний маркетплейс для вивчення мов, що об’єднує понад 100 тис. викладачів і студентів у 180 країнах. Та пропонує заняття більш ніж 90 мовами. Залучені кошти Preply планує спрямувати на розвиток AI- та data-рішень, розширення продуктових і інженерних команд, а також прискорення глобальної експансії платформи. Це потужний результат. Тож, вітаю всю команду з новим раундом! Цей місяць дуже важкий для українців, але дуже хороший для українських компаній.🔹Український оборонний стартап Sky Hunter закрив pre-seed раунд і отримав оцінку в $4 млн. Суму інвестицій не розкривають. Компанія розробляє застосунок для автоматизованого наведення дронів-перехоплювачів на «Шахеди» та розвідувальні БпЛА. Його вже використовує декілька спецпідрозділів Сил оборони. Зараз в Sky Hunter – до 15 людей. Цього року команду планують розширити до 40-50 співробітників. Залучені кошти спрямують на R&D, розширення інженерної команди та покращення продукту.🔹Renault разом з оборонною компанією Turgis & Gaillard готують до виробництва далекобійний дрон Chorus — європейський аналог Shahed, орієнтований зокрема на потреби України. Виробництво планують розгорнути на заводах Renault у Ле-Мані та Клеоні, що має забезпечити масштаб і зниження вартості. Загальну вартість програми оцінюють до €1 млрд.🔹Україна тимчасово призупинила замовлення ударних дронів HX-2 німецької компанії Helsing. Після випробувань на фронті. Близько 25% апаратів мали проблеми зі зльотом, а також втрачали зв’язок під впливом РЕБ. Також частина дронів не мала заявлених AI-компонентів для автономного управління. Нагадаю, що я писав про Helsing багато разів у себе на каналі. Компанія, фактично, завдяки Україні, стала єдинорогом. Шкода, що наразі такі результати.Найбільші інвестиції: 🔹AI-стартап Humans& залучив $480 млн у seed-раунді з оцінкою $4,48 млрд. Тут варто наголосити, що проєкту лише три місяці й у ньому працює близько 20 людей. Серед інвесторів — Nvidia, Джефф Безос та інші. Компанія працює над AI-продуктами, які мають посилювати можливості людей, зокрема над новими підходами до навчання моделей і взаємодії чатботів з користувачами, без фокусу на заміну людської праці. Головна причина в залученні такої суми — засновники компанії. Серед них сьомий співробітник Google Жорж Харік, колишній дослідник Anthropic Анді Пенг та Ноа Гудман, професор Стенфордського університету.🔹Американський стартап Zipline залучив $600 млн інвестицій за оцінки $7,6 млрд. Компанія займається розробкою сервісу автономної доставки дронами. Zipline планує розширити операції щонайменше на чотири штати США у 2026 році. І вкласти гроші в в географічну експансію та розвиток логістичної інфраструктури.Всім спокою, безпеки та тепла 🫂Telegram | Вакансії, статті, соц мережі