Відомий журналіст переймається, що "Порошенко може використовувати кейс Червінського для власної політичної вигоди" (с)Залишимо в дужках питання чому відомого журналіста не цікавить для чиєї ж вигоди полковника, який напередодні вторгнення попереджав про кротівню в шоблі ларьочників, тримали в клітці - але ця збочена логіка стосовно П'ятого вже досягла межі абсурда.Він і генерала Марченка витягував для "власної політичної вигоди"?І генерала Павловського? І генерала Галушкіна?І Антоненка, Дугар та Кузьменко теж рятував від аваківщини задля "власної політичної вигоди"?Чи може Томос здобував для "власної політичної вигоди"?І Мінськими угодами уникав повномаштабної війни" для "вигоди", хоча "не хотів заканчувать"?А допомоги ЗСУ надав на 8 мільярдів (попри "превентивні" санкції) - це вже точно для "власної політичної вигоди".І "для власної політичної вигоди" перебуваючи під 120 кримінальними справами мав сміливість називати друзів ОП типу Портнова і Баканова з Єрмаком муд@ками, а e-бакінг e-бакінгом?Якось дивно "власна політична вигода" Порошенка завжди співпадає з інтересами України - чому це відомим журналістам не впадає в непідкупні очі, як думаєте?(с) Valeriy Prozapas
Знаєте, найбільшу ностальгію я відчуваю, коли згадую останні роки президентства Порошенка. Це було щось неймовірне. Кожен день нас очікували якісь позитивні новини. Зруйнували ще одну корупційну схему, прийняли ще один закон на шляху в ЄС. Міста повідомили про початок масштабних програм реконструкції. ГПУ повернула чергові мільйони доларів в бюджет країни. МВФ задоволені прогресом реформ. Асоціація, безвіз, децентралізація, реформа медицини, реформа освіти, реформа поліції, реформа прокуратури. Прозорро в тендерах, прозорі ЦНАПи і прозорі конкурси на посади. Реформа держуправління і нові абсолютно адекватні і професійні обличчя на чолі найбільших державних корпорацій. Виграні суди проти росії і Коломийського. Кожен божий день. Кожен день я відчував такий підйом, таку гордість за країну і за те, що сам є Українцем. Це було як просвітлення! Майбутнє малювалось таким кольоровим і яскравим.....А потім усе скінчилось в один день, в одну мить. З 2019 року мене не покидали тривожність і відчуття, що на Україну насувається щось чорне, брудне, липке і смердюче... Навіть початок повномасштабної війни в 2022 році не змінив цього відчуття. Важка, сильна темрява все ще нависає над Україною і вона іншого кольору, ніж російська агресія. Із росії суне щось, що тхне падалью і кров'ю.А ця темрява - смарагдова. Брехлива, ница, жадібна і пихата. Огидна на вигляд і страшна зсередини...Немає більше того відчуття світлого майбутнього. Сподіваюсь, що колись українці схаменуться, скинуть смарагдову пелену з очей і знову побачать яскраво-блакитне небо над Ненькою і широкий шлях назад додому. В Європу. В цивілізацію.(с) Oleksandr Suvorov
"Зараз ми всі маємо об'єднатися навколо чіткої вертикалі, яку очолює президент України. Іншого варіанту не існує. Все інше приведе нас просто до катастрофи"- повідомив нам К. Буданов. І це відверто засмучує. Бо це не просто ритуальна фраза керівника офісу президента. Це - маркер. Обʼєднуватися навколо вождя закликали усі авторитарні режими. Молотов, СССР: Наше діло праве, перемога буде за нами — під керівництвом товариша Сталіна. Герінг, Німеччина:У нас є лише один фюрер, і ми слідуємо за ним беззастережно. Суньєр, Іспанія: Усі об’єднані під проводом Каудільйо Лінь Бяо, Китай: Ми повинні об’єднатися навколо голови Мао як центру. ЦТА, Північна Корея: Весь народ Кореї згуртований навколо товариша Кім Чен Іра як навколо сонця нації.Нічого подібного ви не знайдете у закликах до єдності заради перемоги в Британії чи США часів другої світової. Бо в нормальних демократичних суспільствах вільні громадяни обʼєднуються навколо цінностей і Армії. А не навколо поклоніння будь якому ідолу. Тим більше - навколо його вертикалі. Від якої ми регулярно чекаємо то каву в Криму, то 3000 ракет, то власного виробництва ППО.(с) Юрій Луценко
"Панове, для мене велика честь грати з вами сьогодні…"Фільм "Титанік", 1997У ніч на 15 квітня 1912 року через зіткнення з айсбергом сталася катастрофа лайнера Титанік.Це була історія про людей, страх, мужність і гідність перед обличчям неминучого.Серед криків, метушні й тривоги звучала музика. Оркестр не замовк. Музиканти стояли там, на палубі, де кожна хвиля вже дихала холодом смерті, і продовжували грати. Не тому, що не розуміли, що відбувається. А тому, що розуміли надто добре.Кожна нота була мов тихе прощання. Кожен акорд — як спроба втримати людяність серед хаосу. Вони грали для тих, хто боявся. Для тих, хто прощався. Для тих, хто ще сподівався.І в цій музиці було щось більше за звук — у ній була гідність. Була відвага. Була любов до життя навіть у його останні миті.Річниця затоплення Титаніка — це нагадування про силу духу. Про те, що навіть коли все тоне, людина може залишитися світлом для інших.І десь у тиші океану, здається, досі звучить та мелодія… як вічний символ мужності, яку неможливо потопити.(с) Дмитро Чекалкин
О четвертій годині ранку 24 лютого 2022 року свіже морозне повітря нашої мирної країни, що спала, розрізав страшний гуркіт ракет і бомб ворога. Цей ворог прийшов нас вбивати. Ще до цього, майже 10 днів, тисячі їхніх снарядів в умовах заборони на ведення вогню і швидкого миру перекопували наші позиції разом із захисниками на території Донецької і Луганської областей. Україна з її жінками та дітьми під розриви ракет і бомб та гуркіт танків прокидалася. Так починалася наша війна.Справжня історія саме цієї війни ще буде написана. Вона того варта, бо буде наповнена історіями мужніх і мудрих людей, які врятували не лише життя багатьох, а й цілу державу, що не давала спокою як споконвічним ворогам, так і байдужим, зрадникам та корупціонерам, які роками використовували її як місце наживи, живучи в режимі "какая разница" і чекаючи "русского мира". Ключовим героєм цієї війни, звісно, є наш український народ та наші Збройні Сили, які попри зневіру, обман і політичні маніпуляції, що вміло проводяться рукою ворога, продовжують боротьбу вже не тільки за своє майбутнє, а й за свою історію.На нашу біду, попри шалений спротив усе тих же ворогів, долаючи ворога у битвах, ми отримали нову війну, що стала наслідком страху старого світу проти нової чуми. Ця війна, не вгамувавши своїх апетитів, відкриває все нові й нові фронти - від енергетики та власної історії до фронту за спокій на вулицях. Ворог, як і все та ж п’ята колона, не має ні честі, ні совісті і, на жаль, страху.Хтось у цьому світі, як і 100 років тому, вважає, що зло можна накормити і заспокоїти. Проте нас вже не зламати і не обдурити, бо вибору в нас немає. Наша головна зброя - наша єдність.Нам ще буде важко, проте точно вже не буде соромно.(с) Валерій Залужний
В мірє жівотнихУ москалів, пардон, нейтральних атлетів – черговий ґвалт. Їх фігурист Пйотр Гуменник не може катати коротку програму на Олімпіаді через проблеми з авторськими правами на музику з фільму «Парфюмер». Кацапи несподівано дізналися, що скачати мелодію з «рутрекера» мало – треба платити за авторські права. Звісно, вони знову занили про дискримінацію і утиски. Як альтернативу москалі розглядали торішню програму «Дюна». Однак виявилося, що за музику до «Дюни» (не однойменного кацапського гурту, який співає «наш Борька бабнік», звісно) теж треба платити. Використання музики неможливе, оскільки немає часу на перевірку прав.Мать Пйотра акцентує увагу на «вопіющєй русофобії», стверджуючи, що рішення про відкликання дозволу на використання «Парфюмера» винесене саме для представника рф.Легендарна кацапська тренерка Татьяна Тарасова з притаманною москалям наївністю обурилася: «Ми завжди брали різну західну музику і ніколи за це не платили, бо брали частинами. Зрозуміло, що Петя поїде. І лише за один день визначилося, що не можна виступати із цією музикою? У Пекіні на відбірному змаганні він виступав із цією музикою! Як же це? Гади!»(с)
Мене вкурвлює хвиля ниття в соцмережах щодо киян, втоми від холоду і нестачі світла. Так, мене іноді теж криє. Я починаю думати як я втомилася, як все заїбало і світ не ідеальний. Хвилинна слабкість, бо там, в нірках на свіжому повітрі сидить піхота. З єдиним їбаним павербанком, який є єдиним джерелом світла і зв'язку. І коли зможуть скинути з неба наступний - не відомо. В сирій, або промерзлій землі (і тут хуй його знає що гірше), з постійним ризиком - бо кожна вилазка назовні це потенційна смерть, без сну і відпочинку. Місяцями. І я кажу собі - завали пельку і працюй. Ти, курво, не маєш права жалітися. У тебе все не настільки хуйово. І зараз ставлю себе на місце такого піхотинця, який виліз з нори і читає або дивиться все те. Мабуть, він охуїє від такого розвитку подій. Бо я - так.4 роки повномасштабна. Колапс в Києві і повилазили: Все, світла нема, тепла нема - я їду за кордон. Їдь, воно звісно діло кожного - але. Ти доросла жінка з дітьми, ти ніхуя не зробила для власної автономності на випадок блекаутів. Ти сиділа і сподівалася що тебе не торкнеться. Ти жила своє життяТи чоловік, який за бабло виїхав в Польщу. І ти розповідаєш мені який в тебе птср і кошмари з приводу, що ти в Україні як в полоні і знову не можеш виїхати.Ти бородатий ухилянт, який розповідає що працювати на 20-30 тисяч то тупість, не для того мама квіточку ростила, а щоб більше платили - треба щоденно на інший берег Дніпра їздити, а кругом страшні тцкТи хіпстер, який ставить палатку в хаті, щоб обігріти собаку і шукає терміново за всі гроші де зробити титри на сказ, щоб заробити для нього міжнародний ветпаспорт і врятувати від корупції. Не від ракет, нє. У мене сьогодні як з рогу таке сиплеться.(с) Катруся Бережна*вона у війську, якщо шо
Як осягнути дурдом, який відбувається навколо Ґренландії?За тим же принципом, «як з’їсти слона» - маленькими шматочками.Ось вам пару маленьких шматочків.Трамп погрожує Франції запровадити 200%-ві тарифи на шампанське, бо Макрон відмовився вступати в цю його «раду миру», де вже тусуються путін, лукашенко і орбан [і екс-прем'єр Британії Тоні Блер, котрий, склавши прем'єрські повноваження 2007 року, тільки те й робить, що шукає способів заробити великі гроші. - L.P.-S.].Пояснюю за «раду миру», яка хоче мати такі повноваження, як в ООН: зараз туди запрошуються країни типу для координації щодо Сектору Газа – ну, а хто ж відмовиться від бажання миру для Сектору Газа. Всі такі раді, вступають. Мишоловка захлопується – в цій «раді миру» остаточне рішення може приймати тільки Трамп.І от Трамп каже: «Здогадайтеся, для чого я вас усіх тут зібрав. Правильно, зараз ми будемо леґітимненько передавати Ґренландію під контроль США. А хто проголосує проти – будуть 1000%-ві тарифи».Всі розуміють цю нехитру схемку, і найбільш хоробрі відмовилися туди вступати: Франція, Британія, Швеція, Нідерланди, Німеччина та Канада.Також Трамп публічно оприлюднив приватні повідомлення, які йому написав Макрон:«Ми можемо з вами провести саміт G7 щодо України. Ми єдині в питанні Сирії і можемо досягти успіхів щодо Ірану. Але я не розумію, що ви робите в Ґренландії», - писав він Трампові.У хворій голові Трампа це повідомлення чимось має дискредитувати Макрона, але воно тільки ще більше дискредитує самого Трампа, хоча куди вже.«Макрон відмовляється, але він швидко перестане, коли я введу 200% тарифів на їхнє шампанське. Ніхто його (Макрона) більше не хоче, він скоро піде», - заявив Трамп.У твіттері у французів дуже палає з цього приводу і спостерігається підйом французької національної гордости.(с) Nadia Palyvoda
Free Iran!«Барай» протестний гімн. «Барай» (перс. برای — «Для…», «Заради…», «Через…») — це пісня іранського співака та автора Шервіна Хаджіпура (Shervin Hajipour), яка стала справжнім протестним гімном повстання в Ірані 2022 року після смерті Махси Аміні.Дата створення — кінець вересня 2022 рокуШервін зібрав десятки дописів іранців з Instagram/Twitter про те, «заради чого» вони протестують, і перетворив їх на текст пісніЗа 2 дні після публікації Шервіна заарештували, змусили видалити оригінальне відео. Пізніше його неодноразово затримували й чинили тиск.Міжнародне визнання — у 2023 році пісня отримала спеціальну премію Греммі Best Song for Social Change (перша в історії цієї номінації)- Слоган — фраза «Жінка, Життя, Свобода» (زن، زندگی، آزادی / Zan, Zendegi, Âzâdi) стала головним гаслом протестів саме завдяки цій пісніКороткий переклад основного змісту (найвідоміші рядки):Для танців на вулицях і в провулках Для страху і захвату від поцілунку Для сестри, яка хоче бути братом Для страху бути дитиною на вулиці Для розпроданої гідності Для трусливих поцілунків у машині Для сонця, що сходить після довгої ночі Для цвітіння, яке не приходить Для дівчинки, яка хоче бути хлопчиком Для матері, яка ховає сльози Для усіх людей, для нашої країни Для всіх дівчат і хлопців, які не знали рівності Для жінки, для життя, для свободиПісня дуже проста за мелодією, але надзвичайно потужна емоційно — саме тому вона так швидко розлетілася по всьому Ірану та світу.Навіть через кілька років після початку протестів (станом на 2026) «Baraye» залишається одним із найсильніших музичних символів боротьби іранського народу за свободу.(с) Дмитро Чекалкин