Fuente
The Voicer | Чи захищені українські енергооб'єкти?💬 У жовтні 2025 року Росія завдал...
1 710 Vistas/Alcance
2025-10-23 16:34
Mensaje №1563
Чи захищені українські енергооб'єкти?💬 У жовтні 2025 року Росія завдала серії найпотужніших ударів по українській енергетиці. Найбільш масована атака сталася в ніч з 9 на 10 жовтня, коли росіяни випустили понад 450 дронів і більше 30 ракет одночасно. За оцінками Bloomberg, РФ знищила близько 60% наших газовидобувних потужностей, що змусить Україну витратити $2,2 мільярда на імпорт газу для зими.Атаки продовжуються майже щодня. 5 жовтня Росія запустила 53 ракети та близько 500 дронів, а 22 жовтня був черговий великий удар по енергооб'єктах у Києві, Полтавській та Одеській областях. За даними Norwegian Refugee Council, у вересні цього року об'єкти енергетики атакували щонайменше 31 раз.🔀 Україна намагається щось робити для захисту енергетики. Зараз здебільшого використовують декілька рівнів захисту об'єктів. Перший рівень – це габіони та мішки з піском, які захищають від уламків при непрямому влучанні. Другий – бетонні конструкції, здатні витримати пряме влучання шахедів. Третій рівень – спеціальні сталебетонні бункери, призначені для захисту від прямого влучання ракет. Звісно, складно перевірити, чи всюди це роблять та чи роблять взагалі, але про таку роботу звітують. Наприклад, до вересня цього року Україна завершила першу фазу будівництва пасивного захисту на критичних об'єктах Укренерго. Другу фазу планують закінчити до першого кварталу 2026 року, що виглядає трохи запізніло. До речі, США нам надали 20 тисяч тонн арматурної сталі якраз для захисту енергетики.🧨 І хоча енергетику ніби захищають, час від часу відбуваються певні скандали з цього питання. Наприклад, скандал з Мустафою Найємом, який був головою Агентства з відновлення та розвитку інфраструктури, відповідальним за захист енергооб'єктів, але звільнився через "систематичну протидію" з боку уряду. За його словами, уряд 3 місяці не схвалював виплату €150 млн на захист енергетики.Або ж справа голови Укренерго Володимира Кудрицького, якого звільнили за "поганий захист об'єктів Укренерго" та звинувачення у корупції. 🖊 Проблему ускладнює те, що з літа 2025 року РФ почала використовувати модернізовані балістичні ракети «Іскандер-М» та «Кинджал», які маневрують на фінальній ділянці польоту. Це стало переломним моментом, адже після цього ефективність перехоплення балістики впала з 37% у серпні 2025 року до 6% у вересні. У квітні над Києвом з шести запущених «Іскандерів» було збито лише один. Проблема в тому, що балістичні ракети падають на ціль майже вертикально з величезною швидкістю, залишаючи лічені секунди на реакцію. Більшість наших комплексів – «Бук», С-300, NASAMS, IRIS-T – взагалі не призначені для боротьби з балістикою. Навіть «Патріоти» збивають балістичні ракети значно гірше, ніж крилаті.➡️ Але все ж головна складність в тому, що фізичний захист теж має свої межі. Може деякі захищені об'єкти і можуть витримати попадання дронів, але навіть найміцніші бункери не завжди розраховані на пряме влучання сучасних балістичних ракет. І тут який би захист не збудували - його буде замало. Виходить, що повністю захистити енергооб'єкти від російського терору практично неможливо. Фізичний захист допомагає зменшити наслідки, ППО може збити більшість дронів і крилатих ракет, але балістика залишається великою проблемою.Тому іноді здається, що найкращий спосіб остаточно зупинити ракетний терор - це знищувати носії ракет та склади боєприпасів на території агресора. Але це вже зовсім інша історія.#Війна | The Voicer | Підтримати