Fuente
The Voicer | Чому іранці не повстають?Foreign Policy пояснюють, чому попри масове н...
1 920 Vistas/Alcance
2025-07-06 09:03
Mensaje №1338
Чому іранці не повстають?Foreign Policy пояснюють, чому попри масове невдоволення режимом, іранське суспільство не змогло скористатися війною з Ізраїлем як можливістю для повстання. Причина — не лояльність до влади, як стверджує державна пропаганда, а глибоко вкорінений апарат придушення протестів, який охоплює кожен рівень іранського суспільства — від провінцій до окремих кварталів.З 2007 року Корпус вартових Ісламської революції (КВІР) створив мережу з 11 регіональних штабів внутрішньої безпеки, які контролюють усі 31 провінцію. У кожній діють провінційні гвардії з піхотними й безпековими підрозділами, що можуть миттєво придушувати заворушення. У містах, районах і навіть мікрорайонах створено блокпости, мобільні патрулі та чоловічі й жіночі загони контролю — особливо актуальні після протестів 2019 і 2022 років, ініційованих жінками.Під час ізраїльських ударів у червні 2025 року вся ця мережа була активована: вулиці патрулювалися, телефони перевірялися без ордерів, інтернет повністю вимкнули на кілька днів. У результаті, попри удар по військових об’єктах КВІР, центр репресивної системи залишився майже неушкодженим.За 12 днів конфлікту режим затримав близько тисячі осіб — часто лише за проізраїльські повідомлення в телефонах. Усі ці заходи мали єдину мету: не допустити навіть зародків масових виступів.Як підсумовують автори, поки ця репресивна машина КВІР не буде знищена або суттєво ослаблена, навіть найглибше обурення не здатне вилитися в масштабне повстання.The Voicer | Підтримати